DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Сви наши порази!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 06 Dec 2014 00:31    Post subject: Reply with quote

одлична тема и треба да остане ал да пишу само они који треба да пишу, они који су учествовали и они чији постови могу многима да отворе очи.
ја нећу више писати али имам жељу само ову једну ствар да напишем.
кад се већ пише о поразима могла би се надовезати и ова тема...
ако смо већ најбројнија, најорганизованија итд... навијачка група у овом делу света, требало би баш МИ да покренемо нешто што ће тотално изменити навијачки живот на улици што би се рекло.
САМО НА РУКЕ! па и по цену пораза или бежања на почетку док ствари не дођу на своје, кад ће и остали да прихвате тај начин и то размишљање.
ни у Русији то није договорено преко ноћи. Кад ћемо ако не сад после овога што се десило, барем овде у Србији да се то поштује.
колко знам Марко је био поборник те идеје.
Back to top
View user's profile Send private message
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 06 Dec 2014 03:04    Post subject: Reply with quote

А можда по коња да набавимо сви одреда и да лепршамо по Србији,ми први.

По мени непотребна тема,мало учи,а пуно открива у описивању догађаја,не знам који ће то курац коме.Људи ће писат километарске текстове у којима ће спомињат неке ствари које не би требало или које се још користе,и тиме офират неке будуће.А све несвјесно,између редова.

Без љутње,ал излажење из навијачких оквира по сваку цијену да би се био први у нечем није увијек паметно.Има других начина да се скрене пажња да частан пораз није срамота.Можда тема менталитет,кодекси и слично која би усмјеравала људе.А не тема акције,порази и описивање.Мада ја сам слабо на форум,како гој оћете,ово је само неко моје мишљење.

Некад први може испанут најсмјешнији.Рецимо тема рођење нових Делија,кад неко добије сина да напише на форум,и сличне теме.Е не знам стварно.Мислим,разумијем ја вас,разумите и ви мене. drool
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 06 Dec 2014 10:51    Post subject: Reply with quote

брате Sezione зато је ту модератор,ево брат Грк нека преузме одговорност пошто је потегао Very Happy .
мислим да би требало тему да проширимо не само са темема у окршајима,већ и са нашим грешкама које нису требале да се десе..

ја лично сам се веома поражено осећао после једног од концерта на Мари за Косово,мислим да је то било оно када је и ђенерал био гост,тада су као група наступали и момци из Ф4 међу којима има гробара,и тада је део севера почео да пева "гробарске мајке"за време њиховог наступа иако смо пре концерта позивали и друге навијачке групе да дођу..срећа то није било масовно прихваћемо,али није смело да се деси

такође,тада је била и нека туча на трибини,која је доста дуго трајала,и чак и на интервенцију доста утицајних људи није се смиривала..
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 06 Dec 2014 17:40    Post subject: Reply with quote

Момци из ф4 су били и касније,сећам се да је скренута пажња са шипке да се не скандира Шкабу ништа поводом тога,али то је било годину касније,што се тиче овог комцетра ево ја ћу ти рећи да је било пар мојих другара гробара по страни су стајали дошли на концерт,а један од њих је и купио и носи је и данас ту мајцу Следимо дух наших предака.Али су му други кењали због тога и ако колико се сећам сав приход је ишао за Космет
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 09 Dec 2014 17:01    Post subject: Reply with quote

Већ сам написао да по мени није ни време, ни место за ову тему.
Зашто није време, сешћу на аутобус и доћи до тебе да се испричамо, јер форум није место за то.
Разумем суштину коју желиш да постигнеш овом темом, али не разумем пут којим желиш да додјеш до ње. Апсолутно се слажем са оним што желиш да постигнеш, јер одавно је требало да се погледамо сви заједно у очи и признамо себи где смо све грешили како се те грешке не би поновиле. Лако је критиковати друге, али је најтеже спознати своје грешке.
Е сад, да ли по теби ово треба да виде они који су екипа, младји нараштаји или ривалски навијачи ?
Већи део екипе не прати форум и не може ни да прочита, ни да каже своје мишљење, тако да мислим да онда нема смисла због њих на форуму бавити се овом темом.
Ако је због младјих нараштаја, треба видети на кога се односи. Ако су то неки имагинарни младји нараштаји, по мени онда тема нема смисла јер можда ти никада и не кроче у свет навијача. Ако су неки конкретни младји, онда је по мени много делотворнија жива реч. Зар не мислиш и ти тако ?
Ако се све ово ради због навијача других клубова, не знам шта бих ти рекао. Пре можда 2-3 године је и имало смисла јер су такви ветрови дували, али данас нисам сигуран да би на овај начин то уродило жељеним плодом. Можда неким другим путем покушати.
Оно што се из претходног периода може закључити, да се многи наши потези нису тумачили као израз добре воље, већ као слабост. Тешко ми је писати овако уопштено без конкретних примера досадашњих случајва, јер је неразумљиво или тешко разумљиво, а не желим да дајем примере, јер сам онда исти као тај тип људи које презирем - брбљивци по форумима.
Често је тешко суздржати се и не коментарисати неке ствари које могу да те испровоцирају, зато што се ради о неистини, полуистини, или искривљеној истини, а тога је баш много у навијачком свету.
Разумем да је твоја идеја баш супротна да се такве ствари не би догадјале, али мислим да је то овог тренутка утопија. Много је погрешних људи на погрешном месту да би твоја идеја заживела како треба. Овако, нешто напишеш у најбољој намери, а пронаћићеш оно што си написао на неком другом форуму изврнуто и прокоментарисано скроз у другачијем, нежељеном контексту.
У озбиљној мери је посејано семе зла медју људима. Ни мени није јасно зашто људи у толикој мери бирају говор мржње, а не говор здравог разума. Које год коментаре да читаш, у великој мери преовладјују они који се напајају на злу, а само је кап у мору оних који се напајају љубављу. Зато на ове позитивне нико и не обраћа пажњу, јер као што рекох, они су кап у мору у односу на ове друге.
Можда се у овом коментару много бавим форумима, али хоћу да кажем да они нису решење да се ствари доведу у ред.
Мени је један од пораза наше трибине то што се пише по другим форумима. Да ли постоји став групе да се пише по другим форумима или не ? Ако не постоји став, нека онда пише ко шта хоће и где хоће. Ако постоји став да се не пише по другим форумима, онда то тако и треба да буде. Ако баш постоји потреба да се нешто одговори, каже,..., нека онда буде регистрован само један званични ник. Ако си део групе, онда поштујеш њен став и не пишеш по другим форумима, ако ниси део групе, шта те онда брига да идеш около и браниш став оних којима не желиш да припадаш. Више ми смета да прочитам непримерен коментар неког наводно "нашег", него 10 лажи других навијача везаних за нас.
Колико сам ја упознат, ретки су људи из екипе који пишу по другим форумима, али има гомила "Делија". Ти су или негде на ободу екипе и себе сматрају за део, али их екипа не сматра део себе, или су то нека деца, или људи из неких удаљених крајева ... Мисле да су упућени, а појма немају о многим дешавањима, нити знају шта на навијачком форуму треба писати, а шта не.
Постоје форуми којима иде у корист сензационализам, како би били што посећенији. Администратори некада свесно доливају уље на ватру како би се нека расправа распламсала, како би испливао прљав веш. Некада намерно голицају и постављају питања. Опет неки други су толико субјективни, да дозвљавају да се пише и шта јесте и шта није, и шта треба и шта не треба , само да би оцрнили што је могуће више оне које не воле. Некада то раде сами администратори, некада другима дозвљавају да тако пишу. Пуштају да се распирује мржња, да се генерализују ствари, тако што нешто уради појединац, подржавају став да су сви "они" исти, а младји одрастају на таквим причама. Сигуран сам да то не раде свесно, већ су убедјени и искрено верују у оно што им одговара и што им се свидја, само зато што су острашћени, а да нису ни свесни у ком су стадијуму. Знаш када се у "Балканском шпијуну" Бора Тодоровић жали жени да га њен супруг уходи, са надом да ће га разумети и да ће помоћи решавању ситуације, а она му каже "Ја се тебе и твојих не бојим, живот си нам упропастио...". То буквално не води нигде добро!
Далеко од тога да смо ми идеални, или фини, или да је код нас све како треба, али барем постоји код одредјеног дела екипе, који није тако мали, видљива жеља да се ствари доведу у ред. Најбољи пример је и отварање ове твоје теме, али да ли постоји довољно критична маса са супротних страна која ће то на прави начин моћи да разуме и спроведе у дело ? Можда све изискује много већи напор, жртву и ангажовање на терену, да би се припремила основа за остварење идеје, а отварање теме на форуму тек треба да буде круна када све буде завршено.
Као што рекох, долазим до тебе, па ћемо се испричати.
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 09 Dec 2014 23:08    Post subject: Reply with quote

стабило wrote:

Далеко од тога да смо ми идеални, или фини, или да је код нас све како треба, али барем постоји код одредјеног дела екипе, који није тако мали, видљива жеља да се ствари доведу у ред. Најбољи пример је и отварање ове твоје теме, али да ли постоји довољно критична маса са супротних страна која ће то на прави начин моћи да разуме и спроведе у дело ? Можда све изискује много већи напор, жртву и ангажовање на терену, да би се припремила основа за остварење идеје, а отварање теме на форуму тек треба да буде круна када све буде завршено.

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 10 Dec 2014 12:22    Post subject: Reply with quote

и ја би дошао до грка да попричамо о томе.Да се не понављам тема је добра, а наравно жива реч је тежа и јача. То да ли има правих на форуму знамо ми између себе и по мом мишљењу наравно да се ради о млађима и едукацији. Ми који би и писали на овој теми све смо то прелазили уживо и више пута, а наравно ту су и шпијуни који би се "наслађивали". Опет постоји али и верујем да можемо да искотролишемо себе у писању али онда неће бити разумљиво. Грк, јави се на пп. кад прође ово. А сад на гласање полако одох.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 10 Dec 2014 17:49    Post subject: Reply with quote

ultrazonfaultrazonfa wrote:
одлична тема и треба да остане ал да пишу само они који треба да пишу, они који су учествовали и они чији постови могу многима да отворе очи.
ја нећу више писати али имам жељу само ову једну ствар да напишем.
кад се већ пише о поразима могла би се надовезати и ова тема...
ако смо већ најбројнија, најорганизованија итд... навијачка група у овом делу света, требало би баш МИ да покренемо нешто што ће тотално изменити навијачки живот на улици што би се рекло.
САМО НА РУКЕ! па и по цену пораза или бежања на почетку док ствари не дођу на своје, кад ће и остали да прихвате тај начин и то размишљање.
ни у Русији то није договорено преко ноћи. Кад ћемо ако не сад после овога што се десило, барем овде у Србији да се то поштује.
колко знам Марко је био поборник те идеје.

Буразеру свака теби част на овом,али ми који смо у том фазону тренинга смо дебела мањина на трибини,могу рећи једно 10 % трибине чинимо а много већи број је у фазону да се надувају ко ненормални,па онда кад му гомила да муда онда паламуди из масе.Ово је за мене велики проблем али све више момака се окреће тренингу и здравом животу,а трибина од њих ће само имати користи поготово на улици,иако наравно има много момака са чијим начином живота се не слажем али имају велико срце,и ово што си рекао за Марка си тотално у праву!
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 23 Dec 2014 23:16    Post subject: Reply with quote

Ја бих међу наше поразе уврстио рад појединаца који су задужени за писање парола. На основу тих испада испашта цела трибина. Просто не могу да верујем да смо два бута гутали слова и грешили. Знам да ћу сада бити критикован, да читам друге сајтове, новине или коментаре, АЛИ, људи, нећу бре да цео север ико прозива због глупости... Ово су елементарне ствари!

Иначе, тема је добра и мислим да морамо превасходно бити критички настројени према сами себи.
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
OffenbachDS1989
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2012
Posts: 235

PostPosted: 24 Dec 2014 16:36    Post subject: Reply with quote

MisaCZV_ wrote:
два бута

Дешава се брате Smile
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 25 Dec 2014 11:21    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 25 Dec 2014 19:24    Post subject: Reply with quote

Стварно неопстибо Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 27 Dec 2014 14:31    Post subject: Reply with quote

Овако шкакљиву тему или било коју другу сличну, у бити треба размотрити из хиљаду и једног угла због многих ствари.Наша трибина се после ратних дешавања деведесетих и кризних послератних година,мркотрпним вишегодишњим радом на ТЕРЕНУ, винула у висине у које је мало ко тада и веровао од оних који су били укључени у тај део приче.(Брат СЕЗИОНЕ је читај написао у вези ове теме а радили смо већ то заједно Брате наш ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ са осталом субраћом, када се дизала трибина ка овом садашњем нивоу -А можда по коња да набавимо сви одреда и да лепршамо по Србији).Интернет је досегао много далеко у разарању људског мозга, те се стигло до граница, да само једна реч написана у некој СКАКЉИВОЈ ТЕМИ као овој може да се протумачи као ЖИВОТ или СМРТ Wink.Зато поменусмо коња и причу паметних умова трибине,који јелте својим преданим радом и паметном речју могу отворити хиљаду и једна врата у позитивном смислу. Код хиљаде омладинаца где им се поред витешког војевања на улици са противничким навијачима,могу дати јако снажне смернице за још већом приврженошћу клубу,трибини и правим животним вредностима.ОВО ЈЕ ВРЛО ОПАСНА ТЕМА ИЗ РАЗЛОГА ШТО МИ САМИ НЕСВЕСНО МОЖЕМО ДА УЗДИЖЕМО СУПАРНИЧКЕ ТРИБИНЕ,а нашу да слабимо,живећи барем у почетном смислу те речи, у убеђењу да је на тај начин уздижемо.Било је речи као нека их нека се наслађују тамо неки,а ја казем и констатујем ЗАШТО БИ ИМ ДАО ТУ ВРСТУ УЖИТКА на овај начин?Опет се враћамо на део реченице коју сам још ономад написао,да није исто када је све негативно на гомили и када је у гомили прича умешано све то исто као у мешаној салати.Овде да се под темом напише једно двадесетак прича да не помишљам на више,то ти је као мала нуклеарна ракетица која може и као тако мала за почетак да почисти много тога мукотрпним радом стечено Wink.Као што сви знамо,велика царства или ти империје су махом биле урушене када су најаче биле, неким својим лошим потезима а таквих примера има колико хоћеш, што је јелте више него поучно.Могао бих још много тога написати у вези свега овога али се надам да је и ово доста да би испоштовао многе који су ишчекивали још један мој пост на овој теми а и превасходно због нашег Брата,врхунског човека ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ Wink.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 29 Dec 2014 01:16    Post subject: Reply with quote

Брате Ћиро! И сва остала браћо... Имам много тога да напишем... Ова тема се некако сама по себи преусмерила у много важнијем смеру, оном смеру који и јесте суштински разлог покретања једне овакве "нелогичне" теме. Истрајавам у уверењу да треба писати о својим поразима а полако ћу објаснити зашто, одговарајући уједно на Ћирина и Стабилова питања односно констатације...

Прво и основно што се да закључити као главни контрааргумент овој теми јесте потенцијално урушавање наше снаге а давања ветра у леђа противницима... Тренутно нам се драматично разликују размишљања. Ја сам одсекао од себе размишљање које сам гајио малтене од кад сам постао навијач, а то је да се игра утакмица између нас и осталих навијача на српској навијачкој сцени и да ми играмо увек на победу и прво место у тој лиги. То јесте природни порив сваког такмичара у било ком спорту па и овом навијачком, шта год то подразумевало. Од оригиналности и песама, преко кореографија и других ствари до туча. Међутим, сада то не сме да нам буде приоритет. Зашто? Из много разлога. Као прво и прво: изгубили смо човека, брата. Убили су га зликовци и душмани који појединачно и колективно имају патолошку мржњу према нашој вери и нашем народу, и уједно аспирације да заузму простор у коме ми живимо. Можемо рећи и да га је убио зликовац и душманин, у једнини, и свакако треба имати у виду и тај приступ проблему, да се не сме генерализовати до краја прича. Међутим, чињеница је да је после тог догађаја цела хала звиждала на само један минут симболичног ћутања који не пере никакву савест, али у овом случају много говори шта нам они мисле и желе. Не могу и нећу након тога да стављам било кога из моје земље, мог града, мог краја, комшију, рођака - у исти кош са правим непријатељима. Боли ме помисао да људима ово ништа не значи и да могу да наставе даље после овога по старом, ја не могу. Ајмо даље браћо... Човек је положио свој живот... За шта? Не кажем да је крив неко што је хтео да гледа глупаву утакмицу клуба за који навија и да је требало да размишља да на њој може да изгуби главу... У реду, ту немамо кривицу. Али ипак остаје неумољива чињеница да је човек положио свој живот. Е сад, за шта? Како ћемо то формулисати? Знате, слушао сам скоро, на промоцији једне књиге, говор мајке чији је деветнаестогодишњи син пао на Кошарама 99. године. Нико од нас не зна шта значи бити мајка, а тек не може да наслути како је мајци која изгуби сина. Моја бака је у својој 91. години живота изгубила сина од 70 и она кука као рањена звер од тада сваки дан. А ова мајка је изгубила сина у цвету младости, тек што је закорачио у живот. Али та мајка није очајна браћо, напротив. Она је поносна мајка српског хероја који је живот положио на бранику своје отаџбине! У неравноправној борби са крвником, на граници своје земље, бранећи праг своје земље, бранећи хорди да упадне да пали, силује, пљачка и убија, што ће се касније на жалост ипак догодити, он је часно и достојно положио свој млади живот и задужио нас који идемо иза да га поштујемо и чувамо успомену на њега, да се молимо за покој његове душе и да учимо поколења какав Србин треба да буде човек. Накукала се његова мајка у то не сумњам, али је спокојна и утешена јер зна за шта је њен син дао оно највредније што има. А има и друга ствар, много важнија, коју само на жалост многи од нас не виде и не размишљају о томе. А то је да, кад год умро било ко од нас, млад, стар, природно, од болести или чега већ, свако од нас ће давати одговор Богу за свој живот. Овај мученик српски ће имати достојан одговор пред Богом. А да вас сад питам, шта да каже несрећна мајка од нашег брата? Којом утехом она да се утеши? За штаје њен син положио живот? Једини смисао који можемо дати Марковој жртви јесте онај који је он заслужио, не само својом жртвом тамо, него и својим животом, добротом и размишљањем! Ако је неко био за радикалне заокрете у навијачком свету код нас, то је био он! Знамо колико се болестан и поремећен систем вредности поставио међу нас претходних година. Нико није изгубио главу, не зато што смо се ми потрудили да тако буде, него зато што нам је Бог дао нову и нову шансу! А ово што се догодило је ПОСЛЕДЊА ШАНСА! Маркову жртву морамо да осмислимо тиме што ћемо му дати залог за његову душу, да је он тај који је променио ток навијачке историје у Србији. Његова жртва треба да буде централна тачка сређивања ситуације на терену! Знам много људи који идентично размишљају, једноставно има нормалних људи који не могу да се помире да након овога остане све исто и настави се по старом. Рекох, последња шанса. Узмимо рецимо да смо сви ми обична говна. Па опет, ако не искористимо ову шансу, ускоро нас неће бити јер ћемо у неком тренутку притиснути црвено дугме самоуништења. Апелујем, кумим, молим... Не зато што сам бољи, паметнији, далековидији... И многи други су 101% на истим таласима. Ја само дајем себи за право да се дрзнем да кажем - ајде да подвучемо црту иако је не знам ко урадио не знам коме шта год! Тога има много, далеко се дугурало и тешко је подвући црту, али мора се или нас неће бити. Чисто прагматично. Кажем, све и да смо говна највећа ово је чисто питање опстанка целе приче или њеног гашења. А да не говорим и опет апстрофирам оно што је горе изнешено... А што би морало да нас много дотиче. Урадили смо пароле, шеталице, скандирали... Ууууу... Браво, испоштовали смо човека, свака нам част! Баш смо велики шмекери и људи. Шта ћемо ми са смислом његовог страдања? Шта ће мајка да каже унуцима зашто нема сина? Шта ће он да одговори Богу? Ако хоћемо СТВАРНО да испоштујемо човека, онда му укажимо ту част да његова жртва буде залог за крај братоубилаштва у Србији! Нека на његову душу иду заслуге што ћемо наредних година уместо да купујемо сандуке и читуље, те паре трошити на поклоне за бабине дечици исте те браће! МИСЛИТЕ О ТОМЕ!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Ivo Andric
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2009
Posts: 33

PostPosted: 29 Dec 2014 19:44    Post subject: Reply with quote

Шта на ово додати,сваки твој пост има смисла итекако,твоја вера и Хришћанска љубав од Бога дата помера и отвара видике свима нама,на првом месту си верник па онда навијач,наравно да тако и треба да буде,тема као тема може и треба да се расправља дал треба или не али са ставом који заступа брат Грк се апсолутно слажем,са таквим размишљањем можемо да идемо само напред као трибина и као народ...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop