DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СП у Бразилу
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 13 Jun 2014 18:27    Post subject: Reply with quote

Млађа Цзбг wrote:


Ово је реално био зицер за Бразилце да им скину целу ограду, јер колико сам видео на преносу, изнад тих застава Хрвата није ни било или их је било веома мало. Али су изгледасу прави навијачи у Бразилу на улици и протестима, а ово припадници више класе.
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 13 Jun 2014 19:46    Post subject: Reply with quote

Најлудји били и остали...(барем када је репрезентација у питању) !
Енглези бродом стижу у Манаус

https://www.youtube.com/watch?v=ogVJVu1gOjA

Жалосно је било јуче гледати репрезентацију Бразила. То више нема везе са некадашњим Бразилом. Бразил је раније и победјивао, и губио, али је његове утакмице увек било уживање за гледати. Виртоузи на терену који воле да се надигравају.
Овако су се и они продали и потпали под европски начин схватања фудбала и играња фудбала - чист бизнис.
Богати кловнови на стадионима, сиромашни заљубљеници у фудбал на улицама, Јапанац судија, а у Београду се навија за Хрватску... Све ово полако губи смисао !
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 13 Jun 2014 19:54    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 13 Jun 2014 22:00    Post subject: Reply with quote

здравкохерби� wrote:


Не могу они без Срба нигде.Који дебилизам,не верујем!


Зато им је брат објаснио пар ствари Wink



Него да ли има неки снимак Мексиканаца, чуо сам да су изгрмели данас
Back to top
View user's profile Send private message
немус
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jul 2010
Posts: 119

PostPosted: 14 Jun 2014 12:59    Post subject: Reply with quote

Чилеанци су ноћас на моменте врло озбиљно звучали. Не знам да ли има негде њихових слика...
Back to top
View user's profile Send private message
НовиБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Jul 2010
Posts: 461

PostPosted: 14 Jun 2014 13:14    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
ЈА
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 236
Location: треће полувреме

PostPosted: 14 Jun 2014 13:28    Post subject: Reply with quote


Back to top
View user's profile Send private message
sever uvek pun
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jul 2013
Posts: 89

PostPosted: 14 Jun 2014 20:59    Post subject: Reply with quote

Бразилци

Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 14 Jun 2014 22:26    Post subject: Reply with quote

јел усташе прате све битне навијачке групе? и како ко је код осталих земаља нпр. аргентина, енглеска, италија...да ли веће или битиније навијачке групе прате своје репрезентације, занима ме и бразил који има 26 држава дал ту има неких подела или јединство...? ако је неко упућен детаљније
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 15 Jun 2014 08:13    Post subject: Reply with quote

Argentinos:
http://youtu.be/haOGe_wX_7A

Chileños:
http://youtu.be/xT_cPM8jP4U

pirotecnica:
http://youtu.be/5pD7W9LJtDY

Himno De Chile a capella:
http://youtu.be/GQWhZyJWPaM


[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10259799_1629769870580839_278533744058105624_n.jpg?oh=ea76fb2f2f7793df28838ff5d4049ff3&oe=54110E7D[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 15 Jun 2014 08:15    Post subject: Reply with quote

Изостала је изнад:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10259799_1629769870580839_278533744058105624_n.jpg?oh=ea76fb2f2f7793df28838ff5d4049ff3&oe=54110E7D
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 15 Jun 2014 08:20    Post subject: Reply with quote

Нека неко обрише претходни унос...енглеско пичка ти материна...пише на тој застави.
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 15 Jun 2014 10:53    Post subject: Reply with quote

Што се организада тиче оне и прате и не прате мечеве,јединствене одлуке нема,с обзиром на величину земље и број орг. ово је и било за очекивати.
Рецимо да против усташа,бар 3 орг. Тимаа су биле на трибинама,бар неки њихов део,а још пре неких годину и по ја сам био казао да су се орг.у С.Паулу у начелу договориле да ће бојкотовати мечеве.Очигледно да од тога нема ништа,бар што се тиче Тимаових.Са друге стране у Риу су на улицама били Флаови сигурно.А верујем и од осталих клубова.

Око нескидања застава сподобама усташким...поред тога што су већину на стадиону чинили евро навијачи,орг.мислим да генерално нису заинтресоване за усташе.Чак бих казао,да према усташама у Бразилу,бар код неких припадника орг.постоји једна доза поштовања ,можда чак и дивљења,нарочито према динамовцима.

Са друге стране шаховница,слово У ...Бразилцима не значе ништа,у маси тешко да би и келтски крст или тотенкопф нешто значио,а геноцидаши усташки су одрадили домаћи па нису стигли са заставама са прецртаним Чеом,или мртвим Чеом( да напоменем још једном,уз евентуалне изузетке,Че је у навијачком свету Латам.пре свег симбол борбе,револуције,антиимперијализма...борбе потлачених и обесправљених против неправде,и и не треба му придавати политичку црту као такву) Усташе су једноставно продале Бразилцима добру причу,плус што већина тамо нема баш појма о њима и незаинтресована је за њих.

Протести који и сада трају,различитог обима и жестине,у земљи...њихови носиоци заправо и нису навијачи,нити су генерално и били,што не значи да навијачи не протествују,или не чине одређени део демонстраната.Навијачи су ,у пар прилика чак спутавали протесте.Главни носилац протеста,већ извесно време је тзв „блек блок“, момци и девојке скроз обучени у црно,урбана омладина,анархисти,антиглобалисти,студенти,плус ту и тамо и сиротиња ,Индијанци...по мени,далеко,далеко пре ће се у Бразилу најебати на улици,него од навијача.А на стадионима практично нема шансе нешто да се деси иоле вредно помена.

Аргентинци,сам Бог зна колико њих има тренутно у Бразилу(из Арг.је стигло како су карте пуштене у продају,за пар дана 500.000 захтева...Мексиканаца је неких 60.000,њихове групе прате реп. ,Чилеанаца бар 40.000,и њихове баре прате земљу,Колумбијаца не знам,свакако 10ине хиљада су у питању,и њихови су ту),бара браве у пракси све прате репрезентацију...изузетак су Борачоси они званични...нико као арг.бара браве није сејао страх самим наговештајем доласка у Бразил.
енглеза што се тиче,то није мој терен,али они колико знам увек прате своју реп. Тако да то ни овај пут не верујем да је изузетак...и они су ти,по мени,који имају највише шансе од европљана да најебу у Бразилу.
У Бразилу је било говоркања у стилу,ми Бразилци уједињени против свих,или рецимо ми са Аргентинцима против енглеза .
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 15 Jun 2014 11:05    Post subject: Reply with quote

Када си већ то споменуо.

Организатор је објавио да је (пре почетка првенства) највећи број карата отишао Бразилцима, око 1,4 милиона...

Следећи су амери са око 200 000, Аргентина са око 62 000, Немачка 59 000, Енглеска 58 000, Колумбија 55 000, Аустралија 53 000, Чиле 40 000, Француска 35 000, Мексико 34 000 итд.

То су наравно процене по броју карата где су поруџбине и куповине карата уследиле из наведених земаља, и све је релативно, нико не може тачно рећи о ком је броју реч...
Back to top
View user's profile Send private message
пунамаракана
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Dec 2013
Posts: 16

PostPosted: 15 Jun 2014 12:25    Post subject: Reply with quote

велез и флуминенсе у риу



боричоси (ривер палта)


[img][/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop