DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОРБА ПРОТИВ ПОПЛАВА!
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 23 May 2014 07:48    Post subject: Reply with quote

Не верујем ни једном политичару нити било којој штампи ...!!!Наравно да и дотични на снимку само покушава да добије који поен код народа али далеко од тога да није истина.Само се надам да ће се народ који је пропатио и још увек пати смоћи снаге да се уздигне изнад свих ових проблема које су нас снашли.Лагали су ,лажу и лагаће овај народ док год су плаћеници на власти.О крађама и злоупотреби помоћи која стиже на погођена подручја ...СРАМОТА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
макарије
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Aug 2012
Posts: 206

PostPosted: 23 May 2014 08:06    Post subject: Reply with quote

Сви ми који смо били на местима где је требала помоћ знамо шта је и како је знају и људи из тих места ,не треба нама дневник да нам причају глупости .
Политика тешка ,знао сам да људи који уђу у то постану говна али толика да постану то нисам стварно могао ни да замислим ,сад сам се уверио и нек нам је Бог у помоћи .
Да су то само ове главоње па и да их разумеш ,него ови обични олоши што трчкарају за неким сеоским страначким куртончићима и они су сви у томе максимално ,какви курац да се донесу џакови ако не добију наређење од неког њиховог ,ма нек се сви подавимо нема везе ...туга .

Углавном поносан на све са којима сам носио те џакове без икаквог интереса осим оне жеље да се помогне људима ,остали нек им је на част .
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 23 May 2014 09:24    Post subject: Reply with quote

Ја сам такође поносан на све добре и нормалне људе који су помагали и помажу наш напаћени народ без трунке користољубивости,без тога да помажу да би се рекло ето видиш ми смо помогли,без икакве трунке користи од тога. Свака част поготово Обреновчанима који су долазили иако су дан пре изгубили све и били евакуисани и избегли најгоре,сутрадан су долазили и радили на бедемима по Београду,Шапцу и другим местима.

Остали који су долазили у новим комбинезонима на прављењу бедема да би се сликали да би их снимала тв камера тих 10 минута па после тога одмах одлазили,као нпр градоначелник који на прављењу бедема на Сави где су људи били од 7 ујутру дошао у 17х поподне са неколико људи у комбинезонима који су тад узимали као лопате и пред камерама радили,па кад су се искључиле камере опет су сви ђутуре отишли,од оних снс омладинаца који су једини правили зазор и размак између људи,јер су њих 20 долазили униформисани у мајицама са ликом Александра Вучића,до свих оних који су користили несрећу да се на било који начин окористе,о њима мислим све најгоре,а било их је.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 24 May 2014 14:35    Post subject: Reply with quote

Нашао сам информацију да је преко 25оро људи приведено зато што су на нету писали мало другачије информације од оних званичних по овом питању.

Замислите шта ће се догађати кад Вучићу буде падала популарност и кад дође ситуација ко и код издајника Тадића да га већина људи презире.

Мислите о томе.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 24 May 2014 16:08    Post subject: Reply with quote

Буразеру, разумем потпуно твоју огорченост.Ни ја нисам симпатизер Вучића, а исто тако ниједне друге странке, али треба само бити обазрив и ове друге информације које долазе, од кога су заиста потекле и са каквом намером.

Ето није ми јасно нпр. то што се прича о лешевима који пливају у Обреновцу, о забрани уласка у град јер се крију лешеви по хладњачама итд....јер прва ствар нико луд не би покушао такве ствари да крије,јер се такве ствари никада не би могле сакрити,јер свако коме је неко погинуо ће то и знати, а није Обреновац величине Њу Јорка, па да се не може сазнати да ли је било 27 или 200 жртава...друга ствар није се дозвољавао улазак у Обреновац јер је било много оних који су хтели да се врате својим кућама,и то је сасвим разуман потез, јер нико није луд да 2 пута у 2 дана спашава исте људе јер се њима ето ишло назад кући...постојала је опасност да ће вода опет да надође и још увек постоји...а улазак у град је био дозвољен ономе који је био тамо из неког другог разлога,јер познајем људе који су на своју одговорност ушли без проблема...

Зато само кажем да треба бити опрезан, колико су проверене све информације које ових дана круже.
Ако не знате неког лично и нисте сигурни да је оно што пише истина,боље не преносите, јер су ово осетљиве теме...

Написао бих пар речи о друштву уопште…

Мени је горело под ногама прошлих дана, а ја гледам како да дођем у Србију да помажем...чак ми није падало на памет прављење насипа него сам гледао где да набавим чамац,да узмем 2,3 спремна ортака и да вадимо људе из куће...
Гледам ортаке студенте који по Бечу одвајају последњи динар да купе нешто од хране,пића,хигијенских средстава да пошаљу...гледам оне који имају испите ових дана а сваки дан по 5 сати пуне камионе...гледам снимке стараца који имају пензије по 100е и поклањају своја последња одела и чизме...гледам људе који ризикују свој живот како би спасили нечије кућне љубимце...гледам Русе,Хрвате,Мађаре,Швабе и многе остале који су се јуначки борили да спасу сваки живот...гледам браћу која су се у великом броју одазвала да бране градове и обаве шта год се од њих тражи...гледам оне који су све изгубили ових дана а и даље помажу...гледам странце и азиланте који граде насипе док се неки Срби башкаре у удобности свог дома...гледам и многе друге које сам можда изоставио а заслужују сваке речи похвале!

А гледам у исто то време ортаке из блока што се сликају по сплавовима и отварају моете...гледам поједине дегенирике који се подсмевају несрећи која се догодила...гледам алаве политичаре које боли курац да дају који динар...гледам бахату жандармерију (част изузецима) која се иживљава (да ли психички или физички) над унесрећеним народом...гледам говнаре који су трудници нудили флашу пијаће воде за 1000 динара...гледам ЉУДСКИ ОЛОШ који краде хуманитарну помоћ и профитира на уштрб вечере неког детета,труднице,старих или болесних...е вама свима таквима и сличнима ЈЕБЕМ МАЈКУ и СЕСТРУ и читаву покварену фамилију!

Јебала вас политика. Јебале вас политичке странке. Јебали вас општински одбори,кризни штабови и месне заједнице!

И све је опет исто као у рату, сиротиња је страдала, говна су се обогатила...Ваљда то неко горе види све!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 24 May 2014 18:42    Post subject: Reply with quote

брате ја сам све своје информације базирао на личним контактима са људима из Обреновца и навео сам како сам упознавао те људе и шта су ми они причали. Нисам баш толико наиван да поверујем свакој поруци на нету.

Што се тиче тих прича да тамо има 1000 жртава,да се носе по Лајковцу у хладњачама и слично ја сам сигуран да долази из кухиње владајуће странке,као и та фамозна одбрана Шапца где сам причао са Шапчанима који су ми рекли да стање уопште није лоше како се причало и да не знају што је дигнута толика фрка око њиховог града.

Моја теорија је да би сакрили неке пропусте и то велике измишљај причу у коју неће нико поверовати па ће сви бити на твојој страни.

Па се сада више разглаба о хиљадама мртвих и како је то напад на јадног и патетичног Вучића,него ко је одговаран па макар за једног погинулог,више се разглаба о невероватној одбрани Шапца него о томе шта се десило па да нам се деси таква ствар у Обреновцу,да нам један град фактички нестане а да ми нисмо припремљени а да људе Италијани обавештавају пет дана пре свега шта ће се десити.

Брате ја нисам члан ниједне странке нити ћу ако Бог да то никада ни бити,али је тај Вучић највећа превара,патриота који на крилима националиста долази на власт и претвара се у оно све против чега је био,издаје Космет,издаје свој народ,ради исто што и Лдп само под плаштом национализма и патриотизма,најгорим методама слобо досовске тадићевске власти управља медијима и спинује помоћу својих медија. А моје писање овде је бар лако проверити,па видети шта сам писао и о досовској и о жутој банди.

А кад се народ освести и сагледа реално ко је он врло брзо ће за сваку уперену реч против њега се ићи у творза,врло вероватно ће изводити као ономад полицију и војску на улице против свог народа,врло вероватно ће по сваку цену бранити своју фотељу. На срећу или нажалост већина људи још реално не сагледава ко су они и ко је он.

Живи били.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 24 May 2014 19:05    Post subject: Reply with quote

цензра говора људи из обреновца:
http://youtu.be/Pe7EOrNz3WE

анимирани видео за помоћ после поплава
дели: http://youtu.be/2glfvjH5MZ0
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 26 May 2014 09:53    Post subject: Reply with quote

Шоми брате, нисам мислио конкретно на тебе о преношењу информација, него уопште овако јер се свашта могло ових дана прочитати по интернету, и да зато људи буду обазриви и провере пре него што нешто пренесу.

Види, ја не бих рекао да је само Вучић највећа превара...сви су они превара, сви политичари редом и не правим разлике међу њима...
Што је бољи од њега Коштуница који је као европејац дошао на власт а сад он глуми неког моралисту и патриоту, а за време његовог мандата највише Срба послато у хаг, ЦГ прогласила независност, Косово прогласило независност...и такав треба опет да се пита? Да не причам о неким његовим министрима са којима су Делије имале озбиљне сукобе...
Што је бољи Дачић који је по потреби био комуниста, па онда постао националниста, па онда најевропљанин,па онда не знам ни ја шта...тај човек је гладан власти,мења идеологије као одела, и сутра ће бити и шиптар ако треба...
Што је бољи Тадић за време чијег мандата смо доживели највећа понижења као нација,за време чијег мандата су државне институције постале легло бахатог олоша и шљама и где се крало на сваком ћошку а морал у народу толико пао да је депресија због општег стања у држави била ја мислим никад већа...убио нас је човек у појам!
Што је бољи Динкић који је приватизацијама уништио читаву привреду и који је разјебао читаву економију...
О Чеди и осталима ни да не причам...

И онда дођемо до тога да не постоје људи који би могли да воде државу јер они који су способни,имају знање и поштење, не могу од олоша да дођу до изражаја...

Толико сам се надао том патриотском блоку, не да би они победили јер им кадар није ни за ђачки парламент,а не државни, него чисто да буде присутан и блок који ће својим јавним наступима,критикама и гласањем чувати националне интересе, и помно пратити рад владајућих...али онакву количину сељаштва и идиотлука, препуцавање међусобно међу патриотским странкама је било дно дна, да су сви из моје уже породице одлучили да остану при ставу да не гласају...било је јасно да је тим људима у глави била само посланичка плата...ни ја нисам никада у животу изашао на изборе, нити ћу икада изаћи...нећу да суделујем у превари...ко што каже Жика Вуковић:
http://www.youtube.com/watch?v=2qBrccPDEX0&feature=youtu.be&t=3m45s

Мислим да они не заслужују да оволико пишемо о њима, а и ова тема је првобитно отворена да се види како се може помоћи поплављеном народу...и мислим да је боље нпр. да преносимо информације о помоћи, ето нигде на форуму не пише да су браћа Грци (гате 7) у понедељак већ послали прву туру помоћи, неке екипе још увек скупљају, као и екипе које прате Грчку репрезентацију и представници златне зоре тамо где имају упоришта...Има и пар неких слика по нету, па нека постави неко...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 26 May 2014 11:53    Post subject: Reply with quote

Политичка сцена у Србији и политичари су дно дна. И ту нема спора. И управу си брате дакако сви су они превара.

Ови су од свих наведених гори само из тог разлога што су убедили људе да су они националисти,патриоте и око себе оформили гласачку машинерију људи који су против издаје Србије,против безусловног уласка у ЕУ,против нато пакта,против парада педера и лоповлука и против свега што су до јуче радили сви они издајници који су се зато и нашли у блату историје од наркомана милионера,до жутих гована,до Коштунице и свих осталих мање битних.

И онда кад су дошли на власт раде све исто што и ти само још горе и још већим интезитетом и још убеђују људе да су то они у ствари исти националисти и патриоте као што су били кад су били у опозицији и кад су били у предизборној кампањи,али ми не схватамо и не умемо да саберемо два и два јер јелте друге су околности па мора тако...они су паметни,па зато издају Космет и све остало,само ми не разумемо да то није у ствари издаја,него напротив да су они бре Обилићи а ми прости сељаци који не контамо њихове велике потезе. Да кад су јуче протествовали са свима због парада педера,били на улици са људима и сличних ствари то је бре било јуче,данас они то допуштају не зато што сад више нису патриоте или да су се нешто променили,ма јок,него сада то није битно,шта фали било коме да прошета,кога занима та прича више.

Е зато су они највећа превара икада,што не спори да су и сви остали који су се изређали на овом мученом народу исто преваранти.

Да не улазимо сад превише у те приче и да не идемо даље ван теме.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 29 May 2014 19:20    Post subject: Reply with quote

Српско друштво Задужбина поново организује акцију скупљања помоћи, овај пут намењен угроженима од поплава. Нове мајице, и поновљену серију старих можете наручити на е-пошту zasrpskikosmet@gmail.com , или форумашу СКИДС.
Приход од продаје ће, као и до сада, задужбинари носити директно без посредника. Цена је 1400РСД или 12е.
СЛОГА БИЋЕ ПОРАЗ ВРАГУ










Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop