DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 19 Aug 2022 14:37    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
А неке мрзи да се исцимају до Маре...Свака част свима за Јерменију и Израел!


Како мрзи, ено распрода се стадион? Very Happy
Шалу на страну, свака част свима који су отишли на ова два гостовања, колика је заправо та љубав према клубу, многи не знају, прећи и по неколико хиљада километара ради 90 минута игре на зеленој површини, и још ако је упитању неко место Богу иза ногу... Све Звездаш до Звездаша, љубав без граница, ал ипак не може за викенд на текму, мора да промени два аутобуса градска, пуно му. Браво свима још једном, сада чекамо следеће гостовање, али прво у Србији. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 29 Aug 2022 12:48    Post subject: Reply with quote

Ако је икада и било сумње, сада макар по мом неком личном утиску, ВАР је једно велико говно које је уведено у фудбал! Не знам само колико пута сам се радовао у празно од оног Глазгова на овамо. Почеће голови да губе смисао. У ствари навијачи ће почети да се потајно радују сваком голу који је и мало "споран". Кад кажем "споран" мислим на убацивање лопте у шеснаестерац, некада и нека рука која се види или не види...у главном почиње радовање на голове да губи драж кад ти мораш у глави да пребираш дал ће неко да зове из вар собе иако је судија показао на центар. Те перфекција је свакако уведена ради мањег притиска на судије, али мислим да ево колико траје вар...више ми је оштетио живаца него не знам шта. Није здраво да човек кад види судију који покаже на центар не може да избаци све емоције из себе, него мора са задршком да се радује. Барем за мене који идем скоро 30 година на утакмице ово почиње много да утиче уопште на гледање фудбала као игре коју сам знао до пре годину две дана...Доста тога се мењало у фудбалу, мада и није толико драстично, мислим да ово не може да се пореди са правилом да не можеш голману да вратиш лопту...овде се ускраћује људима та еуфорија и експлозија, ерупција одушевљења када видиш да се мрежа затресе. Сад док га испроверава први, други, трећи...пети судија, па онда вар...буквално није то то када кренеш опет да се радујеш када после 2 минута провере покаже на центар. Не знам како је другима али мени дефинитивно откида део емоција које су можда једне од најјачих животних а да нису везане за породицу....кад постигнеш погодак!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 233
Location: Београд

PostPosted: 29 Aug 2022 14:24    Post subject: Reply with quote

Технологија и емоције постоје само у Терминатору двојци. Па комплетна лепота, драж и јесте некад да се провучеш или сјебеш због неке судијске грешке. Замислите да се никад није десила Марадонина рука или фамозни гол из финала СП на Вемблију '66(који су утврдили да је био 40 година касније) колико би сиромашнији био фудбал. Па и Жигић је био у офсајду приликом постизања изједначујућег гола против Роме. И још мали милион сличних ситуација...Некад ти буде слатко, а некад те отера у курац па кунеш наредних пар година - добра емотивна вожња. И тако вечно у круг...Чекаш са посебним набојем да ти дође исти ривал да му вратиш за све! Па прво сећање како се тресе мрежа на тв-у, то никад не могу да ми узму, ту је већ судбина одредила мој правац.
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 29 Aug 2022 18:29    Post subject: Reply with quote

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/dibala-kao-ronaldo-od-prodaje-dresova-za-dan-isplatio-prvu-godinu-ugovora/425930

530.000 дресова по цени од 110-130е у једном дану. Невероватно.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 29 Aug 2022 18:42    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Ако је икада и било сумње, сада макар по мом неком личном утиску, ВАР је једно велико говно које је уведено у фудбал! Не знам само колико пута сам се радовао у празно од оног Глазгова на овамо. Почеће голови да губе смисао. У ствари навијачи ће почети да се потајно радују сваком голу који је и мало "споран". Кад кажем "споран" мислим на убацивање лопте у шеснаестерац, некада и нека рука која се види или не види...у главном почиње радовање на голове да губи драж кад ти мораш у глави да пребираш дал ће неко да зове из вар собе иако је судија показао на центар. Те перфекција је свакако уведена ради мањег притиска на судије, али мислим да ево колико траје вар...више ми је оштетио живаца него не знам шта. Није здраво да човек кад види судију који покаже на центар не може да избаци све емоције из себе, него мора са задршком да се радује. Барем за мене који идем скоро 30 година на утакмице ово почиње много да утиче уопште на гледање фудбала као игре коју сам знао до пре годину две дана...Доста тога се мењало у фудбалу, мада и није толико драстично, мислим да ово не може да се пореди са правилом да не можеш голману да вратиш лопту...овде се ускраћује људима та еуфорија и експлозија, ерупција одушевљења када видиш да се мрежа затресе. Сад док га испроверава први, други, трећи...пети судија, па онда вар...буквално није то то када кренеш опет да се радујеш када после 2 минута провере покаже на центар. Не знам како је другима али мени дефинитивно откида део емоција које су можда једне од најјачих животних а да нису везане за породицу....кад постигнеш погодак!


Вар је го курац. Судије и не требају више. Модерни фудбал је уништио све.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 29 Aug 2022 20:34    Post subject: Reply with quote

Вар је свакако неизбежан. Има га у свим спортовима, само се у некима назива челенџ ... Чистији је и поштенији фудбал са њим .. Треба још да се усаврши али мени је ок његово увођење !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 29 Aug 2022 21:34    Post subject: Reply with quote

Није фудбал тенис, нити одбојка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 30 Aug 2022 08:01    Post subject: Reply with quote

Кад ти повуче ону усрану линију и он као види да ти је трепавица у офсајду. Ма дај. А посебно то што је брат изнад рекао да је уништило радовање код гола. Нисмо ми роботи да кажемо а чекај сад ћемо на паузу до одлуке па ћемо да притиснемо дугме и наставимо радовање истим интензитетом.
Онај хук кад оће да се сруши стадион код гола тај тренутак нема репризу не може два пута исто. Сад судије немају скоро никакву одговорност више. Био пенал против шиптара из Швајц над Митром можда и највећи пенал у историји фудбала па нису хтели ни да гледају серем им се уста. Можда није тема кладионица ал сви смо некад одиграли тикет. Чекаш за паре гол па искаче гол па провера па јесте па није. Мрш у пм.
Једина добра ствар ми је она сигнализација за гол дал је прешла целим обимом и то треба буде. У почетку сам мислио биће ок тај бар али су баш отишли у жестоке крајности.
Највеће очигледне глупости проверавају. Падне гол он ми проверава дал је два напада пре био фаул на средини терена.
Изађи судија иди на пецање пусти компу све да одради.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 30 Aug 2022 08:06    Post subject: Reply with quote

Кошарка итд ... Мислим да је у рагбију кренула прво та видео технологија .. Ево сада видим да је уефа и у групној фази овог трећег такмичења унела вар .. Већина људи који прате фудбал са којима сам причао против су те Вар технологије, али мени лично је ок. Помаже судијама код неких 50-50% одлука, и утакмице су поштеније.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 30 Aug 2022 12:31    Post subject: Reply with quote

Не, него је све отишло и курац да морају на овај начин да се ваде. Било је и намештања и пре и лоших одлука...очигледно је то узело толико маха да је морало овако. Али ово уништава драж фудбала...драж постигнутог гола. Ја више не могу ни да пребројим колико сам се пута у Глазгову радовао у празно. Није то Звезда- Јавор, уз сво дужно поштовање Јавору, ово је осмина финала лиге европе, дао си им гол у првим минутима, ту радост не можеш да вратиш више, тај осећај је незаменљив, па чак и да је признат гол после 2 минута...није исто. А да не причам да сам 3-4 пута то доживео на тој утакмици, додуше једно је одбрана пенала...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 524
Location: kosutnjak

PostPosted: 30 Aug 2022 15:42    Post subject: Reply with quote

Вар-убица фудбала! Кратко и јасно.
Уз дужно поштовање према браћи која су рекла по неку лепу реч у корист те технологије.

Михајловић против јеремиса... Very Happy
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 31 Aug 2022 21:19    Post subject: Reply with quote

Посерем се на вар
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 01 Sep 2022 07:57    Post subject: Reply with quote



Не знам има ли веће победе за навијача да унесе кореографију и да је уради иако му је забрањено? Можда не најлепша, најпрецизнија...али свакако спада у ред најдражих! Цртеж је рађен а не црвено беле пруге, мада и оне да су се радиле вредно би било помена. И то цртеж који има сенке. Вероватно домаћи навијачи не би умели да изведу тако нешто да седе недељу дана на својој трибини и размишљају. Како је унешено, знају најбоље они који су уносили и свака част северу што је показао колико му је битно да буде навијачки! Ово су ретки примери, ја и не могу да се сетим неког да је ово урадио, али и да постоје реткост су.
Нема ништа лепше него када у уводу за утакмицу коментатор каже навијачима Звезде је забрањена кореографија, а после 2 минута стиже кадар где ни он не зна шта да каже. Дал су нам у међувремену одобрили шта се десеило?
Уз све то успели смо да имамо и димњанду и пар бакљади...све у свему јако садржајно са наше стране под овим околностима. Разумем ситуацију добро, али да се на једној страни појави кореографија на дербију а на другој не, мени је то несхватљиво. Кад год смо могли увек смо тражили од нашег клуба у каквим год да смо односима да се гостујућим навијачима одобри да унесу све што можемо и ми. Они нису добри са управом, али очигледно су довољно добри да могу да унесу све шта су унели синоћ...док је код нас било може застава и бубањ.
Наравно да нећемо никада враћати за ово, нама су кривци људи из њихове управе, али су морали да се потруде више око овога, поготову што су знали можда чак и два дана раније да ће бити тако.
Све у свему...Делије су поново дигле навијање на један виши ниво и ово је нешто што се ретко виђа.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 01 Sep 2022 12:56    Post subject: Reply with quote

Code:
https://nova.rs/sport/fudbal/foto-delije-se-zalile-da-im-je-zabranjena-koreografija-a-uneli-je-na-stadion/

Нема јаче од овог текста! Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 05 Sep 2022 20:15    Post subject: Reply with quote

Важно је знати да играмо јако специфичну полусезону ... Због светског првенства иста се ''крати'' више од месец дана, и завршава се 13 новембра. Играмо на три фронта, куп-првенство-Европа ... Још 15+ такмичарских утакмица, за свега два месеца и пар дана ... Зимска пауза трајаће безмало три месеца.

Првенство је јако важно због свега онога што представља освајање шампионске титуле, Евро група због одржавања статуса Српског првенства као 11-те лиге у Европи !
Имамо јако велики ростер квалитетног играчког кадра, али и новог и младог тренера. Треба стати уз њих, ова генерација фудбалера је то заслужила ! Треба и тренеру подршка сигурно. Не сме се сада губити глава ..

Звезди треба подршка Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 34 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop