DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

У сусрет Видовдану
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 618
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 28 Jun 2009 13:50    Post subject: Reply with quote

стефан_89_бг_ wrote:
bob-ant wrote:
???? има ли везе са Видовданом,Косовом,Газиместаном,где је сликано,повод???

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=70459&sectionId=37

ово је СТРАШНО!!!
ACAB!!!На Србе палице дижете,на светој српској земљи?!
е мој министре,шта ли ти сањаш ноћу,ако уопште можеш да спаваш..
Back to top
View user's profile Send private message
Србија Београ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Apr 2008
Posts: 394

PostPosted: 28 Jun 2009 14:14    Post subject: Reply with quote

Quote:
Gazimestan: Parastos i poruke mira
Nedelja, 28. jun 2009. 15:35


Oko šest hiljada Srba obeležilo je danas na Gazimestanu 620. godišnjicu Kosovske bitke, a parastosu kosovskim stradalnicima prisustvovali su i članovi Vlade Srbije. Prethodno su mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije i episkopi Srpske pravoslavne crkve Artemije, Filaret i Teodosije služili su arhijerejsku liturgiju u manastiru Gračanica. Primetno je bili pojačano prisustvo pripadnika Kfora i Kosovske policijske službe.

Na tom najmasovnijem obeležavanju Vidovdana od dolaska međunarodnih snaga na Kosovo i Metohiju, 1999. godine, ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović poručio je stanovništvu na Kosovu da očuvaju mir i da će se Srbija svim diplomatskim i pravnim sredstvima boriti za očuvanje Kosova i Metohije u svom sastavu.

On je objasnio da diplomatska i pravna borba za očuvanje Kosmeta traje, da ona jeste teška, ali da država od nje neće odustati, jer je to jedini način da se reše problemi i dođe do kompromisa.

Bogdanović je apelovao na sve da očuvaju mir na Kosovu i Metohiji poručivši raseljenima da će Vlada Srbije učiniti maksimalne napore kako bi pre svega ekonomski pomogla one koji žele povratak na Kosovo.

Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović izjavio je Tanjugu da brojnost okupljanja na Gazimestanu pokazuje jaku emociju koju Srbi imaju prema Kosovu i Metohiji.

"Ovo sve pokazuje da se Srbija neće odreći od Kosova i prepustiti ga drugome. Neće biti stabilnosti dok se dva naroda ne dogovore," upozorio je Ivanović.

Parastos na Gazimestanu služili su episkopi raškoprizrenski Artemije crnogorskoprimorski Amfilohije, lipljanski Teodosije i mileševski Filaret.

U blizini gazimestana i na prilazima Gračanici i izlazu iz Kosovske Mitrovice je bilo pojačano prisustvo pripadnika Kosovske policijske službe i vojnika Kfora.

Proslava Vidovdana na Kosovu i Metohiji protiče mirno i bez incidenata, izjavio je Tanjugu portparol KPS Arber Beka.

Kosovska policija (KPS) obavila je neophodne pripreme kako bi proslava Vidovdana protekla mirno i bez problema, kazao je on, ne želeći da precizira koliko je policajaca prisutno na terenu širom Kosova.

On je dodao da ih je "sasvim dovoljno da odole svim izazovima koji ih očekuju u toku dana i obezbede sigurnost za sve građane Kosova", te da "za sada sve protiče mirno i bez problema, a da je policija pripremila operativni plan kako ne bi došlo do incidenata".

Posle liturgije koja je služena u manastiru Gračanica, vladika Artemije je rekao da Srbi sa Kosova i Metohije ne mogu da čine ništa bez vlasti u Beogradu i izrazio nadu da ni Beograd neće učiniti ništa bez podrške Srba sa tih prostora.

Vladika Artemije je poručio da Vidovdan pokazuje "krajnji cilj" kome treba da teže svi Srbi, bez obzira gde žive i kojoj partiji pripadaju.

Prenoseći blagoslav patrijarha Pavla, mitropolit Amfilohije je rekao da Kosovo nije ništa drugo nego "glava Lazareva" a Srbija i srpski narod njegovo telo i dodao da telo i glava ne mogu da žive odvojeno jedno od drugog.

Amfilohije je rekao da svako ko hoće da odvoji Kosovo od Srbije vrši isti zločin koji je izvršio turski sultan Murat 1389. godine na Kosovu.

"Nema zemaljske i nebeske sile koja bi mogla i smela da odvoji glavu od tela, odnosno Kosovo od Srbije", rekao je Amfilohije.

Liturgiji u manastriru Gračanica prisustvovalo je nekoliko stotina vernika, princ Aleksandar Karađorđević i njegova supruga Katarina, kao i ministri u Vladi Srbije Bogoljub Šijaković, Goran Bogdanović i Nebojša Bradić.

Prema odluci privremene Vlade Kosova, a na preporuku specijalnog predstavnika Evropske unije (EU) na Kosovu Pitera Fejta, današnja poseta visokih srpskih zvaničnika Kosovu tretira se kao religiozna,a ne politička.

(agencije/MONDO )


http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=139119
Back to top
View user's profile Send private message
Карађорђе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Nov 2007
Posts: 510

PostPosted: 28 Jun 2009 17:09    Post subject: Reply with quote

Свака част браћо, изгледа импресивно!!!



Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 28 Jun 2009 17:24    Post subject: Reply with quote


_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 28 Jun 2009 17:29    Post subject: Reply with quote


_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 28 Jun 2009 21:00    Post subject: Reply with quote

http://www.mtsmondo.com/gallery/index.php?id=2391

Ау, какав викенд... Не знам, испуњен сам скроз, са сваке стране. Ово је било фантастично! Прво и основно, много већи број људи него прошле године.
Свети цар Лазар на платну - предиван!
Свака част народу што није реаговао на многобројне и крупне провокације шиптара! Одолети у оваквом тренутку је огромна ствар.
Али, за крај, ја бих описао само нашег возача Laughing . Оно не може сваком да се деси да добије онаквог возача. Лика је цео пут пратио неки малер, провокације присутних.. Мислим џабе и да га описујем, оно ко је доживео-доживео. Врхунац свега је да је лику испао сако кроз прозор аутобуса и остао на Ибарској магистрали јер је лик толико био пуко да није хтео ни да га узима Laughing
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
кљако
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2006
Posts: 123
Location: Граб

PostPosted: 28 Jun 2009 21:54    Post subject: Reply with quote

млади делија wrote:
http://www.mtsmondo.com/gallery/index.php?id=2391

Ау, какав викенд... Не знам, испуњен сам скроз, са сваке стране. Ово је било фантастично! Прво и основно, много већи број људи него прошле године.
Свети цар Лазар на платну - предиван!
Свака част народу што није реаговао на многобројне и крупне провокације шиптара! Одолети у оваквом тренутку је огромна ствар.
Али, за крај, ја бих описао само нашег возача Laughing . Оно не може сваком да се деси да добије онаквог возача. Лика је цео пут пратио неки малер, провокације присутних.. Мислим џабе и да га описујем, оно ко је доживео-доживео. Врхунац свега је да је лику испао сако кроз прозор аутобуса и остао на Ибарској магистрали јер је лик толико био пуко да није хтео ни да га узима Laughing


пусти плин...
_________________
Ивковић Марко
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 29 Jun 2009 10:45    Post subject: Reply with quote

"Велика захвалност Делијама за прављење Цара Лазара на платну"

"Живеле Делије Србије!!"

Када сам ово чуо на Газиместану,могао сам само да захвалим Богу што сам Делија...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ОртоДелија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 327
Location: Тамо где се лудује

PostPosted: 29 Jun 2009 11:14    Post subject: Reply with quote

млади делија wrote:
http://www.mtsmondo.com/gallery/index.php?id=2391

Ау, какав викенд... Не знам, испуњен сам скроз, са сваке стране. Ово је било фантастично! Прво и основно, много већи број људи него прошле године.
Свети цар Лазар на платну - предиван!
Свака част народу што није реаговао на многобројне и крупне провокације шиптара! Одолети у оваквом тренутку је огромна ствар.
Али, за крај, ја бих описао само нашег возача Laughing . Оно не може сваком да се деси да добије онаквог возача. Лика је цео пут пратио неки малер, провокације присутних.. Мислим џабе и да га описујем, оно ко је доживео-доживео. Врхунац свега је да је лику испао сако кроз прозор аутобуса и остао на Ибарској магистрали јер је лик толико био пуко да није хтео ни да га узима Laughing


Мајсторе задња врата! Laughing
Мењај станицу ј ти мамицу! Very Happy

Овај викенд за незаборав...Духовно просветљење!Почев од самог уласка на Космет до завршетка дана у Митровици.Тај понос,тај осећај кад знаш да си усрећио и себе и народ који живот тамо постојаће у мени до краја живота...И поред бројних провокација нисмо насели и још једном показали ко смо и шта смо.А они...Ничија није горела до зоре па неће ни њихова!
ДОГОДИНЕ У ПРИЗРЕНУ!
_________________
Кад одрастем бићу Критичар!!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 29 Jun 2009 13:41    Post subject: Reply with quote

Поред многобројних позитивних утисака истакао бих и пар негативних. Ове наше патриотске организације су опасни индијанци! Не зна се ко су већи дегени. Следеће године ћемо мало другачије, лепо ћемо их упозорити да не носе никакве заставе којекаквих буђавих организација типа некакве Форца Нуове, да се шире на месту где је пре 620 година српска војска гинула и где је управо одржан парастос. Такође, какви црни Образи, 1389, Наши, то све треба укинути право да носе своја обележја доле и врше самопромоцију уместо да сви будемо једино Срби. Да не причам о заставама партија, било их је 2-3. Следеће године ћемо лепо све упозорити па ко не слуша зна се... Навијачи за 10, свака част Гробарима, Земунцима, Смедервцима... Свима који су били! Без и једног ружног погледа а камоли речи, да се зна шта је светије! Јадно стање нације показују управо патриотске организације, погледајте какве су организације тог типа у Русији а какве су код нас... Да се ми међусобно договоримо да можда не носимо ни мајце својих група као ове године, иако нам међусобно то уопште није сметало, него да покажемо да смо пре свега Срби па тек онда навијачи. А и као што рекох да укинемо овим индијанцима жељним рекламе да се промовишу на светом месту. То су неки пропусти које следеће године треба исправити па ако Бог да да нас буде само више и више сваке године...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 29 Jun 2009 14:59    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Поред многобројних позитивних утисака истакао бих и пар негативних. Ове наше патриотске организације су опасни индијанци! Не зна се ко су већи дегени. Следеће године ћемо мало другачије, лепо ћемо их упозорити да не носе никакве заставе којекаквих буђавих организација типа некакве Форца Нуове, да се шире на месту где је пре 620 година српска војска гинула и где је управо одржан парастос. Такође, какви црни Образи, 1389, Наши, то све треба укинути право да носе своја обележја доле и врше самопромоцију уместо да сви будемо једино Срби. Да не причам о заставама партија, било их је 2-3. Следеће године ћемо лепо све упозорити па ко не слуша зна се... Навијачи за 10, свака част Гробарима, Земунцима, Смедервцима... Свима који су били! Без и једног ружног погледа а камоли речи, да се зна шта је светије! Јадно стање нације показују управо патриотске организације, погледајте какве су организације тог типа у Русији а какве су код нас... Да се ми међусобно договоримо да можда не носимо ни мајце својих група као ове године, иако нам међусобно то уопште није сметало, него да покажемо да смо пре свега Срби па тек онда навијачи. А и као што рекох да укинемо овим индијанцима жељним рекламе да се промовишу на светом месту. То су неки пропусти које следеће године треба исправити па ако Бог да да нас буде само више и више сваке године...


Мени је врхунац глупости био кад сам на Газиместану чуо "Образ-Србија-Косово-Метохија".

Ипак, радије ћу да памтим само оне лепе ствари. Велики број људи, пуно емоција... Свака част свима који су били, а они који нису могу само да жале, и да чекају неку следећу прилику, јер је сваки тренутак јучерашњег пута био за памћење.

А што се навијача тиче, неко је у грачаници лепо прокоментарисао "Никад више различитих група једна до друге"... Мислим да то све говори.

До неког следећег пута, надам се пре Видовдана...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 29 Jun 2009 16:17    Post subject: Reply with quote

хвала Богу да је неко дао праву дијагнозу, мада је она могла да се постави још код протеста поводом само проглашења независности, али није било место ни време, те и такве организације свакодневно наносе огромну штету идеји националног опоравка код обичног света, било да је он неодлучан, необразован довољно или неинформисан, чињеница је да би без њихових глупости мобилизација по неким основним националним питањима била на много вишем нивоу
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Драгуљче
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 98
Location: Врапчије Брдо

PostPosted: 29 Jun 2009 17:11    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Поред многобројних позитивних утисака истакао бих и пар негативних. Ове наше патриотске организације су опасни индијанци! Не зна се ко су већи дегени. Следеће године ћемо мало другачије, лепо ћемо их упозорити да не носе никакве заставе којекаквих буђавих организација типа некакве Форца Нуове, да се шире на месту где је пре 620 година српска војска гинула и где је управо одржан парастос. Такође, какви црни Образи, 1389, Наши, то све треба укинути право да носе своја обележја доле и врше самопромоцију уместо да сви будемо једино Срби. Да не причам о заставама партија, било их је 2-3. Следеће године ћемо лепо све упозорити па ко не слуша зна се... Навијачи за 10, свака част Гробарима, Земунцима, Смедервцима... Свима који су били! Без и једног ружног погледа а камоли речи, да се зна шта је светије! Јадно стање нације показују управо патриотске организације, погледајте какве су организације тог типа у Русији а какве су код нас... Да се ми међусобно договоримо да можда не носимо ни мајце својих група као ове године, иако нам међусобно то уопште није сметало, него да покажемо да смо пре свега Срби па тек онда навијачи. А и као што рекох да укинемо овим индијанцима жељним рекламе да се промовишу на светом месту. То су неки пропусти које следеће године треба исправити па ако Бог да да нас буде само више и више сваке године...


потписујем све што је речено, поготово део о заставама.
можда није место, па молим надлежне да бришу ако је тако... али мени те организације иду на ону ствар. људи неспособни да било шта корисно ураде, али зато први кад треба да се промовишу у медијима.
због њих нико не прича о заставама него о разбијеном ауту (притом је министар чији су ауто разбили био поред њих и у Грачаници и на Газиместану - па што га шмекери нису тад исцимали, испрозивали или шта су већ хтели). значи битно им је само да се о њима прича.
после парастоса су заузели бину и сликали се неких пола сата ако не и дуже... значи битна им је само реклама.
певали су чак и кад је почео парастос једно време, и то ''шиптарска је гамад устала'', иако су наши прекинули са том песмом чим смо се приближили споменику. певали су ''образ србија...'' што је нешто најдебилније што сам чуо - директно својатање једне идеје тј. поистовећивање њихове организације са косовском причом.
знам да су наши медији тровачи, али док је оваквих испада никада нећемо допрети даље од наших људи, јер их овакви ликови одбијају.
и на крају, што се тиче њиховог поздрава ''догодине у Призрену'' који турају свугде у медијима - то је јако лепо, али у Призрен може да оде свако ко жели, кад год жели (значи не мора догодине, иако је то алузија на јеврејски поздрав), ако има добру вољу... а они су тамо били једном, и то само да се сликају испред Богородице Љевишке са својим заставама. нико није посетио неког од преосталих 17 Срба, укључујући и једну малу девојчицу. битно је само да на њиховом сајту стоје слике из Призрена, као што ће стајати слике са Газиместана.
о њиховом понашању у Дечанима и Хочи не знам ни да ли да пишем...
закључак - јаки на речима, никакви на делима.
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 29 Jun 2009 17:22    Post subject: Reply with quote

Њима највећу рекламу дају у92, невладине организације, лдп, педери и остали говнари.

Не претерујте у прозивању.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 29 Jun 2009 17:39    Post subject: Reply with quote

Драгуљче wrote:

потписујем све што је речено, поготово део о заставама.
можда није место, па молим надлежне да бришу ако је тако... али мени те организације иду на ону ствар. људи неспособни да било шта корисно ураде, али зато први кад треба да се промовишу у медијима.
због њих нико не прича о заставама него о разбијеном ауту (притом је министар чији су ауто разбили био поред њих и у Грачаници и на Газиместану - па што га шмекери нису тад исцимали, испрозивали или шта су већ хтели). значи битно им је само да се о њима прича.
после парастоса су заузели бину и сликали се неких пола сата ако не и дуже... значи битна им је само реклама.
певали су чак и кад је почео парастос једно време, и то ''шиптарска је гамад устала'', иако су наши прекинули са том песмом чим смо се приближили споменику. певали су ''образ србија...'' што је нешто најдебилније што сам чуо - директно својатање једне идеје тј. поистовећивање њихове организације са косовском причом.
знам да су наши медији тровачи, али док је оваквих испада никада нећемо допрети даље од наших људи, јер их овакви ликови одбијају.
и на крају, што се тиче њиховог поздрава ''догодине у Призрену'' који турају свугде у медијима - то је јако лепо, али у Призрен може да оде свако ко жели, кад год жели (значи не мора догодине, иако је то алузија на јеврејски поздрав), ако има добру вољу... а они су тамо били једном, и то само да се сликају испред Богородице Љевишке са својим заставама. нико није посетио неког од преосталих 17 Срба, укључујући и једну малу девојчицу. битно је само да на њиховом сајту стоје слике из Призрена, као што ће стајати слике са Газиместана.
о њиховом понашању у Дечанима и Хочи не знам ни да ли да пишем...
закључак - јаки на речима, никакви на делима.

Јетсе,многима су засметале неке ствари што се тиче тих патриотских организација.Некако,сви се поправљају из године у годину и исправљају своје пређашње грешке...само они остају у најмњу руку исти ако не и гори.Читају и они ово сигурно и било би лепо када би се повело рачуна о неким стварима.Овакви какви су сада су мало је рећи бескорисни.Знају они добро своје пропусте у поседње време.Треба искористити потенцијал свих организација и не треба никога одбијати и терати га...нити себе дизати самим тим(јер и ми имамо итекако својих прпопуста,који се додуше не виде тако као њихови)...зато би саветовао свим тим организацијама да поведу рачуна на даље и схвате да се од њих тражи максимална озбиљност!
Мени се чини да немају ауторитете међу њима који би повукли причу око свега...јер делује да ко шта понесе то може и да истакне,ко хоће шта да скандира може то да ради кад год хоће и где год хоће...итд.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop