DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОЈКОТ!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 07 Mar 2008 15:37    Post subject: Reply with quote

Масимо wrote:
Мислим да је то неизводљиво, ево прост пример - распитајте се ко је власник вашег интернет провајдера чијим посредством пишете овде.

ау бре људи колико минирате...ево ајде овако. Све оно што не морамо да купујемо од њих, хајде да купујемо код нас. Свестан сам да неке ствари тренутно не можеш наћи на тржишту а да нису окупаторске. Нпр. мобилни телефон. Или рачунар. Мораш да купиш њихов. Али не морам да купим кокаколу или фруктал, могу да купим наш производ, не морам да купим дизел или најк јакну, могу да купим џегер, леџенд...не морам да штедим код њих, могу код наших...сто је примера, које опуштено можемо испоштовати. То је оно што ће њих највише заболети. Запад је материјалистичка цивилизација, разумеју само силу и новац. Силом још не можемо, али новцем...
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Филип
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 85

PostPosted: 07 Mar 2008 16:07    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13180

PostPosted: 07 Mar 2008 17:38    Post subject: Reply with quote

Негде сам слушао неку распрау на ову тему и један човек је рекао.Наравно да то пада у воду када треба детету у поноћ да купим лек.
Волео би да чујем мишљење од вас по питању овог размишљања.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 07 Mar 2008 17:40    Post subject: Reply with quote

Аууу невероватно колико људи се зајебава и измишља разлоге проив овог бојкота...па нормално је да се бојкот неће провести 100% јер сигурно да нећеш купити компјутер од ЕИ Ниш или Чајавец Бања Лука али Словенцима треба развалит буљу тако да се и усташе усеру и сви око нас. Нећемо ми зајебат ни Мек, ни Кока колу а ни Најк али у овим случајевима је барем савест чиста и када купиш плеџу бар си дао кинту оном сељаку за његово прасенце, ја сам пре пар година случајно дошао до јакне од Први Мај Пирот и била је ДО ЈАЈА, нисам могао да верујем како је добра (није имала крзно на капи, срећом), када сам се женио купио сам одело и кошуљу Николас, хтео сам да се оженим у српском оделу а не турском или усташком...све се може кад се хоће...Него почети озбиљно од словенаца и бојкотоват меркатор, старцима објаснит да иду на Зелењак и ако већ нећете код Мишка онда има милион малих приватних продавница које имају исту робу (углавном нашу) а које једва преживљавају због ових великих...а ако већ народ Сербски и даље настави да иде у Меркатор онда треба размислити и о другим методама спречавања пословања наведене фирме...
_________________
Само оштро и на прву!!!
Back to top
View user's profile Send private message
LocaL_SupporteR
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2006
Posts: 69
Location: Belgrado

PostPosted: 07 Mar 2008 18:10    Post subject: Reply with quote

Ја сам чуо да ове OMV пумпе држи неки шиптар, и то је онда разлог више за бојкот.

Можда би требали да се сконцентришемо на бојкот меркатора јер има по Београду доста наших фирми сличних меркатору и није неопходно куповати у њему, и ако негде успе бојкот успеће на меркатору.

То важи и за ове пумпе.

Наравно да није могуће све бојкотовати у мери као ова два наведена.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 07 Mar 2008 18:14    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Негде сам слушао неку распрау на ову тему и један човек је рекао.Наравно да то пада у воду када треба детету у поноћ да купим лек.
Волео би да чујем мишљење од вас по питању овог размишљања.


Све пада у воду када ти је дете болесно, чак и Косово нажалост.
_________________
Само оштро и на прву!!!
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 Mar 2008 18:24    Post subject: Reply with quote

сувласник ОМВ пумпи јесте шиптар пацоли, и то не било који него један од главних финансијера ОВК.

бојкот може да успе само уз велику дисциплину и инат када су у питању земље из окружења које признају косово, значи словенија за сада, тј. земље за које ми представљамо значајно тржиште, мислим да ово није ни проблем , али треба бити константно у офанзиви, ширити причу, имамо овај интернет, ајде нека служи нечем
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 07 Mar 2008 18:45    Post subject: Reply with quote

после све оне приче око меркатора и бојкота први пут,после митинга,бомби...прошао сам поред и меркатор је био пун.Док год народ обичан народ се масовно не придружи док год не буде нека већа кампања за коју не верујем да ће икад бити бојкот је осуђен на пропаст,нек бојкотује нас 5-10 000 па нек буде и 50 000 шта је то ништа.Мени није проблем да бојкотујем али оно џаба је то.И треба сузити мало круг овако кад погледаш ову листу рекло би се е јбг...треба направити главне циљеве бојкота меркатор,мек,кока колу,омв...овако је мало превише постепено и полако кретати на све шири бојкот.То је сигурно повећава шансу за успехом,али ко што рекох док год обичан народ не буде имао у свести да треба бојкотовати до тад ће све ово бити слово на папиру или тачније на форуму.
и да неко не протумачи како измишљам разлоге против бојкота оно ја лично ако се тако може рећи меркатор,мек,кока колу "бојкотујем" већ неколико година тако да мени би то било најмањи проблем јер остајем на истом,само реално сагледавам ствари.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
ortodox
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: 07 Mar 2008 18:54    Post subject: Reply with quote








Па чак и лекове!
Ајде дајте још разлога да ми не бојкотујемо!
_________________
ЈЕДИНО НАМ БОГ МОЖЕ СУДИТИ! ПРАВДА ЗА УРОША!
Back to top
View user's profile Send private message
чампалаш
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Feb 2008
Posts: 5
Location: у кући

PostPosted: 07 Mar 2008 19:12    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Негде сам слушао неку распрау на ову тему и један човек је рекао.Наравно да то пада у воду када треба детету у поноћ да купим лек.
Волео би да чујем мишљење од вас по питању овог размишљања.

Лекови се не купују у метро или на омв пумпи.Наравно да ћемо ако детету треба лек (недај Боже) да га купимо па био он не знам чији.
Мислим да том господину није било добро поређење.Друго су радње,пумпе,...а друго су апотеке и лекари.
Back to top
View user's profile Send private message
enovosti
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 1

PostPosted: 07 Mar 2008 19:15    Post subject: Reply with quote


Удри непријатеља тамо где га боли!
Back to top
View user's profile Send private message
typhoon
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Dec 2005
Posts: 115
Location: Свемирска станица МИР

PostPosted: 07 Mar 2008 19:27    Post subject: Reply with quote

[quote="shomi"].Док год народ обичан народ се масовно не придружи док год не буде нека већа кампања за коју не верујем да ће икад бити бојкот је осуђен на пропаст,нек бојкотује нас 5-10 000 па нек буде и 50 000 шта је то ништа.quote]

Па Шоми мајсторе јеси ли ти чуо за геометријску прогресију? Довољно је да ти објасниш шта и како двема особама и прича даље иде сама...наравно најважније у свему је да будеш јасан и убедљив са разлозима. Недавно сам одјебо Туборг, Хајнекен, Амстел и по први пут у животу сам почео да пијем пољско пиво Зивиек и Окоцим и није ми жао, кад држим Пољака у руци видим све оне пароле и подршке и некако ми је још слађе. Чак сам и жени рекао, слађа ми је Путинова кобасица (без зајебанције има и та, Путинскаја се зове Laughing Руси су опасно луди) него швапска салама и кад она иде у куповину, зна како и шта треба...
_________________
Само оштро и на прву!!!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 07 Mar 2008 20:02    Post subject: Reply with quote

па није то тако лако и тек тако само настави низ и све до јаја то се шири а оно прођеш поред мека,меркатора оно пуно.Такође не може да се ставља паралела шиптарчина који бојкотују Српску робу и који лако могу наћи алтернативу за то,и ми који треба да бојкотујемо француску,италијански,америчку,словенску...Такође народ неће бојкотовати док бар нема близу исту или повољнију алтернативу а то је јако тешко,такође држави не иде у прилог да се бојкотује јер нису они дошли непозвани него смо их ми звали због оног или овог...Прво треба кренути са бојкотом онога што су највећи симболи и за које има алтернативе и замене код нас,хамбургер замените пљеском,меркатор било којим другим продавницама,кока колу домаћим неким соком,ову или ону банку домаћом банком,омв пумпом нашом пумпом...Овако кад гледаш листу најк,рибок,ла коста,капа,па лекови...јел има алтернатива за то нема,зато је узалуд уопште причати о неком бојкоту тога а има још доста.Плус што већина народа нема потребну свест да се ово одради масовно.Зато и кажем да је тешко изводљиво,надам се не и немогуће.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Филип
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 85

PostPosted: 07 Mar 2008 20:46    Post subject: Reply with quote

Quote:
нек бојкотује нас 5-10 000 па нек буде и 50 000 шта је то ништа


Надам се да не мислиш овде само на Делије.Ми који свесни целе приче,морамо ту свест преносити свим Србима који је једноставно немају,при томе наравно морамо бити убедљиви,једноставно треба јасно ставити до знања због чега је то од велике важности.

Е сад замисли да 50.000 људи размишља идентично (поседује ту свест),која је то основа односно на колико људи се може све то пренети.

Quote:
Док год народ обичан народ се масовно не придружи док год не буде нека већа кампања за коју не верујем да ће икад бити бојкот је осуђен на пропаст


Овакво размишљање може бити погубно.Ако већ мислиш да неће бити никакве кампање,то не мора да значи да прича не може обухвати све Србе,патриоте који воле и којима је стало до своје земље.

Quote:
па није то тако лако


Слажем се са тобом у потпуности.Проћи ће доста времена док та свест не уђе у главу свим Србима.Вероватно да има и оних који неће придавати значаја целој причи.Али они не треба да буду разлог да ми повијемо главе у да кажемо,не вреди ово ничему.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 07 Mar 2008 21:33    Post subject: Reply with quote

Vrac wrote:
Јест много ће да се потресу Rolling Eyes ...


Мислим да гријешиш.
Словенци су се много забринули како ће од сада њихова роба пролазити код нас.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop