DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 03 Jun 2005 00:42    Post subject: Reply with quote

Veliki pozdrav I za Brata EL pibe od Brata Cire.Postavio si fantasticno I logocno pitanje.Sto se tice toga da li smo mi izvlacili od koga deblji kraj ili ne pocecu ovako.I u ovom slucaju moram razdvojiti dve stvari.Ja sam ovde pisao o okosnici navijaca (nasilnika) sa Severa,a sto se tice obicnih navijaca Zvezde koje cu razdvojiti od nas sledece.Na primer sto se njih tice ne prodje mozda ni jedan derbi a da dosta njih ne dobije po nosu teze ili lakse od Grobara.Sve je to posledica toga sto nas Zvezdasa ima stvarno dosta,sto mnogo naivno obicni navijaci idu na derbi I glavno sto su Grobari takvi ljudi (kompeksasi).Oni ne prave nikakvu razliku da li ce tuci dete od 10 godina,pravog Zvezdinog huligana ili matorog coveka.Njima je to sve isto.Ja vam garantujem da bi dete od nekoliko meseci iscupali iz kolica samo kada bi imalo lazu sa Zvezdinim grbom.Zbog tolikih njihovih kompleksa I svega toga,ja sam za navijace Zvezde pripremio informator(za obicne navijace) u kojem ce od sada pred svaki derbi biti upozoreni cega sve treba da se pridrzavaju da im se takve stvari ne bi dogodile,a mozda ce nekome I zivota znaciti ti saveti.Sto se tice sada ove okosnice sa Severa sledece.Previse je bilo tesko da ta nasa prva ekipa dobije po nosu.A zasto?Pa zato sto smo mi uvek isli prvi u potragu za odredjenim ekipama,bili smo strasno jaki,retkost je bila da smo se pred nekim povlacili jer smo navikli da napadamo I bili smo svi za jednog jedan za sve.Ja cu ovde neke utakmice tek opisati I dogadjaje vezane za njih gde ce te dosta zanimljivih stvari procitati I saznati.Kako su se neki nasi u Zenici sa polomljenim rebrima I tesnim telesnim povredama dovukli do stanice posto su se izdvojili iz grupe,kako je jedan nas u Zrenjaninu na tribini (kopu) domacih navijaca Indians bio izboden nozem,kako smo u Istambulu posle utakmice sa Galatasarajem jedva spasli zivu glavu,a misljenja sam da bi tu bilo barem nekoliko nasih mrtvih da se sve nije odigralo kako se odigralo,kako sam ja usao sa Zvezdinim salom I pesmom na ZelenomVencu medju prvu Grobarsku ekipu od oko 170 njih i kako sam dobio amneziju, dok se nasih 250 iz mladje ekipe povuklo na terasu Belog Grada bacajuci inventar odozgo I puno toga I toga jos.Ako primecujes iz dela opisanog I ovog sto sledi da I na nasoj strani ima mrtvih,izbodenih,tesko povredjenih itd…Sto se tice bivse Jugo scene sledece.Isao sam u gradove kada u nekima jos nisu bile osnovane navijacke grupe,ali cu napisati ono kada su bile aktivne grupe.Evo nekog redosleda sto se Hrvatske tice.Najteze je bilo otici u Split zato sto malo ljudi ide I predalek je put,onda mozda Rijeka pre Zagreba isto tako zbog predugog puta I ne velike brojnosti a kada ode malo ljudi svuda je opasno,onda ide Zagreb u koji ide uvek velika masa ljudi,uvek nezgodni Vinkovci koji u ovoj prici mogu biti I odmah ispod Splita I na kraju Osijek.U Bosni je bilo tesko otici bez ikakvog redosleda u Mostar zbog dugog puta I malo brojnosti,Tuzla nije bila ni malo naivna zbog lokalnih ekstrema prema Srpskom narodu,Zenica strasno nezgodna, obe navijacke grupe iz Sarajeva isto tako vrlo,vrlo nezgodne I jake (bile u velikoj ekspanziji).U Sloveniji sa Olimpijom vecinom su bili okrsaji sa pristiglim Hrvatima,Komiti Skoplje isto tako nezgodni poprilicno a solidno se I putuje,tako da iz prilozenog se vidi da nije bilo nigde lako otici.Eto za kraj odes na primer u Podgoricu I zakacis se sa jednim Crnogorcem zakacio si se sa celim gradom,dok je Niksic opet prica za sebe.Dodjosmo I do stranih izgrednika.Grci svi komplet blentavi I zajebani,Turci isto tako sa osobinom da kada bodu gledaju da ubiju,a ne kao Zabari da te samo izbodu,Zabari nista posebno sev par klubova gde uvek meni se cini paradira Roma sa njenim fanaticima,u Francuskoj PSG i mozda Marselj,u Nemackoj ima dosta dobro organizovanih huligana,u Holandiji Den Hag,Fejnord,Ajaks…,Cesi,Poljaci,Rusi ma imas posvuda jakih izgrednika.U celoj prici mislim da su ostrvljani svi komplet posebna prica za sebe.


PS-Sto se tice nasih obracuna sa Grobarima samo da napomenem da smo uvek prevashodno trazili njihovu prvu ekipu sa Juga, radi peglanja normalno.
Back to top
View user's profile Send private message
Zoran RS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 May 2005
Posts: 6

PostPosted: 03 Jun 2005 17:39    Post subject: Reply with quote

Hvala Brate Ciro za odgovor i puno pozdrava!
Jos jedno pitanje. Mozda sa promasio, ali dosada na forum niko jos nije napiso malo dublje od tekme meni se cini u 1988 sa Galatasary. Slucajno u tvom zadjnem tekstu. Ja se secam da smo mi njih dobili na Mari sa 3-0 i da su tada igrali dva igraca iz bivse drzave Zoran Simovic (Hajduk) i Dzevad Prekazi.
Na galerije ima dve slike.Kako ste putovali tada, jel bilo incidenata (usput), atmosfera, koliko Delija je otislo na tekme i jeste se u to vreme veci poceli naviati na Srpski patriotski stil. Neznam kako biti ovo sade fino opiso ali mislim da me razumes.


Pozdrav

Zvezda je zivot ......
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 03 Jun 2005 19:13    Post subject: Reply with quote

Hvala Brate Ciro na opsirnom odgovoru. Ako imas vremena, opisi malo taj Galatasaray, bas si me zaintrigirao...
Back to top
View user's profile Send private message
stancho pansa
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Feb 2004
Posts: 49
Location: Belgrade

PostPosted: 03 Jun 2005 20:29    Post subject: Reply with quote

Brate Ciro samo da ti se mnogo zahvalim na svim ovim opisima, pravi si car! Zaista je uzivancija za nas mladje da citamo sve ovo, posebno sto ti to predstavljas sa velikim strpljenjem i ljubavlju. Ako imas vremena i mogucnosti, da li bi mogao da kazes nesto o utakmici u Drezdenu, kada smo igrali protiv Dinama. Ta utakmica je prekinuta, a ako se secam onoga sto sam citao kao klinac u to vreme bilo je i nereda sa tamosnjim neonacistima. I jos nesto. Mozda nije za forum (unapred se izvinjavam u tom slucaju), ali spomenuo si da je medju prvima za Novi Sad kada se igralo sa Partizanom putovao i Vucic radikal, pa pretpostavljam da si mislio na ovog politicara. I on sam je jednom prilikom izjavio kako su on i njegov brat bili vrlo jaki u obracunima i kako niko nije mogao da ih obori, pa me zanima koliko je to tacno. Hvala ti unapred i veliki pozdrav!
_________________
Studenti Botswana su uz vama!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 03 Jun 2005 20:34    Post subject: Reply with quote

Procitaj predhodne stranice i naci ces Drezden,Vucic je bio aktivan,cini mi se do '95/6 sezone...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 04 Jun 2005 02:44    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
obe navijacke grupe iz Sarajeva isto tako vrlo,vrlo nezgodne I jake (bile u velikoj ekspanziji)


veliki pozdrav za brata Ciru
jesu te dvije grupice bile u ekspanziji u to vrijeme a narocito u sezoni 89/90,ali brate mi(delije-capajebo) smo se mogli nositi sa njima u svakom trenutku a kamoli kad nam dodje pojacanje iz bg-a sto mislim da si imao prilike da se uvjeris

Ciro,brate,napisi nesto ako si bio ocevidac kada je nasa ekipa sacekala hordice koje su dosle u bg.protiv rada bas te sezone i kad je njihov tadasnji vodja popusio prelom ruke.kolo-dva posle toga igarali smo na kosevu i skandirali smo"sirko nema ruku,slomio mu Suca".u principu znam citavu pricu,ali iz druge,trece ruke jer onaj nas koji je bio s'njima i popusio dozivotnu zabranu na Sever,nikad nije rijec o tom rekao.ako nesto znas o ovome napisi ovde,a moze i na pm.
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Jun 2005 09:56    Post subject: Reply with quote

Evo Da odgovorim na nekih par sitnih stvari dok ne sacekate po nekom redosledu opsirnije price na vasa postavljena pitanja.Prvi na redu je sto se opsirnijeg pisanja tice moj mladi Brat kriticar u iscekivanju mog odgovora na njegovo postavljeno pitanje.Brate Zoran RS evo ti kratkog odgovora sto se utakmice u Beogradu sa Galatasarajem tice,dok ce te vrlo zanimljivu pricu iz Istambula morati da pricekate po vec opisanom redosledu.Znaci utakmica C.zvezda-Galatasaraj je odigrana 27.9.1989 godine u Beogradu.C.Zvezda je pred 75.000 gledalaca pobedila sa 2-0,a strelci su bili V.Lukic u 3-em I D.Pancev u 67 minutu.Posto je Zvezda u prvoj utakmici u Istambulu odigrala nereseno prosla je dalje I u sledecem kolu se u Beogradu sastala sa Litvanskim Zalgirisom.

PS- Da napomenem da je tada za Turke igrao Prekazi dok za Simovica nisam 100% siguran,ali I ja mislim da je branio sto mogu I proveriti u svojoj novinskoj I video dokumentaciji.Da napomenem jos I to da sam pre te utakmice sasvim slucajno u parku naleteo na nekoliko Galatinih navijaca tako da su dobili koji udarac cisto da se secaju.Taj detalj cu ubaciti u tekstu pisanom u vezi prve utakmice u Istanbulu.
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Jun 2005 09:57    Post subject: Reply with quote

Veliki pozdravi za Bracu Srpsko Sarajevo I Brata Pashu od brata Cire.Super si ovo napisao I to se uklapa u ono moje pisanje da smo mi tada bili jedni od vodecih huligana Evrope.Pa to je I bila nasa velika snaga da nasa podgrupa Braca Sarajevo bude sama jaca od lokalnih navijaca Sarajeva I Zelje,ali ovde ih ja nisam sve poredio sa nama nego pisao u globalu.Tacno je to da smo mi bili prevelik zalogaj za njih ali ovde se mora napomenuti da su u Beogradu izboli u okrsaju Horda Zla I Grobara dva Grobara ispred Partizanovog Juga I isto tako su ih uspesno docekali u Sarajevu iz cega Grobari nisu bas tako dobro prosli i mnoge druge stvari vezane za njih.Ja vam mogu napisati I koja su ta dva Grobara bila I kako su prosla posto to imam u dokumentaciji.Sto se tice ove price sa Hordama u Beogradu izgleda da nemas srece da je cujes iz prve ruke.Taj dan sam bio sa mojim pokojnim Bratom Sucom (koji je bio na istim talasnim duzinama sa mnom po pitanju tog nasilja) ali sam pred sam taj dogadjaj bio uhapsen I presedeo sam u supu do kraja utakmice. Sto se tice Delija Sarajevo iz tih vremena ne treba trositi reci,ali ja cu u daljnjim mojim tekstovima morati da napisem nesto o mojoj I nasoj Braci koji vise nisu sa nama a kakve su to Delije I ljudi bili,dok naravno mislim I na sve one iz tog vremena koji su sada medju zivima.Kako sam samo dobro bio sa Tomom ,Celom,Bimbalom I drugim Sarajevcanima,sto bi vi rekli ma prava raja.Evo ovo sada pisem I jezim se od glave do pete…
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 04 Jun 2005 09:58    Post subject: Reply with quote

Brate Stancho Pansa puno ti hvala na pozdravima I postovanju tako da ti I ja isto tako uzvracam.Mnogo je bitno da znas da sve sto ovde napisem je 1000% tacno,a kada bih ti pricao o svemu tome oko u oko budi siguran da bi to bilo sa jos dosta toga nadopunjeno,ali I ovako je dobro.Sto se tice Brata Vucica mislio sam na sadasnjeg politicara iz vrha Radikala.Sve sto je on sam rekao po tom pitanju je tacno.Bio je jak I hrabar,dok je ujedno I veliki Zvezdas I Delija, ali je sada u drugoj misiji svoga zuvota.
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 05 Jun 2005 17:32    Post subject: Reply with quote

Evo jedne baš stare priče koju nam je svojevremeno pričao jedan od uglednijih posetilaca Rupe.

Sve se dešava one sezone kad Jugoplastika uzima svoj prvi trofej u košarci. Dakle sezona 1970-71. Tada je Zvezda bila dva-tri boda iza Plastike, a direktan duel je mogao dosta da odluči. Utakmica se igrala u Hali Sportova na Novom Beogradu (Pionir još nije bio sagrađen). Dvorana puna ko oko. Ni igla da padne. Iznad jednog od ulaza skoncentrisala se grupa najokorelijih Zvezdaša (njih oko 100). Zastave, povici, skandiranja. Tada mlađi lik, naš sagovornik, nije zaboravio da spomene da je sa ponosom stajao u njihovoj blizini.
Utakmica vrlo nervozna i napeta. Jaka Plastika - braća Tvrdići, Šolman, Skansi..., Zvezda sa Mokom, Kaponjom, Simonovićem...
U jednom trenutku izbija incident na parketu kad bek Plastike Manović udara Slavnića laktom. Gužva među igračima, Moka juri Manovića da mu uzvrati, a ovaj beži čak u svlačionicu.
Publika kreće da besni, poleteli čuveni žutaći na parket, zvižduci, skandiranje Moki. Klupe i sudije smiruju strasti, poskakali i sa zapisničkog stola. Opšta ludnica se smiruje, ali publika nikako. U tom trenutku iz Kopa (ipak nazovimo to tim imenom mada to nema baš neke veze sa današnjim Kopom) kreće skandiranje sa puno uvreda i sa povicima „ustaše, ustaše“, pa puno psovski u stilu „majku vam hrvatsku (ustašku)“ i slično. Strasti usplamsane, u grupi je najgrlatiji bio Sloba, čovek kojeg su pamtili na Severu Marakane i na zidinama Malog Kalemegdana još od polovine 60-tih.
Ostatak publike pomalo zbunjen, utakmica nikako da se nastavi, ali tada spolja uleće desetak policajaca i kreće da udara sve koji su se našli na mestu najratobornijih i najgrlatijih (tj. na mestu Kopa). Nastaje komešanje i odgurivanje na tom delu. Našeg sagovornika zaobilaze (policija tada kao pravila razliku između maloletnih i starijih), ali sve ostale batinjaju, ekipa se brani rukama i nogama uglavnom da primi što manje batina. Probiše se do Slobe i krenuše da ga odvaljuju od batina. Neki su navodno videli da im se smejao kad je ustao tj. kad su ga podigli i izgurivali sa tribine. Među ostalom publikom komešanje i tek poneki zvižduk policiji.
O tom incidentu nijedne novine nisu smele ni slučajno da napišu ni slovo, onaj na parketu je pomenut kao udaranje u žaru borbe.
Priča o tuči na tribini i skandiranju je ipak ostala.
Sećanje na 1971. i sve one koji su tu bili zbog Zvezde.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 05 Jun 2005 17:40    Post subject: Reply with quote

Brate Ciro daj molim te ispricaj (ako znas) detalje dogadjaja kada je Limun izbio oko nekom iz Rijeke(valjda) pa je njegov otac posle upadao u voz i bgd do rijeke i trazio Limuna sa pistoljem. Posle se rasptitivao na tribini za njega svaki put kada su gostovali tamo. Nesto vise o tome?
Back to top
View user's profile Send private message
Armin DELIJA
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Mar 2005
Posts: 74

PostPosted: 05 Jun 2005 19:48    Post subject: Reply with quote

jel moze neko da isprica kakva su bila gostovanja u sarajevu protiv SARAJEVA I ZELJE?u galeriji nemogu da nadjem ni jednu sliku sa tih gostovanja
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 05 Jun 2005 20:20    Post subject: Reply with quote

Evo napokon da odgovorim I Bratu Kriticaru u kracim crtama na postavljeno pitanje.Za pocetak veliki pozdrav za tebe I Tecu od Brata Cire.Pa onda da krenemo redom.Sto se tice mog prijatelja Zuje iz tadasnjih I sadasnjeg vremena sledece.Tu je u gradu I jos se nije ozenio.Svojim svakodnevnim sprdnjama na racun Grobara,dosetkama I salama misionari za Delije I nas voljeni klub Red Star Belgrade.Inace kao licnost se ne menja I isti je kao sto je uvek I bio.Mali Marko (Lazarevcanin) je trenutno u Becu gde se ozenio I ima dete.Pre I posle Barija je igrao fudbal u FK Kolubara Lazarevac I bio onako mali njen uspesan centarfor.Posle toga Cole Jankovic (bivsi igrac Zvezde) ga vodi u Jastrebac iz Nisa koji je tada igrao prvu B-ligu.Posle Jastrebca je igrao I za Zonjin Beograd,odlazi u Svajcarski treceligaski klub,vraca se u Kolubaru I ostavlja pre dve godine sve to.Sto se tice Sve Ludaka Lazarevac ja sam ih osnovao 18.6.1990 godine na dan mog rodjendana u Lazarevackoj diskoteci,tako da ce evo jos malo I ravno petnaest godina od osnivanja.Inace to je grupacija navijaca Kolubare.Grupacija je pogotovo ranije bila ekstremno fanaticna I luda.Skupljalo se od 100 do 500 ludaka.Sve to I sada postoji I postojace dok je veka I svetai, a o svemu tome bih mogao pisati mesecima.Inace to je bilo super dobro jer se stalno odrzavala visoka kondicija za akcije po pitanju Delija Sever,jer je veliki broj njih uvek bio srcem,dusom I telom u Ljutice Bogdana 1a.Svojevremeno sam samo iz Lazarevca dovodio za tuce sa Grobarima od 100 do cak I blizu 200 ljudi,sto ce reci one sto znaju da drze I da upotrebe na pravi nacin kolac I toljagu.E sada imate tu malo I smesnu stvar a vrlo interesantnu.Nekoliko puta u toj grupi koju sam dovodio bilo je I par Grobara u toj masi I celokupnoj masi Delija koja je bila spremna za obracun sa Grobarima.U tim obracunima su tukli svoje Grobare,a u krajnjem slucaju ko ce koga nego svoj svoga, (kao Janicari su bili zestoki prema svojima) tako da je njih dvoje zavrsilo u 29-tom zbog toga.Par puta su mi rekli (pokazali) neke tipove iz Grobarskih grupa,tako da je I poneka zastava zavrsila njihovom zaslugom na Severu.Sto je naj bitnije u celoj prici je da su oni onda bili a I sada su veliki Grobari,a znate vec kako su oni svi dosadni I isti.Vi sada I iz ovog primera mozete da zakljucite kako je to bilo veselo,ludo I ekstremno po pitanju Huligana sa Severa iz toga vremena.Podrzavam maksimalno Brate Kriticar I jednu tvoju opasku uredjivacima ovoga sajta da on mora biti mnogo ekstremniji.Idemo dalje mada mogu do decembra meseca 2005 godine da pisem o ovom predhodnom vec napisanom...Dve utakmice tadasnje prve lige sampiona u fudbalu obe u Sofiji glavnom gradu Bugarske I to utakmice po grupama.Prva je C.Zvezda-Panatinaikos koja je odigrana 18.3.1992 godine sa pocetkom 21 sat I 15 minuta na stadionu CSKA.C.Zvezda je pobedila sa 1-0 a strelac je bio Sinisa Mihailovic.Druga utakmica je bila C.Zvezda-Sampdorija 1-3.Utakmica je odigrana na istom stadionu i u isto vreme,a strelac za nas tim je bio opet Sinisa Mihailovic za 1-0, pa onda 1-3 uz ogromnu nanetu stetu od strane sudije nasoj Zvezdi.Da smo tu utakmicu dobili skoro sigurno bi igrali na Vembliju sa Barsom mi a ne Sampdorija.I pored ovog poraza do zadnjih momenata smo bili u igri za ponovno finale.Da smo svoje utakmice igrali u Beogradu sigurno bi se nadmocno plasirali u finale na Vembliju,ali sta da se radi zaklase nas Sloba,njegova politika I te sankcije.Te posledice osecamo kao sto vidite I dan danas,dok su ove picketine iz Humske sve to dobro iskoristile.Mislim da je vreme nasih muka proslo I da ce Zvezda konacno (uz pomoc onoga odozgo) krenuti stazama velikih uspeha.Za obe te utakmice u Sofiji su vezane skoro indenticne stvari.Bilo nas je sa sviju strana tako da nas je u Sofiji bilo kao mrava.Na obe utakmice je bio krcat stadion od 30 do 35.000 gledalaca.Pa Brat-Bratu je na obe utakmice u Sofiji bilo po 25.000 Delija iz Srbije.Bilo je frka I za kartu,jer ko je nje imao morao se pomuciti da bi je nasao,dok je na granicnom prelazu ka Bugarskoj ceo dan bio pravi haos.Hiljade autobusa I kola u nepreglednim kolonama Delija citavog dana.Bugari su I rampe spustali ne zelevsi jedno vreme da puste nikoga,ali posto je dolazilo do sve vecih incidenata oni bi otvarali granicu ne bi li tako smirili nervozne Delije.U samoj Sofiji ludilo nad ludilom.Napunili smo elitne kafice I druge usluzne lokale kako blizu stadiona tako I po citavoj Sofiji.Okrenes Brate turu za celo tvoje veliko drustvo sa pivom,zestokim picem,sokovima,raznim kupovima I secam se platis na primer ondasnjih 10 DM.Gde je tu Braco ko je hteo na mesinu u lokalima,prelepe girose na ulicnim objektima,ma stvarno bilo ludo,hranljivo I nezaboravno.Na obe utakmice meni se cini imali smo odlicne koreografije.Na prvoj utakmici protiv Panatinaikosa ovi nasi sto su usli poceli da se grupisu do druge tribine gde je sedenje I poceli sa grupom navijaca CSKA (koji su isto crveno beli) da zajedno nesto navijaju kao na primer Zvezda I CSKA,CSKA I Zvezda…Bilo je nasih u tom trenutku nekih 2.000.Dosao sam tamo do njih I odmah sam ih odvojio od Bugara pomerivsi masinu (kop) tacno iza gola gde je I bio na obe utakmice.Na obe te utakmice je bilo fantasticno navijanje.Bili su prisutni I navijaci Panatinaikosa kao I navijaci Sampdorije.Bilo ih je meni se cini u priblizno istom broju od koju stotinu.Ne secam se da je bilo nekih vecih incidenata sa obe te grupacije.Naravno da smo ih cekali,ali su bili odlicno cuvani od lude Bugarske policije.Ja mislim da smo navijacima Sampdorije razbili jedno ili vise stakala na autobusu kada su dosli sa aerodroma,dok su bili u njemu.Secam se I detalja kod Sinisinog pogotka na jednoj od te dve utakmice.Tada je jedan nas Delija pokusao da uleti u teren.Bugarska luda policija je skocila na njega isto kao lav na kakvu antilopu.Oborili su ga na onu sljaku iza gola I udarili onako krvnicki nekoliko puta sa onim pendrecima od jedan metar.Nastalo je I komesanje izmedju nas I lude Bugarske policije I kao I u nekoliko ranijih slicnih situacija zavrsilo se uzajamnim respektom.Evo da zavrsim sa ovom Sofijom.Ostace upamcena po nasoj velikoj invaziji I ludom provodu. Sto se Barija tice Brate kriticar tice mozda cu nesto sutra napisati.Opet sto se tice frizura u Baruju,ja sam imao tri prsta a Marko kup sampiona koji su perfektno izgledali,a mozda je tu malo bilo I simbolike.Sa tri uzdignuta prsta smo u Bari dosli,sa tri uzdignuta prsta smo se vratili ali sa tim istorijskim peharom u ruci. Toliko za sada od mene braco Delije.

PS- Da napomenem da je na jednoj ili obe utakmice zajedno sa nama bila prisutna I grupa Radovih United Force na celu sa Supom.
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 05 Jun 2005 22:03    Post subject: Reply with quote

Armine, evo ti ovde par slika:

1982/83
Zeleznicar-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1982-1983/zeljo_zve.jpg

1983/84
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1983-1984/sarajevo_zve.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1983-1984/sarajevo_zve2.jpg

1985/86
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1985-1986/sarajevo_zve.jpg

1987/88
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1987-1988/sarajevo_zve.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 Jun 2005 10:03    Post subject: Reply with quote

Dragi Brate Ciro,
moram da ti se izvinim sto sam te malo zacnuo sa onim "Cika Ciro " . Zasmetalo mi je sto si se postavio tako kao da si strasno mator i da je tvoja navijacka karijera zavrsena i da ti je ostalo samo da se prisecas proslosti i pises .
Ja sam jedan od tvojih "saboraca" i ne mislim uopste da se povlacim , cak sta vise ... Mislim da smo mi u najboljim godinama kada mozemo najvise da damo .
Moram da ti priznam da sam cesto razmisljao o tebi gde si i zasto te nema na severu . Ostao si mi u secanju kao jedan od najboljih "akcijasa" . Zato se ne mirim sa tvojim "penzionisanjem". Vratices se ti na sever , ali malo pametnije i promisljenije da postupas . Nema mnogo takvih kao sto si bio TI , a verujem da ces biti i dalje .
Izvini me samo sto cu u nekim stvarima da te ispravim , jer niko ne moze sve da zna i svuda da bude prisutan , a tacna istina treba da se zna !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop