DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

I na kraju...banatski dvor

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 13 May 2004 06:35    Post subject: I na kraju...banatski dvor Reply with quote

Ubih se od pisanja sinoc,kad veza pucee,i posle par pokusaja kacenja,i zvanja isp-a,odustah jer su imali "interni" problem sa netom Mad
Skraticu-I poluvreme-po meni uzasno..Pocelo je manje visheo ok,a onda smo poceli da "ucimo novu" pesmu.Ok,i treba ali ne na ovakvoj utakmice.Opet forsiranje i forsiranje i tako u nedogled.Opet--zasto forsirati pesmu kada je masa ne prihvata ili prihvata samo na momente??Krenes,odpeva se krug,dva,ako masa peva vozi dalje,a ako ne-menjaj!Jbte,kao da smo grobari pa imamo 4 pesme.. repertoar se nije mnogo menjao u I poluvremenu.U II dosta bolje (na sta je verujem uticalo to sto je posle osobe X dosla osoba Y na ogradu) ali daleko od odlicnog.Koreo izostavljen,sto po meni nema logike, ali bilo je 20-ak baklji i para dimova.
Na tribini,koliko sam ja video nije bilo ni jednog incidenta.Stradale su stolice,bilo je onih koje su zavrshile na atletskoj stazi, po starom dobrom obicaju,ali u daleko manjem broju nego za derbi.Na poluvremenu kornjace ulaze na tribinu,zasto, ne znam?Srecom,nisu se dugo zadrzale ..Gorela je neka stolica,ali sumnjam da su dosli zbog nje...15 min pre kraja na stazu izlazi red kornjaca i postavlja se ispred tribine...pa neki min josh jedan red...pa josh jedan red..Smile..pa onda josh jedan red na istok, i josh jedan red na zapad.Zapitah se,da nisu mozda i vojsku organizovali?Smile..Po njihovom postavljanju,pozdravilo ih je par stolica,delova stolice,po neka flasha..klasika...Tu su stali da masa ne bi usla u teren... Rolling Eyes Rolling Eyes Retardirani skroz...Sto?Da necemo mozda da razshrafimo golove,pokidamo travu ili nesto slicno da uradimo?..Neka hvala,trava ili deo mreze sa livade mi stvarno u zivotu ne treba.No,neka silna decurlija je izpreskakala ogradu ali kornjace ih pustihe da odu na teren.Jednog malog su uhvatili,predali ga redaru daga ovaj odvede tamo gde treba,ali je redar na "lepu" molbu tribine pustio malog...Bilo je nekog i cimanja sa kornjacama,ali nista bitno.Sa dodnje desne strane,neki lik preskoci ogradu,na sta par kornjaca krene na njega,jedan po jedan,gurajuci ga u grudi u fazonu"Sta je picko,hoces da se bijesh" Laughing Bukvalno tako...
Zaboravih da napomenem da je redoman tradicionalno podsecan ko je i sta je...Kada je vec oko 80% ljudi izaslo sa tribine,primeceni su oni maloumnici( bio je jedan celavi bez vrata "intelektualac",sad da li je onaj iz ekipe sabana sa derbija ili nije,ne znam) sto su stajali ispred tribine za derbi,cepali trans i gledali na tribinu. Rolling Eyes sa nekim fegetom koji je drzao ispod mishke onu doktorsku torbicu,te pljuge,naocare,telefon i ko zna sta josh po rukama, cimali su ljude koje su zatekli kako drze ili odvaljuju stolicu..Jednom su cak i samar opalili ali sta je dalje bilo,ne znam...krenuo sam kuci,da sto pre stignem,da skinem patike jer su me toliko stopala bolela od onih krivih stolica da je to uzas!Rekao sam posle derbija da necu vishe da idem tamo..Pregazio sam to...ali vishe NE!...
No....Novi shampion i titula...........Smile
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 13 May 2004 07:24    Post subject: Reply with quote

E nije im bilo isto obezbedjenje kao prosli put, ovi su daleko smesnije izgledali, i nisu se qrcili kao oni indijanci od proslog puta... Zandari su bili po meni krajne korektni, par ljudi je upalo preko ograde i umesto da ih hapse, samo su im pomogli da se vrate na tribinu... Bio je jedan koji je podivljao pa je udario par ljudi na ogradi, ali na intervenciju svog komandira (citaj: jebo mu je kevu glupavu) on se smiruje...
Nego bre... Navijanje je moralo puno bolje, slavila se titula, KUP, slavila se nasa Zvezda, zato u Smederevu mora to da bude mnogo mnogo bolje...
MI TEBI PEVAMO
TITULU SLAVIMO
DOK SRCE BIJE U NAMA
JER TI SI SAMPION
NEK PESMA ORI SE
NEK GRMI STADION
TI NECES OSTATI NIKAD SAMA
JER ZIVOT SI MOJ
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 13 May 2004 07:58    Post subject: Reply with quote

plasticman-e ne slazem se sa tobom, kakve veze ima da li je nova pesma, pa to je sve vec otpevano, slavimo duplu krunu, jel treba da se ljudi mole non-stop, toliku gomilu indijanaca nisam odavno video, nije da ne znaju ili ne mogu da nauce nego nece, oko mene im je toliko bilo zanimljivije da lome stolice nego da pevaju, da ja ne mogu da shvatim.ako i puste glas pevaju nesto za sebe-strasno.
kako nije incident kad retard otkine stolicu i bacije i ona padne na nase ljude, nekog je okinula u glavu, sta je to nego incident, sto nije sisao dole, pa gadjao koga je vec hteo, nije sala kada te pukne stolica sa 20 metara.
ne mora uvek da bude koreografija, moze nekad da se ode i da se ostavi grlo na tribini, mnogo je bolji osecaj nego kad se radi koreografija, ponekad pomislim da je koreografija postala motivator za masu, a ne za igrace, pa su u fazonu, "ako nema koreografija onda je sranje, ne mora ni da se navija".
mnogo mi je bilo mlako nase izdanje juce-moralo je, sa punim severom, mnogo bolje.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 13 May 2004 08:10    Post subject: Reply with quote

a kad je riba preskocila ogradu a?
momci pandurija je jako dobro znala koga ceka da preskoci pa je stoga tako i reagovala tj decurliju pustala a nas starije drzala na oku!

dva puta su gasili stolice na severu koje su toliko smrdele kad su gorele da se u krugu od 20 metara nije moglo disati a ne navijati.
a murija kofom sipa vodu a ono jos vise pocne da bukti...ma uzas.

pojma nemam ova utakmica mi je bila totalni smor a ne neko veselje.
onaj stadion i sve ono ubije ti bre volju za navijanjem.

bio sam i do istoka da vidim kako izgleda i dobro smo se jos culi.
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 13 May 2004 08:19    Post subject: Reply with quote

Incident=tucha...A sto se tice bacanje stolica,naravno da su retardirani kada sa vrha tribine bacaju stolicu... Rolling Eyes
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 13 May 2004 08:29    Post subject: Reply with quote

ma znam da sio mislio na tucu, nego me takvo kretenisanje na tribini izvodi iz takta.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 13 May 2004 09:39    Post subject: Reply with quote

Ovoga puta sever nije bio pun (prvi put posle neznam koliko sezona da sever na JNA, naravno kada igra zvezda, nije pun), vjerovatno je doslo do nekog emotivnog zasicenja (ako to uopste moze biti opravdanje), tako da je i navijanje bilo slabo. Kup nije neki motiv posebno protiv buducnosti. i prosle godine kada nismo osvojili titulu na kup se doslo ne radi istog, nego da se trazi ostavka tadasnjeg trenera........
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 13 May 2004 15:07    Post subject: Reply with quote

Prvi put posle '93. nisam bio na Severu,vec na istoku i mogu vam reci da,za promenu,izgleda zanimljivo gledati sever sa strane.I tako sa istoka, moje vidjenje je da je navijanje bilo sasvim solidno sa dosta padova u prvom i boljem izdanju u drugom poluvremenu.Nesto manje popunjen sever i slabija glasnost razumljivi su ako se setimo da su od 17. aprila do 12.maja bila dva derbija,OFK-a,Niksic,proslava titule i finale kupa,pa je i normalno da dodje do "fizickog i emocionalnog praznjenja" Wink Uostalom,pravo finale bilo je sa grobarima gde smo se pokazali u pravom svetlu(najboljem od prolecnog derbija 2000.) i time okoncali ovu,navijacki odlicnu sezonu.
Back to top
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 14 May 2004 05:00    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:
a kad je riba preskocila ogradu a?

Brzo su je vratili, uplasili su se da ce napraviti incident Laughing
Svakakvi ljudi dolaze na stadion. Blizu nas, do zapada, jedan lik je bio tako nadrogiran da je to bilo strasno.
Sto se tice forsiranja nove pesme, setite se samo kako su zvucale "Nisu nas slomile" na Rozenborgu, cini mi se, a kako zvuce sad. Potrebno je isforsirati neku novu pesmu kada ima dosta ljudi, da nauce.
Proslih par dana su za mene bili ubitacni: Vosa, rukomet, kup...moje grlo je u rasulu, ne mogu ni da pricam, valjda ce se oporaviti do sutra Smile .
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop