DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ФИНАЛЕ КУПА ЧЕТВРТАК 21ч

 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 22 May 2023 08:51    Post subject: ФИНАЛЕ КУПА ЧЕТВРТАК 21ч Reply with quote

Резултатски много битна утакмица, па тако треба и да се постави север према њој. Гостовање у Крагујевцу нам је показало да, када нема набоја и када је све решено, наши људи реагују слично као да смо изгубили титулу. Није добро никако та летаргија, али ево иде утакмица где се боримо за дуплу круну, за трећу узастопну дуплу круну, за поновни улазак у историју клуба! Зато је битно да се ово осети и на трибинама. Да завршимо ово како треба па да се окренемо прослави која би требала да буде нешто посебно!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 25 May 2023 22:27    Post subject: Reply with quote

Polako se privodi kraju sezona koja je rezultatski uspešna, osvojena nova dupla kruna i obezbeđen plasman u ligu sampiona. Ali hteo bih da se osvrnem na nesto drugo , da se zapitam onako "naglas" kako u glavama mladih ljudi danas izgleda dobar navijač. Danas dizemo balone, vidim gomilu klinaca kojima bukvalno ne pada napamet da iste podignu. Bledo gledaju, ma ne interesuje ih. Sever ima ozbiljnu navijacku tradiciju i sad vec ozbiljan kontinuitet, nažalost negde je nesto propušteno jer neverovatno da toliko mladih ljudi skroz pogresno gleda na to, šta znači biti navijač. Sever je postao ovo je što danas zahvaljujući tome što je svestran. Imamo dobre koreografije, solidno navijamo, imamo dosta originalnih pesama, dobri smo na ulici, kreativni sa parolama, imamo neko naše mesto u društvu, dosledni smo i što je najbitnije održavamo jedinstvo... Da bi bili i dalje to što jesmo svi segmenti navijanja moraju da postoje kod nas i da se trudimo da u svemu budemo najbolji ili jedni od boljih. Deco, upali ste u los gas! Gledate na koreografije kao na debilizam, na pevanje kao na nesto dosadno i smaracki , radite nešto iz fazona a ne jer to volite. Pali vas samo huliganizam uglavnom onaj na internetu. Nije huliganizam smisao navijaca i nikad nece biti. Navijač je i koreografija, i pesma i gostovanje i kreativnost i trud i pozrtvovanje ,navijač je mnogo toga što vi mislite da nije. Gledam ljude ,blenu po tribini, pa sta ćete u kopu, koji je razlog vašeg dolaska? Pravi navijač peva celu utakmicu, pravi navijač učestvuje u koreografiji, pravi navijač doprinosi tribini, pravi navijač se kroz sve te stvari bori za grupu i za klub. Navijač je mangup koji zna šta su prave vrednosti , koji poštuje ono čega je deo a ne da stoji u kopu gde njegova grupa podiže koreografiju i nesto radi a on blene kao tele okolo. Mene je sramota da stojim u kopu, da se moji drugovi lome po tribini da sve izgleda dobro da zvuči dobro , da moji poznanici pevaju, saborci sa tribine da bodre ekipu a da ja stojim i zabusavam. Onaj ko to radi je neposten prema tribini ,prema grupi i njemu nije mesto u kopu. Ako stojiš u kopu onda se ponašaj kao navijač ako nećeš onda nadji sebi drugo mesto, drugu zabavu, drugi život. Nećeš nikad biti mangup, nećeš nikad biti cenjen kad fuserises, kad glumiš nesto sto nisi. Samo trosis vreme jer ces pre ili kasnije odustati. Mangupi, smekeri.postuju svoju grupu, svoju tribinu ,svoje drugare!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 25 May 2023 22:54    Post subject: Reply with quote















https://i.ibb.co/vYNtyPX/IMG-20230526-012037-919.jpg






Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 25 May 2023 23:45    Post subject: Reply with quote

1945 wrote:
Polako se privodi kraju sezona koja je rezultatski uspešna, osvojena nova dupla kruna i obezbeđen plasman u ligu sampiona. Ali hteo bih da se osvrnem na nesto drugo , da se zapitam onako "naglas" kako u glavama mladih ljudi danas izgleda dobar navijač. Danas dizemo balone, vidim gomilu klinaca kojima bukvalno ne pada napamet da iste podignu. Bledo gledaju, ma ne interesuje ih. Sever ima ozbiljnu navijacku tradiciju i sad vec ozbiljan kontinuitet, nažalost negde je nesto propušteno jer neverovatno da toliko mladih ljudi skroz pogresno gleda na to, šta znači biti navijač. Sever je postao ovo je što danas zahvaljujući tome što je svestran. Imamo dobre koreografije, solidno navijamo, imamo dosta originalnih pesama, dobri smo na ulici, kreativni sa parolama, imamo neko naše mesto u društvu, dosledni smo i što je najbitnije održavamo jedinstvo... Da bi bili i dalje to što jesmo svi segmenti navijanja moraju da postoje kod nas i da se trudimo da u svemu budemo najbolji ili jedni od boljih. Deco, upali ste u los gas! Gledate na koreografije kao na debilizam, na pevanje kao na nesto dosadno i smaracki , radite nešto iz fazona a ne jer to volite. Pali vas samo huliganizam uglavnom onaj na internetu. Nije huliganizam smisao navijaca i nikad nece biti. Navijač je i koreografija, i pesma i gostovanje i kreativnost i trud i pozrtvovanje ,navijač je mnogo toga što vi mislite da nije. Gledam ljude ,blenu po tribini, pa sta ćete u kopu, koji je razlog vašeg dolaska? Pravi navijač peva celu utakmicu, pravi navijač učestvuje u koreografiji, pravi navijač doprinosi tribini, pravi navijač se kroz sve te stvari bori za grupu i za klub. Navijač je mangup koji zna šta su prave vrednosti , koji poštuje ono čega je deo a ne da stoji u kopu gde njegova grupa podiže koreografiju i nesto radi a on blene kao tele okolo. Mene je sramota da stojim u kopu, da se moji drugovi lome po tribini da sve izgleda dobro da zvuči dobro , da moji poznanici pevaju, saborci sa tribine da bodre ekipu a da ja stojim i zabusavam. Onaj ko to radi je neposten prema tribini ,prema grupi i njemu nije mesto u kopu. Ako stojiš u kopu onda se ponašaj kao navijač ako nećeš onda nadji sebi drugo mesto, drugu zabavu, drugi život. Nećeš nikad biti mangup, nećeš nikad biti cenjen kad fuserises, kad glumiš nesto sto nisi. Samo trosis vreme jer ces pre ili kasnije odustati. Mangupi, smekeri.postuju svoju grupu, svoju tribinu ,svoje drugare!


И још те гледају чудно кад загрмиш поцепаш глас а имаш 30+ као шта се овај дере.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 26 May 2023 07:49    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/4eSdRLbfkyo
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 May 2023 08:01    Post subject: Reply with quote

То дувају неки други ветрови нашим друштвом. Данас немаш прво мангупа у школи, имаш можда неке силеџије или кварне, али мангупе, нисам сигуран да они и знају шта то значи и дал су уопште заинтересовани да имају то у себи. Прво од тога треба кренути. Оно што је нама било императив њима није ни у малом мозгу. Евентуално ако иду довољно дуго на трибину и буду прави навијачи, можда скапирају шта је шта, иначе овако са улице, или школе када дођу...то је научна фантастика. Сигурно им није примаљиво место које је затворено, где не можеш да узмеш да изгуглаш шта хоћеш кад видиш на трибини, или да нађеш именом и презименом свакога ко те интересује. Ништа им није занимљиво што би требало да буде, промашени живот буквално. Када је било више мангупа могао си да видиш тучу у школи али и када те ухвате професори да чујеш да си се оклизнуо на кору од банане па одатле модрица на челу. То данас нисам сигуран да постоји. Е кад то схватимо са чиме располажемо као неко друштво које окупља младе, онда можда и можемо да видимо како да напредујемо.Слушао сам скоро разговор два друга један се жали другом. Млађи су другари али је добра прича. Прича један жали се другом како је стартовао рибу и кренуо у причу са њом, и она после минут е дај ми инстаграм...дечко каже немам. Каже добро дај ми фејс...каже дечко немам...на то ће девојка...дечко па ти не постојиш. Е, то је то што и нас захвата полако али сигурно, раније ниси имао људе, било нас је по 200-300-500 знали се људи у главу, па кад смо почели кренули смо да градимо и да зовемо људе какве ми мислим да требају да буду ту, долазили су они које привлачи то што виде ту, данас....мислим да су ту по аутоматизму, или по ономе што чују из места одакле се информишу. Све хоће сажвакано у минут, или нема шансе да се он тиме бави, чак се највећи део њих упознаје преко поруке и ту остварује 90% контакта са другом особом, што је за неко прошло време незамислливо. Не верујем ни да би ми издржали у њиховом свету 15 минута нити они у нашем где мораш да се уживо знојиш ако хоћеш некога да упознаш да се гледаш у очи док причаш.. Класични мали роботи. Нигде мозга, резона, покушаја да нешто сам схватиш. Кажем, што пре схватимо да то није истих 6000-7000 рецимо од јуче као рецимо 2011. године, пре ћемо моћи ми да схватимо шта да радимо да би ти изгледало како ми желимо.
Што се утакмице тиче, с обзиром да је падала киша онако педерски на сваких 20 минута пљусак, пред почетак утакмице, верујем да је то десетковало посету на стадиону(и то је неки нови тренд да кад погледаш у небо и мало тмурно знаш да ћеш имати мање људи, а кад је киша немој ни да се надаш нечему), али север може да добије прелазну оцену, али ово је све смешно како то мора у недељу да изгледа. У недељу без пуне 3 трибине и на хиљаде барјака...све је за не прелазну оцену!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Паразит_н
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 96

PostPosted: 26 May 2023 13:56    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2022-2023/cz_cukaricki_kup
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 26 May 2023 17:23    Post subject: Reply with quote

Да улазим сад у широку причу, по мени, навијање јуче сасвим коректно. Нарочито после примљеног гола. Ту се мало види колико нам недостаје та нека неизвесност, неки кикс, да јуримо резултат… навијали смо као без душе, чини ми се, до тог гола. После тога сасвим добро. Неке песме су трајале дуго, мењао се интензитет (можда пратећи игру), кретале су песме из масе, па загрмеле… Мени некако било баш добро. Подсетило на нека добра издања од раније. Једино та бројност на целом стадиону, али јеби га
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 26 May 2023 19:00    Post subject: Reply with quote

Недостаје нам брате и мало изазова. Надао сам се финалу у Лозници,или неком другом стадиону где до сада није било. Кад се сетим оног Крушевца,оно је био празник фудбала. Синоћ финале,на нашем стадиону имао сам утисак да је обична првенствена утакмица. Вероватно у савезу размишљају да скрате муке у организацији и себи и другима па дају нама домаћинство,а не знају да убијају драж тог финала купа који треба да буде празник фудбала тај дан.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
ратник
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Sep 2010
Posts: 15
Location: qq

PostPosted: 26 May 2023 21:29    Post subject: Reply with quote

Некако нам се у последње време свака тема сведе на причу о млађој генерацији, негде сам је и сâм покретао. И сигурно је да у томе лежи део проблема. Другачије одрастају, незаинтересовани су и нестрпљиви, немају времена да се посвете некој теми мало детаљније. Сигурно је да их на овом форуму нема много као и то да ће одустати од читања неког уписа ако је мало опширнији...
Ипак, мислим да је то проблем који тек долази и који ће нам се у неком будућем времену још више показати. Забринем се кад помислим како ће изгледаги Север кад га преузму у потпуности.
Оно што сад треба да брине је наша (30+) генерација. Свима нам је јасно да нам је већ сад трибина доста подмлађена, па је питање где су наши вршњаци. Ево лично познајем бар десеторицу који су били ту, а сад...немам појма, прошло их.

Укратко, мој закључак је следећи:
За слабу бројност одговорни су старији који су се негде раштркали и који још увек могу да се врате.
За слабији квалитет, певање, енергију, незаинтересованост дефинитивно одговорност је на млађима са којима треба много да се ради.

Синоћ на финалу ми је било коректно, све похвале за екипу у сектору И 😀
_________________
Хајте, хајте, Срби устајте!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 May 2023 22:38    Post subject: Reply with quote

Ljubazni Vodoinstalater wrote:
Да улазим сад у широку причу, по мени, навијање јуче сасвим коректно. Нарочито после примљеног гола. Ту се мало види колико нам недостаје та нека неизвесност, неки кикс, да јуримо резултат… навијали смо као без душе, чини ми се, до тог гола. После тога сасвим добро. Неке песме су трајале дуго, мењао се интензитет (можда пратећи игру), кретале су песме из масе, па загрмеле… Мени некако било баш добро. Подсетило на нека добра издања од раније. Једино та бројност на целом стадиону, али јеби га

Мислим да је прича пропаганде о лошем фудбалу достигла свој зенит и то се огледа чак до људи који су група и екипа. Који су из суботе у суботу ту. А то није само до млађих. Како смо умели после примљеног гола да навијамо како треба, што каже друг данас баш причамо...од јденом је људима синуло у глави..јеботе можда не узмемо ово а сви су већ у глави приписали то нама...и као да смо упалили додатне моторе који буквално смо заборавили како се рукује са њима. Отуда и добро навијање. Осетили су људи ту "неизвесност" и добили смо неку природну атмосферу до 2-1. Како смо повели буквално смо поново угасили оне најјаче моторе и наставили да крстаримо као да је нека утакмица у средини првенства...мада по схватању навијача, свака буквално је битна. Сад кад би кренули свака има неки значај, нека мањи нека већи, нека због навијача преко пута нас, нека због неке традиције, нека због тога што идеш на терен у џомбама на ком би и Барселона имала проблем вероватно...у главном...прави навијач није фасовао ту причи из кладионица која се пренела на кућу и на Арену 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13....100! Ту гледају којекакве утакмице и мозак им то усваја да је само то фудбал и ништа више. Ништа се наша утакмица са Чукаричким не разликује у односу на Олимпијакос-Атромитос...па им опет дође 20000 људи и то када су трећи на табели. Може да се набраја много примера и то смо радили већ, у главном...до масовне појаве Арена, и могућности да гледаш све лиге света малтене, људи су изгубили све компасе. А највећи је онај материјални а то је победа, или "занимљива утакмица". То су највеће замке у које можемо да упаднемо, ево видели смо на Чукаричком како изгледа када ми помислимо да нам измиче нешто за шта смо били убеђени да нам припада. На жалост, није то само мотив да се навија добро, али макар је трачак наде да то још постоји ту међу нама, само га треба пробудити. Ако чекамо да примимо следећи пут гол из корнера да би кренули да навијамо...начекаћемо се. Ко би рекао да један Радник из Сурдулице је могао да нас кошта титуле? А сви би руку у ватру ставили да их добијамо 5-0. Тако да, доказано је да на свакој мораш да даш свој максимум ако мислиш да им помогнеш.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 May 2023 22:47    Post subject: Reply with quote














Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop