DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2022-23
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 23 Jan 2023 14:39    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
Сви ти позиви, билборди, банери, мобилизације, цимања све ове године су ти доказ да ми нисмо Ултраси односно само један мали број јесте.
Немамо то у себи. Не осећамо то као они. Као Грци Аргентинци итд. 90 посто људи овде не осећа причу. Не капира покрет. Менталита ултра фазон.
Ми да смо у Српској лиги било би нас 200. Срамота је да један тако велики клуб мора да моли људе да дођу на стадион.
Бивши првак европе и света. Ови у 4 лиги знају да никад неће примирисати серији А то их и не занима немају више циљеве само певају и искрено воле свој клуб. И пуно је примера таквих клубова по свету. Велики су размажени навикнути само на победе, титуле итд. Погледај енглеске 4,5 лиге пуни стадиони.
Свако место локал патриотизам.

Чекај полако немој тек тако да набацујете ствари само да би се нешто написало. Какви Грци и Ултрас менталитет? Какви Аргентинци и Ултрас менталитет? Они нису прошли поред тога! Они имају своје идентитете свако за себе и своје поднебље. Аргентина је створила једну Италију што се навијања тиче, ови су то после само обликовали и ставили у украсни папир и назвали Ултрас менталитет. Дакле, Грци воле своје клубове. Луди су за њима. Воле да долазе на стадион, да пале бакље, да раде кореографије, да иду на гостовања у бројевима по 10000-15000. ..јер су такви једноставно. То нема никакве везе са Ултрас менталитетом. Од оних 12000 у Волосу на гостовању наше браће, ако је 300-400 екипа пуна капа! Дакле онај остатак су заљубљеници у свој клуб. Аргентина исто. 4.5. Енглеска лига...тамо је рођен фудбал и то ми некако и дође нормално. Ево зато стављам Италијанску 4. лигу да виде људи да нека села имају већу приврженост и припадност клубу него Црвена Звезда којом се буса 500000 људи када дође до неког Макабија, али после њега то се сведе на 7000. То је наш проблем. Што се више прича о овоме то ће некоме допрети до глае. Ако се у старту крене са причом "ма ми смо такви и то је то"...онда немој да се буните кад нам саграде стадион са 32000 места, кад отворе бутике и тржни центар, кад нам то промени структуру људи која уопште долази на стадион, када будемо почели стварно да измиремо ми овакви какви смо са нашом идеологијом. Врло често кажу...тек кад изгубиш схватиш шта си имао...немојте то нама да мора да се деси да би људи схватили.
Да би напредовали, прво морамо да кажемо где смо шупљи, шта није добро, а онда и шта су наше врлине и како можемо да поправимо то. Довољно дуго ако се посвети пажња овом проблему постаће предмет расправе, када то постане, све ће кренути само од себе да иде неким путем којим можда и није ишло до сад.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 24 Jan 2023 23:15    Post subject: Reply with quote

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1696533/Kako-danas-izgleda-Hajberi-stadion-Arsenala.html

Још један од стадиона са душом
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Jan 2023 09:59    Post subject: Reply with quote

Шта тачно треба да представља овај чланак што си поставио? Шта из њега ми треба да извучемо као поуку? Или си га тек тако поставио?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Припадник
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Dec 2021
Posts: 20

PostPosted: 25 Jan 2023 10:56    Post subject: Reply with quote

Најбољи одговор на сва питања око стадиона је пун стадион на првом колу.
На томе треба да радимо и да пишемо искључиво о бројци. Па да видимо коме је стало до стадиона, односно до Црвене Звезде. Све остало, по мени је лицемерје. Сва питања која имамо, недоумице, можда бес неки, све то преусмерити ка циљу да Маракана буде што пунија. Ако то урадимо, сигуран сам да ће нам се све само казати без да иког ишта питамо.
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 25 Jan 2023 15:43    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Шта тачно треба да представља овај чланак што си поставио? Шта из њега ми треба да извучемо као поуку? Или си га тек тако поставио?


Поука је да на туђим примерима учимо. На примеру Арсенала.
Хајбери је био стадион са историјом, душом, традицијом. Да никад не дамо да се слично деси сутра или за 10 година ако неком следећем падне на памет. Да Мара буде неки музеј.
И ја бих волео да на пролеће сваку текму буде 25 000 али колико је то реално. Знаш и сам наш менталитет.
Хоћу само да кажем било 5000 или 50 000 то нема везе са тим да Маракана остане ту заувек уз мале дораде. То је једино важно. А што се позивања тиче позивани су сви на 1000 начина ако оће, воле и осећају доћиће. Нико их не зове у рат.
И овај форум треба да служи да се на њему само каче слике после текми и снимци и то то је то. Све је више исписано 1000 пута. Само моје мишљење.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 25 Jan 2023 17:12    Post subject: Reply with quote

Окачио си пример стадиона кога су противнички навијачи због атмосфере звали library
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 25 Jan 2023 18:04    Post subject: Reply with quote

Нисам причао о атмосфери већ о историји традицији једног клуба. А то им је била кућа. Срушили су и Вест Хемов Аптон где је била добра атмосфера, Тотенхемов Вајт Харт Лејн.
Стадион није тржни центри иди у Ушће па купуј али то покушавају свуда по Европи. Па ево ти пројекат стадиона Вождовца. Стадион на тржном центру. Имају 26 гледалаца у просеку вероватно.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 25 Jan 2023 20:08    Post subject: Reply with quote

"Превише је ту скуп квадрат земљишта да би се ту шутирала лопта", а камоли да би ту био стадион-музеј...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Jan 2023 20:23    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
Генералштаб wrote:
Шта тачно треба да представља овај чланак што си поставио? Шта из њега ми треба да извучемо као поуку? Или си га тек тако поставио?


Поука је да на туђим примерима учимо. На примеру Арсенала.
Хајбери је био стадион са историјом, душом, традицијом. Да никад не дамо да се слично деси сутра или за 10 година ако неком следећем падне на памет. Да Мара буде неки музеј.
И ја бих волео да на пролеће сваку текму буде 25 000 али колико је то реално. Знаш и сам наш менталитет.
Хоћу само да кажем било 5000 или 50 000 то нема везе са тим да Маракана остане ту заувек уз мале дораде. То је једино важно. А што се позивања тиче позивани су сви на 1000 начина ако оће, воле и осећају доћиће. Нико их не зове у рат.
И овај форум треба да служи да се на њему само каче слике после текми и снимци и то то је то. Све је више исписано 1000 пута. Само моје мишљење.

Лош пример као штои каже човек, али све једно, они већ деценијама немају идентитет на стадиону, њих су изгурали са стадиона и неки други су заузели места, а ови које ми зовемо прави, седе у пабовима и гледају утакмице, или по који иде на тај нови стадион. Њима је НБА публика доминанта на стадионима много дуго, а са таквим људима можеш малтене све. Ето, ко би рекао, побунили су се били за ту лигу што су хтели да праве, ипак још нешто има у њима, али далеко од тога да пате за старим стадионима. Генерације које пате дубоко верујем да и нису на стадионима. Да не улазимо сад у причу да су навијачи оснивали своје клубове да би се осећали да је то њихово, када су им долазили шилијардери и куповали их...далеко смо ми од њих, ми "само" треба да додамо на ово све још 7000-10000 људи и нико нам не би могао ништа! А погледај колики је Београд.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 25 Jan 2023 22:08    Post subject: Reply with quote

Слажем се са тобом потпуно око бројности.
Али толико су људи причали као покварена плоча и ништа.
Ни добри резултати нису помогли. Можда нисам узео најбољи пример али ако је мени жао што се то десило тамо неком клубу за који не навијам и к ме боли за Аресенал замисли како бих се сутра осећао да неком падне на памет да нешто руши, гради, премешта. Знам бураз да је Терза бар 10 пут поменуо ту причу од кад је у клубу и знам да постоји надзорни орган који то све прати и зове се Север али нека их овакве реакције људи на сам помен те глупости. Нема ништа лоше у томе да реагујемо тако кад се о светињи нашој ради.
А то што ти кажеш има нас 5000 а бунимо се око изградње новог стадиона. Брале макар нас и 500 остало не дамо је наша је и ничија више. Твоја, моја, твог ћалета, мог, наша кућа наша дедовина!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Jan 2023 23:40    Post subject: Reply with quote

Ако то постане обична кућа која треба да се реновира јер је ова стара дотрајала, то ћемо дочекати овим приступом. Међутим, ако се Маракана постави као неки национални споменик што и јесте, много тешко ће пасти било коме на памет да ишта каже даље у том смеру. Неко каже...ок имаш дедовину у селу, дођеш трошна кућа, ти саградиш нову...ја би пре то поредио са рецимо кућом Вука Караџића, која није рушена и грађена нова, него је аутентична у Тршићу и одржава се да не изгуби првобитни облик. Евентуално се окречи и освежи и то је то. Е, тако треба посматрати и Маракану.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 25 Jan 2023 23:51    Post subject: Reply with quote

Е управо то. Суштина. Добар си пример дао.
И да Бог да да нас буде бар дупло випе кад се буде кречила и освежавала. ПРОБУДИ СЕ БЕОГРАДЕ ВИШЕ!
Ево и десног бека смо добили Laughing
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 26 Jan 2023 01:05    Post subject: Reply with quote

И то из Индепедијентеа клуба који је највише пута у историји освајао Копа Либертадорес (7). Лигу Шампиона Јужне Америке.
Драго ми је штонсе бирају баш Аргентинци и у кошарци са узаврелом крви и неоспорним талентом.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 26 Jan 2023 15:45    Post subject: Reply with quote

Ево прича се из године у годину иста врти. Те позиви преко билборда, графита, видео снимака... на милион разних начина неби ли се одазвао што већи број. Океј. Не иде. Што не значи да аутоматски треба одустати. Сви хоћемо 20/25 000 сваку утакмицу, па и 50 000 ако може. А је ли можемо то тренутно? Па изгледа да не можемо. Отварање сезоне, дерби, рођендани, Европа и последња утакмица је оно што нама пуни стадион. Између тога дува ветар. Шака људи. Ајде уместо сада 20 000 људи на пролеће покушамо попети бројку да нас буде 10 000?? Па ако се таква цифра одржи до краја сезоне да не пада испод, можда и будемо имали некакве шансе да од идуће сезоне буде нас 15 000... Ајмо помало. Не може на силу. То онда нису прави навијачи. Ко су ти људи онда? Сад их нема и преко ноћи 25 000? Ко сте ви? Како се појаве, тако ће и да нестану. Ево само што није утакмица са Војводином, надам се и верујем да ће као и по обичају, а и након никад дуже зимске паузе доћи прву утакмицу више него иначе, али ајде следећу кући после те утакмице да нас буде између 10 и 15 000. Ајде то да се потрудимо. Док не направимо неки темељ, немој да срљамо. "Ајмо још више људи, ајмо још више..." док се не искристалише, да нам основ на трибини буде 10 000 сваку утакмицу ми нећемо напредовати. Ако смо за многе ствари могли имати стрпљења, можемо и за ово. Ако Београд сам не може да доведе 10 000 људи сваку утакмицу кући... па онда нема смисла било кога другог критиковати ко одваја од уста да би дошао у тај Београд. Београд је наш највећи проблем, а такође и решење много тога. По мени би ово био вишегодишњи процес повратка толико људи на стадион. Неко ко има 25-30-40 година и има неки свој став и неку своју логику, мисли да је нешто тако и тако, па да му узмеш папир и оловку и да му црташ, МАЛО ко би ХТЕО да разуме. У томе је проблем. Није проблем толико што не могу, већ што неће да схвате. Такав смо народ као народ и шта да радимо сад ту... Надам се да ове новије генерације само могу разумети неке ствари и да се с њима може радити нешто. Не морају ни 6 месеци да су ту, као што кажеш, ево ја верујем да су 3-4 месеца активно ту на трибини, разумели би неке ствари, па би онда остали и 6, па годину па и дуже. Чини ми се да неко рече да би ово место требало да буде само да се поставе слике и извештај са утакмице, нека ми опрости ако сам можда погрешно прочитао, али ово место нипошто не треба само то да постане. Јесте да су сада сви са телефонима повезани и дописују се, али сматрам да ово место треба да остане овакво какво јесте и да дан данас па и у будуће људи који су активни на трибини и имају шта да кажу, да дођу овде и оставе нека своја мишљења. Јер побогу, ово је форум. Такође, неки текстови и слике се каче на неким другим местима наше Групе, другим апликацијама, сматрам да би тако неке текстове вредело окачити и овде, као што се каче и на другим местима. Не морамо баш да запостављамо ово место. Нека се пише и тамо, али немој ово да запоставимо. Пауза је у фудбалу дугачка била, није се писало, али био је баскет, па се опет слабо писало и за то. Можда ово не чита на хиљаде људи, можда овај текст не дели на хиљаде људи, али свакако чита онај ко треба да чита, па нешто одавде може и да пренесе и подели другима. Више науче када рецимо поделиш снимак неких тамо из Серије Д и напишеш једну реченицу о њима, него само да се ћути и каче слике, евентуално отприлике исти људи са истом причом у круг нешто да напишу.... Рушење стадиона не желим ни да спомињем, свима је јасно какав је став око тога, сваког од нас. И још једном да поновим, мислим да не смемо спадати испод 10 000 ниједну утакмицу до краја сезоне, то да нам буде циљ! Јер некако је лакше довести 2-3 000 људи, гледати да остану, а не да одједном доводимо плус 10/15 000.... Такви ће доћи једном, два, три пута и нема их.... 2-3 000 сада, па опет, 2-3 000 после. Тежак је ово и нимало једноставан процес, и зато ајде да радимо на овоме како треба, без срљања. Е онда преко лета и од следеће сезоне да се ради на 15 000... па мало помало... онда ће временом бити, надам се, лакше....
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 27 Jan 2023 20:03    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/AWX-FzLO-tg

https://youtu.be/AexT43LUHjE
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 18, 19, 20  Next

View previous topic :: View next topic
Page 13 of 20

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop