DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Вождовац субота 20:45ч
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1416

PostPosted: 08 Aug 2022 17:55    Post subject: Звезда-Вождовац субота 20:45ч Reply with quote

Нема сумње да ће наш тим показати и у Јеревану шта зна, и полако кренути да се спрема за 4. коло квалификација. Између гостовања у Јерменију и Израел у недељу дана само, игра се домаће првенство против Вождовца. Надамо се да за ову утакмицу стварно неће бити потребан никакав позив после свих партија које је наш клуб пружио од почетка сезоне! Ваљда не треба да се објашњава зашто треба да одржимо предност стечену у првенству и да охрабримо ову тимчину, пред изазове који им предстоје! Зато све испод 15000 би био неуспех за овакву Звезду и за Звездаштво, које коначно кренуло да се буди!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Aug 2022 10:14    Post subject: Reply with quote

Дал има ишта лепше између две Европске борба за домаће првенство? Термин не може бољи...ма шта има да се прича...ајмо да изненадимо себе као против Пјуника са бројношћу, ред је!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 11 Aug 2022 13:31    Post subject: Reply with quote

Ајмо ону невероватну атмосферу када нас је било 40 000 кући пре само неколико дана да поновимо поново, овај пут у лигашкој утакмици. Ако не може бројка да буде иста, може атмосфера, можемо се потрудити да нас овај пут буде мало више него прошлу лигашку, јер срамота би било да нас буде испод 15 000. Треба минимум 25 000 да буде сваку утакмицу кући, али доћемо и до те бројке, корак по корак. Сада је играчима потребан ветар у леђа. Сада када је најбитније. Борба за улазак у Лигу шампиона ове године и борба за улазак у Лигу шампиона следеће године. Нема места за грешке. Морамо да подржимо ове момке на терену. Приметило се да се Звездаштво помало буди међу људима, нема стајања сада. Треба похвалити исток и запад, изненадили су ме позитивно у ових пар кола ове сезоне, надам се да ће наставити тако, и још више да их буде. Пуно срце када видиш пуне трибине. И треба похвалити рад Апликације Делије са добрим текстовима и позивима, верујем да је дало и то резултата и да ће давати, поготово везано за Звездаше из Београда. Надамо се из утакмице у утакмицу из свих крајева града све више и више људи да ће се сливати улицама до своје друге куће.
Back to top
View user's profile Send private message
Lule
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Nov 2019
Posts: 25

PostPosted: 11 Aug 2022 22:13    Post subject: Reply with quote

Свесни смо тога да бројка са Пјуника не може да се понови али атмосфера ће бити дупло боља, текма за неке и не толико битна али за најверније навијаче је најбитнија као и свака друга , била у европи или у нашој лиги, после ове текме следи нам гостовање у Израелу које неће бити уопште лако , бројка од 25000 људи биће довољна да играчима докажемо да смо уз њих кад је најпотребније ии да на следећем гостовању оставе срце на терен.
СВИ НА МАРАКАНУ!
_________________
САМО ТЕБЕ ВОЛИМ ЈА!
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 12 Aug 2022 07:30    Post subject: Reply with quote

Макаби је распродао свој стадион за меч са нама за само пар сати,нашим момцима ће бити паклено тешко тамо. Зато имамо сутра прилику да их испратимо са добром бројком,да их охрабримо да знају да нису сами и да успут освојимо нова 3 бода у борби за титулу! Нека знају да колко год буде нашим тешко тамо,дупло теже ће бити њиховим на Маракани! Сви на стадион!!
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 13 Aug 2022 09:36    Post subject: Reply with quote

Искрено очекујем добру посету, види се да се будимо , а оно што би требало практиковати и у будуће је дефинитивно цимање људи који седе по боковима да нам приђу у коп , јер јбг није исто да л нас стоји 3 ипо, 4 хиљаде или још једно хиљаду више бар... Одмах то много лепше изгледа...
Back to top
View user's profile Send private message
Паразит_н
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 96

PostPosted: 13 Aug 2022 21:15    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2022-2023/cz_vozdovac
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 13 Aug 2022 21:59    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/-fWDpSsS1T8
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 14 Aug 2022 00:51    Post subject: Reply with quote

9000 људи баш мало за овакав термин и моменат.

Бебе нек се рађају!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Aug 2022 07:14    Post subject: Reply with quote












Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Aug 2022 07:37    Post subject: Reply with quote

Север са почетка утакмице и почетка другог полувремена, два света! Овако треба да изгледа трибина, имамо потенцијал у људима разбацанима са стране а навијачи су 90%. Није исто дал било 3500 у копу или 5000! Иако је бројност на стадиону слична прошлим утакмицама, ако ништа друго ту смо око 10000. За почетак није лоше. Мада, мени се искрнео чинило да има преко 10000 јуче. Свакако сад чекамо Макаби кући, да покажемо шта знамо!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 14 Aug 2022 07:44    Post subject: Reply with quote

Како на Северу можеш да се провозаш за 90 мин. као нигде другде. Колико промена расположења и прошараних мисли на једној првенственој утакмици где Звездина машина ради на високој температури...Ајде што је бројка била таква каква јесте, то ме и не изненађује претерано, чак сам и задовољан како ми је све изгледало пола сата пре почетка...Онда некако млак и безвољан почетак навијања који је трајао добар део првог полувремена, али ајде и то да кажемо да осцилира већ годинама и познајући структуру наше масе да кажеш - стандардно. И онда полувреме...У тренутку сам се толико спалио кад сам видео колико мољакања треба и не знам колико цимања да се формира трибина за подизање кореографије...Чак сам као ретко кад имао одређену дозу сумње како ће све то да се изведе, а у исто време пролетела ми је кроз главу утакмица са Борчом, пре више од 10 година, среда, куп, киша целу утакмицу и кореографија - УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА! Ма јасно је мени да су људи у неком паралелном универзуму, да влада једна свеопшта апатија у свету, али јебем му миша, па све да сте гости у нашој кући, дај бре испоштуј домаћина, немој да га игноришеш док поставља трпезу за славски ручак. Овде није више реч о навијању, менталитету, ја ово све слабије разумем...
И онда кад сам већ ударио 3, 4 круга на рингишпилу, формира се трибина и видим да ни она бројка са почетка уопште није лоша, па као има људи, види што не изгледа лоше, па крене песма, па карневалска атмосфера, навијање се појачало, а Звездини играчи ситан вез...И на крају то увек буде Звездашка прича и осећај који доминира. Па видим господина Звезданића на западу како анимира клинце, па одједном пуца све од задовољства!
Е па, ушло у крв и довиђења.
Back to top
View user's profile Send private message
Небитан
ДЕЛИЈА


Joined: 29 Apr 2008
Posts: 104

PostPosted: 14 Aug 2022 09:30    Post subject: Reply with quote

Гледам мало слике 2009 2010 2011, подсетио ме говор с полувремена o бројности...

13.8.2022 Звезда Вождовац


23.8.2009 Звезда Рад


Исто август почетак сезоне, две кореографије на три сектора, готово иста бројка у копу на северу као у првим месецима мобилизације(мало мање сада можда пар стотина), готово и исти угао фото апарата.

Уопште ово што имамо није лоше, само да сви прилазе, очигледно су дошле неке новије генерације које морају да се науче да воле корео, навијање, барјаке, песме, зезање и све што доноси 90 мин на Северу.

Можда да се проба са кореографијама на свим малим утакмицама опет, нешто најпростије макар, па да људи се цимају да прилазе стално, један корео почетак утакмице 2 сектора други почетак другог полувремена 4 сектора, па ће да се полако навикну сви са стране опет.

А и песма од јуче сваке ноћи...ко зна можда и почетак неке нове мобилизације...сви се надамо а јако мало нам фали!

https://www.youtube.com/watch?v=uaXhttmKno0
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 14 Aug 2022 10:07    Post subject: Reply with quote





















Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 14 Aug 2022 10:36    Post subject: Reply with quote

Сваки пут кад крене песма "Још једна победа и титула" мене подсети на период одрастања када си са оазе скидао снимке са утакмица како би видео како су Делије навијале.

И увек у глави тај Либерец кад крене та песма
https://youtu.be/QMC_fWBX4yo

И баш синоћ рекох ајде да видим опет тај снимак после дуго времена, међутим задржао сам се много дуже гледајући неке извештаје са утакмица од пре 10-15 година... Много смо млаки постали кад навијамо, тешко нам се емоције буде и слабо нас "вози" певање. Кад би свако пустио глас 20-30% више него сад то би изгледало далеко боље.


Што се тиче људи који стоје до истока и запада а средњих су година и млађи, ја сам сигуран да су то људи који су некада стајали у средишња два сектора али који су отишли у "навијачку пензију" која не постоји.
И даље је долазак на стадион прилика да покажеш да волиш клуб, само одери то грло и гледај добар фудбал јер ова наша екипа је стварно болесно добра и заслужује најбољу атмосферу. Ето позив њима да се приближе копу и навијају, потребни су.


За крај треба споменути и паролу у вези накарадног догађаја који се, надам се, неће одржати у Београду следећег месеца.

2010. године људи су се цимали да покрену своје окружење, правили самоиницијативно налепнице, писали графите, правили песме... Данас је само на једном месту ако не грешим избачена парола? Позив свим људима да и они ураде нешто како би се чуо и њихов глас.
Најављују око тог догађаја неке акције које ја искрено не знам да ли су истините али се тихо провлаче по неким круговима, а то је обилазак светиња током трајања тог накарадног догађаја. Уколико је тачно то је директно гурање прстију у очи свима нама, надам се да као народ нисмо спремни да ћутимо на то.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop