DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Раднички Ниш Недеља 20ч
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 09 Jul 2022 06:49    Post subject: Reply with quote

Делије Север wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=TdwA4Q_yA8I
Exclamation Exclamation Exclamation

Само на овом видеу има око 25 градова, плус Београд. Сигурно фали још пар градова да то буде нешто стандардно и онако са пола гаса урађено, а ваерујем да север може да тера до 50 када су градови у питању. Нека на сваком броју 34 у унуташњости има 20 ак људи, то је већ 500, на Маракани је за реч НАЈБИТНИЈА било 200 људи. Дакле, за један овакав "спот" је укључено 700 људи, а могло је без проблема да буде 1000. Можда овај клип није више после десетине сличних и бољих, толико интересантан. Али податак са цифрама сигурно јесте. И ако то није један од показатеља шта је наша трибина и чега треба бити део, онда не знам шта је. И тужно је што мора да се скреће пажња од стране групе на утакмице за које би људи требали да се грабе за карте а не да их неко позива нон стоп. Не ради ово север само због позива, већ зато што је то овим људима живот једноставно, то их испуњава, да пробају нешто још креативније још захтевније, али свакако јесте позив на који ћемо видети како ће Звездаши реаговати. На жалост, неке креатуре људске у сваком смислу те речи, окаче на тик ток неки бесмислен снимак, и за пола дана имају по пар десетина хиљада прегледа. Овај наш тренутно 9000. То је доказ како полако одлазимо у курац и да младе занима неки шабански фазон у глобалу...док ствари које се граниче са уметношћу какве су навијање...јако мало људи интересује. Зашто је то тако...ваљда ће та деца и уопште људи за коју годину сами себи објаснити и смејати се, али сад је очигледно то безпредметно причати.
Београд, не сећам се кад је био преплављен билбордима што дигиталним што обичним, плакатима...једноставно и онај кога не интересује спорт, видео је и чуо кад је утакмица.
Па да видимо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 09 Jul 2022 09:03    Post subject: Reply with quote

Што се позивања људи на утакмице тиче остало је још само да се крене по кућама,и да се буквално довлаче људи на утакмице.
Причати о мотивима и зашто треба доћи гледати пре свега свој клуб,а нарочито свој клуб који прави резултате као последњих 5 година је смешно.
Свака тема која се започне на форуму а да учествује више људи пређе у писање о овоме и сличном,јер просто људима који су редовни све ово смета највише од свих. Срећан си због свега око клуба,коначно си дочекао овакво стање после много година муке и опет оно што је основно,а то је посета изостаје.

Нова сезона,нова нада у буђење звездаша,не само севера,највише запада и истока.
Не знам за остале али ја сам већ еуфоричан,чекам недељу као да је лига шампиона.
Надам се гужви,надам се редовима за карту,пошто сезонаца и нема много за сада.
ЗВЕЗДА СЕ ВОЛИ СВАКОГ ДАНА...А НАЈВИШЕ НА ДОМАЋИМ УТАКМИЦАМА!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 09 Jul 2022 14:15    Post subject: Reply with quote

Пазите,у старту опет постављамо причу погешно.Кукамо унапред да ће ваљда да се тамо неко дозове памети и почне да долази.Као да треба да му будемо захвални ако дође..и ако не дође после нам опет неће бити јасно..па "тим" треба да буде част што могу да буду део овакве приче.Оваквог амбијента.Ове енергије.Ко неће..нека гледа на Арени,ко га јебе.Еј бре,ја 25 година чекам да се овако нешто деси..идемо бре,ми који будемо ту..да се тресе цео Бг од навијања..
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 09 Jul 2022 15:14    Post subject: Reply with quote

Буквално, МИ ЗА НАС! ЈА ЖИВИМ ЗА ТО-САД ХРАБРО НА ГОЛ! Не можеш никоме да дочараш како мирише цвет, какав укус има први пољубац и како изгледају Облаци Славе... ЦРВЕНА ЗВЕЗДА НА НЕБУ СЈА...
Back to top
View user's profile Send private message
Москва86
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jun 2018
Posts: 22

PostPosted: 09 Jul 2022 20:20    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/CVFbIaGeZQU
Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 09 Jul 2022 21:22    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
Буквално, МИ ЗА НАС! ЈА ЖИВИМ ЗА ТО-САД ХРАБРО НА ГОЛ! Не можеш никоме да дочараш како мирише цвет, какав укус има први пољубац и како изгледају Облаци Славе... ЦРВЕНА ЗВЕЗДА НА НЕБУ СЈА...

!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 498

PostPosted: 10 Jul 2022 07:18    Post subject: Reply with quote

Данас почињу квалификације за лигу шампиона! Ко је био на Милану,Ренџерсу,Копенхагену,Јанг бојсу...нема разлога да не дође данас. Да помогнемо браћи на терену и ако не крене како треба да их дигнемо.
_________________
Јебеш паре ми смо фудбал!
Back to top
View user's profile Send private message
звездаш
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Mar 2010
Posts: 122
Location: ту негде...

PostPosted: 10 Jul 2022 21:48    Post subject: Reply with quote

Одлична утакмица данас, имало је шта да се види. Раднички сасвим солидан док су имали снаге. Убедљива победа што је јако битно јер смо често знали лоше да уђемо у првенство као прошле године, овако од почетка пун гас и да мељу редом.


Трибина је лепо изгледала. Баш су некако пријале оку заставе градова на огради. Доста барјака и малих заставица. Навијање сасвим солидно. Бројка јебига, танко ако се узме у обзир да је прво коло али како је деловало непосредно пред почетак утакмице добро се напунило. Морало би и може боље сигурно али шта да се ради. Да одржимо овај број па полако да се дижемо како првенство буде одмицало. Често и сам попиздим због бројности, како због саме трибине исто тако и због њих на терену јер су заслужили много више, кажем нећу да се нервирам, да зовем никог али прође то до следеће. Да одустанемо од цимања не можемо, то би значило да се предајемо а предаја није никад опција. Гурати овако, цимати људе, нисмо ни сами, и клуб се труди колико може да довуче људе на стадион, па шта буде, исплатиће нам се једног дана сав уложен труд.
_________________
Погледајмо у небеса, исти Бог нас Србе створи,
ко би изд'о српску земљу нек' у паклу вјечном гори!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Jul 2022 22:07    Post subject: Reply with quote

Пршле сезоне смо имали 20000 против Војводине, али је улаз или био бесплатан или су карте биле јефтиније(лудо звучи али људима је и 100 динара мање већ примамљивије). Ове године се није ишло на то и куповане су карте са нормалним ценама, пропуснице...15000 ми је био неки минимум да не будем сморен. И тако је и било. Да не причамо одмори бла бла...мислим да се осетила добра енергија, и да је било садржајно. Барјаци велики, мали, средњи...и пиротехника...не може никако лоше да изгледа. Доста мелодичних песама лепо отпеваних...све у свему позитивно вече. Није уопште лако и наивно наставити и дизати чак цифру, али треба већ сад радити на следећој утакмици. Осцилираће то, али да се трудимо да осцилације буду мање него прошле године, да пропусница имамо више него прошле године...па корак по корак. Битно је да је трибина деловала живо и са пуно воље.
Стандардна бољка је почетак утакице и 4000 у копу, и неки 40 и минут и 6000-7000 у копу и око њега.
Мислим да ми треба да радимо на поправљању копа, нека је 3000 људи или 10000, треба да изгледа што више навијачки да не буде ђачка екскурзија и банда расута, него да то има неки свој облик и целину, да гледамо што боље да навијамо, што боље мелодије да потрефимо, да нам се што чешће дешава "у сезону нову креће"...да изгледамо што више навијачки, да се трудимо да трибина навија без помагала...и на то да се фокусирамо пре него да спржимо 200 бакљи и 50 димова где се људи гуше и буквално се утишава песма уместо да се појачава. Да ствари радимо природније и са више смисла. Боље је 5 бакљи упалити када треба, него 300 када не треба.
https://www.youtube.com/watch?v=QQbCgo4JO60
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 10 Jul 2022 23:32    Post subject: Reply with quote























Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 10 Jul 2022 23:35    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/HVqWS-cYrtA

https://youtu.be/B0Tlyz1Ucyw

https://youtu.be/yRLWICBeJGM

https://youtu.be/QQbCgo4JO60
Back to top
View user's profile Send private message
Паразит_н
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 96

PostPosted: 11 Jul 2022 06:35    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2022-2023/cz_radnicki_nis
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 11 Jul 2022 10:57    Post subject: Reply with quote








Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 520
Location: kosutnjak

PostPosted: 11 Jul 2022 17:51    Post subject: Reply with quote

Не знам шта бих написао а да се не понављам. По мом скромном мишљењу мора то много боље. И посета и навијање. Нека буде да се "први мачићи у воду бацају". Да видимо следеће домаћинство да ли можемо да дамо сами себи домаћи задатак. Сви они што се фемкају, нећкају, палмуде и паметују просипајући "разлоге" за не долазак на утакмицу домаћег првенства, пошто су европске текме ту иза ћошка интересује ме да ли их је барем мало стид када се погледају у огледало док се спремају да кидишу на благајну не би ли посетили "велику утакмицу". Класична неуропсихијатрија. Терен уопште не изазива реакцију а на терену све под конац.(Да не урекнем). Не знам са каквом идејом долазе људи на Север. Да ли су у фазону замисли још и да певам на стадиону, подржим клуб и поистоветим се са већином око себе. Мора да се прича, пише и под обавезно да се згуснемо на трибини, да пуца све. И опет по мом скромном мишљењу, нема потребе певати њима и о њима док не дође текма против њи'.

Идемо још јаче, СВИ НА СТАДИОН!!!
Море није УЛТРА!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 11 Jul 2022 20:46    Post subject: Reply with quote

2016/17

2017/18

2018/19

2019/20

2020/2021 корона.

2021/22

Истине ради, да не мрачимо сами себе беспотребно, ево их почеци првенстава задњих 6 сезона од које је једна била корона. А тек посете истока и запада на тим утакмицама.

Једино бројније и боље од овога је прошла сезона где смо почели са дерби утакмицом са Војводином, где су карте коштале чини ми се 100,200,300 динара.
Тако да, не бих ја рекао да је 15000-16000 мршаво никако. Само када би се наставило овако то би значило већ нешто. иначе, почетак као једна утакмица, скзоз задовољавајуће по свим сегментима. Прошле године смо почели нестварно и онда кренули као бушан балон да се издувавамо. То не сме да нам се деси ове године. Па да кренемо овако, па да се купе сезонске, да их има бар 10000, па полако...утакмицу по утакмицу, а просек посета на почетку сезона говори да ово не да није лоше, него да изузмемо прошлу сезону и почетак, најбоља у задњих 5 година. Треба одвојити нашу фрустрацију због утакмица где смо очекивали људе а није их било од овога сад. Две различите ствари. И ако нешто поредимо онда поредимо како треба. Ја бих први рекао да то није то сигурно, јер да лажемо сами себе не иде. Ок, неко је очекивао и више људи од овога, али када узмемо све ово у обзир, ово није лоше уопште. Опет кажем, много је битно како ћемо следећу да изгледмо и колико ће нас бити.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop