DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БЕОГРАДСКИ ДУХ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 06 Feb 2016 23:43    Post subject: Reply with quote

http://www.arhipelag.rs/vesti/ilustrovana-istorija-beogradskih-kafana-u-izdanju-arhipelaga/
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 17 Feb 2016 22:22    Post subject: Reply with quote

MisaCZV_ wrote:
http://www.arhipelag.rs/vesti/ilustrovana-istorija-beogradskih-kafana-u-izdanju-arhipelaga/


http://www.blic.rs/kultura/vesti/o-istoriji-beogradskih-kafana/55qme97

Промоција књиге о београдским кафанама...
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 27 Jun 2016 08:32    Post subject: Reply with quote

сад сам прочитао текст , дал и је могуће да неко опет хоће да направи 5. октобар и подметање неке револуције са овим?
http://prntscr.com/blllwi
копи пејст:
"Danas se na ulicama Beograda okupilo više desetina hiljada ljudi zahtevajući da odgovorni za rušenje u Savamali i ugrožavanje sigurnosti i slobode kretanje ljudi budu smenjeni i kažnjeni. Protestna kolona je išla od Skupštine grada Beograda do Palate Srbija gde je sedište Ministarstva unutrašnjih poslova. Građani su ovim činom branili osnovno ljudsko dostojanstvo, jasno poručivši da niko ne sme arbitrarno da ruši, vezuje, maltretira i tera policiju na saučesništvo u zločinima, niti da usvaja zakone kojima se to omogućava. Nasilje i bahatost nisu prihvatljivi ni kada se sprovode mimo zakona, niti kada se zakonom postave za osnovne principe uređivanja međuljudskih odnosa i raspodele zajedničkih resursa. Niko nema pravo da uzurpira gradski i nacionalni budžet za podršku profitnoj inicijativi nekolicine i gradnju luksuznog naselja “Beograd na vodi”, ukidajući time novac za javno obrazovanje, zdravstvo, socijalnu brigu i saobraćaj. Na protestnom skupu su govorili Miloš Vasić, novinar, Željko Stanetić, Vojvođanski građanski centar, a ispred Inicijative Ne da(vi)mo Beograd govorili su Natalija Simović i Radomir Lazović.

Kazne za odgovorne!
Patka za prevare!
Grad za sve!"
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 27 Jun 2016 10:35    Post subject: Reply with quote

Сеси брате, никада у животу нисам отишао на овај скуп, нити ми пада на памет. Пароле су им смешне, екипа је безвезе, актери су полугејеви и сл. Не треба да ти пишем да бих побио све политичаре и да не припадам ни једној странци и сл. Све и да знаш ствари које ја не знам, а залетех се да одговорим и да не улазим у то колико ови на власти глупо играју и колико се идиотиски брани од напада ових горе...опет је већина тих људи стварно отишла тамо без сендвича, плаћеног буса и сл, за разлику од оних 5-10 људи који су организовали контрмитниг и који су највећи блам који сам видео у животу. Малопре сте писали баш о томе, како овде људи окрећу главе, не би изашли на улице ни за шта, праве зе мутави...а сад извређаш 10-20000 људи, који трипују да имају огроман разлог да протестују.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 28 Jun 2016 08:59    Post subject: Reply with quote

ко их је изверђао? што нису изашли кад је био протес за Косов? што нису изашли кад је био протест против нато? или им је ово битније? и 2000те 100 000 људи није изашло због сендвича па су опет многи појели говна...
ја само кажем због ових позадинаца кој су дошли ту "случајно" http://www.alo.rs/americki-specijalac-vodi-proteste-protiv-vucica/57810
и оних који их финансирају НВО http://zavetnici.rs/?p=5669
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 28 Jun 2016 09:58    Post subject: Reply with quote

Ајде да не бисмо улазили у политику, јер мене боли курац за те ствари, а и није место овде да прдим о томе. Али ако си пренео ту причу због вести из Ало ''новина''...онда се баш не разумемо. Човек нам не силази са тв-а, све новине и програми пишу хвалоспеве о њему сваки дан- по цео дан и како је суперхерој, како му сви подмећу ногу, а он ето јунак успева да се избори са свима њима, па могу мислити шта ће једне ало новине да сроче. Нису изашли на протесте за Косово, нити нато пакта и сл...јер је овде скроз друга екипа. Написао сам ти горе...већина су урбани цареви, педери и хипстери. Нама је битније Косово и нато и уефа и ту нема шта да се прича. Они не могу да прихвате да им се у пола ноћи са фантомкама руши град на фору и онда се још праве блесави, и продају приче за ретарде, а цео државни врх умешан у то. И шта сад, зато што смо испаљени 2000. и зато што овде никад неће бити боље, зато што ћемо цео живот зависити од запада и увек ће нам странци кројити политику...је та прича требала да буде прогутана и да се пређе преко тога тек тако. Дај Боже да људи што чешће излазе на улице, данас за бахатост државног врха, сутра против нато и за Косово , само да се не седи код куће и прелази преко свега...само зато што овде никад неће бити боље
Back to top
View user's profile Send private message
Minarik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Aug 2016
Posts: 46

PostPosted: 02 Feb 2017 07:49    Post subject: Reply with quote

"LEGENDARNI rvač i trener Miroslav Ćitaković, poznat kao Ćita ili Ćira, preminuo je jutros, u 80. godini"

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:647905-Preminuo-trener-zestokih-momaka-beogradskog-asfalta-Ljuba-Zemunac-Knele-i-Kristijan-su-se-spremali-kod-njega
Back to top
View user's profile Send private message
Зоран
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Apr 2015
Posts: 20

PostPosted: 13 Feb 2019 17:14    Post subject: Reply with quote

https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/2909629-sudbina-najstarije-beogradske-kafane-znak-pitanja-veoma-neizvesna

Београд су Београђани, у нашим животима је дух овог града и то никада неће моћи да нам узму. Very Happy кад нам узму душе узеће и овај град...кафане, ћошкове и сл.
_________________
Љубав си ми једина.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 24 Apr 2020 20:04    Post subject: Reply with quote

С ТОБОМ ЦРВЕНА ВЕЗДО ЈА САМ ЈАК

https://www.youtube.com/watch?v=ReEGv0gqzlU

не могу да пронадјем знаке навода на овој тастатури...Embarassed Embarassed Embarassed

Ова песма је дело Бобана Петровића из 1980е године.
Вероватно и данас многим нашим горштачким слуховина не одговара овакав звук, замислите како је то било пре 40 година....Cool Cool Cool

Ево мало да прочитате о Бобану Петровићу

интервју из 2010е године

https://www.danas.rs/scena/i-dalje-prepadam-po-ulici/

I dalje prepadam po ulici


O noćnom životu u Beogradu u poslednje vreme naširoko se priča u superlativima, međutim, nije malo onih koji će reći da to nije ništa u poređenju sa provodom u srpskoj prestonici krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih. Tada je u ovdašnjim diskotekama vladao disko-fanki zvuk, koji je infiltrirao muzičar Boban Petrović, a čiji su hitovi u jednom momentu na top-listama pobedili i nedodirljivo Bijelo dugme. Smatra se da je od njega sve počelo kada je dobra zabava u Beogradu u pitanju, uostalom o atmosferi iz njegovih diskoteka izveštavali su i svetski mediji.

0Piše: Katarina Sinđelić05. decembra 2010. 17.23
Istinomer

Oni su zapravo posle toga pisali o maltene svemu što je Petrović radio po odlasku iz Beograda – poslovima sa čelikom, fudbalom i naravno žurkama. Zašto on u Srbiji važi za čoveka zvanog Žur, a u svetu „partyman“, ranija generacija se može podsetiti, a nova saznati na njegovoj žurci „BP Party“ koju u Areni 17. decembra organizuje zajedno sa kućom Music Star, a na kojoj će poznata grupa Kool&The Gang proslaviti 40 godina rada, uz kasniju podršku di-džej Moralesa.

– Nikada ne bih krenuo u pravljenje ovog partija u Areni da nisam osetio da je ambijent takav da može da se desi da eksplodira dobra zabava. U Beogradu je trenutno najbolje zezanje. Los Anđeles je mrtav grad, Njujork kompletno nema veze ni sa čim, London je umro. Beograd je jedino mesto gde bih sad priredio žurku. Očekujem osmehe u Areni – kaže u ekskluzivnom intervjuu za Danas Boban Petrović.

U domaćim klubovima, a i šire, decenijama važite za majstora klupske zabave i glavni ste junak urbanih legendi o noćnom životu Beograda osamdesetih. Da li vas je iznenadilo to što niste zaboravljeni, iako ste odavno prestali da se bavite muzikom i pre mnogo godina otišli iz našeg glavnog grada?

– Blago rečeno – šokiran sam. Jedno vreme skoro da nisam imao kontakt sa Beogradom, nisam bio u Srbiji skoro 20 godina. Onda, kada se promenilo sve što se promenilo, počeo sam češće da dolazim. Šok je za mene bio to što me po gradu startuju klinci koji nisu ni bili rođeni kada sam pravio muziku, iskreno fascinirani kao da se neki Mesija pojavio. Doživeo sam čak i ljubljenje ruku. Potpuni šok, jer nikada nisam bio taj tip, nisam jurcao za popularnošću. Sve što sam radio bilo je spontano i u cilju da iniciram dobru zabavu, dobro zezanje, fina osećanja. I kada sam pisao roman (Rokanje) ideja mi je sa jedne strane bila da razveselim onoga ko to čita, a sa druge da napravim epitaf o mojoj generaciji, koja je kompletna ostala na vetrometini, o rokenrolu koji se izvitoperio u liku mog prijatelja Mika Džegera. Onog momenta kada je primio neko odlikovanje i kada je počeo mnogo da razmišlja o tome koliko novca ima kod kuće, kada je počeo da se druži isključivo sa knjigovođama – tog trenutka je rokenrol pukao. I u tom kontekstu cela ta naša generacija, u svim tim iluzijama na kraju je završila sa knjigovođama. Moj neki trip u ovom gradu je bio da u ovom životu, koji ne mora uvek da bude prijatan, obezbedim što više tih opuštenih momenata, dobrih osećanja sa pozitivnom energijom. Koliko je to sada izvodljivo? Sada, u ovim kriznim momentima u čitavom svetu, možda i nije moguće jer je ceo svet očigledno pukao. Ali, kada bih imao još pet života sve bih isto radio.

Za vas kažu da ste poslednji šmeker neiskvarenog Beograda. Da li je Beograd krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih, kada su njime odzvanjali vaši hitovi „Prepad“, „Đuskaj“, „Meteorolozi“, „Kupatilo je shvatilo“, zaista bio neiskvaren i koliko je danas uprljan u odnosu na taj period?

– Ti koji sada imaju ring-tonove mojih pesama na mobilnim telefonima ne znaju mnogo o tom vremenu u kojem sam se ja jako dobro osećao. Volim da kažem da je Kalifornija tada bila u Beogradu. Taj neki američki san koji smo gledali u filmovima uspeli smo ovde da ostvarimo i imali smo dovoljno vremena da se dobro zabavljamo. A ovi u Los Anđelesu su o tome saznavali samo kroz muziku i filmove i morali su da rade po čitav dan. Ovde je bilo 10-15 godina Kalifornije koja je ostala u nekim analima. Klinci koji su na neki način uspeli da dodirnu mali deo tog vremena imaju utisak da smo mi kreirali sve to u datom momentu. Zapravo, to nije bila samo naša kreacija, već splet okolnosti. Današnji klinci su poželeli da budu deo te priče i onda kada se pojavi neka reinkarnacija toga oni misle – to je to. Ja to ne prepisujem ni sebi, ni mojoj muzici ili romanu, koji su daleko od genijalnog. Jedino Emir Kusturica o svojim romanima misli da su najbolji, a ne zna da piše, a možda i zna. To su foleri koji se ne uklapaju u neki moj trip ludila. Da, genijalan je režiser, ali sve ostalo… Ne pričam o njemu loše, već mi je samo pao na pamet. Zašto soliti pamet klincima? Pusti, udri brigu na veselje i to je to.

Vaše ime je definitivno sinonim za dobre žurke i to ne samo zbog albuma „Žur“. Koliko se danas razlikujete od onog klinca koji je organizovao prve žurke sa izbačenim zvučnicima na prozoru, a koje su kasnije prerasle u masovna gradska okupljanja?

– Sada sam još veći klinac, sada me privlače još mlađe devojke (smeh) nego što je bio slučaj tih godina. Zapravo, tada su me privlačile starije devojke. I dalje prepadam po ulici (smeh). Zakamufliram se, pa kom opanci, kom obojci. Morao sam sve da probam, pa je bio taj dug period kada sam ludovao po svetu, avioni, kamioni, brodovi, palate, idi mi-dođi mi. Morao sam da vidim kako i ta s… izgledaju. Brzo sam zaključio da je najbolje sve to brzo potrošiti i biti ponovo sa samim sobom. Sve to je zaista bilo u cilju, kao što sam već rekao, želje da svi oko mene i ja budemo opušteni i ta neka priča koja se ovde pojavila zapravo nema veze sa mnom. Ima veze sa projekcijom nekog života koji smo mi vodili. I to prepadanje na ulici… Ako je prošao pored mene neko ko je „zavibrirao“ nema šanse da mu ne priđem. Nije to siledžijski prepad, već u maniru koji je okej. Volim da vidim osmeh i ne mogu da prođem tek tako pored te neke dame misleći da je to ona princeza koju ceo život tražim. Naravno, tih princeza nema… Ali, pokušaj je važan. Taj trip nije samo moj, već mnogih ljudi koji su oko mene. Tako je bilo i u diskoteci Zvezda koja je bila kultna u Beogradu, u koju je dolazio i Milan Mladenović, kojeg sam mnogo voleo, i Gera slikar (Dušan Gerzić). Nažalost, nema nijednog od njih. Oni su svi živeli za to da se grad Beograd zabavlja, ne mi sami. Cilj nije bila zarada, jer sve je bilo potrošeno unapred.

Da li vas je promenio odlazak iz Beograda, prelazak u biznis vode, te onda i druženja sa svetski poznatim ličnostima o kojima se toliko pričalo?

– Ništa se nisam promenio. Uvek sam isti. Potičem iz kraja Jatagan mala, koji je tada bio najsiromašniji deo grada. Kada tako rasteš ne možeš da izrasteš u snoba. Ne volim da filozofiram, sada, posle svega što sam prošao, znam neku istinu. Nema istine. U mom romanu „Rokanje“ ukazujem na dve „mehaničke“ crte – rokenrol i striktno seks. U principu nisam dotakao taj neki unutrašnji poriv i osećanja. Za mene je najvažnije da sam sada veći klinac nego pre 40 godina i to spontano. Negde taj debilizam se vratio, možda i zbog toga što sam tada bio najsrećniji. Kad prođe ceo ciklus, onda se u tom nekom upoređivanju javi taj neki momenat kada si se najbolje osećao. To je bio period kada sam se igrao Indijanaca i kaubojaca. Najlepše je bilo kada sam bio najbezbrižniji, kada su svi brinuli o meni, a ja nisam brinuo ni o kome. Sve što se dešavalo, sve to ludilo, čitav taj svet nije mogao da promeni mene i viziju prostog života – uživanja u osećanjima, dobrom druženju, u igri. Ne, nisam došao ni do jedne istine u životu, iako sam mnogo razmišljao. Verovatno nisam glup, ali i toliko koliko imam inteligencije nije mi pomoglo da dođem do bilo kakve istine.

Kada saberete sve što ste radili – muzika, pisanje, prodaja čelika, fudbal, uspostavljanja novih standarda u klupskoj zabavi – za šta mislite da ste najdarovitiji i šta vam je malo više išlo od ruke u odnosu na ostale stvari?

– Uvek sam voleo da mislim da sam u krevetu najtalentovaniji i da sam u tome najbolji (smeh). Jedini moj uspeh je autonomija. Nikada nisam nikoga pratio, slušao, radio za nekoga pet minuta, ni 15 sekundi. Ne mislim da je to dobro, jer kakav bi to svet bio u kojem niko nikoga ne bi slušao. Ali, imam utisak da sam uspeo da obezbedim sebi autonomiju. Da li sam napravio dobru pesmu, da li sam dobro svirao klavir, da li sam sam dobro napisao roman, da li sam napravio lovu, sve to je diskutabilno i podređeno kritici koja sve može da dovede do pesimističkog zaključka. Autonomiju niko ne može da mi otpiše, pa ni ja sam sebi. Imam utisak da je srž rokenrola i celog tog pokreta bio obezbediti sebi nezavisnost, oslobođenje. To je moja srž. Biti svoj. A sa druge strane ja sam sve samo ne svoj. Ta neka osećanja prema drugima, prema deci, osećaj obzira ako si dobar čovek. Stalno te brine sve oko tebe i u tom smislu sam zavisan, tu sam vezan lancima kao rob. Obezbediti sebi fizičku nezavisnost nije teško samo zato što je teško, već zato što je sredina uvek protiv onih koji računaju samo sa samima sobom. Kvalifikuju te odmah kao subverzivnog. Ti zapravo nikog ne povređuješ, a oni misle da si povredio i njih i sistem. Ne kažem da sam se borio protiv sistema, ali se nisam ni uklapao najbolje. Nikada me nije interesovalo zidanje imidža. Ne volim da budem protumačen kao „ovaj nas nešto uči“.

Fudbal je očigledno odigrao bitnu ulogu u vašem životu. Igrali ste u Zvezdi, bili ste vlasnik španskog fudbalskog kluba Marbelja, a danas ste i idejni tvorac čuvenog sportskog spektakla „Free kick off“.

– Moj pokojni otac je jedan od tri osnivača Crvene zvezde. Dobio je naredbu od ne znam koga da od nekog Milicionara naprave sportsko društvo. Meni je Zvezda od malena bila u krvi, dobijao sam temperaturu kada bi gubila. Igrao sam u Zvezdi fudbal, generacija Bogićević, Keri… Povredio sam oba kolena sa 19 godina, nisam otišao na operaciju i orijentisao sam se ka muzici. Opsednut sam fudbalom. Kada sam se prerano penzionisao, kupio sam FK Marbelju, doveo Dragoslava Šekularca za trenera, mog najvećeg idola iz sporta. Igrao je i Vladan Lukić, jedan od najtalentovanijih naših igrača što je dokazao u Španiji, a današnji predsednik Crvene zvezde. Na jednoj utakmici je dao dva gola. Dao sam mu ključeve od lamordžinija na poluvremenu, on nije verovao i zamolio me je da ga pustim da ode kući. Bio prvi golgeter i španska štampa je govorila da sam lud što sam ga pustio usred prvenstva. Njemu je bilo okej, meni još više. Ovogodišnji „free kick“ je trebalo da bude u Las Vegasu, ali je otkazan. Trebao je da bude najgledaniji događaj u svetu ikada. Imao sam Bekama, Ronaldinja, Kaku, Ronalada… svi su potpisali, ali pukao je MGM pre 15 dana i ode i moj trud i lova… Meni je bitna dobra zabava, pa tako gledam i na fudbal. Voleo sam da kreiram fudbal koji bih ja voleo da se igra u svetu, kao što je prošle nedelje Barselona odigrala protiv Real Madrida. Priča oko Marbelje je bila potpuno ludilo. Za vreme utakmice sam menjao igrače i taktiku. Sudije su bile zbunjene jer sam bio prvi stranac koji je u Evropi kupio neki klub i svi su mislili da imam pravo da se mešam i pričam (smeh). Prekinem utakmicu, pa je nastavim. Ja prosto volim da se igram (smeh).

O Rajanu Gigsu, Prinsu, Oliveru Mandiću…

Boban Petrović nam je pomogao da otkrijemo koliko zapravo ima istine u svim onim pričama koje godinama po Beogradu slušamo o njemu.

Da li je fudbaler Rajan Gigs zaista bio kod vas na brodu u Marbelji dok je u Mančesteru trajala potraga za njim jer se nedeljama nije pojavljivao na treninzima?

– Kod mene na brodu sam ga upoznao sa poznatom voditeljkom sa televizije BBC. Posle jednog partija ona ga je odvela na Sardiniju i Gigs je zakasnio na pripreme. Malo je nedostajalo da ga Ferguson otpusti i to je bilo u prvoj godini kada je zablistao kao zvezda Mančester junajteda. Došao je kod mene sa Bekamom, Šarpom, Li Šarom.

Da li je tačno da ste na Ibici postavili rekord u broju tura pića koje ste za jedno veče okrenuli u jednom klubu?

– Bilo je 430 i nešto don perinjona za veče. Samo zbog osmeha. Cilj mi je da vidim milion ljudi sa osmehom, ali ne znam kako to da izvedem.

Da li je pesma Olivera Mandića „Bobane“ zaista posvećena vama?

– Oliver kaže da je posvećena meni, ali mu ništa ne verujem u poslednje vreme. Ako je bio neki drugi Boban, verovatno je to isto rekao i njemu. On i ja smo bili veoma bliski.

Priča se i da ste se posvađali sa poznatim muzičarem Prinsom zbog njegove žene?

– Nije istina da sam bio u vezi sa njegovom ženom. Prins je kupio kuću u Španiji i ja sam ga doveo da svira tamo. Dopala mu se Marbelja i kada je odlazio na turneje njegova žena je stalno dolazila kod mene na jahtu. On je mislio da imam nešto sa njom, pa je brzopotezno prodao kuću i razveo se.

Da li je istina da ste nekoliko godina živeli u avionu?

– Istina je da sam pet godina živeo u avionu. Tamo sam spavao, vodio biznis, živeo između dve diskoteke. Na zemlji sam bio samo zbog zbog diskoteka i poneke plaže.

Šta je najbizarnije što ste čuli o sebi a da nema nikakve veze sa istinom?

– Da mi je zbog veza po celom svetu ponuđena fotelja ministra inostranih poslova u jednoj od prethodnih vlada. Potpuna budalaština sa moje tačke gledišta. To nikako ne ide sa mojom ličnošću.

Hajde da gajimo duge noge

U Areni na BP žurci biće organizovan i izbor za najduže noge. Vi imate i neobičnu fondaciju „Long legs“. Otkud ta opsesija dugim nogama?

– Još kao mali voleo sam muziku i ženske noge. Imao sam tri godine, sedeo sam na podu i milovao sam neku tetka Olgicu. Nisam mogao da budem manijak u tim godinama. Na vreme sam ukapirao šta je lepo na ovoj planeti (smeh). Sve se može promeniti na telu, ali noge nikako. U jednom trenutku sam otišao i predaleko, pa sam bio i šovinista, jer je pred ulazom u diskoteku Zvezda postojala crta i koja god devojka bi došla sa kukom ispod te crte – ne bi mogla tek tako da uđe. Imam čak i fondaciju, sve u cilju hajde da gajimo duge noge – uz osmeh kaže Boban Petrović.



текст из 2019

A NEKADA JE IMAO PRIVATNU JAHTU I AVION Srpski muzičar (6Cool u vezi sa više od tri decenije mlađom Jelom (31): "Možda nas spaja i to što sam pare potrošio, pa me je primila pod svoje skute"

https://www.blic.rs/zabava/boban-petrovic-jelena-mihailovic/xsvdhy7


Шпански документарни филм о Бобану Петровићу док је био власник фудбалског клуба Марбеља.


https://www.youtube.com/watch?v=U5swzTKAGrw

.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 25 Apr 2020 13:07    Post subject: Reply with quote

Quote:
U Beogradu je trenutno najbolje zezanje. Los Anđeles je mrtav grad, Njujork kompletno nema veze ni sa čim, London je umro. Beograd je jedino mesto gde bih sad priredio žurku.


Quote:
Moj neki trip u ovom gradu je bio da u ovom životu, koji ne mora uvek da bude prijatan, obezbedim što više tih opuštenih momenata, dobrih osećanja sa pozitivnom energijom. Koliko je to sada izvodljivo? Sada, u ovim kriznim momentima u čitavom svetu, možda i nije moguće jer je ceo svet očigledno pukao. Ali, kada bih imao još pet života sve bih isto radio.


Quote:
Za mene je najvažnije da sam sada veći klinac nego pre 40 godina i to spontano. Negde taj debilizam se vratio, možda i zbog toga što sam tada bio najsrećniji. Kad prođe ceo ciklus, onda se u tom nekom upoređivanju javi taj neki momenat kada si se najbolje osećao. To je bio period kada sam se igrao Indijanaca i kaubojaca. Najlepše je bilo kada sam bio najbezbrižniji, kada su svi brinuli o meni, a ja nisam brinuo ni o kome. Sve što se dešavalo, sve to ludilo, čitav taj svet nije mogao da promeni mene i viziju prostog života – uživanja u osećanjima, dobrom druženju, u igri.

знаш оно,знаш оно...
ULTRAS!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29

View previous topic :: View next topic
Page 29 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop