DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Juzna Amerika II
Goto page 1, 2, 3 ... 187, 188, 189  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 14 Apr 2006 23:51    Post subject: Juzna Amerika II Reply with quote

Gde je topik o Juznoj Americi ?
Prosli vikend veoma buran u Argentini . Rozario Central igrao u gostima sa Banfildom. Pre utakmice doslo do velike tuce izmedju dve bande iz Rozaria. Policija uhapsila 28 navijaca.
Boka J. gostovala u Santa Feu protiv Kolona. Posle utakmice doslo do manjeg okrsaja navijaca dva kluba , ali je policija uspela da spreci vece nerede (jedan uhapsen).
Najdinamicnije je bilo na naplatnoj rampi pri ulasku u Rozario. Cetiri autobusa sa "La 12" (Bokina banda) , na povratku iz Santa Fea (moraju da prodju kroz Rozario pri povratku u Buenos Aires) , izgleda je je imala spijune i da su cekali navijace Rozario Centrala. Jedna Centralova banda se vracala sa 2 autobusa i negde oko 23:30 je doslo do velikih incidenata , iako je bilo prisutno oko 40ak policajaca.
U incidentima je ucestvovalo oko 320 ljudi i 16 ljudi je prevezeno u bolnicu. Najteze su povredjene dvojica Bokinih (jedan 43 , a drugi 48 godina) koji su upucani u predelu grudi, kao i jedan policajac koji je ranjen u butinu. Jedanestorica povredjenih su pobegli iz bolnice cim je ukazana prva pomoc.
Inace policija je pronasla u autobusima 3 pistolja razlicitog kalibra i puno hladnog oruzija i uhapsila je jednog navijaca Rozario Centrala (36 godina) koji je optuzen za pokusaj ubistva. Prema izjavama policajaca koji su bili ocevidci, bande su u sukobu koristile vatreno oruzije, nozeve , sipke i kamenje .
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 15 Apr 2006 19:40    Post subject: Reply with quote

Medellin Smile

http://d48.yousendit.com/D/26S7PWGKKDIA12RICQBY6WODKD/daledale_medellin.wmv
http://d48.yousendit.com/D/3FJ3IGJAYQN1N3CJWOELQQIG20/ensayosonido_universorojo1.wmv
http://d38.yousendit.com/E/1VFSQUDZQM3Z92BLOARG1XKXLS/ensayosonido_universorojo2.wmv
http://d41.yousendit.com/F/2S3IPX5P84W7W1B9BERLIAVRD0/poderoso_hoytevenimos_a_ver.wmv
http://d41.yousendit.com/F/1TWBDMV3EUDGF2Q39SOYPW23YF/Recibimientobus_obelisco1.wmv
http://d41.yousendit.com/F/0D33518UQQB3H2R31KKWCD1VTC/recibimientobus_obelisco2.wmv
http://d39.yousendit.com/D/3BH4OUNT5CCOB33LN4RVUSVN0W/recibimientobus_obelisco3.wmv
http://d39.yousendit.com/F/1HJAUQAX63G2316C63ZT9YGL2P/recibimientobus_obelisco4.wmv
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 15 Apr 2006 20:54    Post subject: Reply with quote

Zaboravih da napisem da je policija na mestu obracuna pronasla preko 100 caura razlicitog kalibra.
Warsaw, gde ti je stari topik o juznoamerikancima ?
Back to top
View user's profile Send private message
UltraBoys
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Aug 2005
Posts: 509
Location: Круг Двојке

PostPosted: 17 Apr 2006 21:39    Post subject: Reply with quote

VASCO / FLAMENGO(slike su malo vece) Laughing





Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 18 Apr 2006 18:32    Post subject: Reply with quote

Kriticaru ako se dobro secam u "starom" topicu (gde li nestade!!? Embarassed ) si pomenuo da ces opisati gostovanje jedne od argentinskih ekipa, (ne secam se tacno o kome je rec, da li River, Boka ili neko treci) kod Vasca u Riju, valjda se nisu lepo proveli.
Evo samo sam hteo da pomenem to, da ne predje u zaborav...
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 19 Apr 2006 14:28    Post subject: Reply with quote

Ne brini, nece da predje u zaborav. Rec je Guardia Imperial Rasing . Ali zelja mi je da napisem bas puno o argentincima kako bi ljudi imali dobar uvid u celu scenu. Na zalost jos uvek nemam slobodnog vremena da to uradim , jer planiram da bude veoma opsirno i opisano do detalja .
Fotografije koje je postavio Ultra Boys su slikane u blizini Marakane u Riu. To nije stadion gde igra Vasko . Jedan deo Vaskovog stadiona je naslonjen na favelu i mnogo je opasno tu se pojaviti ako dodjes kao neprijateljski navijac ( a i kao stranac, bez obzira da li se igra utakmica ili ne).
Ovo mi je neverovatno za Flamengo. Mislio sam da su im torcide mnogo bolje .
U Brazilu se odrzavaju 2 prvenstva : 1) drzavno i 2) lokalno ( npr. u Riu, prvenstvo drzave Rio de Zaneiro).
2002. godine sam prisustvovao utakmici Flamengo - Fliminense . Flamengo je bio totalno tropa na tabeli , a Fluminense je tada osvajao lokalnu titulu prvaka. Flamengo je toga dana imao vrlo malo navijaca, na moje veliko cudo. Flamengo je klub sa najvise navijaca u Brazilu. Gledao sam ga i ranije . Gledao sam 1994. Flamengo - Vasko i 2/3 stadona je navijalo za crveno-crne. Bili su nekako i mnogo fanaticniji i divljiji i cesto su se tukli medju sobom. Secam se velike tuce na njihovoj tribini (gledao sam iz daleka) , kada je jedna velika torcida (mislim da je bila Raca Rubronegra) prisla manjoj i bukvalno je pocistila. Oteli su im zastave i bubnjeve i bacili sa prvog nivoa sve dole . Stvarno ne znam zasto su se otukli , ali utisak mi je ostao da su puno opasni. Zato sam se razocarao kada sam ih video protiv Fluminensea . Osim nesto malo obicne publike, bile su prisutne razlicite torcide. U najvecoj je bilo oko 250 ljudi, u manjoj stotinak i u najmanjoj pedeseta. Vise nego skromno za ocekivanje jednog evropljana. Prvo poluvreme sam odgledao sa njima i nisam imao mnogo sta da vidim , ali sam zapamtio likove vodja.Drugo poluvreme sam otisao medju fluminenseove i tamo je tribina kljucala. Stvarno je bio urnebes. Posle utakmice grupa od 500-600 ljudi je krenula u potragu za torcidama Flamenga. Inace za Fluminense navijaju uglavnom beli, za Flamengo svi zivi , a za Vasko i Botafogo vise obojeni .
Velika grupa Fluminensea je lagano trckarala i na jedno 1 km od Marakane su naleteli na vodju jedne Flamengove torcide. On je bio potpuno sam , samo je uz sebe imao pit-bula na lancu . Svi su produzili pored njega, verovatno da nisu ni znali ko je on , samo se zaustavio vodja flumineseovih i stao esto da se raspravlja. Stvarno ne mogu da objasnim da li su se njih dvojica poznavala od ranije ili fluminenseov vodja uopste nije znao da je to neprijateljski vodja ( Rio je ogroman grad i moguce je da se ne znaju po liku ) , vec je mislio da je on ko zna ko. Ali sve se zavrsilo samo na verbalnoj svadji. Ne znam da li je sve to posledica nekog nepisanog kodeksa da se diraju usamljeni, ili je sve bila slucajnost, ali je zanimljivo da je flamengov vodja bio veoma agresivan u svom nastupu i nije mogla da se oseti ni najmanja doza straha kod njega. Eto da bi jos bolje docarali situaciju, vodja flamengove torcide je nabildovani melez , dok je flumineseov nizak belac , nista narocito gradjen , ali sa ludackim pogledom i vidi se da je spreman na sve.
Fluminenseovi su nasavili svoju potragu za neprijateljima. Zanimljivo mi je sto su prelazili kilometre i kilometre (kasnije sam prosao tu relaciju automobilom i video da se radi skoro o 11 kilometra ) . desavalo se da malo malo ih startuje policija ( 3 ili 4 puta) , pocnu da pucaju u vis iz krateza i svi navijaci se bace na zemlju ( u Brazilu policajci mnogo lako ubijaju cak i one za koje samo posumnjaju da su delinkventi i nikome ne odgovaraju za to ). Onda policija uhapsi njih desetak, a ostali se pregrupisu i nastave da trckaraju ka svom cilju. Na kraju je grupica ostala od nekih 150 ljudi i jedino sto su uradili je sto su navatali neku trojicu i skinuli im dresove. Finalna destinacija je bla glavna autobuska stanica , gde su se svi razisli u manje grupice posle 3 sata trazenja.
Meni je najveci utisak ostavilo to sa kakvim entuzijazmom traze svoje neprijatelje 2 sata posle zavrsetka utakmice. Verovatno posto je veliki grad da oni imaju sasvim drugaciji osecaj. Za njih je tih 11 km izgledalo verovatno isto kao za nas da smo dosli sa Marakane do nase zeleznicke stanice.
Back to top
View user's profile Send private message
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 20 Apr 2006 12:32    Post subject: Reply with quote






_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 20 Apr 2006 19:47    Post subject: Reply with quote

http://lapasion.8k.com/historias.htm

На овој страници има биографских текстова навијачких група са подручја Латино Америке, па ако неко уме, нека нам мало преведе.
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 21 Apr 2006 14:25    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
http://lapasion.8k.com/historias.htm

На овој страници има биографских текстова навијачких група са подручја Латино Америке, па ако неко уме, нека нам мало преведе.

Pregledao sam na brzinu price. Nisu nesto narocito jer se vise bave istorijatima fubalskih klubova i obicnim navijacima (nije mi jasno zasto su onda stavljali imena grupa ).
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 24 Apr 2006 08:37    Post subject: Reply with quote

www.wikipedia.org

- "Hinchada" es un término utilizado para referirse al grupo organizado de aficionados a un deporte y parciales de un equipo, jugador, cuadro, o país determinado. Su actuación se caracteríza por el uso de cánticos de aliento y, en algunos casos, el apoyo de bailarines y coreografías.
El término Barra es usado mayormente en Latinoamérica, siendo sinónimos de la misma los términos "porra", "peña", o "torcida".
Si bien es claro que todas las competencias y eventos deportivos tienen "barras", las más conocidas son las formadas por los aficionados al fútbol en apoyo de un equipo en particular, dado que el fútbol es el deporte más popular en la mayor parte de los países de habla española. Usualmente, cada equipo tiene una o varias barras organizadas.
Es un hecho conocido que las competencias despiertan pasiones y el fútbol sobre los demás. Este hecho hace que el enfrentamiento entre dos equipos implique el enfrentamiento de sus parciales y la existencia de barras organizadas ha dado pasó a la violencia entre rivales. En Inglaterra apareció el fenómeno de los hooligans y en América Latina aparecieron las "Barras Bravas". En Europa, el fenómeno de las barras también se ha visto instrumentalizado por grupos de carácter ultraderechista y racista que han infiltrado y dominado muchos de estos grupos radicales de seguidores de equipos de fútbol.

ARGENTINA

River :
www.wikipedia.org

- En el fútbol argentino existe una tradición de apodar a los equipos por sus rasgos característicos. En el caso del Club Atlético River Plate, su apodo es los millonarios, mote que tiene sus orígenes en los altísimos precios que se pagaron por las compras de Carlos Peucelle y Bernabé Ferreyra, en 1931 y 1932 respectivamente. También son conocidos por la banda sangre, por la banda roja que cruza, de una punta a la otra toda la camiseta.
Asimismo, los rivales los denominan "gallinas" en forma ofensiva. Este apodo surge cuando River, luego de perder la final de la copa libertadores contra peñarol en 1966 donde iba ganando 2 a 0 y termina derrotado por 4 a 2, fue a jugar un partido contra Banfield y la parcialidad de dicho equipo tiran a la cancha una gallina. Desde ese dia también se lo reconoce a River por el apodo de gallina. Años después River tomara este apodo como propio.

http://www.topfutbol.com/paginas/?pagina=ver&idpagina=6090

- "...En el comienzo del profesionalismo, en 1931, River recibió el apodo de Millonario por las compras de alto monto de Carlos Peucelle y Bernabé Ferreyra. Con el tiempo, el apodo se renovó: Gallinas, por los 18 años sin títulos y en especial por la final de la Copa Libertadores perdida en 1966 ante Peñarol 4-2, tras ir en ventaja 2-0."

Boca :
www.wikipedia.org

- La calificación de "La 12" que se ganó la parcialidad de Boca Juniors, data del año 1910, cuándo los enfervorizados hinchas comenzaron a destacarse sobre los de los demás equipos por su espíritu triunfalista y sus demostraciones bullangueras. Las crónicas de aquellos tiempos comenzaron entonces a decir que el equipo salía siempre a la cancha con un jugador más.
Pero en realidad,esto tiene como antecedente que en el año 1925 con motivo de la gira que Boca Juniors emprendio ese año,el señor Victoriano Caffarena hincha y socio del club,viajo con el plantel a esa gira,de ahi que los jugadores lo apodaron el jugador nª 12, por que siempre en toda la extensa gira y en todos lados donde Boca Juniors jugo,estuvo presente.es de hacer saber que el Señor Caffarena pago todos sus gastos el mismo.ya sea traslados y alojamientos.de ahi entonces el apodo de jugador nª 12,a todos los hinchas del club. por su caracter desinteresado y por la pasion que los mueve.

- Este apodo se debe a que este club se halla ubicado en el humilde barrio de La Boca, donde muchos inmigrantes italianos se asentaron a principios del Siglo XX. Debido a la gran colonia genovesa que vivía en dicho barrio, se comenzó a utilizar el apelativo de Xeneize, para nombrar todo lo relacionado con este club, ya que esta palabra significa genovés en el dialecto que se habla en la región circundante a dicha ciudad.
Es de hacer notar, no obstante, que en dialecto genovés se suele escribir la misma con z, es decir Zeneize. Esta forma también se utilizó en Argentina hasta los años 1980. Pero con la oficialización del término con x por parte de la dirigencia del club (en los últimos años la camiseta lleva la inscripción Xeneizes en la parte inferior del dorso), esta forma cayó en desuso.
En el 2005, con motivos de los festejos por los 100 años del Club Atletico Boca Juniors este termino se utilizó para representar una campaña publicitaria en donde se transformaba la palabra Centenario por Xentenario.

http://www.elsitioxeneize.com.ar/HistoriaI.htm

- "...La barriada de La Boca estaba compuesta por los años del nacimiento del club por humildes inmigrantes italianos que se afincaron en la zona para desarrollar allí diferentes tareas relacionadas con la navegación comercial. La mayoría de los llegados de la península itálica que eligeron ese barrio fueron los nacidos en Génova, una ciudad básicamnete portuaria. De allí el calificativo "xeneize" que hasta hoy acompaña al club, ya que en su dialeco así se les dice a los nativos genoveses. Por su parte, la calificación de la "12" que se ganó la hinchada auriazul está situada alrederor del año 1910, cuando los enfervorizados hinchas comenzaron a destacarse sobre los de los oros equipos por su espiritu triunfalista y sus demostraciones bullangueras. Las crónicas de aquellos tiempos comenzaron entoces a decir que Boca salía siempre a la cancha con un jugador más: sus fanaticos seguidores."
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
UltraBoys
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Aug 2005
Posts: 509
Location: Круг Двојке

PostPosted: 25 Apr 2006 18:55    Post subject: Reply with quote

Velez Sarsfield - Boca Juniors - 23/04/2006







Sudija je zaustavio utakmicu,jel su Velez bacali na teren sve i svasta,i to odma posle pobedonosnog gola Boca Juniorsa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 26 Apr 2006 12:09    Post subject: Reply with quote

Jos nesto iz istorije rivalstva Vasca i Flamenga.

vaskovi ukrali flamengovim ovu setalicu pre nekog derbija. Sto se tice otetih rekvizita,zastava, transparenata ne znam da li ima vise smisla to postvaljati, jer sudeci po fotkama u brazilu ne postoji grupa kojoj nisu pale zastave.







Spisak navijaca koji su poginuli u sukobima sa navijacima Vasca (ako sam dobro shvatio). Rip


Vasko (razno)







flamengo (guzva na tribini)

_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 26 Apr 2006 12:20    Post subject: Reply with quote

nisam u funkciji da pratim forum u poslednje vreme, topic o JAmerici nisam brisao jer nije bilo potrebe,ni Meni nije jasno kako je nestao, predlazem adminima da funkciju "odrzavanja""drugih tribina" dodele UB-u!
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 26 Apr 2006 16:25    Post subject: Reply with quote

jedna molba..
probajte da stavljate samo linkove od slika jer se stranice mnogo sporo otvaraju ili eventualno smanjite broj postova po stranici ako je to ikako moguce..
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 28 Apr 2006 15:07    Post subject: Reply with quote

Cile, Colo-Colo (vatromet, bakljada, ludnica...)

http://video.google.com/videoplay?docid=-7349256680020268418&q=Hinchada&pl=true

Kad vam se otvori strana, imate jos u desnom delu dosta kracih klipova navijanja...
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 187, 188, 189  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 189

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop