DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

модерни фудбал, модерни навијачи
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 06 Mar 2014 13:34    Post subject: Reply with quote

Све групе у БиХ, тј. ваљда у Федерацији, иду у борбу против фудбалског савеза, отуда та парола, а застава је окачена наопачке из принципа.

То је (отприлике) образложење.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 09 Mar 2014 12:33    Post subject: Reply with quote

да, ладно су ту паролу истакле скоре све групе у федерацији
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 09 Mar 2014 18:31    Post subject: Reply with quote

Кад смо већ код БиХ сцене: Слобода Тузла - Младост Какањ Mr. Green


_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 09 Mar 2014 19:58    Post subject: Reply with quote

А и они имају проблема с козама на трибини...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 09 Mar 2014 20:15    Post subject: Reply with quote

Или је можда најава братства са Келновим навијачима Laughing
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Delija_Cirih
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Dec 2012
Posts: 19
Location: Швајцарска

PostPosted: 10 Mar 2014 06:37    Post subject: Reply with quote

dpcz wrote:
Немам ништа против таквих кореографија. Нормално је да се кореографије временом усавршавају, постају комплексније и самим тим компликованије за извођење, па њихова реализација показује степен организованости једне трибине и групе. Сетите се само кореографије на утакмици против Кајзерслаутерна. Сигурно смо се сви тада дивили изгледу трибине и тај корео сматрали врхунским. Упоредите то са неким од кореографија које се данас реализују на Северу.

Уосталом те 3д кореографије како су их крстили новинари и нису неки новитет, нити су је измислили и први пут извели Турци.

Ево две сјајне кореографије тог типа. Ова прва слика је стара бар четири године.





Ова кореографија је од навијача од фудбалског клуба Цирих-а, тако звани SüdKurve (јужна кривина) у стадиону градксих ривала Грасхоперса.
_________________
Моја Земља И Мој Клуб Живе У Мени!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 10 Mar 2014 07:48    Post subject: Reply with quote

Све је ствар предрасуда.Не знам шта да пише на овим кореографијама...мени лично,не може ово да се свиди.На жалост,знаш каквог су размишљања иначе,како гледају на навијање...и једноставно ове кореографије стварају одбојност када их видиш јер знаш од кога потичу.Много једноставније кореографије,на трибинама које су добре....изгледају далеко лепше..Без било каквих конопаца,без било каквих 3д ефеката..итд...ствар је у навијачком менталитету...али оном правом...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 12 Mar 2014 22:17    Post subject: Reply with quote



Евангелистичке организаде...у Бразилу има преко 40 милиона евангелиста.

Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 25 Mar 2014 18:03    Post subject: Reply with quote

Недавно,убијени су на североистоку Бразила по један ујка и балија,овај други још држав. Шведске.Наравно,на тим просторима ово је изазвало одређени одјек.И тад су се и они нешто отвореније прикључили,пре свега многим западним медијима,који већ неких 1-2 год.постављају питања у вези Бразила,а пре свега оно,за већину странаца најбитније-о безбедности.
Ради даљег лакшег сналажења,мапа Бразила са поделом на унутрашње државе,њихове главне гр.,и у бојама различите регионе: зелено-северни регион,жуто-севист.,светлоплаво-југист.,
пинк-јужни,наранџасто-централно западни:


Чак је Фифа,та светска влада фудбалска,то легло фудбалске корупције и лихварства,“изразила забринутост“ и „упозорила“ Бразил на пораст криминала у земљи,у најмање једној прилици претходних година,за шта ја знам,било је речи конкретно о стању у Сао Паулу.
Да је добронамерно,али није,то је најобичније лицемерје и ђубраштво.
Ниједну реперезентацију нико не тера да дође у Бразил...а ви лепо откажите учешће на СП,кад вам све смета...ја вам први не бих замерио,безбедност је нешто са чим се није шалити,ако се заиста покаже да има разлога да се стрепи.Већ прошле године,за време КК-а,Шпанци или Италијани,неко од њих је у једном тренутку хтео да се повуче са такмичења због осећаја да нису безбедни.
А Фифа,ти говњиви лицемери,они су на известан начин,делимично и одговорни,бар последњих неколико година,у одређеним деловима земље, за оно на шта они упозоравају Бразил да припази.Те лихварске гњиде,на челу са оним изродом говњивим француским,који се крије иза непостојеће швајцарске нације,учинили би нам свима услугу када би у наредних недељу дана нестали са сцене.

Такође,медији,западни,друге ту не гледам,част појединим изузецима,који су и код оваквих ствари заиста објективно гледали на њих,али већина,где су били претходних 7 година,сетили су се сада јел како се ближи „мегадогађај“ да указују како је Бразил опасан и шта ти ја знам.Бразил је 2007,ако се не варам сад већ,добио право на СП,што одмах нису кренули са причом око безбедности.Не знам,можда зато што су и многе мегакорпорације из њихових земаља добро омастиле брк на рачун Бразила,и омастиће га још па тад још није требало драти у осиње гнездо,требало је сачекати мало.

Па нека ово што следи буде један водич кроз безбедност у Бразилу,са економским освртом.Слушамо претходних година,рекао бих,углавном потпуно некритички,како Бразил незадрживо напредује на свим пољима,пре свега економски и привредно,барата се ту статистикама,цифрама,табелама,шаблонима и графиконима.Моја намера уопште није да оспоравам да је у земљи дошло до економског напретка,да се стандард повисио,али...статистика често зна више да сакрије но што показује,па дај да видимо једну другу страну медаље,којој и разноразни „стручњаци“ или недовољно придају пажње,превиђају,заборављају или једноставно одбацују.

Још 2011е у једном интервјуу у Арг,вођа Интерове баре је био упитан зашто група није путовала у Белем,прво што је он казао уопште не спомињући удаљеност од Порто Алегреа до Белема(авио неких 3200км) јесте-“То је град где те убију за џак брашна.“
И није ово једина изјава тог типа,иако ова долази од некога ко није навијачки било ко.

Момак,навијача Крузеира,каже да у Рио иде само контра Фламенга,контра Вашка није луд(Вашков стадион,Сао Жануарио,се налази у близини неколико фавела,донекле слична прича као са Сан Лоренцом).

Када је Бразил добио СП,знало се већ тада,ко је хтео да види стварност,да ће неки од домаћина морати да буду неки од најопаснијих градова на свету колико год се Бразилци трудили да то можда и избегну,ово је једноставно било неизводљиво.


Постоје оне листе,сваке године излазе,најопаснијих градова света,гледа се стопа убистава на 100.000.људи,битно је да се не ради о ратној зони.
И по једном угледном извору који прави те листе,за 2013у годину од 50 градова најопаснијих,15 је из Бразила(годинама уназад број градова из Бразила на овој листи је двоцифрен),укључујући ту и домаћине СП-а попут рецимо Форталезе која је 7,или Баие која је 13а,Манауса на 31 месту...а Белем,који неће бити један од домаћина,а описа га човек како га описа је 23.(ни Рио ни Сао Пауло тренутно нису на тој листи,чисто да се види јачина конкуренције,а из рецимо,Аргентине нема ни једног града,и није га ни било).

Рекох својевремено,ствар која се често превиђа код Бразила јесте да је то земља,са данас,преко 200 милиона становника(5 на свету).Упретходних 30ак година број стан.се практично удвостручио.(само држава Сао Пауло има више становника од целе Аргентине,а истоимени њезин гл.град је са преко 20 милиона људи,највећи град јужне и уз Мексико Сити највећи град и западне хемисфере).Површински Бразил је такође 5 земља света.

И онда вам неко дође и каже привредни раст,лупам 10 % у овој години,све машући неким табелама и графиконима...и ајмо одма аплауз и хура...а како се то расподељује и шта то значи у стварности за 200 милиона житеља....
Каже статистика једна,у последњих пар година,за 89% је смањен број „апсолутно сиромашних“у Бразилу.И ово је хвале вредно,али шта значи овај политички коректан новоговор „апсолутно сиромашни“,шта то значи...то значи да мора да има и оних релативно,или делимично сиромашних,тако ја то схватам,а чини се да многе од њих још нико заправо није обавестио да су и они сиротиња,него се то увија у оне сјајне изразе попут „средња“,“радничка“ или „нижа средња класа“.Или нема више оних што су ,пукли,банкрот,шворц,...имамо оне са „негативном ликвидношћу“,“негативним протоком новца“ и осталим политички коректним бездушним срањима од израза која мисле да ако промениш назив стања,аутоматски ће и стање да се промени.
А колико од тих 89% би ту спадало,то нам та статистика не казује.


Да се вратим на безбедност-Бразил је држава са највише убистава на свету,ван ратних зона.
Претходних пар година број убистава у земљи редовно прелази 50.000 људи,пљачке и отмице сада на страну.
За модерну статитику и њене љубитеље,у периоду од 1980-2011 број убијених у Бразилу је негде око 1.150.000.Рецимо да је неко убио читав аргентински Росарио.
С тим да се,и ово је посебо занимљиво,тај број повећава из године у годину,еветуално стоји,али не опада.
Дакле.само на први поглед парадоксално,Бразил је био безбеднија земља пре 30,20 година када о неком економском буму није било ни речи.
Како је кренуо бум,тако се повећало и дум-дум.
2012 у односу на 11у забележено је повећање од скоро 8 % убистава у односу на 11у.2013 је испред 12е. Данашњи Бразил је никада опаснији,по стопи убистава.На нивоу земље она износи неких 27-28 убијених на 100.000.Међу онима до 25 година ова бројка је 53 на 100 хиљада.Има у Латам.и горих од овог просека,али са обзиром на величину Бразила,нико није на том нивоу.

Но и ово значајно варира,најбезбеднији део земље је југ,а најнебезбеднији североисток(и северни регион се може ту убацити, преко Белема и Манауса).
Није се џабе велика већина селекција сместила у јужни или југоист.регион.Ипак је ту безбедније.
У Бразилу је обрнуто,од Италије рецимо,југ и југоисток су најразвијенији,а север и севист.најзаосталији.Мотор привредног развоја,је инад свих,држава Сао Пауло.Медијски,и према унутра,а према споља скроз,слика о земљи,пројектује се на осовини Рио-Сао Пауло(удаљени неких 430км један од другог,за бразилске прилике то је смешно).

А североисток...један пример...У граду Баиа,трећем по величини у Бразилу,прошле године полиција је ступила у штрајк на један дан...у року од 24 сата било је неколико десетина мртвих.

И једноставно речено,навијачи у Бразилу како-тако прате овај тренд.Претходне две године су најкрвавије у Бразилу од неких позних 80их,од када се мере овакве ствари тамо везане за навијаче.

У свему написаном нисам ни дотакао повесне,културне,расне,образовне,религијске и још неке друштвене појаве у Бразилу,онда би се многе ствари потпуно разумеле,типа зашто је југ развијенији од североистока,али и зашто рецимо Аргентина још увек нема ниједн град на листи топ 50 опасних а Бразил их има 15,итд...
И да фајронтујем полако...циљ није да неко сада мисли да чим би крочио у Бразил,одма ће да га укебају ко свињу,да му скину чарапе и продају на црној берзи,али треба бити опрезан.Опезан треба бити свуда,али негде треба бити опрезнији.
И ово не значи да је Европа богом дана,никако не,Европа је,по мени,потенцијално огромно буре барута,усрана и кретенска каква јесте,част врло ретким изузецима...али тренутно безбедност,да гледамо само убиства,у једној Баии наспрам једног Рима рецимо,који су ту негде са бројем становника,или Мадрида који је и већи не могу да се пореде баш.

Доласком у Бразил,СП је стигао у никада опаснију земљу,која је данас и по своје становнике опаснија него икада.(Јужноафрич.реп.је већ била изузетно опасна,поготово ако сте белац,али,наглашавам,по статистици,Бразил гледан уцело је опаснији).
Али исто тако,Бразилци ће дупе поломити да никоме не буде фалила длака са главе,у то сам уверен.Друга је ствар,наравно,ако неко долази са предумишљајем да тамо прави срања,провоцира,или ко зна шта... или ако неко од Бразилаца то помисли.Онда нека му је Бог у помоћи.
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 06 Apr 2014 09:55    Post subject: Reply with quote

http://www.dodaj.rs/?1U/wJ/4Qs0JUtB/fk-partizan-fk-vojvodina.jpg
Copy Север,Paste југ Smile
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 08 Apr 2014 14:06    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=RX2qEat2yKc

Ова слика иде уз снимак:
http://staticmd.lavozdelinterior.com.ar/sites/default/files/nota_periodistica/kempes_drone.jpg

а пре извесног времена,први пут,бар у Аргентини:
http://staticmd.lavozdelinterior.com.ar/sites/default/files/nota_periodistica/foto_6.jpg


Оно што је замиљиво овде,бар мени,јесте да је ово све снимано из дрона(илити беспилотне летелице,за опширније податке питати Лазанског).
Ето,негде дронови шире демократију,а негде снимају инчадију.

Дронови ће,први пут,бити коришћени и у Бразилу на СП,зарад безбедности,па ако се неко буде неприкладно понашао,клик ил два -види како лепа сличица.

Да кажем,да се мени лично,ово уопште не свиђа,и чак ми је застрашујуће.Ја сам нека врста,како бих рекао,навијачког традиционалисте.Сматрам и видео записе,сајтове,форуме и све то продуктом модерног времена и начина живота,али ми је јасно да је такав дух времена,епохе,данас ако ниси навијачки присутан на "нету"-као да не постојиш.
Како технологија буде напредовала,рекао бих,биће све горе.

Мислим да када се говори о модерном фудбалу,често се то своди само на гомилу новца,и како се против тога треба борити,али моје неко гледиште јесте,да бар последњих пар деценија,овде се веома превиђа,или се ни не даје назначају томе колико је технологија део модерног фудбала и колико заправо она утиче или је заправо произвела многе појаве у свету фудбала и навијача.
Мислим да ако ће нешто потпуно да уништи дух фудбала и фудбалско/навијачке културе,и заправо је већ добрано тако-то је технологија.Новац и она иду руку под руку,али технологија мени дође као продужетак утицаја новца,као силно појачање њему.
Мислим,неки већ живе тако,запад и далеки исток пре свих,зависни од технике,од сулудог њеног напретка и коришћења,зато се и јављају тамо масовно многе болештине и психо поремећаји,а остатак света хрли да живи тако.

Не живимо више,рекло би се, ни у постмодерном свету,ми живимо у нечему што неки већ одавно зову „технотронска ера“.Ера потпуне владавине технологије и људске зависности од исте.

И како фудбал у суштини прати развојни пут једне културе или цивилизације ово и на њега оставља траг.Од камера,ЦЦТВ,до ево сада пода,пада,фонова,дронова и клонова.
Модерне арене су мање-више све „интерактивне“,све су умрежене и премрежене невидљивим зрацима,вај-фај,хај-фајв,фајв енд три сикстинс...сав умрежен,моћићеш са целог стадиона да се лицекњигујеш,цвркутњитерујеш,њистаграм,овај грам,онај грам,3Д,4Д,3ГП,5ЖЊ...видите мене,ево ме на трибини,постовао пре минут,лајкић,кисић и остала срања од израза која курцу ништа не значе.А ко зна шта још будућност,не тако далека,доноси.

Али и ван фудбала је још горе,сам људски живот се мења и губи смисао.Ја сам имао прилике неке ствари и лично да видим,доживим,али ево вам један пример из Бразила,који сам својевремено видео на тв...у Бразилу има огромних плантажа шећерне трске,земља је један од највећих произвођача шећера на свету,и тамо раде на 100тине хиљада људи.
Мукотрпан посао,пола дана,по сунцу,у неком полу чучњу,идеш и обрезујеш трску са мачетом,мораш је прецизно обрезати да би расла поново.Бар сви који раде имају леп тен.
И сад је са напретком земље,са директним уласком мегакорпорација америчких у претходних две деценије дошла механизација,дошле су машине које то исто раде далеко брже,са далеко већом продуктивношћу.И у наредним годинама,малтене сво ти радници биће отпуштени.То је цена модернизма и развоја која се не спомиње тако често.

Парадокс данашњице јесте,да људи има као никада на планети,а заправо са тачке гледишта рада,корисности,због технологије и њеног све бржег,незаустављивог напретка потреба за истима је никада мања.

И што каже Бил Гејтс,људи нису спремни да прихвате какве све промене долазе,он је иначе велики заговорник тзв.теорије „златне милијарде“-и то,има ту нечега,али нико од тих „елитних“ наравно не види себе као бескорисног паразита који само троши ресурсе на земљи.Они су сви незамењиви генетски супериорни материјал.
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 08 Apr 2014 15:00    Post subject: Reply with quote

То чудо је у два наврата коришћено и на нашем стадиону, ако је у питању исти уређај који ти спомињеш...
Први пут на Србија-хрватска када је 90% људи показивало средњи прст и сакривало лице на нашој трибини, што се нажалост не види на овом снимку, али говори да имаш пуно истомишљеника по том питању.
http://www.youtube.com/watch?v=v62HxQd6RVM

Први пут сам и ја мислио да је у питању мурија, али су ми ортаци рекли да је то снимао неки лик који је окачио снимак на јутјуб.
Након пар дана опет сам то чудо видео на утакмици против Доњег Срема.
http://www.youtube.com/watch?v=I7dCMEnP16w

Можда неко зна нешто више, да ли је у питању наш лик,неки самостални стрелац или шта већ...ја сам и заборавио да се распитам док ти ниси споменуо...
Back to top
View user's profile Send private message
chuka
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Feb 2009
Posts: 121

PostPosted: 08 Apr 2014 20:45    Post subject: Reply with quote

Летио је и око Арене против Уникса.
_________________
УПРАВА НАПОЉЕ !
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 08 Apr 2014 21:45    Post subject: Reply with quote

Дронови су то,за мене нема сумње,на другом снимку се чује и карактеристично зујање,то они праве.
И сад ће нешто у том фазону бити у Бразилу на мала врата уведено и у фудбал,спрем овога мени столице и они редови између сектора изгледају као дечија игра.Ово је већ баш зајебано срање,застрашујуће,јеби ти фотоапарате.

Е сад,и ово наше,а и у Аргентини снимак,ово је рађено онако доброћудно,да се покаже нешто ново,нове технологије у служби приказивања атмосфере,тај неки фазон.

Али,и увек је то тако,много тога што у почетку делује доброћудно,безопасно или у добре сврхе,на крају се изроди у своју супротност,злоупотреби се.Узмимо само динамит,па када је Нобел сконтао за шта се његов проналазак може још користити онда је установио Нобелову награду.Или нуклеарна енергија,у теорији фантазија,непресушан изввор бесплатне енергије ако се успе постићи одређени процес.А шта је човечанство пре тога успело да створи-атомску бомбу.А и те бачене на Јапан су пикник,ко прдеж спрем најјачег замисливог урагана,у односу на ове данас.

Што се дронова тиче,ови су вероватно неки најпростији,али раде на исти принцип суштински као и њихови најнапреднији рођаци...тако седи Амер негде у Мексику, а бомбардује по Авганистану,све фул ХД,3Д,не знам јел и у фул колору.Насмеши се сине,иде ракета...није фер,трепнуо си...
Ко уживо да играш Кол оф Дјути.Разлика између неке праве стварности и оне виртуелне полако је све нејаснија и нестаје.Матрикс лебац ти јебем.
Или они што снимају постројења под земљом,метрима под земљом,испод дебелог слоја армираног бетона и челика и још по олуји и ноћи,а он све лепо сними.

Јеби ти то,само мало неки напреднији дрон,и какве маске,шалови и дуксеви,снима кроз бетон,а не да ће пробити неки текстил ако затреба.А онда је најгоре што немаш појам ко то снима и зашто евентуално.Јер то се може удесити и преко мобилног да се контролише.

Оно што је поента моја овде,јесте да је технолошки напредак незаустављив,али да колико и као навијачи и као људи можемо,неке појаве треба кочити и заустављати колико се може,а не да им трчимо у сусрет,па још радосни.
Здрава доза параноје,зна богами добро да дође данас,јер ми живимо у Орвеловом друштву,ту је и његова „полиција мисли“,вербални деликт је ништа друго него када те туже и приводе за твоје мишљење,ако се оно не уклапа у модерне токове и догме наравно.Циљ је друштво,нешто као глобална Северна Кореја,са шмеком.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 08 Apr 2014 22:25    Post subject: Reply with quote

НПЛ wrote:
Први пут сам и ја мислио да је у питању мурија

Ћути , ми смо мислили да су ванземаљци Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 23, 24, 25  Next

View previous topic :: View next topic
Page 17 of 25

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop