DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ИСТОРИЈА СРБА!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 01 Dec 2011 10:34    Post subject: Reply with quote

Извини стварно морам накратко да одговарам јер у последње време обично када сам поред компа, због гомиле посла, успевам само на брзака да прочитам неке постове, поруке и накратко одговорим. А веруј ми да би ти све детаљније писао требало би ми много више времена, и бар једно 100 страница топика за основне ствари а о ситнијим стварима да не причам зато сам одлучио да пишем пре свега од те 0-те године, како би људи најпре у глави избрисали ту лаж која нам се увелико намеће (о малтене милионској сеоби)... Као што је неко написао ”ако коза лаже...”, па ето сада хрвати својтају ћирилицу, глаголицу (што би занчило да су били под византијским православним утицајем), сва та писма су пореклом са наших простора зар не? Винча се сада зове на жалост дунавска култура ето и шваба кроз име постао део најстарије познате културе на свету (да не причамо што нам сада тамо граде складиште за нуклеарни отпад). Бошњаци су успели на основу једног спомена богумила (које је папа прогањао јер нису прихваћали католичко учење) у књизи историји Словена Мавра О. направили целу причу свог постојања... Прихваћамо празну причу о досељавању иако се до тог новог учења и берлинске конференције 1878 учило и знало да је све ту другачије... Ето и саксонци су сада староседиоци у Лужишкој србији, што је невиђена глупост, исто тако и шиптари који на том подручју албаније немају ни један старији топограм који потиче из албанског језика... Док ми за време римских освајања и пре њега имамо гомилу, не само на подручју балкана, већ свуда где данас живе ”Словенски” народи... А то подручје није мало, ту генетика, лингвистика и сва могућа истраживања то потврђују. Наравно да то светским моћницима не иде у прилог,... Али ето надамо се неком смаку света ускоро или некој драстичној промени која треба да се деси, па да и они који се њима сада увлаче у буљу буду брутално кажњени. хе хе хе...
Александар македноски није био грк зна се да му је отац био Филип, на више страна се спомиње презиме Карановић, наводног старог античког братства које је насељавало простор Темнића, код горњег тога велике Мораве постоји нпр. писмени доказ о томе у Прашком музеју где се спомиње његово право порекло а да то није никако грчко, нажалост нисам успео још да обиђем тај музеј,...
Quote:
Reč - karan - je sanskritskog porekla i znači - ruke, rukotvorci, narod srećne ruke i tako dalje. Da
se podsetimo da je stari naziv današnjeg Kraljeva bio - Karanovac, a u Temniću i danas postoji
selo - Karanovci.

Можда може ускоро и тај мит бити разбије једноставном генетском анализом...
http://www.citymagazine.rs/blog/?p=1660

У сваком случају Македонци постоје непуних 70 година, одкако им је тито наметнуо име. Генетика то доказује да смо исти народ. Што је тужно они сада присвајају на основу тог новопримљеног имена старосрпску културу. Неке од примера сам навео већ у прошлим постовима. Тако да би опет молио да уколико неко жели да се прикључи у дискусију нека најпре прочита раније постове. Без бриге нигде не журим са писањем, нажалост нити имам времена, али ускоро би желео да наставим са историјом нашег подручја од тог 4. века па надаље где сам прошли пута окончао своје писање... наилази интересантан период чак упада хуна и авара... У исто време и прво спомињање словена, обновља се српско царство... А за то је довољно укуцати само европа 814 на гугл, јер је та година обележила смрт Чалса великог те погледати изглед европе... Но како је до тога дошло и који историјски податци, докази, чинњенице су повезане са том причом, неком наредном приликом када будем имао више времена...

Quote:
Велики поздрав!

Са времена на време пратим ову тему "Ко смо Срби" али никако немам времена да се укључим. Тема је јако добра и корисна. Видим да се ти највише цимаш око прикупљања података и доказа итд. и то је лепо добро и свака ти част.

Студент сам археологије на Филозофском факултету у Београду, 4 година сам. Ђорђе Јанковић (професор са клипа на ју тубу што си поставио) је био главни професор за националну археологију средњег века код нас. Он је врхунски професор, али остали професори са археологија су га сменили због ових терорија о којима је причао на овом клипу. Те теорије су познате нама одавно, он је смењен пре 2-3 године када је издао књигу "Српски громили" где исто помиње ове теорије и због тога су човека сменилии а сада нама националну археологију тотално предаје други човек, а Јанковић само води ископавања.
Уместо да Јанковић нас учи правим чињеницама ми студенти а и остали, сада испаштамо због тога сто су неком "сумњиве" Јанковићеве теорије и ми сада слушамо тотално другачија предавања уместо ова његова! Сви студенти су уз њега и он треба да се врати да он предаје да се права истина не би изгубила.


Опет да замолим људе да читају овај топик из почетка, нигде не журимо са писањем... тако да свако може имати времена за своје укључивање у ово писање...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 01 Dec 2011 18:15    Post subject: Reply with quote

Сербо Макарид wrote:

Александар македноски није био грк зна се да му је отац био Филип, на више страна се спомиње презиме Карановић, наводног старог античког братства које је насељавало простор Темнића, код горњег тога велике Мораве постоји нпр. писмени доказ о томе у Прашком музеју где се спомиње његово право порекло а да то није никако грчко, нажалост нисам успео још да обиђем тај музеј,...
Quote:
Reč - karan - je sanskritskog porekla i znači - ruke, rukotvorci, narod srećne ruke i tako dalje. Da
se podsetimo da je stari naziv današnjeg Kraljeva bio - Karanovac, a u Temniću i danas postoji
selo - Karanovci.

Можда може ускоро и тај мит бити разбије једноставном генетском анализом...
http://www.citymagazine.rs/blog/?p=1660

У сваком случају Македонци постоје непуних 70 година, одкако им је тито наметнуо име. Генетика то доказује да смо исти народ. Што је тужно они сада присвајају на основу тог новопримљеног имена старосрпску културу. Неке од примера сам навео већ у прошлим постовима. Тако да би опет молио да уколико неко жели да се прикључи у дискусију нека најпре прочита раније постове. Без бриге нигде не журим са писањем, нажалост нити имам времена, али ускоро би желео да наставим са историјом нашег подручја од тог 4. века па надаље где сам прошли пута окончао своје писање... наилази интересантан период чак упада хуна и авара... У исто време и прво спомињање словена, обновља се српско царство... А за то је довољно укуцати само европа 814 на гугл, јер је та година обележила смрт Чалса великог те погледати изглед европе... Но како је до тога дошло и који историјски податци, докази, чинњенице су повезане са том причом, неком наредном приликом када будем имао више времена...


Можда нисам довољно добро поставио питање. Нисам буквално мислио на порекло, нисам се добро изразио, већ уопште на читаву историју Античке Македоније. Колико ја знам, њихов језик,писмо и култура били су најсличнији Грчкој. Освојене су прво Грчке територије(оне које га нису прихватиле за владара), Грци су ратовали за ту државу. И онда је сасвим нелогично да тамо неки "Македонци" који су измишљени за време тита присвајају уопште и културу и име, као и све остало. Мање више са којих су му простора преци били, његова држава је била најближа Грчкој и ако његове заслуге било која од данашњих држава треба да присвоји, онда је то она. Пре него што се изнесу необориви докази за тако нешто, не бих повезивао то никако са Србима. Мислим да имамо довољно владара којима треба да се поносимо, да бисмо крали туђе. Поготово не од Грчке која је готово увек била уз нас. Не бих могао да замислим да неко од њих дође и каже, знаш Косово је у ствари Грчка колевка. Зато сам те и замолио да објасниш мало боље, јер се некако по оном делу који сам цитирао могло закључити да сматраш да је то све повезано са нашом нацијом и да треба се припише нама, извињавам се ако сам стекао погрешан утисак...
Back to top
View user's profile Send private message
dentez
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2007
Posts: 190

PostPosted: 08 Dec 2011 19:50    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=Dt2QGIHDdTw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=KfyElc9KpXI
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 08 Dec 2011 20:39    Post subject: Reply with quote

само полако са снимцима тога има доста и могу се сви наци и погледати. има и доста других писаца и науцника који објављују радове у вези са овом темом и наравно треба све видети цути процитати и расуђивати. овде нек иде прица ...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 13 Jan 2012 11:50    Post subject: Reply with quote

НПЛ, мислим да капирам шта желиш да питаш, мало је компликована прича, али када будем имао времена и да не скрећем унапред и уназад...
исто тако
Дентез... - Мислим да Деретић није баш најбољи начин да се објасни људима права историја, јер пре свега мене интересују извори, докази, итд... Много пута се уклапа са Деретићевим објашњењима, али мени смета то што он не износи изворе, доказе, градива за све те приче. Верујем да их има, али опет док не видим, трагам за истим... Косовски бој, сам нпр истраживао из више извора, Млетачких, Српских летописа, Турских, Германских, дубровачких... Као што сам негде написао или споменуо, кроз причу са једном италијанком Докторком историје, сазнао сам да у венецији чини ми се постоји писмо Млеташких трговаца који су одгледали битку и како каже у њему писали о великој победи Српске војске... Замолио сам је да уколико успе да услика то писмо, направи неку копију или ми бар објасни где се налази.
Ја се надам да за коју недељу дана могу да наставим са писањем... Али чисто краћи инфо, недавно сам се вратио из лужишке србије где сам се поново сусрео са тим пријатељем који је тада славио рођендан када смо обишли ону католичку црквицу... Мало смо попили и рекао сам му да ми то лежи на срцу, тј. баш ме смара и да је то чиста лаж. Он ми је потврдио то у фазону: ”Да знам, одприлике трећина данашњих немаца је словенског или Сорбског порекла (Сербског), прави саксонци су из околине бремена, док је граница била код Хамбурга. Све према истоку је онда било Сербско.” Кренуо је да набраја градове како су се оригинално звали, његова жена се придружила причи која је туристички водић по Дрездену. Мени је срце било пуно јер су свесни целе праве историје, по њима било је ратова, међусобних, све док се примирје није потписало. И тада и једни и други могли су да насељавају германију како су желели. Наравно Сорби или Серби нису имали потребе да напуштају родну груду, док су Саксонци похрнули ка истоку (саксонија је данас на истоку немачке код границе пољске и чешке, раније су били код холандије горе). Завршни чин масовног германизовања учинила је католичка црква, тако да су углавном данашњи лужишки срби - католици...
Ускоро наставак писања о нашој историји у 4,5,6 веку....
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 15 Jan 2012 00:59    Post subject: Reply with quote

мали увод о историји у првим годинама после Христа.
Ради се о Плинијевом списку нових римских грађана.Било је прице о устанку који је у далмацији водио БАТО(титула вође) око 6 год. насе ере. Због великог отпра устаника крајем 9. год. долази до преговора између БАТЕ и ТИБЕРИЈА у тврђави Ардуби (назив за тврђаву КНИН). устаници добијау римско грађанско право , какво су имали само становници Рима у то време , а за узврат да саљу своје људе у војску односно у римске легије.ово је објавио Плиније старији у делу Natural History
МЕЗЕЈИ 2680 ЛЕГИОНАРА
ДИТИОНИ 2390 Л.
ДЕСНИАТИ 1030 Л.
НАРЕСИ 1020
СИРТАРИ 720
САРБЕАТЕ 520
ГЛИНДИЦИ 440
DУКЉАНИ 330
ДИНДАРИ 330
ДЕРМАСТИЈЕ 300
ЦЕРАНИ 290
ДЕВРИ 240
МЕЛЦУМАНИ 240
СИКУЛОТЕ 240
СТУЛИПИНИ
ЛИКИНЦИ
БУРНИЦЕ
ЛАБЕАТИ
СЕНАДИ
ДЕНДЕ
САСЕЉИ
РУДИЊАНИ
ГРАБЉАНИ
ово је непотпун списак а извор је
NATURAL HISTORY, HARVARD UNIVERSITY PRESS, CAMBRIDGE MASS 1942, 3 KNJIGA GLAVA 261.
Plinius Secundis Historia Naturalis, Firmin Didot,
Paris 1883.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 16 Jan 2012 10:32    Post subject: Reply with quote

Обавезно одгледати!
http://www.youtube.com/watch?v=Pxhn6DWCNfg&feature=related

Пре пар дана обишао сам музеј у Берлину где су се налазиле неке ствари које сам желео да видим, пре свега из ткз Мезопотамије, блиског истока... Музеј се зове Pergamonmuseum, стварно вреди одгледати, пре свега због целе ове приче, интересанто је било видети културно благо Расена или Етрурца (на блиском истоку, као што сам раније споменуо те исте етрурце проналазимо и у италији где су им и дан данас споменици старији од Ромеја, Римљана), онда Личана, Нино белова или Краљ Нинурта како су га они назвали, Нимрода, Краљ Руса, видети све те предивне ствари, предмете које невероватно подсећају на винчанску културу.

О Дагану је било већ раније речи, и дачанима... Овде видимо пример као неке цистерне, базена за воду, који је изграђен за време краља Руса 2.

Мада у целом музеју није било никаквог спомињања Балкана, Винче, или неке сличности или бар наговештаја да је та култура, називи, итд.. била много распротранија него што је то подручје ирана и данашње турске, ткз. мезопотамије. Балкан остаје чак и у каснијим тамо објављеним картама празан неосвојив простор...

Приликом уласка у музеј добијате неку справу која на први поглед изгледа као телефон и слушалице. И док пролазите поред свих тих реквизита, постоје бројеви на њима које укуцате у ту справу и на тај начин добијате аудио ”водића”. Реално можда је боље пре обиласка тог музеја прочитати текст са следећег линка како би вам све те ствари биле неколико јасније (текс је на енглеском језику, бемлига гугл транслатор може да помогне уколико имате проблема са разумевањем)...
http://pastmists.wordpress.com/

Морам рећи да је за сваког неупућеног човека, па чак и за мене многе информације биле нејасне, неповезане, па и неистините... Нпр. најстарија прерада метала (бакра) као што сам то већ овде споменуо је до сада пронађена официјелно на балкану, у Србији. Исто тако може се видети писмо за које су они тамо у том музеју тврдили да је претходница свих европских писама, нема никаквог смисла, јер уколико погледам наше винчанско па и личанско писмо (из данашње турске) можемо видети да је то данашње писмо много сличније томе. Истина корени су исти то се види, али наше писмо иако старије било је напредније и сличније ономе што је данас Ћирилица и Латиница. Сметало ми је стално што су увек приликом објашњења користили речи као вероватно, наводно, претпоставља се, и томе слично...

Наравно уколико одгледате видео прилог горе можете укапирати зашто је то тако... И дан данас учимо и величамо историју освајачких хорди ромеја, и обмањујемо историју других народа...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2012 08:46    Post subject: Reply with quote

Ево преносим са теме Дух Звездаштва:

Агапе емисја СтБ прича о Лепенском виру.
Погледајте од 7:38, али поента је на 8:20

http://www.youtube.com/watch?v=OyPyo88JGAE

Вреди одгледати целу емисјиу (а коју Агапе не вреди?) врло занимљивих ствари је рекао. Много су комунисти креили историју Лепенског вира и иде у корист оног што Сербо пише на "Ко смо Срби" па ћу и тамо ставити овај упис.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 31 Jan 2012 12:37    Post subject: Reply with quote

Коначно мало времена да наставим са овим писањем... На претходним страницама могли сте и можете (тј. морате ако желите да се укључите у дискусију) да причитате мноштво доказа генетских, писаних, археолошких, лингвистичких, итд.. о пореклу Срба са Балкана.

Са друге стране су нас учили да смо дошли у 7-8 веку са карпата... Да будем искрен оно што се у то доба десило а о том периоду (5 век до немањића ускоро планирам да обрадим у наредним писањима), знамо да су тада налетали авари и угри, да су са собом довели и нека словенска племена... Нереално је да то буде у толикој маси као што жели неко да нас убеди али сигурно да јесте у мањем обиму. Ако неко може да изнесе нешто више информација о тој масовној сеоби словена слободно. Ја оно што сам пронашао се углавном односи на хрвате или како су себе називали Ху-ур-ватхи (Хрватски лист, 14. април. 1939), где објављују када су ти Хурвати дошли заједно са Хунима завладали су над Словенским народом са Балкана... Ово је за време НДХ или бар у почетку те творевине...

Постоји још доста идентичних прича које пију воду, које се слажу са тим, ја причам 5 страних језика, могу да потврдим да нас је вук караџић (пишем малим словима) сахранио са неким његовим напредним идејама, осиромашио нам језик, ај поједноставио, упропастио, нестало је много предивних старих речи, захваљујући његовим реформама, и дао хрватима наш језик на коришћење, као службени језик, што хрвати са својим хрватским никада нису успели у аустроугарској. 1848 службени језик поред немачког, мађарског и латинског прихваћа се и Српски, 1850 вук нуди хрватима да прихвате српски као службени језик што они прихваћају и то искористе максимално у своју корист, тако да та граница која је раније постојала нестаје, и тиме хрвати добијају право на велики део српске историје (па макар само оног српско католичког дела).

Ово је јако битно за период о коме планирам да напишем нешто више у наредним постовима, али кренимо полако јер постоји безброј информација о целој причи. Најпре да разбијемо размотримо крађу појма илирик, илирског језика, народности итд... Јер као што смо видели то се редовно спомиње у претходним топографима као назива за један народ, културу...

Хриб на словеначком значи брдо... Ево шта је Павел Шафарик написао о томе на 55. страници о хрватима...
str.55.
http://www.antikvarne-knjige.com/elektronskeknjige/detail-item_id-121#book
Quote:
Utiranje puta prelasku HORVATA u ILIRIKUM...sto znaci CARPATICI ili KROWATEN, HORVATI. Oblast Karpata je prapostojbina HORVATA. Godine 449.u kojoj su Avari, sto znaci Huni, zauzeli zajedno sa Slovenima Salonu, naseljavali su Horvati po Konstantinu BeloChrowatien., dakle zemlju gde su 100 g. ranije bili Karpiani. Pri kraju VI veka odselio se jedan deo ovog velikog plemena u Iliriju...zvala se to Karpatska zemlja kod Grka, a kod Rusa jos uvek se zove VELIKAHORVACIJA u koju je Nestor pre 859.smestio HORVATE... Oblici Karpis, Karpates, Karpatini, Carpicoti su grckorimske mesavine slovenskih korena reci CHRIBI, CHRWATI... Koren reci HRB, je identican sa GRB, gibus, hrvatski i ilirski grba, ceski hrb, poljski garb, slovacki hrb=grba...BRDELJAK, sve ono sto strci u vidu uzvisenja, brda. Chrbyhrbi...KARPATSKI BRDOVITI LANCI OD STRANE SRBA (SARMATA) KOJI SU IH NASELJAVALI.


Са које стране и којим правцима су се кретали, по мени је некако из свега што сам пронашао очигледно да је то ишло преко пољске што можете видети на седећој слици... Или тврдњи. И дана данас ја југу Пољске постоје људи, народ које Пољаци називају Брђани или Хорати, Хорани. Чекам варшаву да ми напише нешто више о томе, ако успе да ископа нешто... Мислим не желим да се удубљујем много у ту целу причу, ако неког интересује може опширније више да прочита о томе у било којој историјској књизи, часопису из периода НДХ. Али ево једне словеначке приче/карте теорије о томе...
http://img205.imageshack.us/img205/6522/turki.jpg
Ова карта се у принципу слаже са овом следећом на коју сам налетео у једној немачкој књизи одприлике исти или тачније мало каснији период...


Значи нико не негира постојање српске државе у том периоду сем нас самих у нашим историјским књигама! Свако мора неизбежно да спомене постојање нашег народа на том подручју у том периоду. Само нас и даље уче у српским школама, по комунистичким програмима да смо дошљаци, да нам је прва држава од Немањића, да смо Државност тј. облик покупили од монголског племена Болгари, који су заузели један део трачке Србије , али ипак прихватили језик староседиоца као официјелни, Српске Кнежеве као своје краљеве итд... (о овоме ускоро више)

Генетиска истраживања су доказала да смо ми углавном ДИНАРЦИ, тј. 40% наших гена су ткз. Илирски (већ око 22.000 година на овим просторима), 30 и нешто посто од САРМАТА, тј. Срба који су се кроз сеобу помешали са Динарцима после великог потопа! ПРЕ 7500 година што је одма на почетку већ написано, доказано, кроз разна стручна истраживања... Још пар ствари о томе из књиге Шафарика:



Да су Илирско-Српски били нераздвојиви појмови види се и по томе да се дуго Српска канцеларија у Бечу називала заправо Илирска канцеларија, ево још неколико доказа о илирском језику...

Najprvi meñu njima, i nekad najčuveniji, tzv. "patrijarh Slavistike" Josif
Dobrovski, inače katolički kaluñer, ustvari opat jezuitski, Čeh po narodnosti (živeo
od 1753 do 1829), "držao je samo kajkavski dijalekat Hrvatske, prema faktičnim
odnosima onog vremena, kao hrvatski, sve drugo bilo je za njega ilirski ili srpski."
To piše glavom Vatroslav Jagić, Hrvat, poznije najveći slavista meñu
Jugoslovenima (roñen 1838, u Varaždinu, umro 1923 u Beču). Delo pod 3.
Zaista je Dobrovski u više svojih studija kategorički tvrdio da je jezik Dalmacije
srpski jezik i nije se dao u tome pokolebati. On je to svoje mišljenje izneo i u
čuvenoj zbirci "Slavin" (110). Tamo je pisao:
"Granice izmeñu pravog hrvatskog i srpskog (ilirskog) jezika u
Dalmaciji mogao bi najbolje da navede neki Hrvat koji je dobro vešt u
oba dijalekta. Ako nekoji, kao Zlatarić u predgovoru svojih Pesama
(Mleci 1597), dalmatinsko - ilirski (srpski) jezik nazivaju harvacki
jezik, to nije tačno govoreno; to se dogaña zbog političke veze sa
Dalmacijom. Dalmatinsko-ilirski i srpski ja držim u suštini još uvek
kao isti jezik, a znam dobro da dalmatinski i srpski nisu sasvim
istovetni govori. Ali, u osnovi, oba pripadaju, bez obzira na razne
provincijalizme i druga manja otstupanja, ipak samo jednoj jezičnoj
vrsti, kao što su i stanovnici obe zemlje po svom poreklu srpskog
stabla..."

Још једном би постирао адресу где можете (а и требали би) да одгледате емисију ћирилице (објавио већ у претходном посту), да би много боље схватили и ова моја истраживања која се тотално поклапају! знам да је тај водитељ делује као тотални идиот али екипа која је присутна у тој емисији је заиста најстручнија по овом питању...
http://www.youtube.com/watch?v=Pxhn6DWCNfg&feature=related

Наставља се (о првим продорима авара у европу и на балкан), обнављањем српске државе крајем 5. века након тога...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 31 Jan 2012 13:24    Post subject: Reply with quote

Сербо,заинтригирала ме ова прича о Етрурцима како су тамо били српски споменици,па сам пало истраживао.Етрурци су себе називали Рашанима,због ријеке Расена,а само име Етрурци,етрурска то значи јетрушка,из српског језика ријеч,а представљала је етрурске врачеве који су радили са јетрама.Њихово писмо је доста слично са ћирилицом,нпр слово Q-је слично као слово Ж,а и остала слова су слична.
Е пази сад ово.
Срби су у деветом веку п.н.е. на Хелмском полуострву имали више моћних владара. На
средњем Повардарју, Пелагонији и западном Поморављу налазила се краљевина Пелонија. Престоница
Пелоније био је град Бела Зора, савремени Велес. На доњем Поварадарју је владала династија Мита.
Град у којем су Етрурци живјели се звао Велеш,случајност?Нешто ми овде има превише случајности,али све то треба узети са дозом сумње.
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 01 Feb 2012 06:55    Post subject: Reply with quote

Лепо, полако се концентришем на даље писање али можда је битно да разјаснимо људима о чему се ради што се Хелмског полуострва тиче...
Quote:
Od VII veka, hroničari i istoričari vremena, pod imenom Iliri podrazumevaju Slovene, pa su i Helmsko poluostrvo, kako se do tada zvao Balkan, počeli da nazivaju Ilirsko poluostrvo, podrazumevajući pod ovim imenom SLOVENSKO POLUOSTRVO. Znači, Halkokondilos, pod Ilirima podrazumeva Slovene, pa je sasvim tačno to što kaže, da su Mezi (Srbi) i Iliri govorili istim jezikom. A pošto su prema njemu (i ne samo prema njemu!) govorili istim jezikom i Sarmati, onda nam ispada da su i ovi jedno od slovenskih plemena.

Да не би ширили сада причу у другом правцу али ево да поставим само линк интересанте и опширне анализе; кога занима разне теорије порекла имена Балкан...
http://www.bastabalkana.com/2011/10/o-poreklu-reci-balkan-i-balkansko-poluostrvo/
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 01 Feb 2012 11:17    Post subject: Reply with quote

Ако су Срби сматрани Илирима,зна се да шиптари имају илирског поријекла што значи да смо у неку руку браћа Smile Не знам јеси ли улазио на форум бадњак,добар сајт,око настанка Срба,митологија,православље,одличан сајт да се информишемо.Читао сам о историчару Сипријан Роберу,Французу,који има теорију да су Срби живјели у читавом току ријеке Дунав,значи и Аустрију,него су се Срби скрајнули после на Балкан,а он каже да тада на простору Аустрије,није било германских племена,већ словенских.И стабло Словена:Заправо су само 4 народа,Руси,Срби,Чеси,Пољаци,Ове остале "нације" су производ политике итд.
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 04 Feb 2012 10:11    Post subject: Reply with quote

Снифер wrote:
Ако су Срби сматрани Илирима,зна се да шиптари имају илирског поријекла што значи да смо у неку руку браћа Smile Не знам јеси ли улазио на форум бадњак,добар сајт,око настанка Срба,митологија,православље,одличан сајт да се информишемо.Читао сам о историчару Сипријан Роберу,Французу,који има теорију да су Срби живјели у читавом току ријеке Дунав,значи и Аустрију,него су се Срби скрајнули после на Балкан,а он каже да тада на простору Аустрије,није било германских племена,већ словенских.И стабло Словена:Заправо су само 4 народа,Руси,Срби,Чеси,Пољаци,Ове остале "нације" су производ политике итд.

Мало си побркао баш много ствари, молио би те да прочиташ цео топик од почетка, има времена нигде не журимо, јер очигледно или ниси укапирао целу причу или ја нисам добро објаснио. Ради се о једном и истом народу, зашто се и србија звала Рашка, Рас, Расија? У прошлом посту писао си да су се чак и етрурци називали Расени?
Чеси и Пољаци се спомињу први пут од 6-7 века, када су тада добили те називе по подручју где су и начин на који су живели... Серби, Сарби, Сармати мнооого раније на свим а и шире просторима где данас живе ткз. Словени. Пример за то сам оставио (чини ми се у ранијим постовима и подручје ”словена” тј. Серба (како их кинески дневници описују) где су ратовали са Кинезима и монголима, места које се и дан данас зове Сарби, где постоји безброј тела чија анализа је показала да им је дна најсличнији данашњим украјинцима и си(р)бирцима, а и гробови су им идентични као они ”словенски” које сам затекао у северној немачкој кот данске границе, данашњој србији и што није пример код осталих народа). За пример Creina је латински назив за словеначки Крањ, чита се Креина или Крајина о том пореклу не треба претерано дискутовати. Словенце су некада Звали венети, а они себе Крајинци, или како би на данашњем српском рекли Крајишници. Они су били и остали Крањци, чували Државу на крају земље, другим речима граничари... Имаш и Украјинце данас нпр.

Не треба бити површан и убацати 2-3 реченице прочитане на 2-3 форума... Боље би било мало опширније истраживање целе приче. Да си читао овај топик од почетка (можда не причаш енглески моја грешка) али видео би да су немци називали Србе у алпској и југо-источном пределу данашње немачке Сорбен, Венди или Венети (то је предео баварске). То је историјска чињеница официјелно призната. Од тога данас остаје још свега око 60.000 по мојим последњим сазнањима људи који чувају то своје праставо име Серби, у Лужишкој Сербји. Постоји и много археолошких веза између тог некада једног народа... Ето и једна Нибру плоча стара мин 2500 година (и више чини ми се али да не лупам) која се тренутно налази у Лајпцишком музеју, пореклом из југоисточних алпи, која се ту појављује пре више од 1000 година (код Серба како ти ”Словени” називају и дан данас себе)... Нибру, уколико крећеш да истражујеш велики потоп и сеобу тог народа, често се спомиње.
Шиптари су толико илири колико су се Срби претапали у Албанце за време турске владавине на том простору и о томе смо већ писали... Исто важи и за Хрвате, као што је један свештеник изјавио Далматинци нису Хрвати... То је нажалост заблуда у којој они живе захваљујући нашој југословенској идеји о братству и јединству! Можда би неко рекао националистичко размишљање али са утемељеним историјским чињеницама. Недавно сам се закачио са неким немцем који је крено нешто да кења, објаснио сам му, срећом увек имам поред себе и карте са којима могу да му објасним да су они у ствари населили чисто Сербске или Сорбске просторе. Да његова прича о аријској раси не пије воду јер они на простору данашње германије нису строседиоци, већ су ту затекли ”словенске” народе против којих су ратовали... То је нешто као америчка историја, коју учимо ако учимо. То би на крају испало онда као да су Амерички индијанци у ствари националисти јер желе истину а не наметнуту историјску причу која оправдава агресора.

Поручио би теби и осталима да читате овај топик од почетка...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 05 Feb 2012 16:12    Post subject: Reply with quote

Што се илира тиче још пар ствари... Српско немачки речник из 1790, или како су они називали српски језик "Illyrisch" доле за људе који не разумеју немачки (али мислим да не треба бити претерано паметан да се укапира о чему се ради).

Постоји и ископао сам безброј Немачких књига из старијих периода где су стално писали за српски језик да је Илирски језик. У следећем прилогу можете видети из текст из једне књиге (1842 г.) о Илирском језику где пише: Под именом ”Илиски Језик” пордазумевамо језик Босанаца, Далматинца, Херцеговаца, Илира у Мађарској, Црногораца, Рагуфанера (ово да будем искрен немам појма шта је, али шиптари сигурно нису Wink ), Срба у Србији, Славонаца, Сирмиераца (Срем?) и Хрвата. По овоме се види да се хрвати не подразумевају као далматинци, херцеговци, Славонци... А код срба је додато Срба у Србији... Мислим да то није случајност...

Толико о шиптарима - илирима...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 07 Feb 2012 08:38    Post subject: Reply with quote

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/albanci-izbrisali-srbe-iz-istorije-balkana-178766.php
Сад, ово је тек смејурија... Али када погледам да су многи наши не верују више ни у постојање српске државе пре немањића, за шта постоје необориви докази,... Рекао би да је последњи тренутак да се онда ти исти замисле шта ће своју децу учити или унуке кроз 50 година ако сада прихваћају ту ”страну” историје... Као што обично кажем не очекујте од других да то учине уместо вас, од сваког од нас зависи (сигурно не од чеде)... Ако се ми сада одрекнемо свог историјског права, онда размислите о следећем вицу:
Продаје Србин кућу на Космету за кило злата, шиптар му нуди две. Овај га пита зашто две, кућа ни ту једну није вредна, искрено. Шиптар му одговара: ”Како би могао да купиш стан у Москви да те не би два пута селио.”

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=02&dd=06&nav_category=12&nav_id=580466

Шиптари никада нису били староседиоци тог дела балкана, чак ни балкана... Населили су их ромеји на у околини њихових утврђења Драч и Велона како би штитили тј. били уз њихове тврђаве јер им је био потребан неутралан народ. Та утврђења су била јако битна за тај предео због Српске морнарице (причао ми је тај археолог, муслиман из сарајева који ради у једном сарајевском музеју, да је илирско-српско племе Неретљана било веома познато по јакој морнарици, радило се по њему о ”словенима” који су ту живели пре ”наводног насељавања словена”, очигледно виђено по ономе што су икопавали). Да наставимо тај. народ иако насељен уз обалу Мора, види се да пореклом није из тих предела пре свега због неповезаности своје културе са морем (да су ту одувек били то би било најприродније)... У немачкој књизи ”о Албанцима” коју сам спомињао већ у ранијим постовима, један од битнијих доказа за ове наше ”тврдње” су имена градова, села, река... које су све како је он написао (немац Питр Бартл) ”словенског порекла”. ”Језичких доказа о илирско-албанској сродностиготово да и нема.” наставља у тој књизи....
Quote:
У новије време историчар Готфрид Шрам (Почеи,и албанског хришћанства. Рано преобраћање Беса u његове последиџе; Фрајбург 1994) поново је оживео тезу да Албан-ци потичу од Трачана, дакле  досељени су. Али, докле годнемамо било каквих језичких доказа o Бесима (које Шрамсматра претечама Албанаца) његова теза ће такође бити самојош једна хипотеза, као што је и илирско порекло језички та-кође недоказано. У сваком случају, захваљујући Шраму пита-ње порекла Албанаца је поново постало интересантно.

Ово је такође невиђена глупост као што знамо Србе су дуго Грци пре и после свега називали Трачанима...

Јиричек тврди да су албанци користили тј. да су неке од њихових речи изворно латинске 30% што значи да уколико би били на балканском полуоствру логично би било да би покупили грчки проценат а не да кажем ”италијански” значи са друге стране јадрана где и данас постоје Arbereshe (шиптари у сваком погледу).
Добио сам недавно једну књигу о мање познатим мањинама у европи мада још нисам успео да прочитам, мада сам набрзака нешто пролистао ту се спомињу и шиптари на југу италије... Die sterbenden Europäer.

Но вратимо се нашој причи, мада све је повезано...

Quote:
Византија је, заправо, покушала да поново учврстисвоју позицију, na je свој главни ослонац на албанској обали Ја-дранског мора  Драч  око 850. године претворила у своју војноуправну јединицу
(Thema)*.

Византијски исто-ричар Михајло Аталијат у својој хроници која обрађује периодизмеђу 1034. и 1079. године наводи „Арване"
(Άρβαυιται), при чему се без сумње мисли на Албанце. Он их помиње у вези са устанком који је драчки заповедник Нићифор Васила-киос 1078. године подигао против Византије. За свој наум онје користио и грчке, и бугарске, и арванске трупе.

Ово је из књиге О албанцима, сад ако тврдим да порекло иде некако преко југа италије, сицилије, откуд они ту тј. шта се заправо дешавало у том времену, сицилију и југ италије запосели су Арапи (освојили)...
1018 – General Basil Bioiannes went to Sicily and captured Messina from the Arabs, but Protospartharios Orestes in charge of a mixed army (including Russians) lost it again. више о томе:
http://www.oocities.org/egfrothos/BattleHonours.html

Немам сада времена морам да палим... Али постоји брдо историјских чињеница и доказа које се слажу и савршено уклапају са овим горе наведеним...
Ако неко може да ископа Милојевићева истраживања о Албанцима у међувремену било би савршено, где пише да су шиптари ту доведени од стране Византијаца...

Јеботе има нас 5 пута више него шиптара а 10 пута мање радимо за нашу истину и будућност! Није ваљда да су се они толико окуражили добили муда а они наши који исто чине за добробит србије буду Нацисти, фашисти, итд... ЗАЈЕБИТЕ ВЛАДАЈУЋЕ ПЛАЋЕНИКЕ, НЕКА ХРАНЕ ОНИ МУРИЈУ ДА БРАНЕ ПЕДЕРЕ ЈЕР ВАС СИГУРНО НЕЋЕ!!! Тако је већ неко време било би лепо да је другачије, до тада уздајте се само у себе, Бога и своје ближње! Нема издаје!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop