DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ИСТОРИЈА СРБА!!!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 31 Oct 2016 08:10    Post subject: Reply with quote

Пре него што започнем да пишем о својим истраживањима по италији прочитајте један интервју - Др Ђанкарло Томeцоли Тицијани физичар и лингвиста, директор Патентног бироа Европске заједнице о древним налазиштима прасловенске писмености.
Јако је битно за разумевање тог периода ткз. Минојске културе, Ветина, Етрураца, и наравно све се то тиче нашег порекла и историје.

Др Томецаоли, да ли сте се интересовали за Ваше гене, порекло, како се то у савременој науци каже корене генеаологије, будући да се као признати научник бавите древном историјом, дешифрофањем прастарих рукописа, разоткривањем оне историје која је намерно или не, превучена вековним зидом магле и прећуткивања.

Имам податке о прецима и пореклу своје фамилије. Рођен сам, иначе, у Верони у Италији, у венецијанској регији, као и моји прадедови. Дакле, дубоки су моји предачки корени. Приметио сам реално да наш италијански популарни језик не припада садашњим лингистичким латинским оквирима. Почео сам зато да студирам, да озбиљно проучавам и трагам какве су то разлике. Дакле, популарни језик којим говоримо, приметио сам да није италијански. Наш језик је језик – Венета. Студирао сам, проучавао откуда та разлика, између народног језика и оног који се користи у научно, црквено-латинским круговима. Касније сам анализама, листајући акте, записе, боравећи на терену у покушају да дешифрујем старе натписе на надгробним плочама и древним историјским споменицима и предметима схватио да је италијански језик створен, формиран, уобличен тек око 1.500 године, а језик венето или народа Венета је неупоредиво старији. Наиме, уочио сам, истражујући, да у Венецији постоји једна популација која се зове Венети. Ти Венети су говорили и одувек писали једним писмом и језиком који другачији о латинског језика. Међутим, италијански научници обично су говорили и говоре да је венето језик близак латинском. То је био став италијанске званичне науке. Ипак, ја сам схватио у језику Венета нешто занимљиво; да су писали текстове, поруке, похвале, дародавнице тако што нису делили речи. Посматрајући те исписане реченице, ја кажем фразе, мада знам да у вашем језику овај израз има сасвим другачије значење, анализирајући те натписе приметио сам да језик Венета није имао никакве везе са латинским, нити са кореном латинских речи. Дошао сам до спознаје да венето речи имају невероватне сличности са словенским језиком. Или језиком словенских народа.

Како сте дошли до те спознаје? Како сте открили ту лингвистичку тајну ?

Покушавао сам годинама да преведем читаве редове венето реченица, да схватим њихов смисао. Било је немогуће превести уз помоћ латинског или италијанског. Затим сам покушао да преведем уз помоћ старих венето израза, речи и пре свега словенског језика, и писма. И шта се десило!? Најбољи је био превод када сам венето тумачио словенским речима и језиком.Убрзо ми се у том научном истраживању придружио господин Амброзић из САД, не знам његово право порекло, али знам да је био веома заинтересован за ову тезу коју сам покренуо. Заједно смо превели најдуже реченице, натписе језика Венета. Успели смо да урадимо комплетан превод онога што смо пронашли, исписаног на језику венето. Оно што смо ми у потпуности превели, и схватили, а у питању су древни записи, италијански научници нису одмакли деценијама, стотинама година, више од неколико речи, које нису имале никаквог смисла.

Шта је на том споменику писало на венето језику?

Понављам италијански научници, лингвисти, историчари, археолози, превели су само четири – пет речи и ево како изгледа њихов превод – земља, коњ, бич, конопац. Они су преводећи речи, мислили да је реч о некој деоби, или подели земље. Срећом, др Амброзић и ја смо успели, захваљујући старом словенском језику, у потуности да преведемо текст. И имајући у виду и строго се придржавајући сличности готово сваке речи венето са словенским, видели смо , разумели смо да смо, заправо превели једну молитву!

Била је то молитва једној богињи, за успех у родној години, или молитва одређене групе која је упућивала речи молбе богињи заштитници ради берићета и среће у послу, за родну годину. Дакле, оно што су италијански научници мислили да је подела, била је венетска молитва.

Отиснули сте се касије у друга слична доказивања.

Убрзо сам успоставио контакт са др Павелом Серафимовим, бугарским научником, лингвистом. Заједно смо радили на језичком откривању Минојске цивилизације на Криту. Кренули смо од пет превода, или записа минојске цивилизације, које су пронашли археолози. Научници ни тада нису знали на којем су језику, или језицима били исписани пронађени предмети, записи, таблице, споменици. Наука је претпостављала да је у питању један од старих грчких дијалеката. Али, када су покушали да преведу древне текстове користећи старогрчки, нису успели да преведу, или да будем јаснији – оно што су се мучили и преводили није имало никаквог смисла. Други, пак истраживачи, лингвисти покушали су да преводе користећи знање феничанског језика.Оно што је било главни мотив да се упустим у доследно доказивање да је у питању стари словенски језик, јесте чињеница да је и ова друга група научника дошла до још бесмисленијег превода на минојским таблицама исписаних неким прастарим непознатим писмом. Они никако нису покушали да користе у превођењу прастарих натписа словенски. Радије су прибегавали хетитском, старогрчком, феничанском, хебрејском. Никада нису обраћали пажњу на словенске језике. Када смо колега Серафимов и ја превели свих пет текстова, онда су се ти научници питали како је могуће да је кључ древних превода прастари језик који су словени користили неколико миленијума пре Христа, а најмање 1.700 година пре настанка хришћанске ере!

Са знањима тих мојих колега научника и академика, дакле, није било могуће никако превести. Поготово, што су се они држали теорије да су словени на Балкан дошли у петом, шестом веку. Према лингвистичкој теорији континуитета Словени су живели и постојали у источној, јужној Европи још у време пелеолита. Што значи, Словени су у Европи, на Балкану постојали, живели имали своју културу, најмање десет хиљада година пре Христа. Врло је могуће да су прасловени, живели на острву Криту (где смо проучавали минојске записе). Протословени су живели на Криту! Тако најновија научна истраживања говоре. После поменутих превода званична западњачка наука је мало устукла, али још је у неверици. Међутим, не постоје никакви научни аргументи којим би могли да побију наше тезе, доказивања и нашу теорију. Јер како је могуће да скоро дословце преведете старе записе, које савремена наука прихвата, и то искључиво уз помоћ старословенског, ако то нису писали сами протословени?! Та популација, говорила је минојкословенским језиком. А ко је онда изнедрио ту минојску културу? Одговор се намеће сам по себи! Зато је могуће данас са сигурношћу рећи да је постојала популација на Криту која је говорила протословенски. Тако смо ми успешно урадили све наше преводе. А ти прасловенски језици данас живе у српском, руском, чешком, пољском…

Шта сте конкретно преводили са минојских таблица и предмета помоћу прасловенског језика?

Преводи кажу да су се обављали поклони, или даривања. Ми смо преводили актове поклањања. У једном запису поклањало се одређеној особи. У другом, чин даровања намењен је одређеном богу, или претресама, које су биле група жена који се се молиле. Данас бисмо рекли монахињама. Преводи су били праве посвете. И оне итекако имају смисла. Стари текстови су били изгравирани на једном богатом прстену, други је био на украсној копчи, трећи на некој дародавној таблици. У овом нашем раду циљ нам је био да представимо чињенице које потврђују словенско присуство на острву Крит у минојско доба.

Ви нисте једини европски научник који се залаже за теорију словенске културе као изворишта цивилизације.

У свом раду о Теорији палеолитског континуитета наш чувени професор Марио Алинеи објашњава да је тврдња о касном појављивању Словена у Европи апослутно апсурдна и мора бити замењена сценаријем непрекидног словенског присуства у Европи од епохе палеолита. На тај начин може се реалистички објаснити демографски раст и географска распростањеност Словена, што представља исход изванредног успеха, непрекидности и стабилности неолитских култура у Југоисточној Европи. Па ипак, Теорија пелеолитског континуитета не указује тачно које су области Југоисточне Европе насељавани Словени у доба Антике. Зато се понекад сасвим неочекивано налазе са натписима, староевропским етнонимима, топонимима и хидронимима, традиционално сматраним несловенским, на крају се испоставља да су чисто словенски.

Шта тренутно радите?

Сада радим два превода. Записани су на пехару. Сигуран сам да ћу разултате мојих превода са минојских пехара моћи ускоро да прикажем на некој научној конференцији о извору светске културе и писмености. Врло сам задовољан што сам учествовао на конференцији у Београду, што сам видео и сазнао, из прве руке, о култури Винче и Лепенског Вира. Међутим, као научник имам примедбу. У винчанском музеју су представљене статуете, вазе, предмети, али нисам могао да видим ни један предмет на којем је било нешто написано, нешто што писмено сведочи о времену, животу и култури Винчанаца, а они су сигурно то и имали и неговали. Питам се где је то, где су трагови писмености о којем се у свету толико говори. Питао сам археолога и водича у Винчи где је то, он је одговорио да све што се тиче писаних трагова – је публиковано. И да се ти писани експонати налази у Музеју града Београда. Надам се да ће се то вратити у Винчански музеј, макар неколико примерака. Није исто, читати, или видети натписе из Винче у публикацији, и видети га испред себе. Надам се да ти драгоцени, непроцењиво вредни екпонати Винче нису отпутовали далеко у неки музеј у западну Европу!

Научне теорије о изворишту цивилизације на нашим просторима су од огромног значаја, за историју света, за културу. Ту пре свега, мислим на др Тјуњајева, проф. др Кљосова и на Вас, професоре. Да ли се слажете да ће многе неправде, које су нанете историји словеснког народа бити исправљене?

Мислим да можемо говорити о епохалности научних открића. Званична историја још није исправила крупне грешке и тврдње да су словени на Балкан дошли у 5.6.7. веку. Неки делови и то кључни у светској историји морају да се мењају, јер против чињеница нико не може да се бори. Желим да упозорим да је ово једна веома озбиљна прича у светској науци. Она ће оборити многе теорије, које се некима неће допасти, јер из неког разлога нису спремни да је прихвате. На основу анализа најсавременијим научним методама, пронађених записа, ископина, реквизита, и проучавања доказано је да су Винчанци живели најмање осам хиљада година пре нове ере на овим просторима. Сад је сасвим јасно да су стварали писали, говорили и причали на старословенском језику. То су, дакле били ваши прапреци.

Колико венетског данас има у Италијанима?

Тешко је то рећи, али се сигурно зна да је Рим апсорбовао Венете, њихову културу, традицију, језик, писмо. Венети нису били мали народ. Напротив, о томе сведоче многи споменици, који су, изгледа надживели сва времена и многи су старији од римских или старогрчких. И оно што са сигурношћу могу да кажем јесте да су Венети говорили протословенским језиком. Савремена наука генетика може дати много више информација о свим овим питањима.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Jataganac
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Oct 2002
Posts: 125

PostPosted: 23 Dec 2016 15:41    Post subject: Reply with quote

Забрањена археологија и историја Срба

http://srb.fondsk.ru/news/2013/12/19/autor-dr-dzhordzhe-iankovih-zabranena-arheologiia-i-istoriia-srba.html

Чланак је из 2013. године. Сербо Макарид је већ постављао нешто слично на форум на 11. страни али није згорег обновити градиво Very Happy

Вреди прочитати!!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Dec 2016 05:33    Post subject: Reply with quote

Професор Ђорђе Јанковић, вечна му слава, преминуо је пре месец дана... Његова истраживања по приморију и далмацији, итд. су злата вредни, где је између осталог радио на анализи српских громила, ”гробова” из 1-3 века...

Ја се извињавам што оно моје, ускоро више о свему, толико касни...
Могао би да пишем о свему али желим да то радим уредно са изворима. Па реч две о томе...

Написаћу један пример како функционише званична ”историја”:
Десио се један злочин, очевидаца нема, али постоје они који су чули нешто ”од других” па преносе ту причу... Позната кафанска дискусија. То је званична ”историја”.

На терен или место злочина долазе експерти који анализирају све ствари, назовимо их генетичари, археолози, антрополози и други стручњаци који знају свој занат... Испостави се да је прича сасвим другачија од оне кафанске. Али тврдоглаве кафанџије не желе да испадну ”лажови” па извлаче из тих анализа само оне делове које њиховој причи одговарају.

Ако је генетски доказано да смо ми присутни на балкану 7500 година (77% наше генетике), шта више имамо бројање година од тог периода, одакле се та прва пољопривредна, сточарска и остала култура ширлила ка остатку европе СА СВЕ ЈЕЗИКОМ. Што је логично онда не треба ни размишљати о томе зашто је у српском присутно толико Санскрита (најстаријег познатог индоевропског језика). Језици који су сачувани (колико толико) од латинског утицаја су словенски, варварски (како су га називали између осталог), расенски а оно мало што је сачувано од прастаре Европске културе под налетом ватиканско-латинске политике/војске - јако је једноставно пронаћи објашњење речи код словенских народа... Кафанџије ће се трудити да то појасне како су то Галске (или народа који је био познат да су у битку улазили оскудно обучени тј. наги, голи - Гали), Келтске или Селтске речи (народ који се селио), Скитске (скитати - просто речено екипа у покрету, што су скити били) итд... Све друго само да се не повеже све то са ”словенима”. Ми немамо право на културну историју, иако сви докази упућују на то да је потекло са наших простора цела прича, или преко наше територије (Од лепенског вира, преко контакта са Црноморском културом (старчево), великог потопа црног мора до винче па на даље)...
Чак и страна званична археологија то потврђује, генетска истраживања су исто потврдила, лингвистика, топоними, итд...

Да ли знате да не постоји ни један летописац из 7 века који је писао о ”великој сеоби словена”, нити постоје докази да се то заиста десило. Постоје списи о народима константина порфирогенита из 952 године у којима се пише да смо ми грке питали да ли можемо ту да се настанимо... Нереално која небулоза... Ах да ти несавладљиви Илири су нам одступили територију тј. повукли се у брда и постали сточари... Не знам дал да се смејем или плачем... И онда погледам све што се зна о илирима - да је то био све до 19. века назив за Српски језик, народ, културу... Још кад се шиптари сете да су Дарданци то је хит... На српском Дардан има јасно значење...

О мојим пропутовањима би могао књигу да напишем, о ономе што читам - гледам да се сам уверим у истиност истих на терену. Мало је рећи да сам ”прогледао”, да ми је све више мање јасно за разлику од неких ”историчара” који не одступају од своје кафанске приче, јер даље од своје ”кафане” нису отишли - како не би испали глупи...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 29 Dec 2016 16:02    Post subject: Reply with quote

Сербо, и треба да напишеш књигу, без зезања. Јер ово што ти радиш,пишеш,истражујеш, тешко да може бар и слично да се нађе на нету уопште, а камоли да има књига са оваквим садржајем, бар да делимично пише овако нешто.... твоји постови су суво злато! Значи озбиљно - треба да напишеш књигу, да колико год је то могуће, што више Срба сазна, прогледа, најзад отвори очи, да се свест у нашем народу коначно подигне на што виши ниво, да се сазна истина!
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Jataganac
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Oct 2002
Posts: 125

PostPosted: 04 Jan 2017 11:54    Post subject: Reply with quote

Добар део књига у пдф-у који се бави пореклом и историјом Срба на једном месту.

http://ivoandric.no/sr/sekcije/kultur/biblioteka.html
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 17 Jan 2017 09:01    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли сам споменуо али постоји једна ствар која ме је натерала на размишљање, када су љигави енглези требали да скрате буџете неких министарства за време другог светског рата како би скрпили ловијану за ратну машинерију, на предлог да се укине министарство културе, черчил (још већа љига од човека) рекао је ”ако укинемо културу за шта се онда боримо?!?” (лову им на крају позајмила англосаксонска црква али то није тема)

Шта је култура? Које су то културне вредности једног народа, због кога се тај народ цени? Курве пардон ”старлете”, ”бивши” криминалци који поседују интелигенцију цвећа, смрдљиви корумпирани политичари, и друга говна нам данас причају о култури... То је културна баштина данашњице! Постоје ретки примери где се народ или појединци заиста окрећу свом културном наследству у покушају да га очувају.

Неко каже кад би немац имао винчу шта би од ње направио, или бар једно од тих 100 богатих неолитских најстаријих европских налазишта колико је пронађено до данас по Србији. Не треба ићи толико далеко уназад, једну од настаријих хришћанских базилика европе, ”НАША” (која то није) ВЛАДА са својим пацијентима затрпала је аутопутем, другу подигнуту цркву свете лозе Немањића потопили су водом...
Васкрсење прикривеног комунизма/атеизма/сатанизма у најгорем облику! Свака част стотињак људи који су дошли да је бране од потопа, али стотињак, док су милиони гледали фарму, парове и осталу стоку србије! Па била и то скупштина! Тих стотињак који су се борили и који се боре за духовно и културно наследство нашег народа су нешто најлепше што данас Србија има, поред чувара сербских земаља по далмацији, реп. Сербски, старој србији, космету, западном срему,...
Најодвратнији су ми они ”проеврпски” оријентисане невладине организације или појединци, чекај ако ти не цениш и не бориш се за своју културу, зашто би те онда неко други ценио? Да неће да нас цени неки смрдљиви енглез који нас је јуче бомбардовао а данас је саветник нашег премијера? О чему причамо, пола људи не зна ни да наброји 5 манастира Србије или исто толико туристичких локација по србији које би биле интересантне странцима (не причам о градовима), исто толико књижевника, сликара, вајара итд... А желели би да виде мртви париз, бездушан лондон, сатански ватикан, који су лепо испромовисани... Можда је добро видети и доживети те бездушна места како би почели своје да ценимо... Напољу ретко ко поседује земљу, тај је обично богат човек, да не причамо о кући, итд... Код нас људи мењају то за станове, и на тај начин постају зависни од система, којим управљају политичари, страни плаћеници, понеки домаћи издајник, итд... Знате колико њих боли уво за културу, историју, и исправне личности који би требали да буду узор нашој омладини, деци?!?

Довољно је упалити тв, на 5-10 минута, након тога га угасите, као и ваше мобилне којим губите бар 3-5 сати дневно свог живота (биће вам жао кад остарите, или неће - зависи од ваших амбиција). Узмите неку књигу прочитајте, обиђите наше сербске земље, народ, учините нешто за очување наше историје и културе! Јер ко ће то да учини ако не ми, ви? Да неће тони блер, миша вацић?

Извињавам се за текст ван контектса, тако ми дошло...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 30 Jan 2017 16:26    Post subject: Reply with quote

https://www.sendspace.com/file/h8r78x

Не знам да ли је качено негде. Ово је етничка мапа Аустријског царства из 1846. године. Дакле приказана је Аустријска монархија из тог времена и распоред становништва у њој. Мапу су како пише у горњем левом углу израдили Бернард и Шафарик.
У доњем десном углу је легенда мапе у којој каже:

1. Германен - Немци (7,285,000 становника)
2. Словени (17,033,000)... који се деле пази сад на:
1. Чеси, словаци и моравци
2. Пољаци, Поли или Леси
3. Малоруси(данашњи "украјинци" - такође измишљена нација, русини...)
4. Илиро - СРБИ( 4,804,600) који се даље деле на:
а) Срби - шокци и раси (2,624,000)
б) Хрвати(813,300)
ц) Словенци(1,167,000)
5. Бугари

3. Грко - Ромеји (7,284,000)
1. Италијани и Романизовани СРБИ (5,183,000)
остале нације нису толико битне за ову нашу причу.

Шта се намеће из ове мапе од пре неких 170 година?
1. Срби су Илири
2. Хрвати и словенци су Срби, тј сви "јужнословени" су СРБИ!
3. Не постоје никакви бошњаци, црногорци...
4. православних срба је било 3х више од хрвата на територији која обухвата данашњу хрватску, истру, далмацију, срем, банат и бачку... дакле Босна, Херцеговина, ужа Србија и ЦГ се не рачунају овде јер нису биле део Аустријског царства. Чак и словенаца има више него хрвата(а данас је та разлика скоро дупло већа у корист хрвата, питајте се како...)
5. У Далмацији, Истри и северној Италији су живели Романизовани Срби(Мирко Талијан!) и било их је са талијанима преко 5,000,000! само у АУ царству...
6. Турци(обележени црвеним оквиром) живе у БиХ искључиво по градовима

Мапа која објашњава многа питања у вези нашег идентитета.
Мене занима једна ствар. Када престаје у историји изједначавање Срба са Илирима? Да ли је то Берлински конгрес?
Такође занимљиво је да су Мале Русе немци претворили у Украјинце по истом рецепту као и Србе у Хрвате.

Србија је вечна док су јој деца верна!
Волимо Србију и Српство, јер чим им оволико сметамо значи да смо исправни.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 01 Feb 2017 09:13    Post subject: Reply with quote

http://pulse.rs/ko-su-sopi/

Чини ми се да ово нико није качио овде, иако је прошло доста времена:

https://www.youtube.com/watch?v=GdV279gzkkA

Нетањаху је озбиљан човек и изјава какву је да одмах на почетку видеа, срачуната каква је, но није дата из шале. Занимљиво је да он спомиње конкретно период Римске републике, што ће рећи, пре Христа.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 24 Mar 2017 10:57    Post subject: Reply with quote

Када будем успео планирам да се распишем о мојим новим истраживањима али у принципу све је иста прича оно што се археолошки, антрополошки, лингвистички и генетски слаже 1 на 1, ретко има везе са оним идиотизмом што нас уче по школама. Укратко званична историја одступа увелико од научних истраживања и доказа.

Још реч две о мом пропутовању кроз Италију (а има још пуно тога што сам тамо ”ископао”). Најпре што ми је боло очи нпр. када сам пристигао у рим је повезаност латина са египтом и количина Египатских артефакта по граду. Наравно не треба заборатити и споменути да су латини као многобошци имали веома сличне богове као и Грци и Египћани, којима су приносили жртву. За разлику од староседиоца Расена и Крестјана.

Када сам обишао ватикански музеј, најпре је уследио први шок тј. љигавост те организације.
Прва изложба - У ПОТРАЗИ ЗА БОГОМ и добар део светих верских реквизита разних цивилизација и народа обреди реквизити, маске, кипови, зидови из целог света па чак из неке тамо Микронезије. Све лепо на гомили у ватикану за туристе. Како су до њих дошли могу само мислити...
Онда иде онај Хришћански део, где су реквизитима из ранијих векова (1-4) НЕ ЗНА ПОРЕКЛО! Одакле су их онда допремили када је рим тежио да буде многобожачки и неретко прогањао Хришћане?
До 314. год., када је Нишлија Свети Константин велики прогласио Хришћанство слободном вером (Миланским Едиктом), постоји безброј доказа, записа и предања о Светим Хришћанима по нашим крајевима од Апостола Павла до рецимо светог Хиеронима (који се дописивао са папом ”илирским” језиком, види 14. стр. овог топика негде на средини).

На ширем подручју Србије (ту укључујем и македонију добар део албаније - скадарске обале) пронађено је око 2000 ранохришћанских објеката, док се на просторима западне европе не налази, или није откривено ни 10!

Поред Вршца је пронађена најстарија хришћанска црква на свету

Наши археолози су заправо открили примитивну цркву. НАЈСТАРИЈУ ПРОНАЂЕНУ ЦРКВУ НА СВИЈЕТУ, чак из 1. вијека наше ере. Скривену у забити јужног Баната, усред Србије, светињу чији значај не можемо ни да појмимо.

Цијела ова прича се поклапа са Посланицама апостола Павла који је написао да је „проповиједао у Илирику“ (а то је она огромна област Динарског масива и шире око њега), као и са документима који приповиједају о томе да је Апостол прошао кроз наше крајеве на својим знаменитим путовањима и да је поставио прве епископе њиховим тадашњим становницима које званична историјска наука назива Илирима и сматра прецима данашњих Албанаца. Међутим, прећуткује се чињеница да данашњи Албанци у АНТРОПОЛОШКОМ СМИСЛУ већински не припадају динарском типу људи (који је историјски гледано без изузетка СЛОВЕНСКИ антрополошки тип, а међу Словенима доминантно српски), као и да Албанци НЕМАЈУ НИКАКВЕ ЛЕГЕНДЕ О АПОСТОЛУ ПАВЛУ У СВОЈОЈ ТРАДИЦИЈИ, док Јужни Словени, опет – доминантно Срби и њихови потомци имају. Међутим, тиме нас ова прича води на једно поље интересовања које заслужује посебно истраживање и анализу.

http://www.rasen.rs/2016/12/pored-vrsca-je-pronadjena-najstarija-hriscanska-crkva-na-svetu/
(Цео извештај и јако занимљив текст)
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 05 Apr 2017 07:27    Post subject: Reply with quote

Док се наше ”комшије” и ”бивши срби” труде да преотму и присвоје што више наше(!) културе, земље, историје...

http://www.politika.rs/scc/clanak/376745/Otkriven-jos-jedan-arheoloski-lokalitet-na-Koridoru-10

Када истраживање буде завршено, биће одлучено и о судбини овог археолошког налазишта.

САНУ је највећи ”убица” наше културне и историјске баштине!
Као што рече једном један немачки професор након концерта ”Сербске фруле” у франкфурту: ”Ви Срби сте много чудан народ, толико богата култура а разбацујете се са њом као да вам ништа не значи!”
Првенствено нисмо је ни сами свесни, најтужније је што би многи волели да побегну ”од ње”, а сви знамо да сами од себе никада не можемо побећи јер све то је део нас! Колико год други желели то да прикажу другачије, права наука (генетика, археологија, антропологија, лингвистика, топоними,...) то доказује дал се радило о Вични, Лепенском виру, Старчеву, Плочнику, Илирима, Дарданцима, Скендербегу, Бодину, Котороманићу, Келтима, сербском племену Синга, Јазига, Расенима,... Сви ти археолошки налази који су покрадени, затрпани, одкривени итд. су део наше богате културне баштине!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 21 Apr 2017 05:54    Post subject: Reply with quote

Сваким даном читам књиге, неко ће рећи које су то књиге, па покушавам да разумем стару цивилизацију Европе, којим је то језиком причала, то је и врапцима познато да су се развили из ткз. ”Санскрита”. Сви озбиљни археолошки радови давно су доказали да се тај језик са културом развио управо на нашем подунавју, где је тренутно пронађено преко 120 веома развијених неолитских налазишта где се топио метал још пре више од 7 миленијумима, где се развило и сточарство, култура, куће двоспратнице, па и мода... Лепенски вир је прво налазиште европе, тренутно и света где су ”кромањонци” почели да граде куће, какве год да су прве су познате у свету, најстарији рудник бакра на свету је рудна глава код мајданпека (8 миленијума!)... Но о свему томе сам већ причао. У том периоду насељеност наших крајева је било процентуално гледано за око 80-90% бројније у поређењу са преосталим западно европским становништвом бројније (Извор Archeologie in Deutschland, Von Jäger un Sammler zum Bauern, Die Neolithische Revolution, више слика о том из дању сам објављивао већ на претходним страницама). Кренуле су сеобе народа уз реке ка централној европи самим тиме и језик.
Тако код народ(и) који се највише одупирао Латинизацији, је могуће приметити највише Србизма у њиховим речима, дал се то радило о Гетима, Келтима, Етрурцима, Баскијцима, Старим германима итд... То потврђују и топоними. Но да се вратим на читање књига, пре недељу дана сам добио књигу која је до сада била издавана али без ПРВИХ 220 страница, како за време комунизма тако и сада! Богу хвала па су наши људи успели да дођу и до тих првих страница, које се 1 на 1 уклапају са овим мојим истраживањем. Реч је о књизи Мавра Орбинија КРАЉЕВСТВО СЛОВЕНА!

ЗАШТО ЈЕ ТА КЊИГА ОБЈАВЉИВАНА У ВИШЕ НАВРАТА ПРЕТХОДНИХ ГОДИНА БЕЗ ПРВИХ 220 СТРАНИЦА? Из једноставног разглога да би се прикрила наша ранија историја - коју ми из много разлога НЕ СМЕМО ИМАТИ! Када дрвету посечете корене оно одумире... Значи НАШИ ”званични историчари” су дозвољавали и штампали ту књигу, али само од дела који им је дозвољен! На којима су могли да докторирају итд... Онај други део који садрши ВАНДАЛСКИ РЕЧНИК, где су (гле чуда) речи идентичне са Сербским, где говори да Немањичка лоза потиче директно од краља Десе (о томе сам износио на претходним страницама доказе из латинских списа!). Не то није смело да се дозволи, континует наше културе и цивилизације који нас води све до тренутка када су људи изашли из пећина и кренули да стварају пребивалишта - Лепенског вира! Првих 220 страница је избачено да би данас снимали серију о Светој лози Немањићима као оснивачима српске државе признате од стране ватикана. Када је ватикан иступио из Једне свете и апостолске цркве/учења, покренули су латанизацију европе уништавајући сву стару културу европе која није признавала папску круну. Ђаво се иза крста крије рекли би. Поред свега тога ми смо успели да одбранимо нашу веру и државу, не постоји нигде на свету народ који је прошао и опстао кроз шта смо све ми прошли. Ватикан је кроз те све године био наш највећи крвник! Имам осећај да ће та серија бити као нова ”Равна гора”, где ће се НАЈБОГАТИЈА држава европе тих времена приказивати као и њени становници (боже ми опрости) клошарски. Само из Белог брда и Сребренице се копало у тим временима преко 30% свог природног богатства европе, а где су ту Рудник, Мајданпек итд...

Мени је жао људи који мисле да све знају, што значи да су њихови мозгови или интелигенција ограничени. Човек који мисли да све зна у ствари ништа не зна! Археологија је наука која сваким даном помера границе и нешто ново ископа, генетика потврђује ова моја истраживања, антропологија такође, језик исто тако.

Све се мења осим Срба и камења...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 21 Apr 2017 07:45    Post subject: Reply with quote

Пар страница тј. оног избаченог дела књиге Мавра Орбинија о вандалском речнику који сам споменуо, Вандали су били племе, тек у 18 веку добија данашње значење, а о ком народу/култури је реч пресудите сами:


_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Planna
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Jan 2011
Posts: 289

PostPosted: 21 Apr 2017 13:27    Post subject: Reply with quote

Синиша Јерковић, главни уредник Српског ДНК пројекта
http://frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=8&idnovost=37066

Сербо. шта мислиш о овом становишту господина Јерковића?
Интересантно је како се код нас преплићу аутохтона и условно речено берлинска школа, као и у многим невезаним случајевима неслога је подељена на два дела, или или...

______________________________________

Saqaliba
https://en.wikipedia.org/wiki/Saqaliba

термин је везан за словенске робове који су били предмет трговине по Африци, Блиском Истоку, Андалузији и Сицијилији.
Порекло тих Словена

Jewish traveller Abraham ben Jacob (fl. 961–62) placed the Saqāliba, Slavs, west of Bulgaria and east from other Slavs, in a mountainous land, and described them as violent and aggressive.[7] It is believed that these were situated in the Western Balkans.while, western balkans is no east from other slavs. western balkans is east from austrians and veneto. central balkan is more like it

Jеврејски путописац Абрахам бен Јакоб смешта Сакулибе западно од Бугарске и источно од осталих Словена у планинском пределу.
Верује се да је заправо седиште Секулиба Словена западни Балкан односно централни Балкан.

Persian chronicler Ibn al-Faqih (10th c.) wrote that there were two types of saqaliba: those with swarthy skin and dark hair who lived by the sea and those with fair skin and light hair who lived farther inland

Ирански хроничар Ибн ал фарих пише да постоје два ајмо рећи под типа Сакулиба, једни су били црњоманасти и они су живели претежно поред мора и у приобаљу и други који су били беле пути и светлије косе који су живели у унутрашњости и на планинама.

У питању је 10 век и по неком поимању овде већ видимо дистинкцију између вероватно различитих племена.

_________________________________________________

Једна добра емисија, кога интересује ова тематика нека свакако погледа.
Na rubu znanosti - DUHOVNO NASLJEĐE DREVNIH CIVILIZACIJA BALKANA, 13.03.2017.
https://www.youtube.com/watch?v=8x8OHVQuGQ0&t=10s


EMISIJA UZ JUTARNJU KAFU 19.04.2017. JOVICA KRTINIĆ by NENAD PAVLOVIĆ
https://www.youtube.com/watch?v=VQaK5cq1gSI
_________________
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/61/7d/bb617d11609448c5d5d6bf867d54c046.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 21 Apr 2017 14:15    Post subject: Reply with quote

Ништа лоше не видим у његовој причи.
Нон стоп је било мањих или већих кретања народа али никада се није десило оно што су нас учили да је у питању милионски помак становништва (словена) из тамо неких руралних предела карпата ка западу (буквално од данске до северне италије и балкана). И они спомињу да имамо пола гена староседилаца значи као то није битно, битно је да пола није и то смо онда ми или шта? По култури и језику староседилаца не би се сложио, наша култура је присутна на Хелму (балкану) од лепенског вира, као и генетика (немали део Wink )...
492 године или крајем 5 века почетком 6 су се са севера на Хелм (балкан) доселили (на том линку споменути) ”лангобарди” и основали са староседиоцима државу са којој су наметнули славно име - Серби. То је по немачким изворима, који се поклапају са доласком лужишких Серба, па и нпр. код Марва Орбинија, и обнављањем Државе Срба под краљем Самом или Свевладом!
Његов син је кренуо на Рим, то је она прича да су Вандали са неким германским племенима заузели рим... Речник Вандала је горе и више него очигледно о ком се језику ради.

Тренутно сам мало у гужви али могу други пут опширније...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 21 Apr 2017 16:15    Post subject: Reply with quote

Planna wrote:

Једна добра емисија, кога интересује ова тематика нека свакако погледа.
Na rubu znanosti - DUHOVNO NASLJEĐE DREVNIH CIVILIZACIJA BALKANA, 13.03.2017.
https://www.youtube.com/watch?v=8x8OHVQuGQ0&t=10s


EMISIJA UZ JUTARNJU KAFU 19.04.2017. JOVICA KRTINIĆ by NENAD PAVLOVIĆ
https://www.youtube.com/watch?v=VQaK5cq1gSI

Одлично, треба и вреди одгледати!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Next

View previous topic :: View next topic
Page 17 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop