DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ИСТОРИЈА СРБА!!!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 19 Sep 2014 08:59    Post subject: Reply with quote

Мени је жао што не могу да вам пренесем сва истраживања која сам одрадио. Гледам покушаје отимачине наше историје, коју граби ко жели и хоће са ”благословом” наших ”званичних историчара” који без неког научног истраживања или бар проверавања извора то прихваћају као добар дан.
Да смо срби насељавали добар део европе о томе постоји безброј доказа. На пример андалузија значи у преводу граница лужице, знамо да је она обновљена у продорима Лужишких Срба са Аланским племеном почетком 5. века. И пре тога присуство Срба се види из топонима (опет предромејско и ромејско време) од Сербил-а (Севилија коју сам већ раније споменуо) до југозападног подручја Француске, где се и дан данас народ назива Раси или Расени по неким подручјима, да не говоримо о топонимима типа Банат и Сарби (претходни постови) у француској. Тако да су често називи људи и много касније алудирали на прекло пример најпознатијег андалузијског писца романа Дон Кихот носи у свом имену Мигуел де Сервантес. Генетским истраживањима је доказана сродност предромејског народа на пиренејском оствру (Шпанија) са балканским. О томе је говорио и Анотниј Кљосов (Биолог са Харварда). Тридесетих година прошлог века је Олга Пјановић Луковић доказала да су корени Баскијског језика идентични са коренима Српског језика.
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/OlgaLukovicPjanovic-Srbi_narod_najstariji.pdf
Све је то познато и научно утемељено. Други доказ о присуству Расенско/Сербске цивилизације постоји свуда на подручју од комплетног апенинског подручја које су насељавали Расени-Етрурци, преко словеније (где сам недавно боравио и обишао нека ископавања, тј. пронађене археолошке предмете по музејима, о томе више други пут), балкана све до подручја око црног мора и данашње турске и блиског истока (то сам већ безброј пута споменуо да се код Ликијца или Лидијца који су насељавали та последња поменута подручја) носили су исти назив Расени. То се види и по писму, ношњи, обичајима, топонимима, итд... Када будем имао више времена планирам да објавим фотке тих посећених подручја и предмета. Поред имена Расени спомињу се и Сарбати (подручје Карпата- које је извучено из тог имена уколико читамо то као западни народи или латински који С читају увек углавном као К), поред тога се спомињу Сармати, Серпи, Спори, Спарти... Најпознати Спартакус је био онај роб који је харао апениским полуострвом у првом веку пре христа. Порекло своје је водио од ”Трачана”. Занимљиво ми је било одгледати емисију недавно на Националној Географији о развијеној цивилизацији како су енглески коментатори ту изјавили ”т-Рашанс”. Самим тиме је логичан и назив Сербске земље Рашка, а тај назив су Грци користили за нас и после Немаљића. О томе нема сумње а постоји безброј записа које смо већ спомињали раније.
По мени је логично да су назив Серпи извуки Латини за змаја управо преко наших змајевитих ратника, тј. ратничке дела народа који су носили назив Серби, и тако је остало забележено и то остало код њих. Иако се реч Серби спомиње већ од памтивека, па ето и преко ведских народа Аријевца... Занимљиво је да је божанство рата (Арата, Арета), чија је постојбина Рашка (Тракија), а један од његових бројних облика је Ован, енг. Aries.
На подручју Србије постоји преко 100 неолитских археолошких налазишта, од којих се издваја новац за не више од 10 који се истражују пре свега захваљујући често страним фондацијама. Пошто је историја наука која се стално попуњава, истражује, и нико не може ставити тачку на неки предмет јер се стално допуњује, објашњава и сазнаје... Осим ”званичних историчара” који се углавном баве преписивањем и ширењем те ”берлинско-бечке историје”, које су утемељили углавном Немачка и Аустроугарска, које су те 1878 године у Берлину дали себи историјско право на одређена подручја захваљујући измишљеним досељењем словена. Да напоменем тада Немачка није бројала ни 10 година од свог постојања (под Бизмарком који је удружио германске кнежевине), док Аустрија као краљевина постоји тек од почетка тог 19.века. раније је поседовала другачији статус источног Рајха (Остер рајх), нешто слично као наша херцеговина. О постојању србије па и оне ”званичне” не треба ту трошити речи, колико су они у ствари мали, који се труде сад да нам кроје судбину са нашим малоумним политичарима, нисмо ми толико мали колико се они труде на све начине да нам ускрате све што нама припада, почевши пре свега од историје...
Можда сам досадан са Др. Јанковићем али када се буде нашао археолог који је више и детаљније истражио наше подручје, наравно да ћу бити пресрећан да и то проучим, до тада, уживајте...
http://youtu.be/cU7cvgDvF2I
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 19 Nov 2014 09:43    Post subject: Reply with quote

Осећам дужност да се овде јавим, о мојим истраживањима могао би безброј страница да попуним, на жалост не стижем да одвојим време за то... Свако ко се мало озбиљније удубио у нашу историју осетио је вреднусти исте и упознао богату културну баштину нашег народа, коју треба да негујемо и чувамо, испуњујемо, делимо и ширимо... Черчил, смрад којег не волим изјавио је једном приликом када су требали да одреде буџет за ратне сврхе код коментара да се новац одвоји од министарства за културу, ”ако се одрекнемо културе за шта се онда боримо?!?” Био је у праву, новац су добили од англосаксонске цркве која до данашњег дана има профитабилно учешће у томе. То ратнопрофитерство је чиста супротност од хришћанског учења, но није први ни последњи пут да се те западне политичке организације тиме користе и воде ратове преко уз благослов разних ватиканских организација. Замислите њихове крсташке походе, где им папа обећава очишћење свих грехова за узврат присуства у тим ратовима. Банде су прохујале територијама пљачкале, силовале, убијале, да би се ти њихови ”грехови” касније чистили чистим политичким циљевима њихоих назовимо ”верских вођа”. Интерес, мешање политике са духовношћу...
Недавно је изашла књига катена мунди, што се мене тиче и мојих истраживања једва чекам да поредим информације које сам ја ископао са терена... А тиме свако ко се иоле мало озбиљније позабавио, могао је што шта да сазна. Па и од најосновнијих ствари, генетика, ето неки лик је овде написао какве везе имамо ми са египтом нпр. Довољно је да се погледа генетски код тутанкамона (што би у преводу значило тај светли камен), видеће да данашње становништво Египта има око 2% генетике тог владара, а његови су корени са обале црног мора које је до пре 7500 година било језеро. Тиме смо започели овај топик... Ген тог владара је и данас најраспростренији међу Расенима/Словенима, и присутан на нашим просторима од појаве винчанске културе гле чуда од пре 7500 година где се мешају са ”динарцима” староседеоцима... Да не буде неспоразума не тврдим да смо ми подигли пирамиде, итд... Моје лично мишљење је да су оне остале од неке старије глобалне цивилизације пре потопа (што потврђује ерозија земље и геолошка истраживања око сфинге нпр., обрађен камен (грађевина) се још увек не могу датирати), чије постојање потврђују и нпр. ископавања у данашњој турској (Göbekli Tepe, старо око 10-12 хиљада год) и на многим другим местима од Естахола, Племена Дагани у африци, итд... Но то је друга тема, на чији пут су ме навеле невероватне сличности нпр. ткз. ”перуново сунце” и цвет живота код јужноамериканаца, прастар симбол који је присутан у свим античким деловима света до данашњих дана (и код нас у православљу)... Но то је друга тема, много компликованија, ми ако успемо да сачувамо и ово званично и научно доказано, које је више него очигледно. Имаћемо чиме децу да хранимо и научимо, да буду бољи и поноснији Срби због правих културних вредности!
Да допуним то линком генетике Тутанкамена.
https://www.igenea.com/de/tutanchamun

Тан је реч која означава светлост сунце, и на прошлим страницама можете видети, кованицу ”Илирксог” племена из херцеговине, где стоји натпис ЛАДЈА и ТАН... Срби наш назив сам потиче од санскритске речи Сур (светлости), Сар, Жар, имају исте корене... Недавно сам налетео на немачка истраживања о Сурбима, које сам спомињао у претходим писањима, који су са Вандалима, Вендима почетком 5 века харали европом, а најприсутнији били Суебен (док португалци при спомену тог племена не изостављају слово Р) како их швабе уписују у пределима Лужишке Србије, Балкана са којих су кренули до португала и северне африке... И о томе сам изнео доста доказа и материјала... Успео сам и да набавим часопис који су издали том приликом, наравно њихова анализа неће сигурно приписати корене тог народа нама, али сви докази упућују на то, као и сама култура, топоними, археолошка ископавања, генетика, лингвистика!



Замолио би и остале који ми се јављају да допринесу мало својим излагањима, и материјалом упознавању те наше историје која је завијена затупљеним учењима и комунистичком идеологијом једнакости, људи нису исти, не могу бити никада, као и бечко берлинским утицајем, чија политичка опредељења су увек била против нашег народа и културе! Не очекујте да то други учине уместо вас!
Какве бранили, такви нам се рађали!
_________________
www.fondacijadelije.org


Last edited by Сербо Макарид on 01 Feb 2015 07:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
crvenobelebrigade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 May 2014
Posts: 35

PostPosted: 02 Dec 2014 17:48    Post subject: Reply with quote

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/srbi-i-jevreji-prijatelji-od-rimske-republike-netanijahu-srusio-zvanicnu-istoriju-video-clanak-1627869

Реч бих препустио брату Сербо Макарид Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 03 Dec 2014 09:24    Post subject: Reply with quote

Свако ко се бавио истраживањима корена српске културе, дал су то антрополози, археолози, генетичари, могу само да потврде горе наведено... Ја сам се трудио нпр. да се лично уверим у те налазе као што сте на претходним страницама могли видети/прочитати, и за све то имам чврсте доказе, док се званична ”историја” на нашу штету бележи од појављивања Расенског племена Словена... Чак и ту прилично нејасно, јер осим порфирогенита других доказа нема, па чак ни његових оригиналних списа! Званични историчари се углавном баве на преписивачкој историји коју узимају здраво за готово, где се 100 пута поновљена лаж претвара у истину, мало ко је од њих проверавао истиност тих прича, а онај ко јесте убрзо се уверио да то ”не пије воду”... Беже од било какве дискусије са историчарима, археолозима итд. који се не слажу са њима који поседују доказе за све чињенице које износе, док их ови обично називају и представљају као лудаке... То су такве глупости да је то невероватно, и оне су могле да се форсирају искључиво у социјал-комунистичком друштву братства и пре свега јединства. Где не сме ништа да се посумња! Такви су се прогањали... Данас су времена ипак другачија, ово што је Нетенијаху изјавио било би велико-српска пропаганда за време тита! И ту је главни проблем! Јевреји чувају своју културу и историју, због тога је све ту њима кристално јасно,... За разлику од наших политичара:
http://youtu.be/k6lp-zTaIBc

Ја као што сам рекао од Деретића ништа нисам прочитао, једноставно намерно, јер нисам желео да његова истраживања и приче утичу на моје. Пар пута сам навео да би желео да видим његове доказе и изворе, често налетим на доста тога где се он спомиње у неким контекстима, као што су ове дневне новине, или сл... И неретко видим да се ово што сам ја ”ископао” слаже са његовим истраживањима... Уколико одбацимо тај назив Словени, које је само једно племе Расена... Јако је једноставно истраживати историју по називима који су се за тај наш народ користили а то су Суеби, Сарби, Раси, Раци, Расени, Сармати, Сурбати, Боји, Венди, Ветини, Венети, Вандали, Луги, Власи, Гали, Краинци, Илири, Келти или Селти... Углавном су то племенски или називи по начину на који живе, славе, ратују (Боји и Гали/голи), тргују итд. како су их/нас странци забележили/називали.. И о томе сам писао, док је начешће назив за сва та племена био Расени. И о томе сам извлаичио доста доказа, од италије Етрурци-Расени, Срби-Раси или Трачани (како су нас грци називали), Лидијци или Ликијци - Расени, Руси кажу такође Расија, у Француској на граници са шпанијом где обилује српским топонимима се такође староседиоци називају Расени...

Имао би још што шта да додам али као што рекох волео би и да се људи мало више укључе у целу причу...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
crvenobelebrigade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 May 2014
Posts: 35

PostPosted: 03 Dec 2014 18:36    Post subject: Reply with quote

Хвала ти на допуни брате Макарид...искрено, моје лично знање је засновано на школском систему, образовању, и мањим делом на самосталном читању и знатижељи, па се понекад самом себи не чиним довољно компетентан, али никада нисам веровао док сам учио, памтио и волео нашу историју у званичну верзију која нам се генерацијама уназад потура...у сваком случају, надам се да ће се још више људи укључити и писати на овој за нас, наш народ јако важној теми.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Dec 2014 11:57    Post subject: Reply with quote

Чекам преводе швајцарског пионира лингвисте Конрада Г. из 1955-те године који је анализрирао илирско-сарматске језике. На жалост не могу да пронађем комплетну књигу (кошта око 100 евра путем ибеја). Племена на његовој листи која су причала или причају тим језиком су (фали 223. страна тј. листа племена која почињу са А, Б и Ц):



_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 04 Jan 2015 20:26    Post subject: Reply with quote

Још пар речи о илирском језику, ретко где се он спомиње, шиптари ће рећи да је то њихов језик, али срећом постоји довољно доказа да се то демантује:
СРБСКИ ЈЕЗИК ПИСМО СВ. ЈЕРОНИМА,

ЕУЗЕБИЈЕ СОФРОНИЈЕ
СВЕТИ ХИЕРОНИМ
Еузебије је рођен у градићу Стридону 347. године, на граници између две покрајине Румејског царства, Далмације и Паноније. Умро је у Витлајему 420. године. Био је један од најученијих људи свог времена у Империји. Као и све Србе, и њега помињу као Илира. Доследно томе, и његов матерњи језик називају илирским. Папа Дамас је узео Еузебија за свог личног секретара и задужио га да преведе Библију са грчког на латински језик. То је чувена вулгата која је и данас званична Библија католичке цркве.
У једном писму свом пријатељу Еузебије каже да је превео Јеванђеље и Псалтир на „језик свог народа“. Та дела нису до нас допрла, али јесте његово писмо које је писао папи Дамасу 376. године. Писмо је написано на србском, односно илирском језику.
Еузебије пише: „Ја ниткога парвога, него Исукарста слиједећи, сфетињи твојој, тојес столу Петрову опћиенством садружен јесам. Ткогод изван ове кућие јагењца јестие буде, поган јес. Ако тко у Корабљи Ноиној не буде изгубитићесе, кад дође потоп.“ (Sebastiano Dolci: De illyricae linguae, Venetis 1754, страна 34 и 35.)

Папа Дамас је рођен у Португалији и с обзиром да му Еузебије пише на србском то доказује да је он говорио србски језик.
Еузебије је писао србским писмом које се данас погрешно назива „ћирилица“, а у његово време се називала буквица. То је било писмо стандарна србица са малим разликама. Све до 16. века „кириловицом“ је називано писмо које се сада назива глагољица, а писмо које се сада назива „ћирилица“ називано је уопштено србицом или буквицом.
Као и многи други историчари, и Долћи под Илирима убраја све народе србског порекла који се и Словенима зову. Тако он пише:
“… dummodo uno corde, unoque symbolo simul cum Bohemis, Polonis, Dalmatis, ceteroque illyricis populis (qui a me in brevi Dissertatione has enumerate sunt) laudent Dominum nostrum.”
На србском: „...једним осећањем (одн. Срцем), с Чесима, Пољацима, Далматинцима и осталим илирским народима (које сам у овој краткој студији набројао), хвале Господа нашег.“



-----
Библиографски подаци

De illyricae linguae vetustate et amplitudine ,стр 34,35
Наслов De illyricae linguae vetustate et amplitudine: dissertatio historico-chronologico-critica
Аутор Sebastiano Dolci
Издавач Storti, 1754
Оригинал Баварска државна библиотека

Еузебије има почасно место у србској историји и он се налази у царском грбу цара Душана са заставом Босне, јер је Стридон био негде у савременом Босанском Грахову. Иначе грб Душана Силног је настао по угледу на грбовник Светог римског царства и носи назив ”Илирски грбовник”. Постоји безброј прича везаних за његов настанак... У сваком случају име није случајно.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 08 Jan 2015 05:21    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/gyEcUR_wnsU?list=PL3K9JEXlC5v_O5jDzOTkzvsdyzJ05RO7u
Ја не знам колико људи разуме швапски овде, али ово је један злата вредан интервју http://youtu.be/06UV6XBGke4 ... Прича о старој европи и дунавској (Расенској) цивилизацији, која се развила (доселила) на наше подручје после ”великог потопа” и настанка црног мора. Од 34-ог минута објашњава како су грци у ствари научили многе ствари од староседиоца (производња вина нпр.) па тако и многе речи за које су нас учили у ствари нису изворно грчке, камин он ту спомиње као пример, није грчка реч већ од ”староседиоца балкана”, и на крају да би заштитили све оно што су преотели окарактеризовали су староседиоце као варваре, дивљаке итд... И на тај начин постали носиоци ”хелмске” културе, ту још додаје да су сви то прихватили здраво за готово, чак нико није ни посумњао у њихову истину... Ми јесмо стока данас (свака част изузецима), срамота једна велика због препуштања тако олако историјске истине, због непознавања својих корена, својих правих вредности, али тако су нас учили... Погрешно...
Слично је и са Ромејима који су углавном покупили све ”знање” од Етрураца или Расена како су у ствари ти староседиоци ”италије” себе називали... Од архитектуре, медицине, писма, па и језика који је коришћен за стварање латинског... Зато не треба чудити много идентичних речи за које су нам рекли да су ”латинског” извора... Као и за многе ”грчке”, да би нам на крају остао само ”Вампир”, кога су преселили у Румунију првом приликом...

Иста прича је са досељавањем словена где је нашим ”званичним историчарима” је очигледно најбитнији доказ о досељавању ”словена” један једини документ (који не постоји у оригиналу) најнеспособнијег грчког владара Порфирогенита (ако ништа друго потврдиће вам бар ту чињеницу!). Шта више он пише о времену тј. години 625 (227 година пре писања тог дела) да при том ни један хроничар из тог времена није забележио такву масовну сеобу. Онда вас не треба чудити што онај Радић грчки стипендиста заговара Грчку цивилизацију пре српске... Мислим да је управо тај радић написао књигу Срби пре Адама и Еве... Који је то мученик...

Ах да последње што сам пронашао је да су немачки научни кругови (нешто као наша САНУ) су пре десетак година одбацили причу о досељавању словена, због реалних чињеница (археологија, генетика, лингвистика, антропологија итд..).

А наши историјски уџбеници и даље пуни гована и срања о томе да смо ми варвари запосели илирке пределе цивилизованих шиптара... Ма иди бре...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 24 Jan 2015 22:28    Post subject: Reply with quote

Ако би могао неки коментар на ово:

https://www.youtube.com/watch?v=m4ua-dztgQk
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 28 Jan 2015 05:33    Post subject: Reply with quote

Занимиљив део, при том је очигледно да прича о одређеном периоду, ако имаш цео видео запис не само овај део знали би тачно о чему се ради. Једном сам споменуо да нам је Свештеник из Високих Дечана причао како нам је свети Сава само повратио оно што смо имали. А овде он спомиње Карла великог, који је живео крајем 8 и почетком 9 века, који је са црквеним благословом кренуо у рат са Србима. Наша вера се и даље разликује од католичке и грчке, јер је сачувала многе ствари по којима можемо да се повежемо са најстаријим и најосновнијим облицима вере (слава, бадњак, итд...), нисмо били никада многобошци како нас то уче већ се Бог славио у различитим облицима (у зависности од начина живота). Тренутно проучавам Келте или Селте, који су насељаваљи наше подручје, били познати да су носили крстове у ратовима, на путовањима, у кући итд... По много чему су нам они били ближи тј. сродни него ти комшијски народи. Морам ту да напоменем да су грци и латини уопште све до контантина Великог били многобошци и да им је хришћанство била мрска вера, да би одједном постали они главни заступници исте. Мало је чудна прича, ако погледамо тај период онда смо ми били ближи по обичајима келтима него њима (малтене у свим погледима). Ја сам обилазио неке средњевековне градове по аустрији и немачкој, колики год да су они хришћани били, дивили су се више ромејским боговима па и грчким.
Но вратимо се на почетак приче и да ти одговорим, ако се већ "вади" такав видео клип покушај да пронађеш цео јер је овде очигледно извађено из контекста. Јер видим да Деретић спомиње карла великог, веома је могуће тј. логично је да прича о периоду пре Светог Саве, јер је након пре поменутог Карла великог (који је први крунисани краљ од папе и изгубио две велике битке са лужишким и далматинским србима) уследио фотијев раскол, велики раскол и можда мање више позната Лионска Унија почетком 13 века када је требала да се укине српска аутохнтона православна црква договором између Михаила Палеолога и Папе Григорија 10-ог, ако погледамо да је то био период краља Милутина који је повратио многе српске земље на југу било је више него очигледно да је све то ствар политичких интереса и не вере! У томе је била велика разлика између нас и њих...
Ево занимљивог текста из тог периода па ви сами просудите...
http://www.dverisrpske.com/sr/prenosimo/6112-vatikan-i-pravoslavni-balkanski-narodi.html

Друга ствар убацујте целе клипове ако имате питања, да би знали тачно о чему се ради, а не само делове са којима се лако манипулише...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 31 Jan 2015 07:35    Post subject: Reply with quote

Ја не желим да будем овде адвокат па да објашњавам зашто је ко нешто рекао и за шта би то могло бити везано. И са моје стране је то нагађање.

Друга ствар очигледно си на нешто циљао, колико је то повезано са историјом дискутабилно је, можда више боде нека наша верска осечања, само неразумевање контекста о чему прича на том клипу (ипак је у питању овакав или онакав (али ипак) историчар), можемо као што сам рекао да нагађамо.

Друга ствар заиста је тужно да се људи не укљућују више у ову дискусију, али ми је опет драго да се чита. Исто тако да се све више људи интересује за истину, а не оно што су нас учили, довољно је само помислити ко нас је тако учио и зашто.

А колико је људима стало до наших корена и историјских вредности на територији Србије види се по томе да Србија још није кандидовала своја најчувенија археолошка налазишта – Винчу и Лепенски вир – за листу најважнијих добара човечанства (УНЕСКО). Парадокс је утолико већи што цео свет признаје да су ови локалитети изворишта европске цивилизације.

Ја углавном трагам за нашим коренима по иностранству јер једноставно комунизам ту није такве ствари уписао на листу ”забрањених тема”. Већ напротив, након пада ”челичне завесе” много западних археолога и историчара кренуло је да истражује корене ”кавкаске беле расе” или еуропидног изгледа, њихове културе, итд... Генетска истраживања су показала да је најранија позната цивилизација била управо Црноморска. Коју је задесила катастрова (продирање мора преко боспоруса и дизање нивоа воде за 90 метара), од тада је много лакше пратити ту цивилизацију како генетски тако и археолошки дуж дунава, поред богатих налазишта у Румунији, данашњој бугарској (некада земљи трачана), први пример код нас је Винча, Страчево а има их преко 100 од којих се само 10 истражују (причам о неолитским насељима). Највећа је срамота што то пропада, и тога треба да се стидимо, али како се држава води ту је још 100 ствари којих треба да се стидимо... Али оно што можемо је да истражујемо истину, чињенице, износимо доказе, тврдње, што је и научно доказано... Што има смисла! Истина је најјаче оружије и то је оно што нам не могу преотети могу да нас лажу итд... На нама је дал то прихваћамо или не. Да ли знамо да размишљамо својом главом или прихваћамо све што нас уче! И онај ко ради тај и греши, али ако се призна да је погрешио, нешто је научио. Ја нисам ту да одговарам на ваша питања, радо ћу ако будем знао како да помогнем, већ да поделим моја сазнања, разменим мишљења, и највише би желео да научим нешто. Да допуњујемо знањем једни друге.
Можда је крајњи циљ последњих 70 година да будемо омаловажавани, испљувани, а да ми то прихватимо, постанемо послушни робови, ми! Они који су увек реметили велике у њиховим освајачким плановима, који бранимо своје, волимо, поноси смо на то а у већини примера људи и сами не знају зашто. Одговор лежи у прошлости, нашој генетици и разумевању претходних времена. Ово што се данас дешава може се поредити са 10-ине других случајева у нашој прошлости и на крају је увек историја означила наше ”противнике” као зло и то никако не треба заборавити! И опстали смо, сачували смо душу. Смешно је подмитање једне Сребренице од стране колонијалних сила Енглеза, Холандије, једне нацистичке немачке, па и наших комшија који су попунили милионе крвавих страница историје својим најодвратнијим делима... Ми не треба да се стидимо, јер иза нас стоји истина и историја (коју би многи да забораве и избришу, ми не!), она је ту све време пред вашим носом, дал причали о винчи или 3 конц логора за децу (српску наравно) нацистичке НДХ (јединствени примери у свету!).

Ово што сам изнео у овом топику један минимални део мојих истраживања. Гледам да не читам шта је ко рекао, нагађао или нешто треће већ тражим ”изворна” излагања, образложења, доказе, итд... И Богу хвала код нас постоји много озбиљних историчара, научника, археолога, антрополога итд. који имају озбиљне радове. Али њима сигурно није лако штампати књиге са својим сазнањима, и она САНУ сигурно неће истим да демантује своје ”научне радове” који су дал спонзорисани од грчке или неке друге владе у то нећу да улази, чињеница је да је тако.
_________________
www.fondacijadelije.org


Last edited by Сербо Макарид on 02 Feb 2015 06:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 02 Feb 2015 06:10    Post subject: Reply with quote

Astrum Argentum wrote:
Ако би могао неки коментар на ово:

https://www.youtube.com/watch?v=m4ua-dztgQk

Astrum могао би убацити цео клип тог видео исечка, да решимо мистерију... Онај који си мени послао да би људи видели о чему се заправо ради! Срамота је да се тако манипулише изјавама, било кога...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 02 Feb 2015 13:03    Post subject: Reply with quote

Astrum Argentum wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=Mbt2RfPN7p0

Онај део је негде у последњих 5 минута.

http://youtu.be/Mbt2RfPN7p0
Хвала
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 02 Feb 2015 16:29    Post subject: Reply with quote

Astrum Argentum wrote:
Ако би могао неки коментар на ово:

https://www.youtube.com/watch?v=m4ua-dztgQk


Најелементарније познавање историје довољно је да обори овакве новоромантичарске измишљотине, да не употребим неки тежи израз.

Поход Карла Великог против некакве ,,северне и централне Србије" нема смисла коментарисати. О српству на Балкану које је ,,сломила православна црква из Византије" довољно говори чињеница да је то исто српство на Балкану доживело свој политички, културни и привредни врхунац средином 14. века. Дакле пет векова након примања православног хришћанства из Византије српство на Балкану не само да још увек постоји него се налази на свом врхунцу а политички и културни успон истог тог српства започиње управо развојем организације православне цркве на коју су се ослањали и коју су подржавали не само сви владари династије Немањића, него и владари пре њих. Уосталом, сви евентуални политички утицаји и мешање у унутрашња питања који су у Србији из Византије вршени преко цркве нестали су 1204. године када су католички крсташи освојили Цариград и срушили Византију. Осим тога Свети Сава је од цара и васељенског патријарха, чије се седиште тада налазило у Никеји, 1219. године издејствовао аутокефалност Српске православне цркве чиме је српска црква постала самостална у рангу архиепископије и тиме дефинитивно нестају могућности за евентуалне политичке утицаје из Византије преко цркве. Византија је 1261. обновљена али, на жалост, никад више није достигла политичку моћ и утицај какав је раније имала.

Чак и да узмемо у обзир измишљотине о некаквој паганској српској империји коју су Карло велики и византијски цареви подривали путем деловања хрићанске цркве, и о некаквом паганском српству као култури и цивилизацији која би данас била некаква супер сила на Балкану да није уништено примањем хришћанства, и њих је веома лако демантовати и одбацити као бесмислене. Сличне паганске империје разних германских, монголских и туркијских племена у потпуности чине политичку карту Европе од краја 4. до краја 8. века и не само да су све оне пропале и нестале него су и народи који су их створили нестали са историјске сцене. Утицај хришћанске цркве на пропаст и распад држава Хуна, Острогота, Визигота, Вандала, Авара итд. био је безначајан, ако је уопште и постојао јер је хришћанска црква тада била лишена средстава и утицаја на дешавања у Европи. Тек од краја шестог века почиње озбиљнији мисионарски рад и то појединачних ентузијаста који су често губили главу проповедајући хришћанство међу паганским племенима. Једина држава која је опстала и која је касније играла најзначајнију улогу у Европи, и из које су настале две највеће модерне европске државе и нације, била је управо она чији су владари и народ примили хришћанство - држава Франака.
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 03 Feb 2015 12:21    Post subject: Reply with quote

Доватили сте се деретића не можете без њега...
Археологија може да докаже и доказује континуитет једне културе на балкану и првих места где је хришћанство примљено. Што је разумљиво ако је Константин велики родиом из Ниша издејствовао то за ”народну веру”. Нит је био то први избор грка нит рима.
Место сукоба у далматинских срба са војском Карла великог су истражиливали и наши археолози. Неретко то спомиње и професор Јанковић. Било би смешно када би барато неким на памет таквим податцима један такав угледни Археолог кога су многи хтели да смене.
На западну цркву наши владари па и сам Свети Сава није гледао као на верску заједницу већ ју је увек ослањао као ватиканску државу. Јер је западно римско царство променама канона и смисла вере утицало да се ојача позиција ватикана и рима као пре свега политичке организације. Само крунисање Карла великог је био велики шамар за хришћане, и директно мешање црквених поглавара у политичке воде. Код нас није било многобоштва али су се многи прастари обичаји задржали и они су се логично разликовали једни од других али је суштина остала иста, хришћанство је примљено веома природно као духовна храна народа Балкана од самог почетка Кристјанске вере... Ту би споменуо књигу православље у далмацији, као добар почетак за истраживање тога... Наравно да нас је запад означио као шизматике, невернике итд... Што се види по многим њиховим записима. Али наша црква није никада водила ратове, као што је то ватикан чинио. О томе предлажем да преслушаш више следећи видео запис да би боље разумео период тог времена:
http://youtu.be/Jkmjf3ntXkU

Ја овде директно избацујем доказе о илирским племенима, записе са свих могућих страна, трудим се да убацујем изворе и све остало како аргументовано представио своја истраживања. Историја није ништа друго тренутно него једна прича, заснована на политичким видицима и интересима једног доба, Богу хвала, поред невладиних организација које се труде да затворе сваку књижару која демантује званичну историју, забрани књигу, штампање научних радова, на руку им иду и сенилни и други кретени који раде на штету народа а за своју корист, сад које су то струје и ко како утиче на њих не би у то да улазим али је чињеница да историја није затворена књига. Уз данашње могућности, много је нелогичних делова, да за једну огромну сеобу из времена 625 од балтског мора до алпа и балкана не постоји ни један запис хроничара из тог времена, отвара простор за питање шта се ту заправо десило? О нашој прапостојбини не постоји много информација у званичним књигама, тек од тренутка када су Немањићи примили папску круну, иако постоје записи да је и пре њега Краљ Михаило (како га и сам папа ослања) у два наврата поразио огромну грчку војску и њихове непобедиве. Занимљиво да се и Бугари диче својом антиком, Трашанима или Трачанима, док код нас не дај Боже да нас нешто повеже са староседиоцима Хелма или читај Балкана.... Иоле свако ко се спусти у такву авантуру мора да очекује и критике и подсмејавање, и то у старту од тих не учених већ ”научених” људи које се држе ”званичних књига” и то им је амин. Постоји и друга страна ја сам одшкрипнуо врата и пронашао безброј ствари, копао сам и истраживао иворе, трудио сам да изложим овде неке од тих ствари (ради се о само једном мањем делу!) - аргументовано, са изворима, доказима! Друга страна има проблем са тим истим, а оспорава се само подсмејавањем (ту за мене испадају јако глупи, јер нису способни да воде озбиљнију аргументовану дискусију)...
_________________
www.fondacijadelije.org


Last edited by Сербо Макарид on 31 Mar 2015 09:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

View previous topic :: View next topic
Page 14 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop