DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 228, 229, 230
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 18 Jul 2023 16:24    Post subject: Reply with quote

https://www.instagram.com/reel/Cu15nQ3LceJ/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 03 Aug 2023 08:41    Post subject: Reply with quote

Гледам ово кукумакање по новинама од стране комшија, па ме подсети на неке ситуације у којима смо ми били.
https://www.youtube.com/watch?v=JUitKvxgSWk
https://www.youtube.com/watch?v=2-ZPJSBNo0s
https://www.youtube.com/watch?v=9GMk7RusGZ0
https://www.youtube.com/watch?v=GOj1z8AGzx4
https://www.youtube.com/watch?v=KyB5bKSrxu8
Само смо ми тада били "фк Саопштење" и то од наших људи којима је наш клуб за ово био крив. Реч нашег клуба је служила да се спрдају људи са њом, а данас...5 дана на насловним странама дал су оштећени или не. Прст на чело Звездаши...да се никада више не догоди "фк Саопштење"...него да се зна када треба да се стане иза клуба. Џаба овима моралисање поред ових горе клипова. Имаш у кога да гледаш и да кажеш...само да никад не постанем такав.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 53

PostPosted: 03 Aug 2023 10:55    Post subject: Reply with quote

Има и оно чувено прво коло у Суботици чини ми се 2011,када смо изгубили два нула, а њима суђен пенал на 18 метара и гол из прекида после непостојећег фаула када су биле муке извући три бода у првом колу.
Јебига, тада Европа није било мерило, па су неки конобари из шамрока после треће смене држали часове фудбала у комшилуку. Да не помињем хајдуке, џомбе, бск и остале филијале где у старту имају бодове у кући и у гостима. О толетовом барјаку на прослави титуле да не говорим.
Лицемерје на нивоу као и увек, али ништа друго није било ни за очекивати.
Back to top
View user's profile Send private message
Дебели
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jul 2011
Posts: 250

PostPosted: 03 Aug 2023 18:48    Post subject: Reply with quote

Треба о ономе сто је било 90их и већи део од 2000те па на овамо писати. Куцајте на yоутубе-у "спонзори сампиона партизан" па ако неком није јасно да види. Како је држава стајала иза њих са најјачим фирмама, шта су радили, па како су им људи из скупштине били по другим клубовима председници и функционери, Металац, БСК... , како су се са покојним Џомбом лизали, кретали су у старту са 18+ сигурних бодова у првенство. Пишем за ове млађе, да их случајно не смори што смо неколико година шампиони, да се не успавају, мисле па добро, јесте држава их угњетавања јадне, није крај света и да не будемо први, шта има да идем на утакмице и слично. Са стоком мора јако па боли 20 година прваци за редом, ако се повампире једног дана, а хоће, да будемо довољно јаки и навијачи и клуб, да не буде како сад замишљају да ће да буде.
Доносили су и сандуке, и крстове и доводили нарикаче, били су оно баш муда, па су млатарали и барјаком са оном волином.
Једноставно сад, сутра за годину дана, се треба понашати као да је 2008.опет. Шта мислите да заседне Ивица или Ружић, или неки нови неоткривени таленат једног дана, како би било опет? Као за време Мирка, Тадића, Толета? Било би још горе.
Јадни они кукају за кошарку? Јел треба да се пише шта су радили са кошарком овде, и како је све било њима подређено? Како нико нормалан није смео да потпише за било кога сем за њих, како су нам кошеве скидали због дуговања ? И сад су нашли да кукају, поред џакова пара што су добили, сад она свиња бивши им тренер, дукљанско ђубре, нешто прича и моралише, онај коњ од њиховог директора ко пизда нека буши у Евролиги за играча којег смо довели, и онда јао срамота вређају легенду . Пизда им материна свима њима поштенима.
Овде без политике не мозе, него неко стане иза клуба па и прекидаш утакмице и излаз на улицу , а неко је пичка која кука по медијима, на стадиону их буде 200, јер су угњетавани јадни, а цео век су поштени и борци за правду.
Доласком на стадион, халу, се гради база и трибине и клуба, ми бројношћу, они резултатима, да кад опет дође њихово време не буде баш тако како сад замишљају. Ко мисли да кад тад неце зајахати нови Мирко, Толе, вара се дебело.
Back to top
View user's profile Send private message
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 53

PostPosted: 03 Aug 2023 20:19    Post subject: Reply with quote

Док сам читао упис од другара изнад доживео сам дежа ву и опет ми се вратила она мучнина коју сам тих година као клинац осећао. Једноставно то време нас је када гледам са ове дистанце очврснуло доста, прорадио је у нама онај наш чувени инат, знали смо да станемо иза клуба увек и никад нисмо губили главу. Због тога и не замерам толико млађима који су навикли на успехе клуба и који су можда претходних сезона превише емотивно схватали нпр неиграње у Лиги Шампиона или лоше игре у неким претходним дербијима. Једноставно ће морати кад тад да дође до тога да не будемо прваци или да опет играмо квалификације за Лш па можда опет испаднемо, али ћемо и тада верујем знати да станемо иза клуба и пружимо подршку коју заслужује. Због тога ми често буде криво, што све ове успехе и лепе тренутке које смо проживели и које и даље живимо са нашом Звездом не испратимо посетом у домаћем првенству коју наши хероји на терену заслужују, барем оном посетом са којом смо се свих оних година борили да бисмо били у ситуацији у којој смо данас!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 08 Aug 2023 19:21    Post subject: Reply with quote

Невероватно када баш очекујеш да се будимо, да ћемо се појавити у већем броју, стварност нам каже да итекако још морамо да радимо и боримо се за будућност севера и постављања на здраве темеље.
Зато бих се сада обратио људима који су ишли дуги низ година па престали из само њима знаних разлога(евентуално се појаве на некој европској). Толике године борбе, разних неправди и чега све није било, па бројност, навијање и воља тад није недостајала...Не кажем да је било идеално али опет много боље него сада. Позивам вас(не као молба, већ као позив на образ) да поново дођете и помогнемо млађима да осете шта је Звезда и због чега се долази на стадион!
Знам, или се бар надам да код вас који сте бар овде, постоји љубав према клубу, зато је потребно да се појави свако ко може. Група се труди, али је потребан и тај први прстен око групе да се врати, а он је доста тога прошао и зна како треба...Ово пишем као део истог тог првог прстена да неко не помисли да пишем као неко из тог затвореног круга.(Који би по мени морао мало да омекша у односу са остатком севера, телеграм је добар почетак). Изгубио се тај осећај љубави и припадности према Звезди и зато не можемо да се померимо са мртве тачке него имамо раст и нагло опадање у броју људи. Да направимо здраво заједништво и другарство које ћемо годинама надограђивати уз млађе којима у овом лудом времену ипак треба помоћ(они су тек дубока тема за себе). Ето што се тиче вас, не бих ништа више додао само се појавите!

Што се тиче навијања(ствар која је мене и многе друге довела на северну трибину) мислим да је превелика количина убацивања руку довела до летаргије међу људима и једва се чека да почну руке где се песма аутоматски гуши и постајемо много неразговетни. Просто не можемо да ухватимо онај залет кад експлодира трибина и песма се пева 3,4 пута са истом енергијом.
Итекако можемо да успемо у својим циљевима, али морамо сви да се пробудимо и покажемо колико је нам је Звезда стварно важна! На огради је једна застава јер она позива да будемо сви заједно једни поред других, превише прича злих је ушло међу људе.Дођите на стадион па то својим очима потврдите да ли има 1% истине.
ДОСЛЕДНИ, УПОРНИ, ВЕРНИ...ја се увек везујем за наше пароле јер имају тежину, а не само риму!
ЗВЕЗДА је НАШ(а) клуб, потребни смо јој са великом подршком, успех је и већи од онога што смо предпостављали, зато ако је волимо то требамо делима да покажемо!
Свашта бих још додао, али нећу да претерана, зато за крај само још ово :

НИЈЕ ФОРА ИЗ ФОТЕЉЕ, ТАДА ЗВЕЗДА НЕМА ЖЕЉЕ, ВЕЋ ЈЕ ФОРА СА ТРИБИНЕ ТАМО СЕ ЗА ЗВЕЗДУ ГИНЕ!!!
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 24 Aug 2023 17:19    Post subject: Reply with quote

Е драги Звездаши, ако сте случајно при телевизору, да знате кад треба да се уши чупају, тренер да се оговара и тера...а не Зенит, Шериф...много смо били глупи у прошлости, и то не тако далекој, треба учити на туђим грешкама и примерима, много је лакше него на својим. Чак ни Каират не може да се мери са овим.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 01 Sep 2023 09:46    Post subject: Reply with quote







Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 01 Sep 2023 09:49    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/DtlcEVfOwtc

https://youtu.be/pPNrFNyPE6Y
Back to top
View user's profile Send private message
DelijaUzice
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2011
Posts: 40

PostPosted: 29 Dec 2023 11:54    Post subject: Reply with quote

Нисам знао баш у којој теми ово да пишем, некако ми је ова деловала најближе. Дакле хоћу да напишем пар ствари о једној ствари, а то је Тимина књига “Могу ли и ја са вама…”. Људи су помињали овде књигу у пар наврата, да треба да се прочита, да се у њој помињу неке познате фаце, али ми је некако остало недоречено колико је ово заиста једно битно и епохално дело.
Дакле ово је књига о животу аутора, а самим тим и прича о нашој трибини, целом навијачком покрету од краја седамдесетих па све до неке 2003. године, мада се помињу и неки каснији догађаји у пар наврата. Пре свега књига је прилично обимна и детаљно покрива све значајне, али и мање значајне догађаје у том периоду. У великој већини догађаја је директно учествовао сам аутор и описује их из првог лица, тако рећи са прве линије. Оне малобројне где није учествовао, описују други људи који су били директни учесници.
О многим дешавањима се може прочитати и овде на ветеранским причама, али је у књизи све испричано хронолошки и кроз животну причу аутора, а самим тим и целе наше трибине. Такође може доста да се научити и о духу времена осамдесетих и деведесетих где је све било далко другачије него данас. Нпр много је занимљиво кад прочиташ, тада на том и том дербију смо запалили чак 4 бакље, што је за данашње време смешно, али је тада била итекако велика ствар. Па онда како се набављала уопште пиротехника, како је уношена, итд, да не кварим овде ништа, прочитајте. Наравно где су турбулентна времена, ту је и политика укључена у све, па самим тим и у ову причу, тај део је нпр заиста значајан. Доста се неких полемика водило овде на форуму у задње време и баш овај део вам може помоћи да широко сагледате слику свега и да разумете колико је заиста искуство на онову којег вам људи овде пишу и објашњавају ствари.
Даље, прича о настанку првих група на нашој трибини, како и који стилови су утицали на њих, које су им сличности, а у чему су се разликовале. Доста прича оснивача и чланова ултраса, девилса, зулуа. Како су изгледала гостовања по сфрј која су у то време била доста изазовнија од иностраних, како се путовало по 14 сати возом до нпр сплита, па исто то назад, па преседања у Винковцима, па сами сукоби који су прича за себе. Пењање до врха Европе и света, односи са Цвелетом и целокупном управом током свих година, гостовања по Софији деведесетих. Има доста снимака из тих периода и јако је интересатно прочитати о нечему и онда видети догађај и те људе Laughing на снимку. Целокупна прича око рукометног клуба ми је била јако занимљива, пре читања нисам уопште имао идеју колико се заиста пратио наш РК, а не да се пратио него су нека од најзанимљивијих дешавања била баш на рукомету. Нпр светско првенство у Француској је исто јако занимљива прича, скоро сва инострана гостовања такође, свакаквих дешавања је било и што је можда и најважније све је испричано без икаквог филтера ма колико бруталне те приче заиста биле. Доста се може прочитати и о гробарима, радовцима, торциди и осталим значајним групама на овим просторима, итд итд итд.
Ово је само мали део и набацао сам шта ми је прво падало на памет и сада када прочитам, све ово изгледа и јесте занимљиво, али то није суштина. Суштина је сам навијачки живот, навијачки покрет, навијачко размишљање и то је оно највредније што ова књига носи са собом. Конкретно вам то не умем описати, једноставно треба прочитати књигу и све сам схватити. Што каже један другар, ову књигу треба читати једном годишње.
И треба да је прочитају сви, и људи који су у групама и мотор трибине, а и људи који нису део активног језгра. Рекао бих да поготово ови други треба да је прочитају. Ево иду празници па купите себи књигу или је некоме поклоните, верујте да вреди.
И да не заборавим, наслов књиге је генијалан, свако ко је прочитао зна тачан пасус на који се он односи и са собом носи много симболике.
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 05 Feb 2024 16:14    Post subject: Reply with quote

Не могу речима да опишем какав је утисак на мене оставила Тимина прича, ал ај да покушам.
Какав квалитетан садржај, какво уживање и каква срећа што сам навијач Црвене Звезде! Плус све то јако добро изрежирано и упаковано на један врхунски начин. Ето потрефило се да је задњи упис пре овог мог био баш о Тиминој књизи, коју искрено још увек нисам прочитао.
Било би добро да прича стигне и до ових млађих нараштаја, будуће окоснице Севера, да чују из прве руке како се истински воли и бодри клуб, шта је навијање за нас, шта увек треба да преовладава и којим врлинама треба да тежи један Звездин навијач. Како звучи прича без филовања, навлачења на неку страну, без незаобилазне митоманије, све баш онако како треба да се каже. Идеална прича да се поново изнова заљубиш у цео тај необјашњиви, магични свет! Препорука да се свака следећа епизода најави на телеграм каналу као обавезно штиво.
Најјачи утисак тј. размишљање после прве епизоде ми је свакако где смо ми данас у односу на те почетке и шта су генерације које су наставиле причу урадиле да Север данас буде то што јесте. Колико је љубави и посвећености требало да се све то изгради...и онда ово данас и ове данашње и будуће генерације буде у мени бригу и бојазан, иако знам да ништа није изгубљено, али да је јако битно шта је у корену целе ствари или трипа који те вози. Јако је битно да има ко целу причу да настави и да је додатно надогради да би увек била таква каква јесте.
Душебрижници и ови разочарани нека направе паралелу између Тимине приче и оне распрндакаче од бивше државне секретарке или који је курац већ била у мурији, која са сетом лаже о својим везама и повезаностима са гробарима и криминалом, и то све на националној фреквенцији! Да могу да разлуче у својој глави за кога навијају и ко су људи који не одустају од Звезде и Севера.
Ако и даље понекад сврати на ово место...Хвала ти Тимо!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 228, 229, 230

View previous topic :: View next topic
Page 230 of 230

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop