DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Е моја Србијо...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 106, 107, 108  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ел Цар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Apr 2005
Posts: 836
Location: ...

PostPosted: 04 Sep 2010 13:14    Post subject: Reply with quote

Стварно је тужно све ово што се дешава са Клеом, још увијек вјерујем да је све ово једно новинарско просеравање, али треба размислити о овом случају и то због неколико ствари.

Прва је та да очигледно и министар полиције отворено и јавно учествује у састављању тима за репрезентацију, а ако он то ради тако транспарентно, само се питам колико људи ради исту ствар, а да ја не знам. ("атентат на мене спремате, а да ја не знам, је ли, атентатори једни" Laughing )

Друга:
Quote:
"Moram biti realan. Kolike su mi šanse da ikada zaigram za Brazil? Ovde su ljudi prepoznali moj rad, cene me, i bila bi mi čast da tokom narednih godina igram za njih, Srbija ima strašnu ekipu, sve same zvezde"


Закључујемо да би лик најприје играо за Бразил, логично, али пошто му се не може, онда ће своју неизмјерну љубав усмјерити ка Србији и личној промоцији. А тек овај дио ђе говори о страшној екипи и звијездама, да је то стварно тако, нико на њега не би ни помислио јер нам не би ни требао.

Битнија ствар је та да српски пасош не могу да добију ни неки људи који су га сигурно заслужили, али ће га аутоматски по кратком поступку добит лик који, колико ја капирам, не зна ни да бекне једну реченицу а да то макар приближно личи на српски језик. Ако толико воли Србију, могао се потрудит макар нешто језика да упије и није морао прелазит из Звезде у Партизан, ваљда му је неко на португалском објаснио да су то два највећа ривала. Мада, ео му је Стојке олакшао сад. Дакле лик је страни модерни плаћеник и као такав ће да представља Србију(исто као и Стојке, домаћи модерни плаћеник), а чим му улети неки Лацио или Валенсија, ни секунд неће размишљат, а пред репрезентативне обавезе има да се мистериозно повријеђује и отказује. Треба имат на уму и да ће га неки будући репрезентативни саиграчи сигурно тихо бојкотоват(вјероватно и Стојкета), да ће се нарушит ионако прилично нарушена атмосфера у тиму и да логично, лик неће бит овако ефикасан као што је досад био и онда нам тек није од користи. Дакле, ради се о два паралелно испланирана случаја, један на клупском, други на репрезентативном нивоу. У тако кратком периоду... случајност?

Али на крају, најбитнији је пораз овог народа јер гледам те неке анкете које се спроводе и коментаре и људи су листом за опцију да момак игра за нас. Од националне свијести морално осиромашене већине, остао је само неки пуки интерес, па чак се он огледао и у неколико голова у противничкој мрежи. Државни апарат очигледно копира "добар посао" који су на том пољу урадили Французи, Њемци, Амери , па и Словенци, рвати итд. Међутим, праве једну очигледну грешку - покушавају да за кратак период систематски уруше " о једном трошку" и институцију дербија, дакле клупског фудбала а онда и репрезентативног. Ове друге земље су се макар потрудиле да то прође постепено и суптилно али наши чак ни то не могу, мада виде да је народ скроз поблесавио, па што да не онда. Ево видим да су почеле и неке приче о некаквом турниру са хрватима, као уводу у регионалну лигу. Пошто не вјерујем у случајности, вјероватно се ради о неком глобалном плану уједињавања и изједначавања народности, који као по обичају прво креће од спорта. Страх ме да се фудбалу не догоди исто што и кошарци, па ће нека будућа свјестска и европска фудбалска првентства протећи без највећих фудбалских звијезда јер ће бит "уморни од клупских обавеза, заузети потписивањем неких уговора, учешћима у неким камповима" исл.

Све у свему, лоше нам се пише...

За крај само да кажем да сам погријешио за Фатоса Бећираја, момак је већ наступао за младу репрезентацију Црне Горе( прије пар година изјавио да чека да види дал ће Косово бит примљено у ФИФА-у, па да заигра за сениоре Косова), ал ео сад је опет играо и за сениоре Црне Горе. Овом приликом му се ивињавам због моје неупућености, и њему и његовој чистокрвној црногорској породици...
Back to top
View user's profile Send private message
ел Цар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Apr 2005
Posts: 836
Location: ...

PostPosted: 04 Sep 2010 22:57    Post subject: Reply with quote

Кад сам данас ово писао, ни слууутиооо нисааам да ћу само пар сати након тога на једном стадиону у Србији да чујем аплаузе Владимиру Стојковићу, па онда убрзо и стидљиве звиждуке који су аутоматски заустављени по команди надређених, да ћу чути да тим истим стадионом одјекује "Клео Србине"... Јадан ли смо ми народ, ја-дан.
Back to top
View user's profile Send private message
курсула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Apr 2010
Posts: 329

PostPosted: 05 Sep 2010 14:24    Post subject: Reply with quote

el_Zar wrote:
Кад сам данас ово писао, ни слууутиооо нисааам да ћу само пар сати након тога на једном стадиону у Србији да чујем аплаузе Владимиру Стојковићу, па онда убрзо и стидљиве звиждуке који су аутоматски заустављени по команди надређених, да ћу чути да тим истим стадионом одјекује "Клео Србине"... Јадан ли смо ми народ, ја-дан.



Аплаузи од дотичних се могу КУПИТИ за јако мале паре. Владимиру Стојковићу није било жао да плати.

Клео је Србин исто као што су и они Срби.
_________________
Волети Црвену Звезду није тако мала ствар, озбиљно вам кажем. -Љуба Тадић
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 05 Sep 2010 16:36    Post subject: Reply with quote

Лане Јовановић о Клеу:

http://sportal.rs/news.php?id=34747
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 05 Sep 2010 16:47    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Лане Јовановић о Клеу:

http://sportal.rs/news.php?id=34747


Свака њему част на изјави, али брате кренуо сам да читам коментаре и стао после трећег. Колико је низак ниво свести овог народа то је страшно! Нема нам спаса.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 05 Sep 2010 17:07    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:
УлтрасЛондон wrote:
Лане Јовановић о Клеу:

http://sportal.rs/news.php?id=34747


Свака њему част на изјави, али брате кренуо сам да читам коментаре и стао после трећег. Колико је низак ниво свести овог народа то је страшно! Нема нам спаса.


Шта ниси довољно искрцкао живце, што не одеш мало на форум у92.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Francesko
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Sep 2009
Posts: 140

PostPosted: 05 Sep 2010 18:34    Post subject: Reply with quote

Исти ти је курац а ти коментари на спорт нет а у92... више од пола су једни исти људи, остали свакодневно га посећују и серу на њему да би нахранили своју сујету како знају све у мали прст о светском фудбалу, а и да би имали шта да причају по којекаквим кулоарима и кладионицама, по могућству пуним како би се показало да је велики стручњак, па када га неко пита, бато дај неки фикс, његовој срећи да нема краја...

Мени је једноставно непојмљиво да то неко ради, али то нам је...
Слична је ситуација са јутубом, где можеш наћи људе од доктора наука до лудака...

Што се тиче теме, моје је мишљење да се нажалост ми много не питамо... Ако комше могу да одиграју 6 тренинг утакмица у сезони, ако судије не свирају очигледне прекршаје и фауле над нашим играчима а са друге стране свирају непостојеће пенале на сред Маракане, ако први човек савеза лобира за мањи клуб, ако министар полиције присуствује утакмицама тог истог малог клуба у коме игра поменути странац, и убрзо му даје пасош, мислим да је све јасно... Истерали би они и Антића да се нису зајебали па потписали јак уговор са њим, где би их овај одрао да је дошло до раскида уговора...
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 05 Sep 2010 19:57    Post subject: Reply with quote

Мене интересује какав би ваш став био да Клео и даље игра за нас (а треба јебати матер некоме што није тако)? Баш сам да нас размишљао о томе.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Нуклеар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 445
Location: Па...

PostPosted: 05 Sep 2010 20:03    Post subject: Reply with quote

нема то везе где клео игра, подјенако не бих желео да нам игра клео, ни исах!
_________________
на свету све си нам, за боље не знамо, и небо над нама, цело је звездано...
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 05 Sep 2010 20:06    Post subject: Reply with quote

Oпет бих био против.

Ево хипотетички говорећи, да Исаху( колико знам он никад није играо за њихов национални тим, чак и да јесте нема везе, наводим то примера ради) неко понуди држављанство и да игра за нас био бих против, а њега од свих играча у Звезди највише ценим, јер је професионалац од главе до пете и никад не игра преко курца.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 05 Sep 2010 20:38    Post subject: Reply with quote

Тако сам и мислио. Тако и ја размишљам. Мада право да вам кажем,некако ме баш брига за ту репрезентацију. Мислим,пре бих ишао у Казахстан да гледам звезду, него репку на маракани. То је мој став.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
veinar90
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 179

PostPosted: 05 Sep 2010 21:51    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Тако сам и мислио. Тако и ја размишљам. Мада право да вам кажем,некако ме баш брига за ту репрезентацију. Мислим,пре бих ишао у Казахстан да гледам звезду, него репку на маракани. То је мој став.

зашто?
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 05 Sep 2010 22:24    Post subject: Reply with quote

Једноставно је тако. Никада нисам ишао не репрезентацију,посебно не када је била СРЈ. Немам мотива да идем на те утакмице и то је то. Погледам на телевизору и доста од мене.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
veinar90
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 179

PostPosted: 05 Sep 2010 22:34    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Једноставно је тако. Никада нисам ишао не репрезентацију,посебно не када је била СРЈ. Немам мотива да идем на те утакмице и то је то. Погледам на телевизору и доста од мене.

чак ни сада кад смо Србија и химна нам је Боже Правде?
да ли би бодрио ако би се сутра издало саопштење од стране Делија да се организовано иде на репрезентацију? мислим није ми циљ да ти мењам мишљење или тако нешто, само ме занима шта кочи људе да бодре своју земљу, на исти (или барем сличан) начин као клуб.
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 05 Sep 2010 22:40    Post subject: Reply with quote

Не.
Не знам шта ме кочи. Једноставно немам тај осећај као кад игра Звезда. Да се пробудим и да једва чекам да кренем на маракану или гостовање.
Не знам шта бих ти више рекао,тако је како је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 106, 107, 108  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 108

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop