DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Сребреница не сме проћи!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 12 Jul 2010 20:18    Post subject: Reply with quote

ИТАЛИАН wrote:
Опет хапсе недужне грађане...

http://www.snp1389.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=228%3Aobelezen11&catid=36%3Avesti


То што раде је више крајње лицемерно и безобразно... Која демократија? Која слобода говора? А курве у црном могу да се шетају и изражавају своје болесно мишљење 2 дана раније на истом месту и истим поводом?
Back to top
View user's profile Send private message
Ултрас Ментал
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 281
Location: на зипи...

PostPosted: 12 Jul 2010 21:21    Post subject: Reply with quote

Филм о страдању српског народа у Подрињу, на подручу Сребренице, Скелана И Братунца. Засто се о Сребреници говори из само једног угла и зашто све жртве немају исти третман? О овоме говоре преживели Сребреничани, Братунчани и Подрињци. Засто злочинци и данас ходају слободно? Најстрашнија сведочења о убиствима деце, жена и стараца, која до сада нису угледала светлост дана мењају црно белу слику о збивањима у овом крају.

http://www.rtvbn.com/live/dosije-srebrenica/
_________________
Ђидо на руке!
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 12 Jul 2010 21:27    Post subject: Reply with quote

Извини брате, али реци да ли се зајебаваш?! Shocked

Исти филм сам поставио пре неколико сати, и ти га сад опет постављаш.

Пратите бре мало шта се дешава око вас, не будите толико површни и немој да вас мрзи да прочитате и погледате и нешто што нисте сами овде написали или прекопирали са неког другог медија!
Back to top
View user's profile Send private message
ЈА
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 236
Location: треће полувреме

PostPosted: 13 Jul 2010 11:59    Post subject: Reply with quote

Quote:
Данас (12.7) од раних јутарњих до раних поподневних сати православни Срби у организацији СНП"1389" су били спречени да пређу из Србије у Републику Српску. На три границна прелаза, Љубовија, Мали Зворник и Лозница БЕЗ ИКАКВОГ СУДСКОГ или било каквог писаног документа било им је онемогућено да се слободно крећу, изађу из Србије и дођу на Литургију и помен српским мученицима у Братунцу!

Припадницима СНП"1389" je незаконито одузета слобода кретања, загарантована Уставом Републике Србије и свим међународним актима на које се позива комрадорски режим у Србији данас.

Православни Срби и Србкиње су били окружени припадницима полиције и на силу угурану у аутобус, где су под претњом возачу морали да крену пут Београда. После неколико минута припадници СНП"1389" су на најближој бензиској пумпи успели да се зауставе, изађу из аутобуса и полежу по асфалту, дајући тако пасиван отпор безакоњу државних органа сопствене земље.

Пошто је дошло до немилих сцена претњи и уцењивача на рачун аутопревозника, а да би заштитили невине, сви путници су се вратили у аутобус и наставили под пратњом десет патролних кола УХАПШЕНИ БЕЗ ПРЕСУДЕ И БИЛО КАКВОГ ДОКУМЕНТА за Београд.

Велика је срамота на владајућем режиму што заправо није дозволио да се Срби поклоне сенима настрадалих Срба и Српкиња у Братунцу.

Захваљујемо се Радио Фокусу што је омогућио уживо емитовање са лица места и тако упознао јавност о овим немилим догађањима.

Информативнa служба СНП1389
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 13 Jul 2010 16:46    Post subject: Reply with quote

А ldp јуче затражио од председнице скупштине да сазове ванредну седницу због угрожавања права бошњака...где су да се јаве када се угрожавају права Срба?
Back to top
View user's profile Send private message
Samo_Zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 271
Location: северна страна

PostPosted: 13 Jul 2010 17:00    Post subject: Reply with quote

Није ваљда да од њих очекујеш било какву врсту ангажмана по питању Срба и СрБства,осим у негативном смислу?
_________________
...СРБИЈА У СРЦУ-СРЦЕ НА КОСОВУ...
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 13 Jul 2010 19:16    Post subject: Reply with quote

Samo_Zvezda wrote:
Није ваљда да од њих очекујеш било какву врсту ангажмана по питању Срба и СрБства,осим у негативном смислу?


Наравно да не...само пишем колики је парадокс све што се данас дешава у Србији...
Back to top
View user's profile Send private message
Srba86
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Oct 2004
Posts: 49

PostPosted: 14 Jul 2010 09:29    Post subject: Reply with quote

http://www.tuzla-x.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=9189:rts-prikazao-film-qsrebrenika-polja-smrtiq&catid=45:-vijesti&Itemid=123

Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ултра` Пг
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2008
Posts: 232

PostPosted: 20 Jul 2010 07:55    Post subject: Reply with quote

"Навршило се пуних петнаест година од како је Војска Републике Србске ушла у Сребреницу. Многи страни медији, нарочито западни, од тог тренутка, на сва звона су објављивали вести о ,,геноциду над муслиманским становништвом''. Но, показало се да је истина ипак другачија, а све захваљујући бројним ентузијастима. Један од тих ентузијаста је и господин Александар Дорин, новинар и публициста из Швајцарске...
Ја сам питао већ стотину пута србске политичаре, организације и приватнике, да ли хоће финансијски само мало да ми помогну. Потрошио сам на истаживање везано за Сребреницу, последњих година, десетине хиљада евра, а да не причам о трошковима моје прве књиге и следеће документације. Дошао сам, кроз то, до озбиљних финансијских проблема. Међутим, нико ми није помогао ни са једним динаром. Сви су рекли: "Одлично, свака вам част, само даље тако", али нико неће да помогне. Требају ми паре за превод, и требају ми паре да наставим овај посао и завршим своју интернет презентацију. Не знам тренутно како ћу даље, али морам да се борим, како год било, за истину, зато што мора да остане мали траг истине за будуће генерације. Морам да кажем, да су неслога и неинтересовање међу Србима једна велика брука. Како је могуће, да се само појединци без икакве помоћи боре за србски народ? Шта би рекли наши преци, који су гинули за опстанак овог малог народа?"


http://www.posmatrac.com/2010/07/blog-post.html
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 23 Jul 2010 07:20    Post subject: Reply with quote

Ултра хвала за линк. И ко ћути и докле ће да ћути о овоме? Зар је лакше ићи клањати се непостојећим жртвама? Докле ћемо ићи из крајности у крајност?
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 23 Jul 2010 12:23    Post subject: Reply with quote

су-кру wrote:
Докле ћемо ићи из крајности у крајност?


Не брини,још само мало,док не нестанемо са лица земље и тиме олакшамо сами себи,да не живимо више у срамоти.
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 23 Jul 2010 12:36    Post subject: Reply with quote

Pedjo_BBrdo wrote:
су-кру wrote:
Докле ћемо ићи из крајности у крајност?


Не брини,још само мало,док не нестанемо са лица земље и тиме олакшамо сами себи,да не живимо више у срамоти.


Добро речено Пеђо али не може тако. Срамота није наша већ људи око нас који своју летаргију по овом питању објашњавају неким својим незадовољством у животу. Ми се трудимо да сазнамо истину и исту да пласирамо до ушију макар једног човека па другог, трећег ... Сигуран сам да решење није само то да нестанемо са лица земље, морамо још јаче да се боримо па макар то дало реултате ко зна кад, али у сваком случају радују подаци да све више људи обраћа пажњу на ове ствари почев од интелектуалаца, новинара историчара до обичних људи а најважније до наше омладине ради њихове срећније и правичније будућности. Горе главу!
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Francesko
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Sep 2009
Posts: 140

PostPosted: 23 Jul 2010 17:28    Post subject: Reply with quote

су-кру wrote:
Pedjo_BBrdo wrote:
су-кру wrote:
Докле ћемо ићи из крајности у крајност?


Не брини,још само мало,док не нестанемо са лица земље и тиме олакшамо сами себи,да не живимо више у срамоти.


Добро речено Пеђо али не може тако. Срамота није наша већ људи око нас који своју летаргију по овом питању објашњавају неким својим незадовољством у животу. Ми се трудимо да сазнамо истину и исту да пласирамо до ушију макар једног човека па другог, трећег ... Сигуран сам да решење није само то да нестанемо са лица земље, морамо још јаче да се боримо па макар то дало реултате ко зна кад, али у сваком случају радују подаци да све више људи обраћа пажњу на ове ствари почев од интелектуалаца, новинара историчара до обичних људи а најважније до наше омладине ради њихове срећније и правичније будућности. Горе главу!


Управо је наша срамота то што не чинимо ништа против ових "добромишљеника" на власти. Када су водећи људи у студентским организацијама чланови партија на власти, када су председници синдиката на платном списку владе, када је и оно мало шаке јада које је имало храбрости да јавно искаже своје незадовољство по затворима, када су и они коју су нешто вредели поклекли или полудели...

Боље је да нестанемо као људи него да живимо неким бедним животима као нељуди које пљује и јебе ко како стигне и чије члавешине отворено окрећу дупе народа и говоре: "САМО ТРПАЈ!"
Back to top
View user's profile Send private message
Менаџер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Mar 2007
Posts: 62

PostPosted: 13 Aug 2010 06:14    Post subject: Reply with quote

Од када је смрт 500 људи геноцид?

Још треба додат' да су Сребреницу издали муслимани, Насер Орић је прво убио 3500 Срба у периоду од три године, и онда када је чуо да долази ђенерал, побегао и оставио народ. Намерно су исценирали толики број убијених, а ми, као много пута до сада, испали наивни.

И онда дође ова власт и доноси декларацију о Сребреници. icon_zid
_________________
још давно к'о дете, ја наш'о сам пут...
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 18 Jan 2011 15:28    Post subject: Reply with quote

Quote:
Prilikom oslobođenja Srebrenice jedinice VRS prošle su kroz 42 muslimanska ili pretežno muslimanska sela, 16 od muslimana okupiranih pretežno srpskih sela srebreničke i pet pretežno muslimanskih sela bratunačke opštine i pretresli sve kuće, pomoćne zgrade, skrovita mesta. Iza njih nije ostala nijedna muslimanska žrtva. Besmislena je i sama pretpostavka da ranjen, star ili bolestan čovek, žena ili dete može pobeći od vojnika, pogotovo ako vojnik hoće da ubije. U to su se tokom prethodnih godina uverili meštani srpskih sela, koji su stradali kako od vatrenog tako i od muslimanskog hladnog oružja, noža, sekire ili malja. Stotine pojedinačnih i kolektivnih grobnica ostalo je po srpskim selima kroz koja je prošla muslimanska vojska.

Nasuprot takvoj muslimanskoj praksi, srpska vojska je uspešno obezbeđivala evakuaciju muslimanskih civila. Obezbeđivala je hranu, vodu, medicinsku zaštitu i prevoz. Oni su deci, majkama, sestrama i suprugama svojih protivnika pomagali da živi i zdravi odu tamo gde su njihovi najbliži, borci 28. divizije. To je zahtevano i u naređenju predsednika RS Radovana Karadžića./37 Retko se u ratu događa da neka vojska prođe kroz toliko neprijateljskih naselja, a da za vojskom ne ostanu civilne žrtve.

U svetu je veoma brzo, ali verovatno ne slučajno, zaboravljena ili zanemarena izjava koju je 27. jula 1995. dao visoki komesar UN za ljudska prava Henri Viland koji je sa timom stručnjaka pet dana intervjuisao veliki broj izbeglica kojih je na tuzlanskom aerodromu u to vreme bilo preko 20.000. Visoki komesar UN Henri Viland je za londonski Dejli telegraf izjavio: "Nismo pronašli nikoga ko je svojim očima video zločine."/38 Na to se ne osvrću "objektivni" ili "nezavisni" tumači srebreničkih zbivanja jula 1995. Izgleda, a nismo sigurni, da je i pominjani RIOD to u svom elaboratu prećutao. Prema dostupnim podacima, konačan broj lica koja su napustila Srebrenicu iznosi 35.632 osobe koje su prve nedelje avgusta registrovane od Svetske zdravstvene organizacije i bosanske vlade./39

Kao što vidimo, postoji neko ko je brinuo o muslimanskoj vojsci i nastojao da je sačuva od poraza. Srbima je ostalo da brinu o muslimanskim civilima i sačuvaju ih u životu. Srbima je to naredio i predsednik Republike dr Radovan Karadžić u čl. 3 i 4 "Odluke o imenovanju civilnog komesara za opštinu srpska Srebrenica"./40


http://www.glas-javnosti.rs/dodaci/licna-karta-srebrenice


Па мајку му јебем, јел некоме стало до истине???
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop