DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

НИКАД У НАТО!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 06 Dec 2015 20:10    Post subject: Reply with quote

И не знају, они који су нас окупирали, да је преживео један елеменат борбеног распореда – оно чувено, „Истурено командно место“.
Не знају ни где је, ни ко га чини, ни када ће поново бити у функцији… И симболично и стварно.
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 22 Dec 2015 12:08    Post subject: Reply with quote

https://twitter.com/fajgelj/status/679281232295890944

Како су странци систематски уништили српску војску? Послушај ако имаш стомак. Пук. Горан Јевтовић, контраобавештајац https://youtu.be/mmoBRacaR6g?t=23m39s
Back to top
View user's profile Send private message
Шумадинац А5
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Sep 2009
Posts: 109
Location: Карађорђев град

PostPosted: 16 Feb 2016 11:56    Post subject: Reply with quote

Данас се онако стидљиво може прочитати како треба правити компромисе, како треба заштитити наш народ на Косову и Метохији, да емоције треба оставити по страни. Убијају нас у појам, чак немамо ни вољу да се сетимо какво смо детињство, најбоље године, старост провели те 99-е. Неки нису имали компромис, нису имали среће да преживе. Због кога и због чега су гинули невини, због кога и због чега су многи наши очеви, стричеви, комшије гинули и тешко рањавани? Да ти исти који су из пичке материне као на некој видео игри одлучивали ко ће сутра дочекати нови дан. Убијени смо, то највише боли, немамо воље, онако са уздахом се сетимо оних којих нема због њих. Сад ће они да нас "чувају". Само се питам од кога?
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 16 Feb 2016 12:34    Post subject: Reply with quote

пре утакмице је протест, можемо да се организјемо и да искажемо своје незадовољство и пренсемо глас народа, са овим што покушавају на мала врата да увуку нато код нас...

термин нам одговара субота 13ч / 14ч текма
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 16 Feb 2016 22:04    Post subject: Reply with quote

Слажем се са Сесијем,у суботу прије утакмице треба у што већем броју да се појавимо на овом протесту! Знам да је народу преко главе протеста и организација и странака који их организују,али ово треба да буде изнад свега тога! Србија практично потписивањем овог споразума са НАТО-ом губи суверенитет,губи све оно на шта није пристала и због чега смо гинули прије 15 година.
Иако у потпуности поштујем став трибине о аполитичности,ово је много више од политике,морамо да устанемо против овог издајства као и увијек што смо устајали против издајника.
Не дозволимо да им ово прође неопажено браћо,дигнимо глас,последњи је тренутак.
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 18 Feb 2016 18:24    Post subject: Reply with quote

Петиција против НАТО-а и потписивања овог закона што је усвојила Скупштина, а који даје имунитет и слободу кретања НАТО трупама на територији целе Србије и ослобађа их плаћања пореза, ПДВ-а и царина:

http://www.ipetitions.com/petition/nikad-u-nato
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 18 Feb 2016 19:34    Post subject: Reply with quote

те петиције су го курац и чисто заглупљивање људи
јер била петицаија против фарме
http://www.peticije24.com/srbija_protiv_farme_parova_i_vb
преко 100 000 људи потписало и јесу укинули то или има нови серијал?
класично западно "скренимо са пута"

ако хоћете нешто да урадите изађите на улицу
а мислим да свако ко је Србин треба да изађе у суботу
без обзира дал је политички опредељен или не и дал припада некој групи било које врсте

а ми као група смо увек стајали на старну народа без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 19 Feb 2016 03:03    Post subject: Reply with quote

Пази, и ја мислим да од петиција нема ништа, али иза ове бар стоје млади људи који иза себе имају врло занимљиве и успеле кампање и акције, а нису ни у каквим компромитованим странкама или организацијама.

Свакако једно не искључује друго, а што се самих протеста тиче, не знам више ни сам. Био сам их на доста, али ми је мука више да се њима ништа не постиже, осим што их стално неко користи за своје промовисање, а суштински постиже само да све више људи неће ни да помисли да изађе на улицу да се побуни против нечег. Па пре пар месеци је на хиљаде студената изашло на београдске улице да изрази протест против примања такозване државе Косово у Унеско, па их организатори сачекаше са неким нацистичким паролама. Што се мене тиче, већу су штету направили него што су ишта постигли. Исто важи за ону масовну петицију што је била, а на крају са тим није урађено ама баш ништа, осим што покретачи петиције злоупотребљавају мејлове које су добили за своје приватне ствари. Зато ми је постало итекако важно КО организује нешто.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 19 Feb 2016 11:25    Post subject: Reply with quote

а шта је боље да серемо по нету или да изађемо?

што се тиче тога што си поменуо за косово лично сам био и није тачно да су биле никакве нацистичке пароле, чак шта више ти студенит који су организовали нису дозвољавали да се било шта политизје, био је око 800-1000 људи

и КО је тај што треба да организује па да би се сви МИ одазвали, да би били јединствени, да нема подела на леве, десне, црвене и црне....
то једино ако буде неки рат па да будемо јединствени овако тешко јер ће се увек наћи неко паметан коме смета длака у јајету или му је странка битнија па неће да подржи ако је то неко други организовао јер би онда његова странка била мање важна
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 19 Feb 2016 14:18    Post subject: Reply with quote

Биле су нацистичке пароле. Додуше, да, по нешто и није дозвољено.

Ево пусти те протесте. Кад су ослобођени Готовина и екипа, тада је у два наврата стварно изашла мало већа маса студената, а међу њима и велики број оних нешто либералније оријентисаних којима је баш та пресуда била кап која је прелила чашу. Е, сви ти су се јако разочарали само зато што неко није имао нимало осећаја, па је покретао скандирања "убиј, закољи..." и слично. Знаш када ће ти исти да се опет појаве на неком протесту? Никад! Ја лично хоћу, наравно, али тешко да ћу позивати друге ако нисам сигуран хоће ли тиме бити направљена већа штета него корист, као доста пута до сада.
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 19 Feb 2016 14:37    Post subject: Reply with quote

И да не буде забуне, свакако је боље изаћи него не изаћи! Само мислим да је итекако битно да онај ко организује нешто има довољно свести, а не да константно имамо разноразне видове злоупотреба због којих све више људи не жели ни прстом да мрдне, а не да изађе на улицу, па нам и ти протести све више личе на скупове пар стотина лудака.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 19 Feb 2016 14:50    Post subject: Reply with quote

оно што нисмо потписали 1941 потписали смо данас
http://srbin.info/2016/02/19/kapitulacija-nikolic-potpisao-zakon-o-potvrdjivanju-sporazuma-izmedju-srbije-i-nato/
коме то није довољно да изађе на улицу тај нека седи кући
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 19 Feb 2016 15:38    Post subject: Reply with quote

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 19 Feb 2016 16:39    Post subject: Reply with quote

Понижавамо сами себе из дана у дан...ја да се питам као што се и не питам, на утакмицу се не би ни ишло ако је то потребно да би се Србија бранила, јер неке су ствари од живота више битне! Србија треба да нам буде изнад свега...не замерите на оваквом посту, али излудео сам од немоћи, не могу више да гледам како нас газе..
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 19 Feb 2016 17:44    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Next

View previous topic :: View next topic
Page 14 of 16

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop