DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

НИКАД У НАТО!
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 19 Jan 2010 01:10    Post subject: Reply with quote

ДА наши војници учествују у стварању мафијашке НАТО државе Косово ?! Јер само у ту сврху би и могли да уђу у састав КФОР-а.

Око Деспота Стефана, он је ратовао за турке јер је ваљда тада Србија била у вазалном односу или како већ, па је имала ту обавезу, споразум. Ми смо потписали да на део наше територије уђу међународне снаге и да ће се наша војска после одређеног времена вратити у броју мањем од 1.000. Све је то лоше, али је далеко од вазалства. Колико год ми данас били у лошем положају, нас НАТО није прегазио у војном смислу, јер није ушао копненом војском у наш главни град, као нпр. у Ираку. Сасвим друга тема је то што је НАТО своју агресију наставио и политичким средствима и довео своје људе..

Треће, ми уопште нисмо безбедни јер као што и сам кажеш цело окружење је у НАТО-у, зато је неодржива војна неутралност. Ми треба да уђемо у војни савез са Русијом и тек када овде буду распоређена одређена средства за одвраћање, онда ћемо бити безбедни.
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 19 Jan 2010 06:03    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:

Ако уђемо у нато хоће ли српска војска моћи да уђе на Косово и Метохију као део КФОР?
у ово се бусају заговорници уласка у нато.Али наравно да није тачно,из простог разлога да би српски војници ушли на Косово или у било коју земљу,за то треба сагласност владе те земље.Пошто очигледно кфор и еу раде на стварању државе Косово,сам чин где би влада ткз државе Косово морала да да сагласност да наша војска уђе на Косово,би на неки начин било признавање.И на крају наравно да влада Косова сигурно не би дала пристанак да Српска војска уђе на Космет и то је дефинитивно...а питање уопште и кфор дал би на то пристао собзиром на ризик,ко што рече неко у оној емисији мислим Лазањски онда би кфор требао да ангажује и снаге да бране српске војнике.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2010 08:51    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
Али пада ми пар питања на памет, све земље у окружењу нашем су нато. Колико смо ми безбедни у случају неких сукоба ако су сви око нас против нас? Које шансе имамо?
Да ли је Деспот Стефан био мање патриота јер је ратовао за Турке који су му убили оца и одвели сестру?
Ако уђемо у нато хоће ли српска војска моћи да уђе на Косово и Метохију као део КФОР?


Нато је одбрамбени савез, зашто би нас напао? Very Happy
Немамо разлога да улазимо у Нато јер се њега плашимо, већ ако имамо користи. Погледај емисију ове твоје Very Happy неко је ставио линк, па послушај шта на то кажу гости без кравата.

Деспот Стефан је једна прича у једном временском раздобљу који нема везе са 2010 и Тадићем, Јеремићем, Коштуњавим, Шешељом,... и никако не би требало да се та два периода пореде. И ако на први поглед има сличности јер је у питању борба на страни јучерашњнег противника, или оног који те је покорио ипак не би требало мешати.

И ако уђе на Косово као део КФОР-а мораће да се ради за оне за које ради што је још горе, јер ће се борити против интереса Србије. Самим уласком на своју територију како КФОР, тај чин представља прихватање независног Косова. Српска војска на Косово може само да уђе као што улази и касарну на Топчидеру.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2010 08:53    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Деспот Стефан је једна прича у једном временском раздобљу који нема везе са 2010 и Тадићем, Јеремићем, Коштуњавим, Шешељом,...


Заборавих да поменим и Кали, Кали, дивно, дивно, значи брда, значи планине...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 19 Jan 2010 09:53    Post subject: Reply with quote

Ако нас уведу у ЕУ, цела ова расправа постаје потпуно неважна.


Quote:
10. Ући у ЕУ не значи одрећи се Косова и ући у НАТО

ЛАЖ! Значи управо то! ЕУ већ годинама ради на војним пројектима и на тзв. Еуро-војсци. Уласком у ЕУ Србија би морала да прихвати и ту еуро-војску, која би била служинче НАТО-у, као што је то нпр. Еулекс на Космету. У Авганистану, ЕУ већ има своје јединице, а такође већ постоји и ЕУ оружје – Еурофајтер авион, као и нуклеарне подморнице. Све је наравно усаглашено са НАТО-ом (може ли се и замислити да није), тако да ће за коју годину бити тотално небитно да ли је нека држава чланица НАТО-а или није. Довољно је да буде чланица ЕУ, и та држава је де факто савезник НАТО-а. Српски младићи ће гинути Ираку и Авганистану за еуро-америчке циљеве и интересе. А ко плаћа ту војску? Па грађани ЕУ, наравно. Сигурно не плаћају велике фирме. Значи – „радо иде Србин у еуро-војнике“ да гине у Пакистану за еуро-америчке идеје и циљеве, док његова породица то плаћа. Дивота!

_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Kordunas
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Feb 2009
Posts: 628
Location: Sever Marakane

PostPosted: 19 Jan 2010 09:54    Post subject: Reply with quote

За нас је најбоље да будемо војно неутрални,јесте да нас воли руски народ као и ми њих,али они који воде Русију гледају њихову корист и стратешке циљеве.Мислим да су и Тарабићи нешто тако предвидели да ће се трећи светски водити преко нас(то му отприлике дође онај споразум о транзиту снага преко Србије),али да ми нећемо учествовати...Такође понављам ми смо окупирани од стране новог светског поретка као и добар део света(и то једном мора пући,дал у Европи,Јужној Америви или Азији,ал негде ће пући),нема везе што нису дошли до Београда-имају базе на Косову,а то је део наше територије,опет њихови људи су свуда,уходе шетају градовима Србије,непостоји ни један човек у нашој политици данас или на битној функцији који ради само за Србију и интерес Србије,ја просто не могу да верујем да је тако.Не желим ја рат,јер знам шта је и какве страхоте доноси и доста је тога нашем напаћеном народу,али брате дај мало више достојанства да имају они који воде земљу,нека покажу мало више поштовања према онима који су је својом крвљу бранили и ослобађали од разних окупатора и нека недају преко своје бразде тек тако...
_________________
ВОСТАНИ СЕРБИЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 19 Jan 2010 12:43    Post subject: Reply with quote

Брате Кордунаш, немој само у ову колико толико озбиљну комуникацију убацивати Тарабиће као релевантан елемент, не приличи.
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 19 Jan 2010 13:19    Post subject: Reply with quote

Фраза о неутралности је тотална бесмислица поготово у нашем случају.Сва та сервирања како смо ми неутрални би можда и могла да прођу код мање упућених и незаинтересованих да ми не кокетирамо отворено са нато алијансом већ дужи низ година.

Самим тим смо се ми већ определили за једну од страна нпр. прихватили смо да будемо на страни војске новог светског поретка.Ставили смо се (још увек незванично) на страну продужене руке вашингтонске демократије.

Можда Сејшели могу да прођу као неутрална сила,али немојмо се заваравати да ми можемо да будемо неутрални,а да нас то не кошта ко св. Петра кајгана.

Узимајући у обзир нашу историју,историју региона,нашег односа са државама и "државама" из окружења,водећим светским силама,наш геостратешки положај,па мислим да је скроз неозбиљно размишљати о некој утопијској неутралности каква је пример Швајцарска.Немојмо бити неозбиљни.
Ако ниси са нато-ом онда си са Русијом.Да ли то били прикривено или јавно то је реалност.
То је тачно да нико нормалан не жели рат,али ако се мало прочешља историја,свако иоле поштен ће увидети да осим шарлатанског краткотрајног покушаја Краља Милана да чупа своју власт започињући напад на Бугаре на Сливници,и освајачких ратова цара Душана,Срби никада нису водили освајачке ратове.
Бог свети зна да смо ратова и сукоба имали небројено много,али искључиво одбрамбених или ослободилачких када се спасавала своја част,а превасходно голи живот.
Рат ће доћи на ове просторе само је питање како ћемо га ми дочекати.Хоће ли то бити одбрамбени рат у ком ћемо спасавати голе животе или ћемо чекати да нас неко покори и доведе на саму ивицу истребљења да би опет дизали устанке и скидали омчу са врата?

Рат за нас није и не треба да буде табу тема.О рату се овде код нас прича као да ми планирамо интезивно да извршимо инвазију на Буркину Фасо па нас сад пацифисти умирују и указују на страхоте рата.О рату треба размишљати са времена на време као нечему што је врло вероватно да се деси.Да ли ће се десити за 5,10,100 година,мислим да је неминовно.
Алтернатива може да буде мир који ћемо придобити уласком у нато,са свим својим пратећим ефектима као нпр. погоршавања односа са Русијом (ако је то икоме од важности),и тиме што можемо постати легитимна мета исламских фундаменталиста.

Све у свему прича о неутралности Срба и Србије је врло комична.Хоћемо ли бити неутрални ако крене шиптарија на северни део Космета?Хоћемо ли бити неутрални кад вехабисти и остала зелена гамад крене на Рашку област?Хоћемо ли бити неутрални ако потурице крену опет на Р. Српску?
Наравно да хоћемо док год има довољно рупа за сакривање по београдским и новосадским "тврђавама".
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2010 13:44    Post subject: Reply with quote

Неутралност.
Нисам баш сигуран да ли је појам неутралности пацифистички или неутралност као не припадање неком војном савезу, што не значи немати војску и не ратовати.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 19 Jan 2010 14:50    Post subject: Reply with quote

Не мора бити уступљен простор, знамо сви за пример Грчке која није дала свој ваздушни простор 1999. или рецимо Италије која је одредила једну базу али чини ми се није дала војне снаге и слично... Има модификација. Мада је, како ствари стоје, већа шанса да Српска уђе у НАТО пре нас (у оквиру БиХ додуше) па да ситуација из твог поста буде обрнута. Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Каспер
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Aug 2008
Posts: 120

PostPosted: 19 Jan 2010 15:03    Post subject: Reply with quote

Зар није договорена изградња базе на Копаонику за руске мировњаке?То је и био главни разлог посете Медведева прошле године.Иначе то је једно од најважнијих стратешких локација у овом делу Европе(а нама виталан због шиптара и потурица из Рашке).Па ко је луд да угрози руске војнике,покушали они јадни Грузини и то са највећом могућом подршком Нато-а и добили једну васпитну чвргу заједно са западним "пријатељима".
Back to top
View user's profile Send private message
Каспер
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Aug 2008
Posts: 120

PostPosted: 19 Jan 2010 15:16    Post subject: Reply with quote

Бијељинац wrote:
Нама је кроз историју забијао нож у леђа ко је стигао и како је стигао. Сви су гледали да извуку што већу корист од нас. Улазак у Нато има неких својих предности: Колика-толика сигурност од стране нападања тих земаља који су у Алијанси, сигурност од ратовања против неке земље који нису чланови те алијансе. И тако даље и тако даље.

Одаљити се од Русије... Јел алкохолисани Јељцин мрдн'о гузовима за нас 1999. године? Је л стизала у Републику Српску помоћ од Русије (не рачунам овде добровољце, Козаке, који су на своју руку долазили) у вријеме рата 92-95? Немамо ми ништа од симпатија руског народа, нити они од симпатија нас према њима. Од симпатије се не живи, не ратује.

Неутралност је, како су већ неки навели, апсурдна, из више разлога:1. Кад су Срби били неутрални? Никад! Једноставно. 2. И кад смо покушали да будемо, други су нас освајали.

Него, једна ствар: Сутра, не дао Бог, Р.Српска уђе у рат а Србија је у Нато-у. И крене Нато да бомбардује РС. Да ли се сљедећа сцена дешава: Авиони полећу из Батајнице, користи ваздушни простор Србије (који мора бити уступљен уласком у алијансу) и бомбардују Р.Српску? Да ли ће у авионима бити српски пилоти? И, шта онда? Опет удара Србин на Србина, брат на брата.



Тачно нису нам помагали 90-их,али размисли мало њима је тад земља била на ивици пропадања,а и да те подсетим 1917. да није било руског Цара Србија данас не би ни постојала,писало би се о нама као о Хазарима Wink
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2010 15:23    Post subject: Reply with quote

Бјељинац брате,
Јелцињ, Козаци,...
Опет се мешају ствари из неких других периода.
Како то да нико још не помиње Карађорђа и Русе?

Руски интереси данас Јануара 2010. иду нама у корист. Интереси УЕ и САД не иду нама у корист.

Више Руса нас готиви него што је то случај код Американаца који и не знају ко је Србин (осим Дан Тане јер прави страшне шприцере).
Иста вера, порекло, сличан језик. По свемо томе природни савезник је Русија. Тако да није то само емоцијама, већ има и ту рачунице. А ако хоћеш пуну рачуницу прочитај пасус пре.

И управо због тих интереса Русије и САД ми не би требало да приступимо Нато организацији јер би тиме погоршали односе с оним који нам је тренутно савезник и који се бори против неазависности Косова, а војно-политички и економски је јак.

Право питање је шта тачно доноси и чега се одричемо, а да кренемо набрајамо - Косово (да се не лажемо), Руска подршка, војна независност, коришћене територије за стране интересе (чување оружја, па и атомског). Паметноме доста.

И то око бомбардовања РС против СРБ:

Република Српска и Србија ће бити једна земља, али без још неких делова садашње Србије, кад се то буде решило е тек онда улазимо у Нато и у ЕУ.


Наравно не дао драги Бог да то тако буде али то су скројили Армани и Барбери...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Kordunas
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Feb 2009
Posts: 628
Location: Sever Marakane

PostPosted: 19 Jan 2010 17:09    Post subject: Reply with quote

СКИДС wrote:
Брате Кордунаш, немој само у ову колико толико озбиљну комуникацију убацивати Тарабиће као релевантан елемент, не приличи.

У праву си. Embarassed
Лондон је фино објаснио у задњем посту све...
_________________
ВОСТАНИ СЕРБИЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Kordunas
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Feb 2009
Posts: 628
Location: Sever Marakane

PostPosted: 19 Jan 2010 17:17    Post subject: Reply with quote

Quote:
Рат ће доћи на ове просторе само је питање како ћемо га ми дочекати.


То је сигурно,нпр ако у неком тренутку добијемо зелено светло од Руса (који полако али сигурно постају светска сила бр1,јер нису дужни ником,бележе економски раст,одваљују по извозу наоружања,имају велике резерве гаса и нафте итд) за интервенцију на Косову до тога ће доћи,биће то брза интервенција попут руских у чеченији и јужној осетији,само треба да се поклопе неке ствари,да запад ослаби почне да пуца по свим шавовима што је врло могуће ако се зајебу у вези Ирана или Кореје...
_________________
ВОСТАНИ СЕРБИЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 16

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop