DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Медијске манипулације
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 11 Jun 2014 00:13    Post subject: Reply with quote

Разумем да ти овај текст није отворио очи, и мени је јасно отприлике ко су и шта су политичари и чиме се служе. Али сам окачио текст због млађих који почињу да читају овај форум, а у глави им није најјасније о чему се у овој земљи ради, и како функционишу њихове(политичке) болесне медијске игре.

Нпр. мени је одлазак на утакмице а после тога и читање овог форума које траје већ 4 године доста помогло у виђењу многих ствари на другачији начин. Било је доста квалитетних уписа на овом делу форума(Срби и Србија), који су се бавили стварима које кад погледаш уопште немају везе са навијачким светом, али кад мало боље размислиш доста помогну човеку да не буде овца за шишање и да слепо верује у срања која се могу видети у медијима. Самим тим се добија озбиљнија маса на трибини која зна да резонује ствари а не да реагује на прву. Нажалост доста је опао квалитет форума јер су се старији који могу доста да пренесу млађима кроз лична искуства, изгледа уморили од писања.
Quote:
У јее, све је објаснио! И шта сад? Лудило неко на улицама, а? Мало сутра. . .

О улици и револуцијама на њима би управо старији могли да напишу, а мислим да су већ и писали. Како изгледа кад си изманипулисан, мислећи да у том тренутку чиниш праву ствар.

Quote:
Што ја не могу нешто да променим, а заиста желим? Препуштени сами себи и својим доменима, ми смо подељени да би нама лакше владали!

Срећом па припадамо Северу и имамо прилику да преко наше Фондације нешто конкретно мењамо. Е сад колико Делија то дотиче је већ неки други проблем који ми морамо прво међу собом да расчистимо да би кренуло набоље. Против ОФК нас је било 50,000. Колико се новца скупило? Зар није свако могао дати у просеку по 200 динара за Србе у невољи? А било је само до нас Делија и Звездаша.
Quote:
Помози Боже да победе вера, доброта и љубав, па ћемо се све лако договорити, дај Боже, између себе за неко наредно време!

Управо то! Када би били бар мало духовно на вишем нивоу и сама навијачка сцена би нам била здравија, а самим тим и нација.
Даће Бог да тако буде!
Мало сам и ја скренуо са тема...
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 14 Jun 2014 22:17    Post subject: Reply with quote

....

Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 17 Jun 2014 09:51    Post subject: Reply with quote

http://sport.blic.rs/Kosarka/Domaca-kosarka-i-ABA/254437/Novinari-opet-na-meti-Huligani-pogodili-dete-i-reportera-Blica-topovskim-udarom

Quote:
on je pogođen topovskim udarom koji je bačen sa tribine na kojoj su bili Zvezdini navijači, pa mu je krenula krv iz nosa, dok dete, ispred čijeg lica je takođe pukla ta izuzetno jaka petarada, ima ranu na grudima.


А ако погледамо снимак јасно је да се све то десило испод деле трибине где су гробари односно да је њихова ''експлозивна направа'' повредила дете...
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 17 Jun 2014 10:52    Post subject: Reply with quote

Блиц (мада реално скоро и сви остали медији) лаже људе !
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 03 Jul 2014 13:47    Post subject: Reply with quote

Није ми јасно како неко ко има мало мозга може да верује у тековине западне цивилизације, која је базирана на лажи, превари, искоришћавању и манипулацији ! Џабе им сва технолошка и друга достигнућа када је тим "лепо васпитаним" људима (и ово би требао под наводнике) морал нула !
Погледајте као пример ову срамоту , данашња насловна страна BBC NEWS-a, нема речи о ситуацији у Украјини док се догадјају овакве ствари

http://www.bbc.com/news/

















"невладине организације", "људска права", "амнести интернешнел", "Хашки судови" , "хуманитарне организације",... какво испирање мозга за празноглаве!
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Пабрате...
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 May 2011
Posts: 462

PostPosted: 26 Aug 2014 21:00    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=61uVjJ-_Sf4
О шта се снима код нас све...
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 03 Sep 2014 01:26    Post subject: Reply with quote

http://www.tarzanija.com/spoji-omiljenu-levicarsku-i-ultradesnicarsku-organizaciju-i-unisti-ih/



Тарзани су плаћени да пишу овакве бљувотине. Ово је буквално најодвратнија ствар коју сам икада прочитао. Привидни покушај некаквог неутралног става са дебелим манипулисањем. У делу о Наташи Кандић пишу о Сребреници и критикују начин на који се облачи, Жене у Црном нападају јер се наводно боре за права жена (што је лаж, боре се за сатанизовање Срба и њихово инкриминисање за све злочине у деведесетим), а атеисте наводно не подржавају иако пишу да је бити атеиста исто што и "имати руке и ноге" као и да су сви верници примитивци, а свештена лица маниупуланти, лопови и педофили. И не само то, они од 100 текстова барем у 90 морају да спомену "шибање ДС-а, "гутање ексера" и слично, наравно у позитивном контексту.
За мене је часније красти паре просјацима на улици, сестре ми рођене. Барем си отворена љига, а не скривена иза интернет псеудонима.

Њузовци (екипа са сајта njuz.net), група од 6-7 људи без иједног члана млађег од 35 година која се "спонтано" одлучила да се "волонтерски" бави смишљањем друштвено-политичких шала и да их потом објављује на интернету, пре 2-3 месеца је била позвана у једну од амбасада на коктелчић. Ту вест су сви пренели, ја сам је видео на б92 где се и сада може наћи у архиви, али никоме наравно није било ништа сумњиво, у фазону "друже се људи, шале се, блеје по амбасадама, ниђе везе". Њузовци су мало перфиднији од тарзаније јер гађају другачији профил људи и више се баве дневно-политичким темама, али су свакако идеолошки и морални близанци овим првима.

Такви пројекти су направљени да онима које политичке и друштвене теме превише не интересују обликују мишљење, а ти незаинтересовани (или слабо заинтересовани) и чине највећи део сваког друштва. Уосталом, њузовци су директна копија америчког "theonion.com" сајта, а и Тарзанија је у једном од текстова написаних у протеклих месец-два отворено написала име сајта на основу којег су изградили свој концепт, исто је амерички, али сам заборавио назив.

Пратите сами мало пажљивије и сигуран сам да ћете кад-тад скапирати да је немогуће да 15 различитих аутора на та два сајта увек има идентично мишљење на одређене теме, и то мишљење које најчешће одудара од већинског, а да га увек представљају као најнормалније (што је део тактике да се онима који су дошли само да се забаве наметну своју идеолошку матрицу као једину нормалну). Људима је просто невероватно да се интерес и новац уплео у сваку пору друштва и да неко покушава да се окористи чак и о твој смех. Просто прогласе параноиком онога ко им указује на ствар која је свакоме ко мало боље погледа потпуно очигледна.
Нису они једини који политизују хумор, то је општи тренд у свету, а код нас се осим поменута два сајта тиме баве булевар б92 и Зоран Кесић, чији ставови и "шале" увек инклинирају онима које пишу тарзани и њузовци. Чак су им и теме врло често исте, а и једни друге зову у емисије на гостовање.

Ово треба ширити на сваком месту да се прозападна ГОВНА која вређају СПЦ поредећи је са невладиним организацијама не представљају лажно као неки млади бунтовници којима је доста политичких манипулација, него да имају исти статус код становништва као поменута Наташа Кандић или Соња Бисерко.
Ово је много опаснија ствар него што нам се чини, поједине текстове са тих сајтова на фејсбуку подели и до 40 000 људи, што значи да их када се погледа просечан број "пријатеља" код сваког од њих прочита најмање између 300 000 и 500 000 претежно младих људи. Узевши у обзир демографску структуру у Србији, то значи да је готово целокупна млађа популација изложена најотворенијој пропаганди која им под плаштом хумора, народног бунтовништва и сарказма мења светоназоре и немеће своје погледе на дешавања и појаве.
На сваком могућем месту треба ширити истину о овим моралним пингвинима.
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 21 Sep 2014 05:48    Post subject: Reply with quote

ево један коректан и надасве пример који је ненормалан а пример је медијске манипулације у Србији.

Како кажу најтиражнији дневни лист у земљи као и остали које народу треба да служе искључиво за све осим за читање,кад је пре 2 месеца министар финансија поднео оставку јер премијер Вучић није га подржао да смање плате и пензије речима да он има велико срце и да не може онако полу плачљивим гласом да дозволи да Срби где у породицама имате једино сигуран приход од пензије неког члана да у тој ситуацији ту пензију спушта и смањује...сви медији су били препуни великог срца Александра Вучића, доброћудног Александра Вучића, храброг срца који мисли на народ. Информер је предњачио.

После пар месеци ипак тај велико срце и добра душа Александар Вучић је одлучио да погази своје велико срце и ипак на крају спусти и пензије и плате у држави Србији,сада нема само велико срце већ муда.

Дакле велико срце или муда,по потреби! ДНО ДНА.




_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 23 Sep 2014 13:47    Post subject: Reply with quote

ову насловну страну су некако успели едитовати и ставити нову,па испада да причам о дон колету. Ево стране на коју се односи претходна порука

[img ]https://pbs.twimg.com/media/Bx7Ir89IMAEBDcv.jpg[/img]
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 24 Oct 2014 05:13    Post subject: Reply with quote

Немачки новинар признао како је годинама лагао и учествовао у стварању медијских манипулација!

http://www.youtube.com/watch?v=WKD772ZNVHc#t=11
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 06 Dec 2014 20:28    Post subject: Reply with quote

Сваки дан по један текст...
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/517067/Putin-ima-novi-najveci-problem?ref=fbblic
http://www.blic.rs/Riznica/Razonode/517121/Ziveli-smo-u-raju-na-Zemlji-u-harmoniji-s-prirodom-a-onda-su-dosli-Rusi?ref=fbblic
...А ОНДА СУ ДОШЛИ РУСИ! Shocked
Ето видите, нема будућности са тим Русима, ма ништа без запада, а и...опет су "нас" "издали" са тим Јужним током!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 06 Dec 2014 23:09    Post subject: Reply with quote

А онда...окренеш страну, други клик...
...па ево, јел видиш?! За твоју информацију, прочитај шта лепо пише овде...
http://www.telegraf.rs/vesti/1331370-za-vasu-informaciju-ekonomija-evropske-unije-je-duplo-jaca-od-kineske-i-ruske-zajedno-foto
http://www.telegraf.rs/vesti/1341341-dok-eu-sprema-pomoc-srbiji-zbog-juznog-toka-sef-gasproma-nam-vec-nasao-zamenu
Back to top
View user's profile Send private message
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 07 Dec 2014 18:30    Post subject: Reply with quote

Телеграф је убедљиво највеће ђубре у медијском простору окупиране Србије, што није једноставно у тако бројној и јакој конкуренцији. Њихова антируска пропаганда заснована је на лажима, полуистинама, паушалним оценама и неоснованим закључцима и све то је толико очигледно да вређа интелигенцију сваког иоле обавештеног и објективног читаоца.
У тексту о номиналном БДП подаци који износе су тачни али су игнорисали чињеницу да ЕУ није држава него заједница од чак 28 држава. Ако би посматрали ЕУ као јединствени економски простор свима нам је јасно да они маргиналци на периферији ЕУ (у које би и ми спадали) Грчка, Бугарска, Румунија, Шпанија не доприносе много том номиналном БДП нити њихови грађани осећају неке благодати тог статистичког податка који би требао да нас све задиви и определи да похрлимо у ЕУ по сваку цену. И сам аутор мора да призна да ће ЕУ ,,morati da reši veliki problem neujednačenosti razvoja među svojim državama članicama, i to je verovatno najveći izazov sa kojim se suočava." Као врхунац аргументације која би требало да нас убеди у благостање какво нас чека у ЕУ аутор нам поручује да:,,Тreba samo pogledati ekonomski napredak Grčke, Portugalije i Španije u poslednjih nekoliko decenija (koji je u njihovoj sadašnjoj situaciji možda neumesno pominjati) Shocked ali koji bi bio daleko veći da je postojala odgovorna fiskalna politika." Rolling Eyes

Други текст је тек врхунац дебилизма антируске пропаганде. У гомили неистина и глупости изнетих најпре у наслову па затим и у остатку текста аутор игнорише елементарну чињеницу: не гради Гаспром гасовод кроз Турску уместо кроз Србију зато што тако хоће него зато што је на то приморан од стране ЕУ! Другим речима ЕУ је блокирала изградњу Јужног тока! И сад кад су Руси због таквог става ЕУ били приморани да пронађу алтернативу, аутор кука. Помоћ коју нам ЕУ спрема је посебна прича. Шта год да нам спреме то неће бити ни делић онога што смо могли да добијемо изградњом Јужног тока који је ЕУ блокирала. Добили би енергетску стабилност, високе инвестиције и хиљаде радних места током изградње, приходе од наплаћивања транзита. Ништа од тога нећемо добити захваљујући ЕУ, само још већу шаргарепу за идиоте попут новинара Телеграфа и оне који верују у лажи и глупости написане на том порталу.

http://www.dw.de/eu-nema-%C5%A1ta-da-ponudi-umesto-ju%C5%BEnog-toka/a-18107487
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 08 Dec 2014 22:26    Post subject: Reply with quote

drunk icon_pijan icon_beer
"...ПИЈЕМО И ДУВАМО НА УЛИЦИИИИ", али срећом, ту је зидојче цајтунг, б92 и зли Руси да нас отрезне...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=08&nav_category=11&nav_id=933728
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 06 Feb 2015 01:22    Post subject: Reply with quote

Ексклузивно! 10 минута истине на телевизијској станици у Србији!

https://www.youtube.com/watch?v=sgi_JYGMpmA
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Next

View previous topic :: View next topic
Page 32 of 33

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop