DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Медијске манипулације
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 29 Sep 2013 22:42    Post subject: Reply with quote

Свима нам се сервира како су неке ствари неминовне и како не може другачије јер смо у огромним проблемима, али се понекад чују и мало друге ствари. Трајковић, један политчки аналитичар и бивши Слобин саветник, ставио сам сајт са његовим текстовима на теми "Занимљиво" пре неколико месеци, је писао о томе како је могуће наћи врло лако повољно решење за нас што се тиче Косова. Ево овде предавања Бранка Драгаша који прича о могућем економоском плану за решење проблема у Србији. Вреди погледати:

http://www.youtube.com/watch?v=4cq8lFZeNIY&noredirect=1&hd=1
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 07 Nov 2013 23:36    Post subject: Reply with quote


Мислим да није потребан никакав пропратни коментар, страшно.
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 06 Jan 2014 13:51    Post subject: Reply with quote

Данас није баш дан за оваква писања, али болесници никад не спавају, па човеку дође да одреагује.

Ево два текста из данашњих новина (ако тако уопште више могу да се назову) о Божићу и Бадњем дану и вечери:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Danas-Badnji-dan-i-Badnje-vece.sr.html

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/432477/Da-li-znate-srpske-obicaje-Cari-badnjaka-pecenice-cesnice

Спојени су стари и нови обичаји и описани на накарадан, перверзан и упрошћен начин, а писани су тако спојеним мислима и реченицама да се инсинуацијама које остављају после читања човеку преврне стомак. Атеисте натерају да повраћају због њиховог примитивизма, а православном Хришћанину се згади све што је представљала вера његовог народа пре Господа.

Овакви текстови су префињена манипулација људима на коју се само ретки неупецају, писани из високих кухиња "зналаца" без обзира што су потписани Тањуг или именом неке несретне жене. Потреба човека овог времена да се повеже са својим коренима му се на овај начин представља као перверзија иако је много слична правој потреби али је суштински татално суптротна.

Од неистина и лажи много су горе полуистине и скоро истине. Нек нам Бог помогне свима да разазнамо истину од лажи!

Срећан Бадњи дан!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 01 Jun 2014 07:51    Post subject: Reply with quote

Србија данас, независни медији


Наслови у Куриру у последњих годину дана НАПОМЕНА аутор овога је изоставио много горе медијске манипулације,дакле ово није најгоре виђено али један од показатеља

[img]http://tinypic.com/view.php?pic=r7635f&s=8#.U4rnTHJ_v8s[/img]

Наслови у информеру извучени на брзину,горе сам лично видео али не могу наћи слику,ово су само пар примера а има много горих ствари у том информеру,иначе власник информера је новинар који има своју емисију на пинку,од 10 емисија у 7 је отприлике гостовао Вучић,наравно.


[img]http://srbin.info/wp-content/uploads/2012/11/Informer-04-11-2012.jpг[/img]


_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 02 Jun 2014 05:51    Post subject: Reply with quote

занимљив текст који је цензурисан
http://pescanik.net/2014/06/kako-do-doktorata-lako-slucaj-ministra-stefanovica/
Back to top
View user's profile Send private message
OffenbachDS1989
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2012
Posts: 235

PostPosted: 02 Jun 2014 12:19    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
занимљив текст који је цензурисан
http://pescanik.net/2014/06/kako-do-doktorata-lako-slucaj-ministra-stefanovica/


Брате , занимљив текст од јако незанимљиве издајничке багре...
http://pescanik.net/o-nama/
.. им пас матер.
Back to top
View user's profile Send private message
Kiko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Nov 2011
Posts: 37

PostPosted: 03 Jun 2014 10:26    Post subject: Reply with quote

То што текст јесте са странице незанимљиве издајничке багре не умањује чињеницу да текст јесте занимљив и да веома основано нарушава кредибилитет једног министра, као што не умањује ни чињеницу да сајт јесте био недоступан неколико сати после објављивања чланка.

Уколико се боримо против медијске манипулације, морамо бити поштени и реаговати у свим спорним ситуацијама.

Са сајте Пешчаника тврде да је хакерски напад изведен директно са ИП адресе Мегатренда. Ово је потенцијално кривично дело и уколико се докаже да јесте неко би морао да одговара.

http://pescanik.net/2014/06/napad-na-pescanik/
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 03 Jun 2014 11:39    Post subject: Reply with quote

То што разне дебилчине и слине имају докторате и факултете чије дипломе су узели за пар месеци а не знају сами без вође просто проширену реченицу да саставе то није толики проблем. Није Слина,ни Тома Диплома,ни било ко други проблем због тога.

Ја знам за лика из унутрашњости који је у снсу који је понављао разред у основној школи, завршио је факултет за пар месеци и сад је неко мудо.

Опет понављам то је тренутно најмањи проблем у држави,проблем је шта ти такви раде и покушавају да раде.

Такође је проблем што ти други који су једнако слична говна као ови пешчаник,б92,блиц користе да би нападали великог вођу,а сви ће они у најбитнијим стварима издаја Космета,Еу,Нато бити на истој страни.

Међутим без обзира што такви то користе,не значи да не треба причати истину а то је да је ово издајничка власт и једна велика лаж која ће ову земљу и њене националне интересе и слободу докосурити.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 09 Jun 2014 21:36    Post subject: Reply with quote

Синоћ је на Пинку била једносатна емисија о ситуацији у Црвеној Звезди, а гости су били Милојко Пантић, Александар Јовановић и Љупко Петровић.
Ајде што су гости били људи који не баратају ни једним тачним податком (потпуно неприпремљени за емисију), али није ми јасно како неки новинар или редакција телевизије може да падне толико ниско да позове овог Милојка Пантића у емисију у ударном термину. Тај човек има озбиљне проблеме у глави. Трагедија је што ће му 50% гледалаца поверовати и даље ширити његову теорију. Ево шта је рекао о Северу и Делијама :
Милојко - "Прво да објаснимо суштину звездиног проблема. Суштина је у правном статусу Црвене Звезде, дакле као клуба, а то значи одговор на питање "Чији је клуб Црвена Звезда, ко је власник Црвене Звезде и данас ко управља Црвеном Звездом"
У статуту Црвене Звезде, актуелном, пише од речи до речи, "Црвена Звезда је клуб својих чланова који имају чланске књижице клуба и плаћају чланарину и који управљају клубом преко скупштине клуба и свих осталих органа клуба".
Значи они управљају и она је клуб свих чланова. Огромну већину чланова клуба са чланским књижицама чине навијачи са северне трибине звездиног стадиона.

Сале - Једна од ретких ствари која вреди у Црвеној Звезди, да се одмах разумемо. Једна од ретких вредности Црвене Звезде је управо то о чему причамо.

Милојко - Дакле, већина тих навијача, већина тих навијача, значи они имају, овај..., право гласа. Они имају право гласа, они бирају. Њих нико не бира, они делегирају, то јест водје тих навијача делегирају у скупштину клуба оне које они хоће. Медју њима су и Дуњић, и тај Шево, и не знам како се звао...
Значи Црвена Звезда правно, формално гледано је сада у власништву инструментализованих навијача са северне трибине Црвене Звезде.
Зашто инструментализованих и ко их је инструментализовао ? Инструментализовала их је држава, односно преко своје службе и служби која се некад звала УДБА, а сад не знам како се зове јер мењају се често имена државе и то.
Како их је инструментализовала ? Тако што је деведесетих година са северне трибине звездиног стадиона, и са јужне трибине војног стадиона, регрутовала војску за паравојне формације које су ратовале...
Паравојска та која је ратовала у Босни и Хрватској, кад се зав..., јер Србија званично није ратовала, и данас, држава Србија није ратовала.
Кад се завршио рат, та паравојска се претворила у параполитичку организацију. Идите на сајт Делија и погледајте.
Параполитичка организација зато што има програм и своје циљеве. Идите на сајт и погледајте шта пише.
Значи пише циљ Делија је не прво фудбал и навијање за Звезду, то је споредно, него је циљ сачувати чистоту вере и нације. Борити се за српство и православље.... нису то пароле, иди погледај сајт човече.

Сале - Милојко је у праву за једну ствар, да тачно је да навијачи, ...сад водје, навијачи, није битно..., делегирају одредјени број људи у скупштину клуба. У великој мањини, то је мањина...Значи скупштина клуба колико год да броји чланова...

Милојко - Важно је да они гласају, у великој већни

Сале - У великој већини су сви који имају право гласа...

Милојко - А то су ...

Сале - ...али навијачи не чине већину скупштине клуба. Тачка. Даље, следећа ствар, ајде да објасним, просто је...
Да се разумемо, једна од ретких вредних ствари која постоји у овој држави су навијачи Црвене Звезде, па је онда једно 100 места празно, па онда можемо да причамо о нечему другом.

Милојко - Они су уништили клуб.

Сале - Ко год буде, ко тврди да постоји некаква милитантна или државна...

Милојко - 100% милитантна

Сале - која води навијаче Звезде сада, да ти навијачи воде клуб, то је на нивоу приче у коју деца не могу да поверују

Милојко - Сале, ево да ти докажем.
Дакле, сви смо сведоци шта се дешавало током овог првенства. Дакле, коме су играчи Црвене Звезде ишли на поклоњење када добију утакмицу ? ... СЕВЕР...
Коме...Дозволи да завршим.
Коме су ишли, и стајали мирно, слушали увреде и враћали дресове кад изгубе утакмицу ? ...СЕВЕР...
Ко је ишао у разбијао аутомобиле када су се играчи, и стављао шампон, кад су се играчи жалили да немају шампон за туширање?
Ишли су северни, навијачи са севера...
Ко је упадао у свалчионице, држао лекције о борбености и звездаштву, о и не знам чему ? СЕВЕР

Сале - Тема гласи ко је Звезду одвео у гроб, није север одвео у гроб него људи који су водили клуб.

Милојко - Север је одвео.
Када је Александар Вучић објавио, рекао, да држава више неће давати кинту за Партизан и Звезду, да морају да се приватизују, сви фактори који воде фудбал, клубски фудбал у Србији су као папагају почели да понављају у медијима "приватизација, то је једино решење".
И једини који су се успротивили томе је звездин север. Преко целог севера је била порука "Вучићу, Звезда је наша".
А и правни идеолог тог севера је поручио у медијима "не може се приватизовати нешто што је већ приватно".
Дакле то је доказ Сале да је Звезда власништво севера и Делија"

http://www.youtube.com/watch?v=RzhQeahqKcY
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 09 Jun 2014 22:43    Post subject: Reply with quote

овај милојко прсо са мозгом жали боже што га држи на овом свету
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 10 Jun 2014 06:35    Post subject: Reply with quote

Ма ти Пантићи,Анђуси и сличне будале нису вредни помена и не верујем да их било ко схвата озбиљно
Back to top
View user's profile Send private message
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 10 Jun 2014 08:57    Post subject: Reply with quote

шумски_коњ wrote:
Ма ти Пантићи,Анђуси и сличне будале нису вредни помена и не верујем да их било ко схвата озбиљно


https://www.youtube.com/watch?v=nIhwRyMtFpM Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 10 Jun 2014 15:00    Post subject: Reply with quote

Добар текст везан за дешавања око нас протеклих дана, али и за времена које долази. Лепо је човек упростио, вреди одвојити пар минута и прочитати. Углавном текст за оне који би да мисле својом главом, а међу нама их има доста.

http://www.nspm.rs/kolumne-slobodana-antonica/zavera-protiv-vucica-ili-vihor-od-smeca.html
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 10 Jun 2014 19:56    Post subject: Reply with quote

Не видим како нечија, лингвистички јако украшена, критика може да буде за све нас који размишљамо својом главом? Па није овај открио топлу воду тиме што је рекао да политичари играју играрије, да се дипломе и докторати стичу на лош начин, а да такви управљају државом (па и ови што су били ученици генерација, професори којекакви и велики интелектуалци су нас страшно ујебали) и тиме што је испрозивао лоше уређење у вези универзитета. . . Како сам каже, он је огорчен противник ове власти, режима и система, па се својствено потрудио да објасни током целог текста како они хоће неком причом о завери да скрену пажњу са тога што су идиоти, да би на крају рекао како тога треба да се клонимо, иако је то можда и истина, јер јел'те они су тешко смеће, а смеће су и они који против њих кују завере, а ми само треба да се боримо. . . У јее, све је објаснио! И шта сад? Лудило неко на улицама, а? Мало сутра. . . Да чекамо да падну следећи тест па опет да се о њима пишу овакви и слични текстови? Па по мени, то и јесте прихватање њихове политичке играрије. . . Тако су од људи и направили политичаре, где свако нешто филозофира, свако има шта да каже, нико никоме не верује, а самим тим нема ни довољно добре организованости у борби за боље сутра, бар не у правој мери! Треба да размишљамо својом главом, али треба и да тражимо начине како да нешто променимо, како да прекинемо ову колотечину у коју смо као народ упали, како да се сложимо и да урадимо све што треба да би прекинули оно што нам се двадесет и кусур година у назад дешава и подигли се из прашине, а не да, као што овај рече, свако нешто, у свом домену, мења на боље! Како може рецимо један дипломирани економиста, запослен као комерцијалиста у некој фирми, са платом којом може себи да обезбеди егзистенцију и евентуално нека солидна кола да промени у области економије нешто? Шта, зарадиће, па ће поделити онима који немају и онда ће и они купити кола и имати за егзистенцију? Сумњам. . . Опоменуће министра да ради како треба исто тако што ће написати текст неки? А како тек да мењају они који једва имају или немају за егзистенцију и они који уопште немају ни посао? Који је њихов домен? Како да нешто мењају људи са Космета? Што ја не могу нешто да променим, а заиста желим? Препуштени сами себи и својим доменима, ми смо подељени да би нама лакше владали! Као и тиме што прихватамо њихове играрије и оптерећујемо се њима! И мени су ови љигави, и ја бих могао да проводим време бавећи се њима, па опет не видим како би то помогло и како ће то нешто да промени на боље. . . Нека је овај текст и крајње добронамеран, неће он помоћи у некој борби за боље сутра, па чак и ако служи за подизање свести о потреби те борбе. Да би се неко борио не мора само да зна све о непријатељу, већ мора и да ради на себи и да, ако је већ непријатељ много моћнији, нађе савезника који ћему у томе помоћи. . .

Што неко рече на овом форуму: Ми смо генерација која пише неславне странице наше историје! Ми не налазимо и поред многобројних разлога за сходно да се удружимо и боримо са лошим стварима које нам многи учинише САМО у претходних двадесет и кусур година, а ПОГОТОВО кад се узме у обзир све што нам је кроз историју као народу учињено! Зато је једино можда позитивно што се мало пробудила жеља за критиком, али је катастрофално што и поред тога влада нека тешка апатија, безвољност и назовите како хоћете. . . Ми који размишљамо својом главом, а имамо у тој глави свест о свему што се дешава, а у срцу љубав према својој нацији као нешто изнад свега осталог, можда се и сетимо да урадимо нешто по том питању. . . А још кад бих започео о томе који су све проблеми које такви имају, почев од оних људских (неповерење, подељеност, завађеност) до оних материјалних (што је поприлично очигледно), могао бих до сутра да пишем. . . Међутим, лако је и с тим проблемима, колики је проблем што многе уопште ни не занима шта ће бити сутра за све ове ствари које сам споменуо, већ ствар препуштају случају, а све горе живе и све више кукају. . . И тако даље. . . Сваки покушај борбе се у последње време некако много јалово завршио. . .
Помози Боже да победе вера, доброта и љубав, па ћемо се све лако договорити, дај Боже, између себе за неко наредно време!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 10 Jun 2014 20:25    Post subject: Reply with quote

Извињавам се што сам писао и ствари које нису за ову тему, а хоћу да кажем и да ово што сам написао апсолутно не значи да ови масовни медији говоре истину, али исто тако треба бити опрезан и према овим мање познатим, а где опет свашта може да се чује. . . О опрезу према делима власти, да не причам. . . Јер су тешка времана већ дуго, а ових дана посебно. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Next

View previous topic :: View next topic
Page 31 of 33

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop