DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Космет је Србија!! Да ли је?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 30 Nov 2009 13:01    Post subject: Космет је Србија!! Да ли је? Reply with quote

Quote:
Savet ministara Evropske unije usvojio je odluku kojom se građanima Srbije, Crne Gore i Makedonije od 19. decembra ukidaju vize za putovanja u zemlje EU.

Švedski ministar za migracije i politiku azila Tobija Bilstrom i potpredsednik Evropske komisije Žak Baro zvanično su saopštili u Briselu odluku o ukidanju viza.

Ministri unutrašnjih poslova i pravosuđa EU na sastanku u Briselu usvojili su dopunu Regulative 539/2001 kojom se državljani te tri zemlje stavljaju na "pozitivan šengenski spisak" što, znači da će biti "izuzeti od obaveze vađenja viza" za zemlje EU, osim Velike Britanije i Irske.

Odluka se odnosi na građane Srbije, osim žitelja s prebivalištem na Kosovu, kao i Crne Gore i Makedonije, odnosno one koji imaju biometrijske pasoše. Oni će u turističke ili slične svrhe moći bez viza da borave u zemljama EU najduže tri meseca, tokom svakih pola godine.

Срамота!
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 30 Nov 2009 14:31    Post subject: Reply with quote

Још мало па ће наши политичари да признају Косово као посебну државу! Јебем ти ја овакве политичаре кад њих за нас овде заболе курац.
Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 30 Nov 2009 15:00    Post subject: Reply with quote

Сваки деда,свака Србска баба,мајка и отац,сваки младић,сви,али СЛОВИМА СВИ,морају да увек и на сваком месту у сваком погодном тренутку уче оне млађе,оне који не знају много о томе шта је за нас Косово.Само тако можемо свест народа да пробудимо,да усадимо нарочито деци која су сада мала да је Космет наше Срце,наша Душа-сврха нашег постојања.
Кум ми предаје у Гимназији,другарице раде у вртићу,сви они верујте свакодневно причају клинцима шта је Космет,ко смо и шта смо.Јер нажалост данас на ТВ,у мадијима Космет тек да се помене и то углавном онако успут.А требало би сваког дана да у образовном програму барем једна емисија буде посвећена Космету.Манастирима и Црквама,историји од средњег века па до данашњих дана.
Богу хвала па се Универзитет у Косовској Митровици одржао,што је тамо велики број студената из Србије,који на тај начин схватају и виде шта је Космет.Ту такође да је среће ова држава треба да направи свој бастион,да се тај универзитет што више осавремени.Да је среће да например катедра за Историју на Универзитету у Косовској Митровици буде и по научно-наставном кадру најјача катедра у Србији.Да катедра Уметничког факултета буде најрепрезентативнија у Србији,јача него на Београдском Универзитету.Тако се практичним стварима брани Север Космета,тако се омладина учи шта је домовина,шта смо ми...
Вајни Србски богаташи,тајкуни,да имају мало свести,оне националне,па да отворе једну фабричицу,да запосле 100 људи макар,да се отварају мала производна предузећа,да чак људи из Србије долазе ту да раде,дакле да вршимо прилив становништва доле,а не супротно....Е тако би требало то браћо,тако би морало...
Јер изгубили се свест код данашњих клинаца који ће једног дана постати научници,професори,радници,шта је Космет и да га КАД-ТАД морамо вратити под своје(за 100,за 200,за 500 година),онда смо и као НАРОД И КАО ЉУДИ заслужили да нас нема.Онда смо НИШТА!НУЛА(значи нисмо ни број).
ДОГОДИНЕ У ДЕЧАНИМА!
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 30 Nov 2009 16:50    Post subject: Reply with quote

Мени се више чини да постајемо кукавице ако оставимо наследницима да решавају проблем Космет!! Имамо МИ доста начина да вратимо Космет само нам треба још више воље а поготово мржње која наравно расте.

Ја лично неби да остављам проблем мојој или вашој деци па таман летела читава скупштина а са њом и тадић у ваздух!!!


МАТЕР ВАМ ЈЕБЕМ У СРЕД УСТА ПОЛИТИЧАРСКУ!!
Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 30 Nov 2009 17:22    Post subject: Reply with quote

Brdjo wrote:
Мени се више чини да постајемо кукавице ако оставимо наследницима да решавају проблем Космет!! Имамо МИ доста начина да вратимо Космет само нам треба још више воље а поготово мржње која наравно расте.

Ја лично неби да остављам проблем мојој или вашој деци па таман летела читава скупштина а са њом и тадић у ваздух!!!


МАТЕР ВАМ ЈЕБЕМ У СРЕД УСТА ПОЛИТИЧАРСКУ!!

Ниси ти мене разумео Брате.Ја само кажем да деци и мојој и твојој и сваког Србина на кугли земаљској треба у СРЦЕ усадити љубав према Космету.А највише на свету бих воле да га наша генерација врати.Због мог покојног оца,друга,због много наше Браће страдалне,због нас самих!
И само ти кажем ако не сада,а оно сутра,прекосутра...Првом приликом.
А тога неће бити ако се они који данас расту отуђе од Космета,ако наши несрећни људи због беде,немаштине крену да га напуштају.
И никако МРЖЊА,веруј ми она ће нас саме изјести.Она више уништава онога који мрзи до онога који је мржњен.Непријатеља треба поразити часно,без обзира на све што је та гамад нама учинила.И кад једном буду одувани таму преко Проклетија,одакле су их разни ветрови донели,моја а и твоја Брате душа ће бити спокојна.И што рече наш почивши Духовни Отац,Светост Павле,кад одемо пред претке да се непостидимо ни ми њих нити они нас.
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
чивија
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Oct 2009
Posts: 57

PostPosted: 30 Nov 2009 18:38    Post subject: Re: Космет је Србија!! Да ли је? Reply with quote

Odluka se odnosi na građane Srbije, osim žitelja s prebivalištem na Kosovu,


мислим да са овим желе да и то мало младих срба са космета да се одјаве са својих адреса и пријаве у србији.тј да их иселе са космета легалним путем
Back to top
View user's profile Send private message
Ултрас Ментал
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 281
Location: на зипи...

PostPosted: 30 Nov 2009 19:24    Post subject: Reply with quote

Слика са српског портала Мондо Mad



http://www.mtsmondo.net/news/vesti/text.php?vest=154229
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 30 Nov 2009 21:04    Post subject: Reply with quote

И сад да не изађемо на улице да прећутимо? Пичке продане, народ ће вам судити!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
Сирмиум Ц.З.
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Nov 2009
Posts: 4
Location: Сремска Митровица

PostPosted: 30 Nov 2009 21:25    Post subject: Reply with quote

Гледам и не могу да верујем!И на ово наравно нико неће реаговати,и нико се неће запитати како је нашим људима који живе доле и виде ову срамоту!Докле више овако?!
_________________
Ој Косово,Косово,
земљо моја вољена,
земљо славних витезова Лазара и Милоша...
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 30 Nov 2009 21:49    Post subject: Reply with quote

За све што радимо у животу морамо прво лични пример да дамо, па после друге да прозивамо, а тренутна ситуација ни на овом форуму није боља. Погледајте само колико је људи погледало ову тему а када је отворена, и генерално и остале теме на овом под форуму и онда упоредите на делу форума где су навијачке приче! Јесте да је ово навијачки форум, али мене подједнако занимају ствари у вези наше трибине као и ствари које се тичу нашег народа, наших земаља и наше вере, а то је оно што би требало да буде најосновније за сваког припадника наше трибине!

Уби нас апатија, незаинтересованост и површност!
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 30 Nov 2009 22:56    Post subject: Reply with quote

Срамота је шта се ради и дешава.
Срамота.
Баш поподне причам са људима из мог окружења, хњих ће да се пријави на неком другом месу,само да би добило привилегију путовања без виза.
Онда ће остати званично само шиптари на Космету..И шта онда да тражимо?
Како неком да објасниш да је то НАШЕ када нас НЕМА?!
''Наши'' нас отераше..
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 01 Dec 2009 00:15    Post subject: Reply with quote

Просто не знам шта бих рекао. Много ме је срамота што се тако олако прелази преко тога да не важи за Србе са Косова и Метохије, не само стоке на власти што то ради, него и народа!
Back to top
View user's profile Send private message
Каспер
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Aug 2008
Posts: 120

PostPosted: 01 Dec 2009 02:08    Post subject: Reply with quote

Мислите да би та стока на власти смела тако да се понаша да ми као народ нисмо отишли у к...???Сад се доле иде само у "куповину"(као бугарска некад..Сачувај нас Боже),а кад питаш те исте људе да ли су отишли до неког манастира,да ли су питали те ЈУНАКЕ који су остали како им је,да ли им треба нешто одговор је "ма јел си ти луд био сам у журби".
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 01 Dec 2009 15:03    Post subject: Reply with quote

Газе преко свега, цепају нам државу ко како стигне, због виза фактички признају Косово. Војводини дају лажне привилегије као држави, ситуација у Рашкој области константно затегнута. да не помињем недавне протесте Бугара у Босилеграду у којем су тражили да се врате старе бугарске територије које су срце Бугарске. На скупу је говорио човек који је рекао да им је доста стогодишњег српког терора. А Србија цвета због виза Twisted Evil
_________________
Има људи кад попију па им после буде зло.
Back to top
View user's profile Send private message
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 01 Dec 2009 16:13    Post subject: Reply with quote

Quote:
Баш поподне причам са људима из мог окружења, хњих ће да се пријави на неком другом месу,само да би добило привилегију путовања без виза.


Брате исти је случај и овде у поморављу, велики број људи планира да промени пребивалиште само да би добили могућност да путују без тих јебених виза.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop