DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

занимљиво
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 75, 76, 77  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Milos
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Mar 2008
Posts: 133

PostPosted: 24 Nov 2009 22:40    Post subject: Reply with quote

shomi wrote:
мишко дугује велике паре дистрибутерима,произвођачима...дакле велика су потраживања а систем је такав да побуне никакве не сме да буде,
Тачније не може да буде.. Када произвођач даје робу великим системима, као што су макси, метро, идеа, итд, условљен је да робу да, па назовимо то "на реч", јер уколико желе да систем узима робу од њих, одричу се права да узму меницу.. тј немају могућност принудне наплате, и све што им остаје јесте да чекају и надају се уплати која обично касни, или иде у толико делова и толико развучено да малтене губи сврху.. Гомила фирми већ има огромне проблеме због тога, бар се тако прича, а по новинама.. мук!
_________________
Ја сам године, провео са тобом, теби дао све, за тебе живео..
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 24 Nov 2009 23:16    Post subject: Reply with quote

Словенци су му недавно одузели инвестицију од 250 милиона евра у Љубљани зато што није уплатио депозит...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Жишка
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 160
Location: Београд

PostPosted: 25 Nov 2009 06:43    Post subject: Reply with quote

симбе wrote:
Жишка wrote:
Не знам да ли је неко пратио информације у последња два месеца везано за улазак америчког капитала у Делта Холдинг (инвестициони фонд Континентал чини ми се).
По информацијама које имам, то је већ завршено раније и практично удео М. М. у целој компанији сада не прелази више од 5%, односно он је мањински власник. Већински власник су дотични фондови из САД-а чији је власник Рокфелер.
Покушаћу да пронађем новинске текстове па ћу их поставити накнадно, али веза између дотичне господе је и те како јасна и јака. Након свега овога креће прича о издавању књиге и сл. Нимало случајно, нарочито ако знамо да се скоро ништа не дешава пуком случајношћу, нарочито у том свету крупног капитала.


није корисно да износимо непроверене информације. Новински текстови нису адекватан извор информација.
Није ме мрзело да мало проверим ово, па сам погледао власничку структуру Делте. 100% власник скоро свих привредних друштава у оквиру Делта холдинга је HEMSLADE TRADING LIMITED, Кипар. Неколицину друштава заједно са овом кипарском компанијом држе, у мањинском делу, поједине компаније из Холандије, и тд... Кад будем стигао, направићу целу анализу власничке структуре Делте ако неког занима да види...


Информације које сам изнео нису непроверене и из новина већ из других извора који су поуздани и тачни, само се један чланак провукао на сајту Б92 (бизнис део) али су га склонили, не могу да га пронађем иако сам копао цело јутро по старијим чланцима.
У сваком случају, да ли си покушао да дођеш до порекла капитала компаније са Кипра коју си поменуо. Савет је да и не покушаваш зато што води до Девичанских острва па назад на Кипар па према САД, тачније....неко се јако добро постарао да се до порекла и извора капитала не дође. Ако желиш да верујеш у власничку структуру коју ћеш пронаћи на званичном сајту Делте или уопште у новинским вестима, веруј. Критичар је писао о томе колико неке ствари које могу деловати невероватно, заправо после неког времена добију праву форму и значење, сам си рекао да новински текстови нису адекватан извор информација, веруј да нису ни информације које сама компанија објави, нити оно што ћеш можда пронаћи у привредном регистру, пошто постоји 1000 начина да се замаскира порекло капитала уколико постоји жеља, наравно ово и кошта.
Информацију коју сам изнео могу детаљније да ти објасним ако желиш на П.П. али стојим иза онога што сам рекао....Мишко у целој компанији тренутно има 5% капитала, остало није његово и у власништву је породице о којој је више људи овде писало.
Да ли ти је мало чудно да управо М.М. објављује биографију Рокфелера.....зашто баш њега и зашто баш он поред свих издавачких кућа у Србији. Овакве ствари се не дешавају случајно, дуго се и добро припремају. Да ли има још некога ко мисли да је инцидент на утакмици са Хајдуком био случајан имајући у виду све чињенице, добро је планирано време када ће се направити онаква провокација. На жалост, један дечко испашта већ дуго због прљавих игара али о овоме постоји прича на другом топику...не бих да кварим тему.
_________________
Са Звездом до смрти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 25 Nov 2009 07:27    Post subject: Reply with quote

Quote:
i Goran Perčević, generalni direktor izdavača kompanije „Interkomerc a. d.".
За млађе, Дачић и Перчевић су били најперспективнији млади социјалисти за време Слободана, данас је 2009-та, један је министар унутрашњих послова, други, колико видим, се бави издаваштвом.
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Nov 2009 08:15    Post subject: Reply with quote

вест од прошле године, али доста говори :

"Izdanje knjige Baraka Obame “Smelost nade“ na srpskom jeziku predstavljeno je na Pravnom fakultetu u Beogradu.

O knjizi i o Baraku Obami govorili su izdavač Goran Perčević, direktor “Interkomerca“ i bivši funkcioner SPS-a, i Den Šomon, direktor političkih kampanja senatora Obame u periodu od 2003. do 2005. godine u Ilinoisu, kao i kampanje "Obama 2010".

Milka Forcan, Goran Pitić, Zoran Anđelković - Baki, Oliver Antić, Rodoljub Šabić, Goran Vesić i Borka Vučić okupili su se zbog promocije jedne od najprodavanijih knjiga u SAD, knjige "Smelost nade” američkog predsedničkog kandidata Baraka Obame"

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=317300

.
Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 25 Nov 2009 09:04    Post subject: Reply with quote

Па да..Перчевић је ако ме сећање добро служи једно време био и директор Беобанке,Боркин пулен.Лихвари су узели Србију под своје одмах после 5.октобра.
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Nov 2009 10:53    Post subject: Reply with quote

Колико знам, Перчевић никада није био директор Беобанке , али можда грешим. Могуће да је био у неком одбору . Сада му је седиште фирме у бившим просторијама Беобанке, можда те је то збунило.
А што се тиче лихвара, па Србију су држали под контролом и пре 5. Октобра.
Борка Вучић је једна од клучних личности на овим просторима.

"Borka Vucic was Slobodan Milosevic's mentor as he ascended at the state-run Beogradska Banka, and she more recently has been central to his political survival."

http://www.usnews.com/usnews/culture/articles/970721/archive_007469_3.htm

Критичар wrote:


- 1978. Слободан Милошевић постаје Председник Беобанке, тада највеће банке у Југославији.

- 1979. одржан Конгрес Међународног Монетарног Фонда у Београду у Сава Центру који је изграђен за ту прилику. Конгрес је лично отворио Тито и то је био последњи скуп који је он отворио пред своју смрт. Занимљиво је да се Конгреси ММФ никада раније нису одржавани у државама које нису сматране блиским политици западних сила. То вероватно најбоље говори на коју страну је нагињала политика тадашње Југославије. Још један непроверени али занимљив податак је тај да је Конгрес ММФ одржан у Београду можда понајвише захваљујући Борки Вучић и Слободану Милошевићу.

- 04/05/1980. Тито умро.

- 1981. први немири на Косову. Иако сам се трудио нисам успео да пронађем тачан одлазак Слободана Милошевића у САД где је послат као представник Беобанке. О том периоду се јако мало зна. Ево цитата из једног текста који је везан за тај период :
"Nije ni cudo da su se komunisticki aparatcici, kao srpski predsednik Slobodan Milosevic, takodje bili ukrcali sa elitom UN / NSP neko vreme. U jednom clanku iz novembra 1993. godine, pod nazivom "Plutokratija je ziva i zdrava u Americi," citirao sam nesto sto mi je Milosevic rekao tokom naseg prvog susreta u njegovoj kancelariji u Beogradu u januaru 1990. Evo odlomka: "Secam se da sam sreo (Dejvida) Rokefelera kao i (Larija) Iglbergera (bivseg americkog ministra spoljnih poslova) na jednoj gala zabavi u znak otvaranja ogranka u Njujorku," rekao mi je ovaj nekadasnji beogradski bankar pre skoro cetiri godine (t.j. u januaru 1990. godine) "I iako je Iglberger bio vazan zvanicnik vlade, dok je Rokfeler bio `samo` biznismen, primetio sam da je Iglberger Rokfelera nazivao `gospodine`, dok je Rokfeler Iglbergera nazivao samo 'Lari.'"
http://www.youtube.com/watch?v=aI7cnMGboDk&feature=related

- 1983. Слободан Милошевић се враћа у Београд , напушта тадашње директорске позиције и озбиљније се посвећује политици.

- 1987. Милошевић постаје Председник Председништва СР Србије.

Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 25 Nov 2009 11:36    Post subject: Reply with quote

У праву си,ја сам погрешио.Био је онај дрипац Златан Перучић,јбга године ме стижу Брате.А за Борку знам,па зато је ваљда била омиљена и код нових ''демократских'' власти.
У сваком случају корисно за млађе...Кад боље размислим нас проклети лихвари држе у шаци од ћопавог па све до данашњих дана.Мада смо сада у никад горем положају,бар обичног становништва што се тиче,кад дође до утеривања дугова....
Још једном хвала за одличан упис,пар ствари које нисам знао,сада су много јасније..
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 26 Nov 2009 02:06    Post subject: Reply with quote

Хтео сам да се надовежем на тему новог система дистрибуције карата али ми се ова тема чини много прикладнијом.
Елем, драго ми је да видим и из приватних разговора схватам да људи у принципу увиђају у чему је опасност било какве новотарије те врсте. Ништа се на свету не догађа ад хок. Ради контроле, спровођења било какве идеје, потребно је радити бенигно, неприметно и корак по корак. Можда је овај систем само први корак, надам се да грешим. Радује ме што наши људи увиђају проблем и схватају опасност тенденције.
Хајде да наведем пар примера, чисто да направимо неку врсту паралеле. можда грешим али ипак...
Интернетом, као најбољим информативно-едукативним оружијем, увелико кружи Ај Кју тест за Србију. Можете га наћи на разним фејсбуцима, сајтовима Владе, сајтовима разних организација и слично. Да ли сте се питали да ли је то тек тако, још једна врста забаве и апликације у низу, или пак има нешто дубље у томе? Бојим се да је ово друго, поготово ако се узме у обзир остављање личних података, разврставање по свим могућим аспектима и слично. Параноја? Можда да, можда не... Само закључите да ли то има везе са теоријом "успављивања нације" и слично.

Други пример. Сви знамо за стриктну контролу путем камера, такозваног СиСиТиВи-ја, у земљама нео-либералног капитализма, потрошачког зомбизма, такозване демократије. Због чега је лансиран "Велики Брат", "Фарма" и остали ријелити програми? Да ли вам је сада у подсвести нормалније да вас неко гледа, прати? Што је најгоре, све ће бити умотано у "демократску" конфету зарад Ваше безбедности и слично. Вероватно је некима сад то нормално. Упознао сам људе који одобравају камере на сваком углу, чиповане личне карте, кућне љубимце, генетски модификовану храну, спорне лекове. Све то иде из исте кујне драга брачо.
Ипак, због чега пишем о овоме, а сви то знате? Због чињенице да се ствари постављају тако да их временом, подсвесно, прихватамо као норму. Иде се корак по корак и инерција тенденције чини своје.
Нећу више да Вас замарам драга браћо, само још једна ствар.
Споменули смо Беобанку. Шта је са потраживањима те банке, шта је са њеном имовином која је одузета и дата држави и ко зна коме? То су битна питања која нико не диже. Немају муда, не смеју, поделили колач? ко зна... Само знам да је хиљаде људи радило по тим банкама, да су имале од чега да се санирају, да су им многи дужни, да имају активу, а да је много људи, моја мајка изнеђу осталих, остало на улици... Idea
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 26 Nov 2009 02:08    Post subject: Reply with quote

RUSOFIL wrote:
Хтео сам да се надовежем на тему новог система дистрибуције карата али ми се ова тема чини много прикладнијом.
Елем, драго ми је да видим и из приватних разговора схватам да људи у принципу увиђају у чему је опасност било какве новотарије те врсте. Ништа се на свету не догађа ад хок. Ради контроле, спровођења било какве идеје, потребно је радити бенигно, неприметно и корак по корак. Можда је овај систем само први корак, надам се да грешим. Радује ме што наши људи увиђају проблем и схватају опасност тенденције.
Хајде да наведем пар примера, чисто да направимо неку врсту паралеле. можда грешим али ипак...
Интернетом, као најбољим информативно-едукативним оружијем, увелико кружи Ај Кју тест за Србију. Можете га наћи на разним фејсбуцима, сајтовима Владе, сајтовима разних организација и слично. Да ли сте се питали да ли је то тек тако, још једна врста забаве и апликације у низу, или пак има нешто дубље у томе? Бојим се да је ово друго, поготово ако се узме у обзир остављање личних података, разврставање по свим могућим аспектима и слично. Параноја? Можда да, можда не... Само закључите да ли то има везе са теоријом "успављивања нације" и слично.

Други пример. Сви знамо за стриктну контролу путем камера, такозваног СиСиТиВи-ја, у земљама нео-либералног капитализма, потрошачког зомбизма, такозване демократије. Због чега је лансиран "Велики Брат", "Фарма" и остали ријелити програми? Да ли вам је сада у подсвести нормалније да вас неко гледа, прати? Што је најгоре, све ће бити умотано у "демократску" конфету зарад Ваше безбедности и слично. Вероватно је некима сад то нормално. Упознао сам људе који одобравају камере на сваком углу, чиповане личне карте, кућне љубимце са чипом, генетски модификовану храну, спорне лекове. Све то иде из исте кујне драга браћо.
Ипак, због чега пишем о овоме, а сви то знате? Због чињенице да се ствари постављају тако да их временом, подсвесно, прихватамо као норму. Иде се корак по корак и инерција тенденције чини своје.
Нећу више да Вас замарам драга браћо, само још једна ствар.
Споменули смо Беобанку. Шта је са потраживањима те банке, шта је са њеном имовином која је одузета и дата држави и ко зна коме? То су битна питања која нико не диже. Немају муда, не смеју, поделили колач? ко зна... Само знам да је хиљаде људи радило по тим банкама, да су имале од чега да се санирају, да су им многи дужни, да имају активу, а да је много људи, моја мајка изнеђу осталих, остало на улици... Idea
Back to top
View user's profile Send private message
рашанин
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2009
Posts: 237
Location: kod jataka...

PostPosted: 26 Nov 2009 06:57    Post subject: Reply with quote

RUSOFIL wrote:

Споменули смо Беобанку. Шта је са потраживањима те банке, шта је са њеном имовином која је одузета и дата држави и ко зна коме? То су битна питања која нико не диже. Немају муда, не смеју, поделили колач? ко зна... Само знам да је хиљаде људи радило по тим банкама, да су имале од чега да се санирају, да су им многи дужни, да имају активу, а да је много људи, моја мајка изнеђу осталих, остало на улици... Idea

Ето Брате РУСОФИЛ,моја мајка која је такође 30 година радила у Југобанци је остала исто тако без посла.Тако да смо и по тој несрећи исти...Но,пази ово Брате,када си већ поставио питање потраживања те четри највеће Србске банке.Југобанка је напр.имала хотел на Копаонику.Свако од вас ко је био на Копаонику вероватно и зна за тај хотел који се налази тик до хотела Гранд.И напр. за разлику од хотела Гранд који је сада да би испунио услов о добивању четри звездице добио од града Рашке екслузиван плац за паркинг место,има и свој плац.Даље,као кредитор електропривреде Србије,тј. електродистрибуције Рашка,Југобанка филијала Рашка је имала у ЕПСовом одмаралишту у Бечићима 15так својих апатрмана,а сама зграда Југобанке у Рашки је у строгом центру града.Е сад у згради је погађај која банка-Интеза.Апартмане у Бечићима не знам ко је узео,а хотел на Копаонику,чик погоди?А радници ником ништа.
Е сад могу само да предпоставим шта је са атрактивним локацијама по Београду,када је у једном малом градићу била таква јагма и отимачина.А да су могле да се санирају како нису,али то никоме није одговарало,јер је требало да уђу Социете Женерал,Хипо итд итд...
А млади револвераши који су пристигли у земљу после 2000(Питић,игром случаја мој земљак,Јелашић,Ђелић)сви радили по тим банкама и разним консултанско-кредитним и које каквим фондовима(лихвари).И онда им добро дошло,потали се са Мишком,Беком и осталим Слобиним привредницима,поузимали врх локације,хотеле,апартмане,па фирме које су дуговале тим банкама сада ником не дугују и ови их купе без дуговања....
Или сам ја у заблуди великој или је ова игра отприлике овако одиграна....
_________________
https://youtu.be/zLfXw7IicGs
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 29 Nov 2009 16:24    Post subject: Reply with quote

http://www.alo.rs/politika/21801/Dinkic_prodao_banju_Siptaru
Back to top
View user's profile Send private message
Хегемониста
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2009
Posts: 141

PostPosted: 29 Nov 2009 22:51    Post subject: Reply with quote

Одлична тема, међутим до мало људи допиру ове речи..везано за банке, поставићу линк за један текст који је нанајбољи начин показао како су лопови покрали све што се могло покрасти под плаштом "европских промена", било би добро да свако прочита:
http://www.nspm.rs/ekonomska-politika/ubijanje-srpskih-banaka.html
_________________
Спаси Србију и убиј се, Борисе
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 29 Nov 2009 23:40    Post subject: Reply with quote

"Добро је што народ не разуме монетарни и банкарски систем, јер да разуме, колико сутра би избила револиција".
Хенри Форд
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 30 Nov 2009 13:01    Post subject: Reply with quote

Молим вас, прочитајте ово пажљиво са максималном концентрацијом ,јер ниједна написана реч није сувишна. Чини ми се да нигде нисам прочитао једноставнији текст који боље објашњава ствари. Неће вам бити добро када прочитате, али свакако да је добро да разумете шта вам се дешава у приватном животу, шта се дешава у Србији, шта се дешава на нивоу планете.

http://www.serbianwings.com/fusion/fullnews.php?fn_id=12

.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 75, 76, 77  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 77

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop