DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Патријарх Павле преминуо
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 20 Nov 2009 17:49    Post subject: Reply with quote



На утакмици Србија-Ј.Кореја у Лондону.
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 20 Nov 2009 18:10    Post subject: Reply with quote

СтефанЈ wrote:
Критичар wrote:
Јесте приметили телевизијски програм ? Ја стварно ретко, ретко гледам телевизију, али на пример ових дана нисам могао тако рећи ока да одвојим. Толико интересантних, и поучних емисија, а поштеђени смо били разноразних глупости.
Замислите да је увек овакав телевизијски програм, колико би били и интелигентнији и бољи , и као индивидуе, и као народ и као цела заједница.


Жива истина, баш јуче сам причао о томе..
Законски је одређено да када су дани жалости да Телевизије не пуштају забавне емисије(где спадају дебилне емисије Фарма,Велики брат и остале глупости)а новине морају да на насловној страни истакну да је дан жалости,стога смо ми били поштеђени глупости које су тренутно најгледаније,у недостатку тих емисија(које се дневно дају по 20 сати)овдвојили су време(хвалим те Боже)за религиске емисије и емисије посвећене упокојеном Патријарху,и по мени је сада програм био много бољи,и човек је ставрно могао да се духовно образује и с' таквим програмом сам сигуран да би доста људи почело да се интересује за Православље,али нажалост то је било само 4 дана(да није законом регулисано сигуран сам да не би било ни толико)сада смо се вратили редовном програму дебилних ријалити шоуа који буквално заузимају по 20 сати на телевизијама које их приказују....
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Kordunas
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Feb 2009
Posts: 628
Location: Sever Marakane

PostPosted: 20 Nov 2009 21:03    Post subject: Reply with quote

СтефанЈ wrote:
Критичар wrote:
Јесте приметили телевизијски програм ? Ја стварно ретко, ретко гледам телевизију, али на пример ових дана нисам могао тако рећи ока да одвојим. Толико интересантних, и поучних емисија, а поштеђени смо били разноразних глупости.
Замислите да је увек овакав телевизијски програм, колико би били и интелигентнији и бољи , и као индивидуе, и као народ и као цела заједница.


Жива истина, баш јуче сам причао о томе..

Дефинитвно,код мене исти коментари у кући,значи први пут да нико није тражио даљински,сви су тако смирено и пажљиво пратили емисије о патријарху Павлу,толико је владала нека позитивна енергија,на мене је такође утисак оставила емисија са Драганом Николићем,мислим да се зове "Где цвета лимун жут",толико родољубља,паметних и поучних ствари није било целе године колико смо видели за ова 4 дана...И мислим да је Србија показала да је још увек на добром путу,а они што су прекречили графит код Бранковог моста дан пре сахране су још једном показали право лице...
_________________
ВОСТАНИ СЕРБИЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 20 Nov 2009 21:09    Post subject: Reply with quote

Е да само сми ми сваки дан као што смо били тај дан.Ја не могу да препознам нас у тим данима.Све се живо променило,од програма па до нас самих људи.Толико људи на једном месту,чекање по неколио сати..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
veinar90
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 179

PostPosted: 20 Nov 2009 21:11    Post subject: Reply with quote

Kordunas wrote:
СтефанЈ wrote:
Критичар wrote:
Јесте приметили телевизијски програм ? Ја стварно ретко, ретко гледам телевизију, али на пример ових дана нисам могао тако рећи ока да одвојим. Толико интересантних, и поучних емисија, а поштеђени смо били разноразних глупости.
Замислите да је увек овакав телевизијски програм, колико би били и интелигентнији и бољи , и као индивидуе, и као народ и као цела заједница.


Жива истина, баш јуче сам причао о томе..

Дефинитвно,код мене исти коментари у кући,значи први пут да нико није тражио даљински,сви су тако смирено и пажљиво пратили емисије о патријарху Павлу,толико је владала нека позитивна енергија,на мене је такође утисак оставила емисија са Драганом Николићем,мислим да се зове "Где цвета лимун жут",толико родољубља,паметних и поучних ствари није било целе године колико смо видели за ова 4 дана...И мислим да је Србија показала да је још увек на добром путу,а они што су прекречили графит код Бранковог моста дан пре сахране су још једном показали право лице...

Где цвета лимун жут је заправо филм о Првом светском рату,ко није погледао препоручујем.
Графит "Нема предаје"?!?
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 22 Nov 2009 21:22    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 23 Nov 2009 08:51    Post subject: Reply with quote

Графит Нема Предаје је ето баш згодно прекречен како би се поново скренуле мисли нације са нашег највећег проблема. Слажем се да је услед смрти првог човека наше цркве, са правом све све потиснуто у други план, али је смрдљиво то што је прекречен огромни свакодневни подсетник наше муке. Ето све у духу визних олакшица.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 23 Nov 2009 09:28    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:


вероватно је ружно што ћу овде писати,али невероватно је како је у92 ових дана радила на свему да умањи значај самог патријарха и његовог величанственог испраћаја.Лагали су прво за број људи,те неколико стотина те 200.000,онда доводили те неке људе који су у време опела патријарха причали како је то бљутаво,како председник државе мора само да пошаље саучешће и ништа више,како је лоше што је чак 3 дана био дан жалости већ није требао ниједан,како је сав народ што је дошао на сахрану изманипулисан од неког,што војска држи почасну стражу,што је сандук био отворен,како није забрањен масован скуп,како омладина која је дошла тад дошла јер је то као занимљивост у граду нека атракција тог дана а не да би исказала поштовање духовном оцу наше нације,онда текстови на њиховим сајтовима...значи ништа им није свето,мислио сам биће бар ово.
У духу патријархових речи да завршим не желећи да се ова прича нешто наставља и распламсава нек им Бог опрости не знају шта раде али ово са ове слике њих највише и боде у очи.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 23 Nov 2009 10:30    Post subject: Reply with quote

Не знам на шта конкретно мислиш, ја сам гледао синоћ Утисак недеље. Страшно...не могу да верујем да има људи који тако мисле. Било је речено доста од тога што си навео, људи су причали управо о томе да нису требала бити 3 дана жалости, и то су радили док су ишле рекламе. Када су се након реклама укључили опет у програм,водитељка није уопште поставила питање него се расправа наставила даље, тј није ни стала. Причали су глупости о цркви које немају везе, како имао велики удео у државној власти (као пример навели Косово, како се црква мешала у то државно питање). За не поверовати
_________________
Има људи кад попију па им после буде зло.
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 23 Nov 2009 11:51    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
Толико интересантних, и поучних емисија, а поштеђени смо били разноразних глупости.
Замислите да је увек овакав телевизијски програм, колико би били и интелигентнији и бољи , и као индивидуе, и као народ и као цела заједница.
Коју моћ има само једна потпуно чиста душа ...


Слушао сам на Студиу Б изјаву аутора и водитеља емисије ,,Агапе'', Александра Гајшека, која се приказује истој телевизији, да медији сносе велику одговорност за то што нам се нација налази у оваквом стању данас. Рекао је да су медији најодговорнији зато што се воде пре свега профитом, који велике газде желе да остваре за кратко време без бриге о менталном здрављу народа... Људи се понашају насилно када им приказујеш насиље сваког тренутка (насиље рађа насиље), затупљују ум некаквим глупим емисијама којих је све више, не знају да распознају лаж од истине... Затим је нагласио да тих 3-4 дана у току којих није било таквог медијског притиска, видели смо сви како је одреаговала наша нација, и сви Православци код нас уопште. Поменуо је и да би држава требала да регулише некаквим прописима шта се све појављује на ТВ-у, и тиме се озбиљно позабави стањем нације која се свакодневно нарушава у медијима.
То је први пут да чујем да је неко тако јавно од тих људи који раде у ТВ компанијама ијавио тако нешто... Свака реч му је била на месту!
Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 01 Dec 2009 16:20    Post subject: Reply with quote

причао сам скоро са једним својим пријатељем за вашег светлог патријарха Павла и дошло до тога какав је скроман био човек са тим каква тежина за судби народа, земљи а чак и више било на његових леђах, каква одговорност према целокупној историји и према Бога..и показао сам другару ови слики који сам видео тек први пут само после смрти патријарха Павла

http://gdb.rferl.org/A92B252A-E695-4B2D-92E2-F2DFA603409E_w527_s.jpg

http://dubus.by/UserFiles/Image/vtramvae.jpg

па онда дечко испричао мени једну историју за њега коју сам исто нисам знао пре и која још једним показује какав то човек..

Чули сте вероватно за Св.Серафима Саровског, великог руског светаца..његови мошћи има и у Београду у малој цркви лево од храма Св.Саве, чини се црква Св.Марка али могу да грешим..у време рата и бомбардировања Србије донели тада икону са делом његових мошћи из Русији у Београд и поставили тамо у цркви..

у 2003 г. патријарх Павел гостовао у Русији и заједно са осталими црквенима људима отишли су возом из Москви у Саров на прославу где налазе позната Саровска пустињ. Свих госте сретили на железничкој станице и лепо проводили у хотели..али један тренутак схватили су да се "изгубили" негде Српског патријарха Павла..кад су се вратили на станицу он мирно сидео на свом кофру и лево-десно гледао околину..од превоза близини био само један комби за редовни превоз на којом патријарх опуштено и без икаквих проблема отишао за хотел..за неких других полиција прекида трафик на путу, возе се мерцедесами и чартер авионами, а ту је човек са таквим положајем у јавности слободно кретаје редовним превозом



ВЕЧНАЯ СЛАВА И ЦАРСТВО НЕБЕСНОЕ ДОСТОЙНОМУ СЫНУ СВОЕГО НАРОДА СЕРБСКОМУ ПАТРИАРХУ ПАВЛУ
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 10 Dec 2009 22:34    Post subject: Reply with quote

Quote:
- У тренутку кад је дошао тај моменат није било уздаха, ропца, гримасе на лицу, грча, ничега - причао је тихим гласом отац Методије своју причу живота. - Тог јутра је на мене био ред да служим литургију у капели на ВМА. Али, нешто ми се није дало да изађем из апартмана, а да га не причестим. Имао сам неки осећај да ће се нешто десити ако будем одсутан. И причестио сам га даровима које сам имао ту. У последње време он је стално држао затворене очи, али све је чуо. Кад сам прочитао молитву за причешће, он је отворио очи и гледао ме буквално у очи. Чуо ме је и кад сам га питао: „Ваша светости, хоћете ли да се причестите“? Тихо је одговорио: „Хоћу.“
- „Бог помогао и Бог благословио“. Причестио се као ниједном за тих годину и по дана. Тако мирно, спокојно. Све је указивало да му је то последња причест. Чинило ми се да је и он то знао. Затворио је очи и није их отварио док се није упокојио. Ја сам пошао да служим литургију, и кад сам завршио, скинуо одежде и кад сам стигао до врата апартмана, он је умро. Као да је чекао да се литургија заврши, пребирао је осећања и детаље тог новембарског јутра отац Методије.


Цео текст: http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=165022&title_add=Osetio%20da%20je%20%3Cbr%2F%3Eposlednja%20pri%C4%8Dest&kword_add=patrijarh%20pavle
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 22 Dec 2009 22:05    Post subject: Reply with quote

Емисија/документарац
Његова светост патријарх Павле

"Његова светост - Патријарх Павле" је получасовни фељтон са патријарховим беседама; снимљеним од маја 1994. до 14. октобра 2006. у Метохији и на Косову, где је господин Павле богослужио 34 лета као епископ рашко-призренски.

Порука патријарха Павла о најрадоснијем хришћанском празнику - Ускрсу, снимљена је 1. маја у Пећкој патријаршији, где је Његова светост са свештенством служио Ускршњу литургију.

Чин увођења у трон пећких патријараха - устоличење 22. маја 1994. Посета двојице поглавара Косову и Метохији, маја 1994. године: патријарха српског Павла и тадашњег поглавара Руске цркве Алексија Другог.

Јубилеј, 125 година Богословије Светих Кирила и Методија у Призрену. Прво богослужење Његове светости у Девичу, у Дреници.

Представљање књиге патријарха Живот по Јеванђељу, у Приштини, и последњи интервју снимљен у престоном храму српских архиепископа и патријараха, Пећкој патријаршији, о манастирској слави - Покрову пресвете Богородице - 14. октобра 2006. године.

Емисију ауторке Биљане Савић можете погледати уочи четрдесетодневног помена благопочившем патријарху Српске православне цркве, 23. децембра у 20.30 на другом програму РТС-а. РТС-сателит у 23:20

извор: www.rts.rs
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ултра` Пг
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2008
Posts: 232

PostPosted: 23 Dec 2009 10:22    Post subject: Reply with quote

У четвртак, 24. децембра 2009. године, у Спомен-храму Светог Саве на Врачару, са почетком у 9,00 часова, биће служена заупокојна саборна света Литургија и четрдесетодневни парастос блаженопочившем патријарху српском Павлу. Парастос ће бити служен на крају свете Литургије, око 11 часова. После тога, у манастиру Раковици, на Патријарховом гробу, биће служен мали помен.

Као мало уздарје Цркве свом верном народу и свима који су у личности патријарха Павла препознали лучоношу Васкрсења Христовог или су, као људи од вере, односно људи добре воље, спремни да прихвате његову кратку, али мудру поруку Будимо људи! - Информативно-издавачка установа Српске Православне Цркве ће на дан парастоса присутнима у храму Светог Саве поклонити по један примерак овог фото-албума.
Наредних дана, преко надлежних институција, ова књига молитвеног сећања биће достављена свим Православним и другим Црквама и верским заједницама, већим библиотекама у Србији и Републици Српској, страним државницима и дипломатима, као и Србима у расејању, а потом ће њено електронско издање бити постављено и на интернетску презентацију Српске Православне Цркве (www.spc.rs).
Користимо прилику да позовемо вернике да у четвртак у Спомен-храму Светог Саве узму молитвеног учешћа у саборној светој Литургији и четрдесетодневном парастосу блажене успомене Патријарху српском Павлу.
Епископ бачки Иринеј

http://www.spc.rs/sr/saopstenje_za_javnost_23_decembar_2009
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 24 Dec 2009 12:09    Post subject: Reply with quote

Веома сам поносан као грађанин Ниша што смо први подигли споменик Патријарху Павлу

Снимак

http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=304
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop