DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Србија?!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Патриота
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Mar 2009
Posts: 93

PostPosted: 08 Jun 2009 12:52    Post subject: Reply with quote

НЦБ wrote:
није да браним ни једне ни друге, али јесу ти политичари дошли сами на власт или су их грађани те исте земље изгласали.. беспотребно млатите празну сламу..


По том правилу и српској химни би требало звиждати, јер нашег драгог председника боли курац за Косово, а наш народ га је изгласао.
Не треба звиждати ни на једну химну. То јесте ствар културе и та химна представља народ једне земље и саму земљу. Не представља ни политичаре ни тренутне грађане, ни људе који одлучују питање о косову у тој земљи, просто представља симбол те земље. Постоје земље чији смо велики непријатељи, али и постоје песме, увреде и речи да се то искаже, а звиждање њиховој химни је понижење за нас. Мене је првог било срамота да гледам како цео стадион звижди на химну неке државе која је признала косово. То нема везе са везом, и не схватам људе који су то радили!
_________________
За крст часни и слободу златну, за краља и отаџбину, слобода или смрт!
Back to top
View user's profile Send private message
Nasty-Boy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Aug 2006
Posts: 25
Location: USA

PostPosted: 08 Jun 2009 13:11    Post subject: Reply with quote

У потпуности сам сагласан са Патриотом. То је по мени одраз некултуре једног народа када звижди на нечију химну. Сад што се Француза тиче били су нам савезници у све и једном рату, сем у последњих 20 година. Што се неко не запита што? Јел зато што нас је водио Милошевић који нас је водио у пропаст или ето чисто зато што су одлучили одједном да нас неготиве. Једноставно не постоји беспрјекорно савезништво данас између било које државе. Требали би да се трудимо да поправимо односе са њима, јер нам то може само бити у интересу. Кад би се инатили свима који признају Космет, тек би онда остали признали, јер би нам тада политика била незрела. Међутим код химни, људи звижде зато што мисле да је то нормлано, а не зато што је неко признао Космет.
Што се навијања тиче у првом полувремену је било скроз спонтано, и чак једно 5 до 10 минута није било уопште навијање са Севера. Тада је југ искрено било бољи и кренули су људи да навијају и да позивају све трибине. Касније коначно је неко кренуо да води навијање са шипке и било је јако добро, поготово Тамо Далеко или Ој Косово, Косово. Међутим онда из мени нелогичних разлога тај који је водио је опет сјео на шипку, и престало је навијање. Онда се поново Југ чуо, који није био гробарски, него је напуњен људима из Републике Српске. Ја сам исто имао карту за Југ, али сам је замјенио за Север. У другом полувремену је било млако на почетку и касније је кренуло боље. И онда се десио врхунац када се навијало Хајмо цео стадион. И када су се сви одазвали онда креће пјесма И ко не скаче тај је шиптар. Наравно нико сем Севера и можда Југа није навијао на исту. Реално зар је очекивати да ће Запад и Исток навијати уз Ко не скаче тај је шиптар. Зар није било логично тад кренути са навијањем Србија, Србија или Марширала Марширала Краља Петра Гарда или можда најбоље са Косово је срце Србије. Кладим се да би цио стадион навијао уз такве пјесме које су у сваком случају љепше. Касније се опет десио исти сценарио када је кренуло хајмо цео стадион. Нисам задовољан навијањем јер је било очигледно да су људи хтјели да навијају, само је био потребан неко ко ће да води цијели меч.
_________________
Правда за Уроша!!!
Back to top
View user's profile Send private message
БазилФолти
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 May 2009
Posts: 35
Location: Србија ФКЦЗ

PostPosted: 08 Jun 2009 13:26    Post subject: Reply with quote

Шта се уопште постиже звиждањем током интонације химне неке земље која је признала Косово,од тога се наши сународници неће леба најести. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
BUBILI
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Jun 2009
Posts: 9

PostPosted: 08 Jun 2009 13:26    Post subject: Reply with quote

Ако је неко прочитао бољи текст од овог о химни и репрезентацији у последњих 10 година скидам капу. најежила сам се и само што нисам заплакала каква нам је судбина
http://sportal.rs/news.php?id=4038
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 08 Jun 2009 13:28    Post subject: Reply with quote

Nasty-Boy wrote:

Онда се поново Југ чуо, који није био гробарски, него је напуњен људима из Републике Српске. Ја сам исто имао карту за Југ, али сам је замјенио за Север..
колико сам чуо постоји неки договор да кад репрезентација игра на нашем стадиону да тад коп буде на југу,а кад се игра на јна на северу.Пре је коп био на истоку ...Тако да то нису гробари само,били су колико сам видео тамо и мераклије,таурунуми,људи из Р.Српске,капирам и вероватно неки људи са наше трибине можда су мислећи да ће тамо бити организовано навијање отишли на југ.
Скоро кад је репрезентација играла на јна утакмицу,коп је био на северу јна.
Ако неко зна нек потврди дал је то дефинитивно или овако се иде од утакмице до утакмице.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 08 Jun 2009 13:46    Post subject: Reply with quote

Звиждање химни, онако из фазона, је простаклук. Када је Маракана звиждала Јерменима, да сам могао, у земљу бих пропао од срамоте... рецимо..

Моје лично мишљење је да француској химни не треба звиждати, али исто тако би могао да се постави један транспарент на француском (величине овог пољског од пре неки дан) на коме би се написало да Срби поштују француску из првог светског рата, али ову данас не. Уосталом, не треба заборавити ни онај интересантан моменат из историје да Шарл де Гол (тада француски председник) није хтео да дође на ноге ћопавом загорцу јер је стрељао Дражу Михаиловића. Звиждањем Марсељези ја бих пљунуо на гроб и прадеди и деди и Дражи и сваком другом равногорцу који је био под Дражином командом.
Свака будала може да буде злобна, али шмекер не може да буде било ко. Ја бирам ово друго.

Уосталом, ко је прошле године био испред словеначке амбасаде вероватно се сећа да споменик захвалности Француској није порушен, већ је био обмотан црним платном. За паметног човека та порука је више него јасна.
Back to top
View user's profile Send private message
stefan308
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Jun 2009
Posts: 1

PostPosted: 08 Jun 2009 13:52    Post subject: Reply with quote

ljudi najvaznije je da svi nauce nasu himnu.Dupla je sramota sto mi zvizdimo tudjoj himni a pola stadiona cuti kad je nasa himna.
Back to top
View user's profile Send private message
Сенза Паура
ДЕЛИЈА


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 143
Location: клиса

PostPosted: 08 Jun 2009 14:06    Post subject: Reply with quote

Срамота је да пишеш латиницом.
Back to top
View user's profile Send private message
фонси
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 107

PostPosted: 08 Jun 2009 14:12    Post subject: Reply with quote

Најважније је да ти пишеш ћирилицом.Друга ствар,сигуран сам да 90% људи који су свиждали нису имали представу зашто звижде,колективна свест народа о Косову је на веома ниском нивоу,тако да не верујем да се ико на стадиону сетио тога,пре ће бити да им је остало укорењено од времена када се звиждало химни "хеј словени",усташким,или тако неким химнама,па се сад више не зна ни коме,ни кад,ни зашто се звижди.Као што је неко већ напоменуо пре ће бити да је из малограђанста и некултуре то одрађено.
_________________
Правда изнад закона!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Jack Sparrow
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Feb 2009
Posts: 95

PostPosted: 08 Jun 2009 14:34    Post subject: Reply with quote

СтефанЈ wrote:
пошто претежно гробарској популацији је било испод части да певају песме на наше мелодије


smile
_________________
Он није лопов ни убица,па да лежи 10 година !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Делија_М
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 158
Location: Црвено-бели град

PostPosted: 08 Jun 2009 15:29    Post subject: Reply with quote

По мени је много глупо да нам било ко пева химну на било којој утакмици репрезентације, а нарочито фудбалској.Све оно личи на оне Америчке глупости када играју финала рагбија, и осталих њихових спортова...
Мислим немам ја ништа против оног типа што изводи химну,али мислим да нам то никако није потребно и да је боље да маса запева химну,јер ем што боље звучи,а такође је и додатни стимуланс играчима...
Овако се преплићу гласови и брзина певања,тако да ако је икако могуће у наредним мечевима треба прекинути са овом,по мени непотребном "церемонијом"!!!
_________________
ЗВЕЗДА,СРБИЈА,НИКАД ЕВРО-УНИЈА!
Back to top
View user's profile Send private message
Woodoo
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Oct 2003
Posts: 118
Location: Београд

PostPosted: 08 Jun 2009 15:41    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Звиждање химни, онако из фазона, је простаклук. Када је Маракана звиждала Јерменима, да сам могао, у земљу бих пропао од срамоте... рецимо..

Моје лично мишљење је да француској химни не треба звиждати, али исто тако би могао да се постави један транспарент на француском

Уосталом, ко је прошле године био испред словеначке амбасаде вероватно се сећа да споменик захвалности Француској није порушен, већ је био обмотан црним платном. За паметног човека та порука је више него јасна.


Паметноме доста. Један добар транспарент би у срце погодио 100 пута више него звиждање химни којим ни близу не би постигли оно што желимо.
И могу да се кладим да пола оних што звижде не раде то због Косова, а кад би их питао зашто звижде, не би умели да кажу разлог.
_________________
Најдоски је одлично скочио али нажалост само преко пречке.
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 08 Jun 2009 15:58    Post subject: Reply with quote

Транспаренти на француском језику, током интонирања Марсељезе "Наша туга што нисте исти као када смо заједно војевали за слободу света - већа је од звиждука" погодиће тамо где треба. Три транспарента видљива камерама, новинарима, на Северу, истоку и југу, три истоветна, само током "Марсељезе" и пун погодак.
Обавести се јавност о томе унапред, сви заћуте док иде химна Француза. Потом загрми "Боже правде" и..

.. и онда тајац. Званично, српски, навијачки (и не само навијачки) минут тишине - јер славних Француза више нема. И о томе се унапред обавесте они који обавештавају јавност. Просто је, остави се летак у прес-ложи. Минут тишине, први минут меча, зато што великог пријатељства два народа више нема.

Е, тек онда их одувамо са "Маракане". У сваком смислу. И оном националном, да се не заборави да није лако више не звати све Французе "браћом", као што су нас деде училе да јесте и да ће увек бити. И да се покаже да смо ми сами - већи од било каквог звиждука.



Звижде само немоћни.
А ми смо далеко од тога, јер нисмо од оних који се тек тако мире са "неминовношћу".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 08 Jun 2009 16:28    Post subject: Reply with quote

Ој Енглези, Швабе и Французи, једном ћете добити по гузи.
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
Патриота
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Mar 2009
Posts: 93

PostPosted: 08 Jun 2009 16:51    Post subject: Reply with quote

Одлична је идеја за транспарент! И ја се слажем да нам није потребан индивидални извођач химне. Ми знамо да је певамо, па ћемо то и радити. Оно на Аустрији је личило на кафану, он пева једно, ми већ на другој строфи, то ми се уопште не свиђа. Нисмо ми Амери што не знају химну па мора неко да им пева, а и они што знају никада не певају. Химна је песма народа те земље, и треба бити испевана. Ми то радимо најбоље, и треба улогу певача химне препустити хиљадама људи, да покажемо како се то заједно пева. И још што се тиче транспарента може да се уради као оно на дербију, нпр. ''браћа, борци, јунаци, то су некад били Французи, а ко сте ви?!'' Нешто на ту фору, да их подсетимо ко су некада били, а које су пичке сада!
_________________
За крст часни и слободу златну, за краља и отаџбину, слобода или смрт!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop