DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Краљевићи???
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 29 Dec 2008 21:40    Post subject: Reply with quote

ГГТ wrote:

У тренутку када нам отимају Свету земљу, када је народ невиђено отупео у сваком погледу, када се она говна која себе називају политичарима спрдају са овом земљом, они уместо да поведу народ, прелазе у католичанство!? Јебо те онај ко те васпитао таквог. Како год било, видимо да нису стигли ни у Србију да сврате ове године.

Због овог написаног ћу вероватно навући гнев 95% чланова форума, можда чак и бити банован, али ме занима ваше мишљење (поготово оних који су на разноразне начине напљували краљевску породицу): Да ли за вас постоји икаква паралела између овог чина и узимања црногорског држављанства у ситуацији горе цитираној(па да додам да се стварањем те државе раздвојио српски народ и да је та држава признала оцепљење свете српске земље) од стране наше велике клупске и српске легенде. Ако не постоји ок, али ако постоји зашто се исто тако нисте избљували на теми која говори о том потезу.
Back to top
View user's profile Send private message
Света
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Sep 2008
Posts: 238
Location: Шабац

PostPosted: 29 Dec 2008 22:14    Post subject: Reply with quote

Александрови синови,тј један од њих,а тренутно и сам Александар је престолонаследник.Отуд и ово повремено експонирање у јавности,помагање народу,бла,бла.С друге стране,а као што сам напоменуо у ранијем посту,Томислављеви синови су некако заобиђени у свему овоме.Постоји прича да је Павле,кога је наследио Александар,имао о њему врло лоше мишљење итд,али се по не знам ком основу овај обрео као насленик престола.Постоји то правило примогенитуре,где је наследник престола најстарији мушки потомак,али дешава се и ово,као што неко рече.Иначе,колико ја знам,ови Томислављеви и Александрови нису у добрим односима,јер се компликују ствари око поделе Милочера,неких поседа у Црној Гори,а Александар би неке винограде у Тополи,иако је то тестаментом остављено Томислављевој деци.Smile Њихова слава је Св.Андреј и славе је одвојено,једни у Белом двору(Александрови),а други у својој кући на Сењаку.
_________________
Од рођења мог,није прошо' без имена твог,ни дан,ни година,Звездо Црвена!
Back to top
View user's profile Send private message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 29 Dec 2008 22:17    Post subject: Reply with quote

Брате искрено ја би драге воље прихватио Хрватски пасош овог момента само да имам право на њега, ал имам онај на који имам право а то је Босански ( бих ). ко зна чему то може користит, а и све да сам ја мизеран и мали и ти и Џаја прешао у ислам кога брига за то, то нисам ја у кога гледа 10 другова и 7 чланова породице, ни Џаја у ког гледа можда 10 000 људи, то је КРАЉЕВСКА ПОРОДИЦА, у коју гледају сви Срби у преко које цео свет гледа 10 милиона Срба...
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 29 Dec 2008 22:41    Post subject: Reply with quote

Да али овде постоји неки изграђен став о одређеним личностима, који доста људи здраво за готово прихвата, и уздржава се сваке расправе која би могла да компромитује опште вољене и да похвали или ваздигне оне који се не воле. Џаја је узео Милино држављанство у деликатном тренутку због неког свог личног интереса и на неки начин можда разочарао оне који га сматрају иконом, али због свега што је претходило том чину нико се није усудио да га критикује а камоли да га испљује (да је пикси то рецимо урадио верујем да би у навијачким причама била отворена тема и не би било битно да ли пиксија гледа 100 или 10 000 људи, он би био највећа сиса, попут краљевског рода тренутно). Сада је изашао један обичан новински чланак о потомцима наших славних предака и свако себи даје за право да се избљује на најексплицитнији могући начин иако је то краљевска породица, а о Џаји је изашао 1001 чланак и нико није рекао речи. Па се питам да ли је Џаја важнији од краљевске крви нашег народа, или се једноставно на форуму неко не сме пљувати, а неко сме, док ћемо за то време селективно бирати, како нам одговара, који су чланци веродостојни а који нису.
И за крај да се разумемо, ја не браним Карађорђевиће, чак напротив, само ме фасцинира како се одједном тако оштро реагује на нешто доста осетљиво,а у сличној ситуацији се вешто избегао сваки коментар
Back to top
View user's profile Send private message
паћо
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Jul 2008
Posts: 228
Location: Крајина

PostPosted: 29 Dec 2008 23:18    Post subject: Reply with quote

Комплетна ова расправа и међусобна упоређивања мишљења о нашој нам краљевској фамилији и дотичним особама као нпр. легенди нашег клуба указују колико смо склони да изблатимо личности у малом временском року на основу новина ,које колико ја знам у 97% су у "власништву владајуће вечине",има велику позадинску страну приче која више неговори о тим људима које оптужујемо тренутно за неке ствари већ о нама самима колико смо се у овом злу времену изгубили и постали "зависници" јефтиних новинарских прича,постајемо а јако смо близу да постанемо (не група него остали) типични "западњаци" робови новинарских и сличних инф. и да расуђујемо по њима уместо да се ако нас нека доктрина интересује позабавимо њоме и откријемо шта сотји иза ког камена. Нимало небраним лоше поступке Краљевске фамилије,свакако да их има и нормално је да их критикујемо а мислим да би било занимљиво повућу неку јавну дебату у народу у којој би се без лажи указало на промене и шта оне носе кад би Краљевска породица Карађорђевића вратила се на престо,ово је јако "опипљиво" за власт и ДБ (дојче бан Very Happy ) и верујем да се неће баш десити Sad
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 29 Dec 2008 23:26    Post subject: Reply with quote

Апатинерс брате грешиш.Прво ево ти мој текст у вези Џаје са теме стуб срама.
николаБГ wrote:
Што се мене тиче ја се са новинским текстом слажем. Не може једно дупе а две клупе. Ако је Џаја већ узео ЦГ држављанство нека је, али после признања Косова ја више ниједног црногорца не могу да сматрам пријатељем. При овоме наравно не мислим на Србе из Црне Горе.

Џајино име има тежину, а пре свега он има обавезу према нама, Делијама, и уколико се јавно не одрекне тог парчета ништавног папира, за мене је подржао независно Косово.


ја не видим ништа лоше у узимању ЦГ држављанства јер ЦГ је Српска Држава и пре или касније то ће морати поново тако да буде. Видим лоше у Џајином ћутању после признања независног Косова од стране Дукљана, и не одрицања од тог истог држављанства јер то је за особу џајиног калибра морао да буде морални чин.

А сада за карађорђевиће... ја сам монархиста и апсолутно сам за то да Србија буде Краљевина. Често пута сам се расправљао и бранио краља јер не зна Српски, јер није радио ово или оно( а реално као породица нису се баш исцимали за Србију сем Јелисавете) дакле слепо сам бранио фамилију Карађорђевић увек, јер је то наша краљевска лоза.

Али брате, наши су се принчеви покатоличили, еееееееееееј???? Ста је следеће? И ти то поредиш са Џајом и тражиш исту реакцију на форуму за оба поступка?!? НИКО НЕМА БЕЗГРАНИЧНО ПОСТОВАЊЕ, НИКО СЕ СА ЊИМ НЕ РАЂА И СВАКО МОЖЕ ДА ГА ИЗГУБИ. Наши Карађорђевићи(под условом да је текст из новина тачан) за мене више не постоје. Остали како хоће!
Back to top
View user's profile Send private message
риџект
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jul 2005
Posts: 505
Location: тамо где најлепше сунце сија

PostPosted: 29 Dec 2008 23:36    Post subject: Reply with quote

Да ли неко можда зна шта је са синовима покојног ЊВ Принца Томислава Карађорђевића? Из првог брака има сина Николу рођеног 1958. и из другог Ђорђа (1984.) и Михаила (1985.). Поред Јелисавете, покојни принц је ипак био оно што члан наше краљевске породице и треба да буде - поносни Србин Православац. Сећам се да ми је другарица из Тополе кад сам био мали причала како је упознала Принчеве и како је причала са Томиславом, тад нисам схватао колика је то част. 'ајде ако неко нешто зна о њима.
_________________
Дођи на Маракану!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Za kralja i otadzbinu!
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Dec 2008
Posts: 65

PostPosted: 30 Dec 2008 04:24    Post subject: Reply with quote

Ја не могу да кажем да за мене не постоје, јер као што николабг каже, цео сам их живот бранио и цео живот сам био на њиховој страни. То што су ме неки нападали са ''како краљ не зна српски'' је неопевана глупост. Он као прво прича и разуме српски, и поред тога говори још 4 језика, што је велика ствар, и битан податак о краљевској породици. Краљевине су одувек сарађивале, и мислим да је прекомерно удубљавање у другу краљевину и резултат кршћења у католичкој цркви. Јесте то разочавајућа ствар, и сваки дан чујем нешто ново, што ме натера да помислим за шта се борим и ка чему теђим, али шта ћемо, свет је пун изненађења.

Ви много бурно реагујете на све, без икаквог и проверавања колико је информација тачна. Не играјмо на прву лопту, све ће да се разреши и да дође на своје. Надам се, испливаће оно најбоље.

Ова информација ме је разочарала и натерала на размишљање да ли су краљевићи права ствар за нас, али у сваком случају ја остајем уз њих јер знам да су они најбоља могућност од ових које сада имамо. Ако треба да се гледа и на најгори начин, ко је најмање лошег за нашу земљу учинио, то су они.
_________________
''Слобода или Смрт''
Back to top
View user's profile Send private message
Света
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Sep 2008
Posts: 238
Location: Шабац

PostPosted: 30 Dec 2008 07:39    Post subject: Reply with quote

риџект wrote:
Да ли неко можда зна шта је са синовима покојног ЊВ Принца Томислава Карађорђевића? Из првог брака има сина Николу рођеног 1958. и из другог Ђорђа (1984.) и Михаила (1985.). Поред Јелисавете, покојни принц је ипак био оно што члан наше краљевске породице и треба да буде - поносни Србин Православац. Сећам се да ми је другарица из Тополе кад сам био мали причала како је упознала Принчеве и како је причала са Томиславом, тад нисам схватао колика је то част. 'ајде ако неко нешто зна о њима.


Обојица живе у Београду,са мајком.После смрти принца Томислава,Михаило(млађи син,1985 годиште)се сам вратио да живи у Београду.Година дана касније,за њим долазе и Линда и Ђорђе.Обојица говоре Српски.Не течно,али поприлично добро.За Михаила не знам,али знам да је Ђорђе навијач Звезде. Laughing Не ватрени,али навијач.Мало је фалило да дође на овај последњи дерби на Маракани. Shocked Као што сам поменуо негде у претходним постовима,Линда добар део свог времена проводи на релацији Косово-Београд.Бави се хуманитарним радом итд.Не знам тачно како помаже,јер нико од њих троје то не помиње много,али верујем да значајно доприноси.
_________________
Од рођења мог,није прошо' без имена твог,ни дан,ни година,Звездо Црвена!
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 30 Dec 2008 08:01    Post subject: Reply with quote

Света wrote:
.С друге стране,а као што сам напоменуо у ранијем посту,Томислављеви синови су некако заобиђени у свему овоме.Постоји прича да је Павле,кога је наследио Александар,имао о њему врло лоше мишљење итд,али се по не знам ком основу овај обрео као насленик престола.Постоји то правило примогенитуре,где је наследник престола најстарији мушки потомак,али дешава се и ово,као што неко рече.Иначе,колико ја знам,ови Томислављеви и Александрови нису у добрим односима,јер се компликују ствари око поделе Милочера,неких поседа у Црној Гори,а Александар би неке винограде у Тополи,иако је то тестаментом остављено Томислављевој деци.Smile Њихова слава је Св.Андреј и славе је одвојено,једни у Белом двору(Александрови),а други у својој кући на Сењаку.


Не би ја о тренутним односима, имовини, немирисању најближих... То само да доказује да су Срби, јер нажалост ми Срби смо склони томе да се у породици свађамо, препиремо око имања и томе сл. ... Знам случајеве где браћа нису говорила по 20-30 година због земље... Зашто ово причам, па зато што је било појединаца који су својевремнео тврдили да Карађорђевићи нису Срби... Ево га линк ка тој причи:
http://www.lsv.org.rs/forum/viewtopic.php?p=1187&sid=3b68afbe2e44e9288757d90fc352d390
http://www.armbell.com/obrenovic/viewtopic.php?p=413&sid=b4f8e89bc13cf5b8fbc0f2e7ab55feb7&mforum=obrenovic

Такође, не би улазио превише у ову причу, и моји претходници су рекли да с обзиром ко све покреће ове теме у јавности ништа не би чудило да се намерно ствара кампања против династије...

Ако је тачна ова прича из новости, оно што охрабрује је да се спомињу два принца који нису престолонаследници, најстарији принц Петар је дакле православац!!! Цитирао сам Светин пост јер је мало збунио са причом о Павлу и Александру (ког Александра спомињеш??)... Кнез Павле је био брат по стрицу са Александром Првим (убијен у Марсеју 1934.) који је деда садашњем престолонаследнику Александру... Иначе Александар је постао краљ иако није био најстарији већ је то био Ђорђе који је проглашен неурачунљивим... Е сад, принцеза Јелисавета је ћерка кнеза Павла који је био једини пунолетни мушки потомак Карађорћевића у моменту када је убијен Александар, али се Александрова лоза толико раширила да Павлови наследници никако не могу претендовати на престо... Томиславови још увек могу јер је он рођени брат краља Петра, тј. оца престолонаследника Александра... Ако нисам био у потпуности јасан, ту су линкови са лозом Карађорђевића:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/d/db/KaradjordjeviciFamilyTree.png
http://www.krunaozren.org/_sgg/m4_1.htm

Придружио би се онима који тврде да без обзира на неке грехе престолонаследника Александра, већи део живота подржавам монархију и живим за дан када ће моја/наша Србија постати Краљевина! Нажалост, овакве вести не доприносе побољшању слике о Карађорђевићима и не иду нам у прилог у борби преобраћања Срба у монархисте... Оно што већина републиканаца као главни адут у причи против нас има јесте Александров проблем са српским језиком, што је свакако смешан разлог за бити против монархије... Случајно имам неке познанике у краљевској фондацији, и поразило ме сазнање да Он једноставно нема вољу да научи српски како треба и да му ово читање унапред писаних текстова и размена основних речи на српском представља више него довољно... Иако зна да му противници највише замерају на томе... Ја би зарад успеха и добробити свог народа и кинески научио ако треба а камоли српски... Ипак, остајем монархиста и ништа ме неће поколебати у томе, само се надам да ћу за свог живота и живота свих Вас мојих истомишљеника доживети Краљевину Србију!!!
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 30 Dec 2008 10:39    Post subject: Reply with quote

@НиколаБГ
да би ме скроз разумео, рећи ћу овако, суштина мог писања није у упоређивању поступака Џаје и Карађорђевића, суштина је у реакцији на форуму, која је плод тог схватања здраво за готово и неразмишљања својом главом.....Џаја је урадио то што је урадио са држављанством од мафијашке државе(ко год да у њој живи мафијаши и шиптари је воде), по новинама је у 100 чланака оптужен за малверзације и крађе и никога није попљувао и нико није веровао тим чланцима јер то овде није популарно и о томе се не прича(ето изузев тебе и можда још неког, али нико то није учинио овако отворено и слободно као на овој теми)..... Са друге стране на прву се узима један једини чланакј о краљевској породици као веродостојан(и то чак само један његов делић) и најстрашније се пљује. Дакле двоструки аршини. Мени се свиђа што овај форум има широко едукативни карактер и ван уско навијачких тема, али ајде да људи мало више размишљају о томе што се пише и о чему се расправља а мање да упијају.

То је све што имам рећи, видим да има доста људи који желе размењивати информације стриктно везане за тему, па да не давим са овим више.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 30 Dec 2008 13:14    Post subject: Reply with quote

Quote:
Princ Mihajlo Majkl Karađorđević, sin kneza Aleksandra i unuk kneza Pavla,


http://www.vesti.rs/Svet/Samoubistvo-u-njujorskom-ofisu.html
http://www.vesti.rs/izvor/Unuk-kneza-Pavla-umesan-u-prevaru-veka.html
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 30 Dec 2008 13:22    Post subject: Re: Краљевићи??? Reply with quote

николаБГ wrote:
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=134774

ШПАНИЈА
Принчеви Петар, Филип и Александар су последњи пут били у Београду прошле године. У међувремену су чешће одлазили у Шпанију, да посете мајку Марију да Глорију, војвоткињу од Сегорбе, очуха и сестре близнакиње Марију дел Сол и Марију дел Луна. Драги су гости на шпанском двору.
Били су и у месту Вила Мадрике дела Фондеса, где су краљевићи Александар и Филип крштени у католичкој цркви. Како кажу, убеђивали су сестре да поново посете Београд - дискотеке и сплавове. Договорили су се да у Србију заједно опет дођу наредног лета.


Изгледа да то све није истина.
Quote:

Lazi Vecernjih Novosti
1. Krstenje Princeva Filipa i Aleksandra se nije odrzalo u katolickoj crkvi.
Princevi su krsteni u dnevnoj sobi palate Villamanrique de la Condesa. Krstenje su vodili mitropolit Hristofer iz Amerike i Vladika Lavrentije iz Sapca.

2. Princevi su u 2008. bili u Srbiji

3. Princevi su se i ove godine slikali zajedno sa Prestolonaslednikom i Princezom

_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 30 Dec 2008 16:29    Post subject: Reply with quote

значи молим вас памет у главу убудуће, барем ми знамо шта су то новинарске свињарије, то више нису ни лажи него свињарије, и ајде убудуће пре оштрих речи за овако огромно крупне ствари барем да проверимо целу причу. текст је исувише чудно напсан да би био како треба, ево прочитајте опет.као све фино, а цео смисао текста је како нису ту и како их баш заболе за србију...сад на крају ако испадне да је све лаж, јел се неко чуди?????
у овако тешком тренутку, српске новине немају паметнија посла него да блате српску династију!!!!!
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 30 Dec 2008 16:36    Post subject: Reply with quote

Нисам међу онима који је осудио Карађорђевиће на основу једног новинског текста, али мислим да није прикладно правити било какву паралелу са Џајићевим случајем, па ни овакву о постовима на форуму какву је Апатинерс покушао да направи. Сматрам да нико добронамеран неће правити паралелу између Џајићевог случаја и било ког другог. Сви знамо зашто је Џајић узео црногорски пасош. Ништа се он није више огрешио о ову државу него што се она огрешила о њега. Џајић је неспорна спортска величина ове државе, величина каква се у нормалним срединама воли, мази, пази, држи као мало воде на длану, а овде се држава понела према њему као према псу. Он је радећи своје послове овој држави дао све, био је први међу свим светски признатим српским фудбалерима, а као функционер је клубу у коме је радио донео европску и светску титулу. Ова држава му је као награду за то доделила лисице и то на онај начин, пред камерама. И за то смо сви делом криви, од нас којима је доста времена требало да се огласимо по овом питању, до самих органа који су донели срамну одлуку да Драгану Џајићу ставе лисице. Лично да сам на његовом месту, отишао би негде у Тунгузију и више се не би окренуо назад, а државу која ми је то учинила, па и народ не би вредновао више од црног испод нокта. Како нема услова да стекне пасош Тунгузије, он се определио да узме онај за који има услове. А ми треба да се замислимо и запитамо да ли је и наша срамота то што дозвољавамо да се једна таква српска величина боље третира у нама непријатељској држава (а свака која је признала Космет је непријатељска) него од стране нас самих.

У праву је ћале једног другара који је Џајићево хапшење прокоментарисао овако: ''Једино би трагичније било да је не дај Боже ухапшен Патријарх Павле, а каква су говна ни то ме не би зачудило.''
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop