DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

одговори на питања
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 01 Oct 2008 17:25    Post subject: Reply with quote

Свуда круже приче како је он сад материално угрожен и да живи као постанар.Ако је тачно да лоше живи онда то показује каква је ова држава.Нападом на њега кажу да је нападнута држава а шта та држва ради за њега.Мада сам сад чуо да живи у стану који је отео неком човеку.Зна ли неко нешто о томе?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Chombeto
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 84
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 01 Oct 2008 17:50    Post subject: Reply with quote

...против "господина" Трајковића је унутрашња контрола наводно водила/води истрагу због подвале фалсификованх евра приликом куповине стана. Он је наводно лику увалио 30 или 35 000 фалш јевреја,а кад га је овај сконтао и тражио да му да прави новац или му врати стан, Трајковић му је пријетио и рекао да лик подвали неком, као што је он њему!
Ту причу сам чуо још почетком ове фарсе од суђења и монтираног судског процеса! Мислим да је неко већ писао на форуму о томе.
Ако је то тачно,било би добро то негдје објавити!
_________________

СТОП РЕПРЕСИЈИ,СЛОБОДА НАВИЈАЧИМА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 02 Oct 2008 09:14    Post subject: Reply with quote

Треба напоменути чињеницу да је то можда и једина утакмица те сезоне да су претрес вршили пандури!!!!!
Самим тим је бесмислено суђење функционерима Звезде,делегату а у крајњој линији ни назнака да је цео случај намештен и да су медији необјективни пошто то нигде и никад нису објавили. Такође, и Трајковићеве приче ''организован линч,појачана музика.редари'' пада у воду
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
miki69
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2002
Posts: 343

PostPosted: 02 Oct 2008 18:37    Post subject: Reply with quote

Па добро, ајде онда сви који смо били на тој утакмици да поднесемо контра тужбу против МУПа који су вршили претрес на тој утакмици,против јавног реда и мира јер се тад десио оно што они наводе '' Покушај убиства''. први се пријављујем.
Back to top
View user's profile Send private message
smilla
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Jan 2006
Posts: 48

PostPosted: 04 Oct 2008 13:54    Post subject: Reply with quote

Читава ситуација подсетила ме, или ме чак данима већ, подсећа на једног јунака чију сам судбину годинама делила, емотивно, а сада је психо-физички деле неки мени блиски људи трпећи због нечега што је произашло као резлутат слободног човека у њима.
Јунак о којем говорим такође је својом искреношћу доведен пред свршен чин. Мада искреност није ту толико битна колико „слобода“. Ками карактерише слободу као врхунски дар људског бића који функционише до тренутка док не угрожава нечију туђу слободу. Свако од нас различито реагује на неправду а само они који поседују свест реагују управо побуном. За мене је побуна исконски крик човеков, нешто што у себи држе само они искрени и разумни. Они који не прихватају. Они који не затварају очи.
Имамо право, као људска бића, да се бунимо. Међутим, побуна је данас утопија. Слободан и разуман човек данас је угњетаван, чак и заробљен. Овај свет наметнуо нам је да ћутимо, да се покоравамо, да губимо на свом егзистенцијалном карактеру. На оном карактеру који је за нас најбитнији као за људска бића.
Без слободе ми смо ништа.
Побуна је много битнији појам за мене. Побуном човек покушава да побољша свет. Схватајући да је то немогуће, човек запада у депресију која се граничи са апсурдом, постаје му тешко. Та побуна о којој говорим полази од колективне побуне и завршава се као облик „усамљене побуне“, која нас тако неостварена може навести на тешка питања и нерешиве проблеме. Може нас довести и до облика апсурда у којем се налазимо збуњени и неснађени разочарани управо чињеницом да нас је наша добра намера и искрен мотив довео до нечега потпуно супротног.
Побуна у нама живи као чин отклањања неправде. То је каткад и несвестан чин, непромишљен и брзоплет али свакако храбар и разуман. Побуна у нама није смишљена, нема места покварености или манипулацији. Она је природан чин сваког људског бића којег неправда боли. Толико да доведе до физичког затварања и одузимања слободе. Да ли је вредно?

Знам да овим постом нисам рекла ништа битно нити сам на било који начин допринела ситуацији. Хтела сам да изразим лични револт, нешто што ме је годинама уназад доводило у тешке и чак безизлазне ситуације али исто тако сам желела да пружим подршку својим утамниченим пријатељима и увек их позовем на побуну против онога што „прља“ ствари које волимо а то нам некако увек најтеже пада и то не желимо да гледамо.

Да ли је вредно? Да ли има смисла? Да ли смо нешто променили?

Истински, не. Али, као људска бића осећамо се добро, слободно, живо. Ја нисам човек који би требало ово да пише, јер нисам у ситуацији заробљених. Опростиће ми сви који ће се због овога на мене наљутити. И разумећу њихову љутњу. Али управо ти утамничени започели су велику мисију, а то је освајање слободе.

Горепоменути Ками је давно изврнуо картезијанску тезу рекавши: „Буним се, дакле постојимо!“ Моји пријатељи су својим чином од 19. септембра направили корак напред у томе да постану људи.

Живели слобода и радикални хуманизам!
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 13 Oct 2008 10:21    Post subject: Reply with quote

Цитат
ЈОВАН ПАВЛОВИЋ АДВОКАТ НАВИЈАЧА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ ОСУЂЕНОГ НА 10. ГОДИНА РОБИЈЕ

Урош је добро дете

Ако полиција није у стању да реши обезбеђење оваквих спортских догађаја, постављањем мрежа, претресима и на друге начине, онда не требају да дижу хајку на једног осамнаестогодишњег клинца

Адвокат Уроша Мишића, осуђеног на 10 година затвора због покушаја убиства жандарма Небојше Трајковића на ''Маракани'', тврди да оваква драконска казна његовом клијенту не би биле изречена ни да је ''са земунцима планирао атентат на Ђинђића'' и најављује жалбу Врховном суду Србије.

Говорите да је пресуда срамна. Зашто је тако квалификујете?
-По објављивању пресуде Урошу, сутрадан су се, у свим новинама и електронским медијима, појавиле две невероватно супротне вести: да је тај исти Окружни суд у Београду, Урошу Мишићу, за покушај убиства полицајца, изрекао казну затвора у трајању од десет година и друго, да је двојици малолетника за тешку телесну повреду са смртним исходом, што је, безмало, равно убиству, ученика Николе Ковачевића, изрекао по три године малолетничког затвора.

Сматрате да није било основа да се Мишићу суди за покушај убиства?
-У образложењу првостепене одлуке, суд се позива, између осталог, и на мишљење и налаз судских вештака Института за судску медицину у Београду. Оно што је значајно јесте то да вештаци категорично тврде да је жандарм Трајковић задобио више опекотина, које су појединачно и скупно оквалификоване као обична тешка телесна повреда. Дакле, повреда која није, нити је била, опасна по живот.

По вашем мишљењу, која би била адекватна казна за оно што је Мишић урадио?
-Овде нико не бежи од одговорности. Мишић мора да одговара јер нико нема право да пали бакљом другога. Чињеница је да је Урош добро дете и да није имао намеру да убије било кога. Он је једноставно залутао на тој утакмици. Понела га је стихија и стампедо навијача који су видели Трајковића и помислили да је у питању противнички навијач.

Одбрана све време тврди да се од Мишићевог случаја, уз притиске из МУП-а, прави пример. Мислите ли да постоји и њихова одговорност за оно што се догодило?
-Ако полиција није у стању да реши обезбеђење оваквих спортских догађаја, постављањем мрежа, претресима и на друге начине, онда не требају да дижу хајку на једног осамнаестогодишњег клинца. На фудбалске мечеве долазе људи који су надрогирани, да ли игром, да ли алкохолом или опијатима. Полиција то зна и на њима је да обезбеде сигурност на теренима.

Шта је са Трајковићем? Условно говорећи, да ли је, макар делом, и он сам крив за оно што му се догодило?
-Основно је питање шта је Трајковић радио на северној трибини. Његово задужење је било да са обележеног места, ван домашаја навијача, посматра ко прави нереде на стадиону. Међутим, он је самоиницијативно, без таквог наређења, сишао на трибине, што је представљало провокацију за навијаче.

Одбрана тврди и да је жандарм мењао свој исказ више пута током суђења?
-Тачно. Од исказа који је дао у полицији до његовог сведочења на суду, Трајковић је мењао свој исказ, сваки пут у све већој мери оптужујући Уроша за покушај убиства. Не сме се заборавити да је други жандарм, који се налазио на два метра од Трајковића и Уроша на ''Маракани'', на суду рекао да он ни у једном тренутку није приметио намеру код Уроша да Трајковићу угура бакљу у уста.

Да ли ће те и када покренути жалбени поступак?
-Примили смо решење о продуживању притвора Урошу и то је прво на шта улажемо жалбу. Једва чекамо отправак пресуде како би, од ВСС, затражили њено укидање и враћање на поновни претрес. Ако ВСС то не прихвати, тражићемо преиначење пресуде и драстично смањење казне.

ПРАВЕДНА ДРЖАВА

Пре неколико дана деветнестогодишњи Урош Мишић осуђен је на десет година затвора због наводног покушаја убиства полицајца у цивилу на фудбалској утакмици. У медијима је представљен као хулиган који је коначно смештен тамо где заслужује, мада, нажалост, нико није озбиљно саслушао обе страну догађаја. Погрешио Урош јесте, треба да одговара, да добије казну, али заслужену, не да му се уништава живот. Изгледа да је Урошев највећи грех и несрећа то што је ушао у сукоб са полицијом, па је казна самим тим већа. До јуче, таквих казни није било Недавно, убица и силоватељ детета је добио казну која је нешто нижа од Урошеве. Где је ту правда? Можда су се казне наједном пооштриле, па је Урош први, онај на коме се сломило. Одједном се успоставља такав систем вредности где сада знамо колико некога кошта напад на униформисано лице у цивилу, али не знамо колико ће лежати онај који силује, који отме народну имовину, онај који убије?

Грех је, дакле, бити обичан човек, понешен атмосфером, цивил? Ако је правда једнака за све, зашто нико није одговарао за смрт младића у америчкој амбасади, или смрт човека на митингу радикала? То је већ заборављено, животи су угашени, а криваца нигде. Нажалост, овог пута су и електронски медији заказали, окарактерисали су Уроша као хулигана који је морао да добије и више. Не оправдавам ја Уроша, али да ли бисмо причали о овоме да се ради о неком татином сину, који је убио или претио убиством, у прошлости смо се нагледали тога? Да ли је, не мање, несрећни Трајковић, у цивилу са пиштољем поступио професионално? Или је и он жртва система померених и уврнутих вредности, који зарад скупљања политичких поена показује своју силу преко једног човека, угрожавајући и његов живот? Да ли показивање да држава ради нешто треба показивати само на фудбалском стадиону? Шта је са организованим криминалом, политичким криминалом, судским криминалом? Десет година? Ако је Урош добио десет, колико би требало да добију убице Ивана Стамболића, бар двеста година! Висока казна_ Јесте, али нека обичан грађанин зна, за убиство доживотна, са тачним бројем година које би морао одлежати да је људски век дужи. Не би се онда криминалци, који су у црно завили целу нацију, шепурили по улицама, а Урош испаштао и њихове грехе. Стиди се правдо Србије! Морамо схватити да је затвор школа у којој се врши рехабилитација, преваспитање, а не само плаћање грехова, а Урош их већ плаћа. У Урошевом случају, када постане слободан, биће већ одрастао човек који ће се тешко снаћи у друштву после толико година. Скупо ће платити цену своје грешке, непромишљеног потеза, страха због пиштоља, док ће се они са тежим кривичним делима, слободно кретати улицама. Морам да напоменем, да не би погрешно схватили, не пружам подршку било ком виду насиља, кршења закона, већ само инсистирам на чињеници да закон коначно буде исти за све. Велики број фудбалера, поштених људи тражи правду, фер и поштено суђење, са истим правима за сваког појединца. Тражећи правду за Уроша, тражимо правду за себе, за грађане, како се грешке не би понављале. Поштено суђење, нови сведоци, без притисака на
оне који покушавају да укажу на пропусте у судском процесу. У супротном, враћамо се у она времена, када се закон о вербалном деликту кажњавао палицом и Падинском Скелом.
Не слобода, већ ПРАВДА ЗА УРОША!

Бранислав Лечић
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 13 Oct 2008 14:45    Post subject: Reply with quote

ОДЛИЧАН коментар, од јавне личности који треба искористити, одштампати и делити заслепљеном грађанству! верујем да кад прочитају текст са овим потписом можда буду укључили мозак јер њих не интересује ништа са потписом Делија...
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 13 Oct 2008 20:03    Post subject: Reply with quote

Да ли је могуће да чак и Урошев адвокат прича како полиција мора имати у виду да на стадион долазе надрогиране и пијане будале...
Невероватно.
Back to top
View user's profile Send private message
Milos
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Mar 2008
Posts: 133

PostPosted: 13 Oct 2008 21:01    Post subject: Reply with quote

Бах wrote:
Да ли је могуће да чак и Урошев адвокат прича како полиција мора имати у виду да на стадион долазе надрогиране и пијане будале...
Невероватно.
Баше, без љутње, али адвокат зна шта ради.. У овако режираном процесу Уроша је могао да брани било ко и опет би се свело на исто.. Конкретно што се наведене реченице тиче, она се користи као реторика за пороту, коју чине обични људи, људи који углавном немају везе са Правом.. Порота служи да донесе људско мишљење, она се води својим осећањима и утиском стеченим на основу одбране и тужилаштва, а не само строгим правним нормама.. Адвокат који је бранио Уроша је добар, али све је то узалудно, нажалост.. Јер и порота чита дневну штампу Rolling Eyes
_________________
Ја сам године, провео са тобом, теби дао све, за тебе живео..
Back to top
View user's profile Send private message
Милутин
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Sep 2008
Posts: 110

PostPosted: 13 Oct 2008 22:25    Post subject: Reply with quote

Адвокату је посао да најбоље могуће заступа свог клијента,да га ослободи или да му казна буде што је могуће мања,а средства за тако нешто адвокат не бира,тако да ако адвокат буде требало да каже за своју рођену мајку да је црни ђаво,да би Урошу,његовом клијенту,била смањена казна не треба сумњати да ће то и рећи.Хоћу да кажем да прича адвоката је прича за пороту,не за обичан народ,зна он добро шта ради.
Back to top
View user's profile Send private message
Дачија
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jul 2008
Posts: 212

PostPosted: 13 Oct 2008 23:27    Post subject: Reply with quote

Бах wrote:
Да ли је могуће да чак и Урошев адвокат прича како полиција мора имати у виду да на стадион долазе надрогиране и пијане будале...
Невероватно.



Ја мислим да је то рекао у фазону да између осталог долазе и такви. А лгали би сви овде кад би рекли да не долазе. И о томе је причано на доста тема.

Јел си ти сигуран да је на Урошевом суђењу била порота? Српски правосудни систем не познаје пороту као такав облик где она доноси пресуде. Тј. колико се сећам постоји у неким случајевима али увек судија доноси одлуку. Као што је Лазовић и урадио.

Те сматрам да је та реченица адвоката за коју сте се ухватили један део оног пута којим и ми идемо, а то је искреност и правда пре свега. Као што ми не тражимо слободу тако и адвокат искрено каже да има и таквих на трибини.

Зато ћемо и победити.
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 14 Oct 2008 11:42    Post subject: Reply with quote

Ма није се нико ухватио те његове реченице нити ја негирам да има будала на стадиону као и по кафићима, аутобусима, школама, сплавовима... Просто ми није јасно да ли је неопходно да истиче тако нешто као аргумент у борби за што блажу казну, и зар неко мисли да ће лазовићу слична говна то узети као олакшавајућу околност?
Небитно, не познајем адвоката, нисам био на суђењу и нећу да процењујем његове квалитете по рекла-казала причама из друге руке. Надам се само да ће жалба донети много боље резултате од овакве одбране. НЕМА ПРЕДАЈЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop