DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

одговори на питања
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 28 Sep 2008 22:24    Post subject: Reply with quote

DaniloKB wrote:
Син Ј.Стевића wrote:
DaniloKB wrote:
отприлике сам и ја тако нешто размишљао, а што се тиче ћирилице нисам на свом компјутеру иначе пишем, али ево само за тебе сам користио онај онлине транслатор.


Из ове твоје реченице се види да: или си незрео или да си залутао на север, у Београд и Србију или да данашње окружење у коме живиш има толики утицај на тебе,па незнаш да ћирилицом пишеш искључиво због САМОГ СЕБЕ и што ћеш сутра имати чему децу да научиш,а не због њега што ти је рекао да треба овде да пишеш ћирилицом.Није се никоме овде дигао,па рекао од сад сви морају писати ћирилицом,јер се њему тако хоће, већ је то урађено због саме свести људи који долазе на овај форум и на нашу трибину, да је то нешто НАШЕ и да је то исправно, јер смо постали народ који у рођеној земљу губи идентитет.
Зато следећи пут размисли зашто ти неко каже да треба нешто да урадиш,а не да кажеш да то радиш због њега.


Ниси схватио, Ја сам био код ортака на послу, на диал ап-у и нема ћирилицу, и хтедох да напишем и други на латиници јер нема ћирилицу, али сам због упозоренја ортаку задржавао посао 10 мин док ми је учитао онај онлине преводиоц цео текст. Мени то не треба да причаш јер ја у мом окружењу највише пишем ћирилицом, и само ћирилицом и пишем, ја латиницу писано ни не знам. Али брате требао си да се запитас и да размислис о мом разлогу зашто сам то рекао.


Не, него ти ниси схватио да: под 1. не треба да се расправљаш, под 2. ниси прелистао форум, јер је речено, ако немаш могућност да пишеш ћирилицом суздржи се, док не будеш био у могућности то да урадиш,јер и онако ниси ништа рекао без чега овде,а и север не би могао и под 3. ако имаш било шта да додаш на ову тему уради то на пп,а не да је квариш,јер и онако има пречих ствари од ових преписки са тобом.
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 28 Sep 2008 22:32    Post subject: Reply with quote

Довољно је прочитат закон и највећи дебил ће скапират да он ни у сну није мога добит 10 год.
Професори са мог факултета(Правног),који су упућени у причу,не могу да вјерују да је добио онолику казну.Има вјероватно људи који студирају право,нека поставе члан из српког кривичног закона који се односи на покушај убиства.
И нека поставе правила за одмјеравање казне,па ће свако ко мисли да је казна праведна(ако има таквих,а има уљеза) промијенит мишљење.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 29 Sep 2008 17:33    Post subject: Reply with quote

Треба константно подсећати јавност и на то како се држава и судство опходе према тајкунима, мафији, кримосима, а како према навијачима. Треба их стално филовати информацијама и доказима о двоструким аршинима. Бар су ове 3 структуре људи омраженије у јавности од нас. Велики је проблем што је просечан Србин свестан да њима не може ни држава, а камо ли он сам ништа, те сав свој бес каналише према навијачама. По систему ''дај бар неко да робија.'' Треба будити овај народ, натерати га да стално размишља о томе ко стварно уништава српски фудбал, а и земљу.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Blok_64
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Jun 2007
Posts: 163
Location: Београд

PostPosted: 29 Sep 2008 23:22    Post subject: Reply with quote

Honey wrote:
zokriogi wrote:
И ако се хумска јави, и подржи нашу борбу, треба их игнорисати !!!
Не треба нам ништа од њих...ништа...


Како глуп коментар... Боље да ништа ниси ни написао... Rolling Eyes
Бај д веј... на једном сајту направим стоти по реду блог о Урошу и добијем коментар "dzabe isrterujesh pravdu...........necesh nishta postici...........", затим добиејм коментар: "sledeci put nek neki novi Uros napadne tebe bakljom pa cu te pitati za misljenje," Shocked и како да се човек не изнервира на овако нешто? Неки људи ми никад неће бити јасни... објасниш им све како је и шта било триста пута али не... Дал је могуће да медији баш толико утичу на људе? И дође ми тако некад да их отерам у ПМ, ал се суздржим и по стоти пут одговорим културно и објасним неке ствари... Ал оно... кад видим њихове коментаре једноставно знам да сам у праву...


И ја као и ти такве људе срећемо сваки дан.Шта утииче на њихово размишљање не знам али сам сигуран да не мисле својом главом јер и по питању многих других ствари често мењају мишљење.Један од главних алибија им је да хоће да воде децу на утакмице али боже мој не могу од хулигана.Добар део њих неводи децу ни на калемегдан ни у золошки врт али ето баш су решили да их воде на уткамице.Наравно да им је мој одгвор да слободно могу да воде децу на стадион јер сам и ја мог сина од две ипо године водио неколико пута на стадион и замисли ништа му није фалило.

Свако од тих људи је прича за себе, неко хоће да размишља својом главом а неко неће.Онај ко хоће лако може да дође до истине онај конеће пљуваће нас док је жив и цео живот ће причати како дете није водио на утакмице само због навијача.
_________________
Од Бога се не може узети ни небо, ни земља...” нити од Срба Косово
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 30 Sep 2008 08:11    Post subject: Reply with quote

Чекај само да та деца поодрасту, па кад почну да севају по нама тужбе за несрећно детињство...
Пусти будале, неки људи ни на какве доказе неће ни поглеати, имају своју верзију истине и не занима их стварност. Много је више, на срећу, они који су негде између, на које се може утицати аргументима. Лично и примећујем да се, после почетне хистерије, стање смирило и да све више људи престаје са тим коментарима типа ''шта би да је твој отац био тамо...'' и да преовладава став да је казна превисока.
Шта ми морамо да урадимо- да учинимо све да не престане интересовање људи за овај случај- ако престане прича о Урошу и неправедној пресуди, ако се све слегне, ако успеју у намери да скрену пажњу са ове теме, онда су минималне шансе да наш брат добије поштен третман и блажу казну. Шљамовима одговара да се ово брзо слегне, јер се људи полако трезне.
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Sep 2008 17:09    Post subject: Reply with quote

DaniloKB wrote:
Ja sam primetio da svako skim pricam o tome, mi kaze sta bi ti radio da je tvoj otac umesto onog policajca, koj je najbolji odgovor na to?


Не суди се ни по бабу ни по стричевима.Ако хоћемо бити праведни нема потребе за пристрасношћу.Суд је суд а не освета разјарених синова,тетака и ујака.То питање је толико излизано да ми није јасно како више не смори људе да исто и постављају.
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 30 Sep 2008 21:54    Post subject: Reply with quote

како је по званичној (а може и по незваничној) верзији започео инцидент, да ли је Трајковић примећен, или је кренуо да хапси неког....И често провејава тврдња да милиција нема право да врши дужност на трибини док год то може да контролише редарска служба,односно говори се да редари прво морају да решавају проблем, а уколико навијачи не сарађују са њима онда наступа жандармерија....мене занима шта је извор овакве тврдње да ли постоји неки члан у закону и ако да који је?
Back to top
View user's profile Send private message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 30 Sep 2008 22:02    Post subject: Reply with quote

Вјероватно постоји нешто Smile
Закон о насиљу на спортским теренима или како ли га већ називају вјероватно се може наћ на сајту Владе Србије. Било би паметно да га свако прочита,да су људи упућени и да знају како да се понашају у одређеним ситуацијама.
Нпр. кад милицајац крене неког неовлашћено да хапси,да та особа зна шта да ради у том тренутку а не да неким непромишљеним потезом "оправда" противзаконски поступак милицајца и навуче још већу муку на себе.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 30 Sep 2008 22:07    Post subject: Reply with quote

http://img515.imageshack.us/my.php?image=pravdazaurosacf1.jpg
Непријатељ никад не спава Exclamation
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 01 Oct 2008 03:33    Post subject: Reply with quote

zokriogi wrote:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=pravdazaurosacf1.jpg
Непријатељ никад не спава Exclamation

Колико мржње бије из појединих људи да је то чудо.А у везионих који би наводно водили децу али не могу од нац,да питам кад је неко дете страдало због нас или од нас?Ја идем од 16 године и увек сам имао проблем са полицијом а не са навијачима
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
цоа[кг]
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Sep 2006
Posts: 109

PostPosted: 01 Oct 2008 08:24    Post subject: Reply with quote

Apatiners wrote:
како је по званичној (а може и по незваничној) верзији започео инцидент, да ли је Трајковић примећен, или је кренуо да хапси неког....И често провејава тврдња да милиција нема право да врши дужност на трибини док год то може да контролише редарска служба,односно говори се да редари прво морају да решавају проблем, а уколико навијачи не сарађују са њима онда наступа жандармерија....мене занима шта је извор овакве тврдње да ли постоји неки члан у закону и ако да који је?


chicha wrote:
...2.питање присуства жандара на стадиону... у закону се нигде не спомиње да је њима дозвољено присуство на трибини.
Члан 8
Организатор је дужан да образује одговарајућу редарску службу или да ангажује правно лице и ли предузетника ради обављања послова обезбеђења и одржавања реда на спортској приредби. Редарска служба је овлашћена да : (е сад да не бих куцао све ставове,само ћу онај нама најинтересантнији пренети)
Став 6. упозори,односно удаљи гледаоце због недоличног понашања којим се може изазвати насиље на спортској приредби или ометати њен ток.

Кад гледалац или група гледалаца поступи супротно налозима редарске службе или пружи физички отпор,о томе се беу одлагања обавештава овлашћено лице министарства......
Дакле тек пошто навијач одбије сарадњу са редарском службом, жандари имају право да реагују...


Ево, момак је дао одговор у другој теми. Извукао из закона. Ја сам оставио само део који тебе занима...
_________________
Од душе се не може отети - Космет је Србија!
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 01 Oct 2008 08:32    Post subject: Reply with quote

Да се не заваравамо, постојећим Законом о навијачима полицији је дозвољено да ради ШТА ГОД ПОЖЕЛИ. Буквално тако и пише у слову "Закона о спречавању насиља и недоличног понашања на спортским приредбама", а ево и где.


Члан 17.

Министарство приликом одржавања спортских приредаба повећаног ризика може да наложи предузимање свих потребних мера за спречавање насиља и недоличног понашања гледалаца, а нарочито да:
1) наложи групама навијача кретање одређеним правцем приликом доласка, односно одласка из спортског објекта;
2) наложи организатору спортске приредбе отклањање уочених недостатака спортског објекта или пропуста у организацији, посебно ако се ради о уоченим недостацима у току спортске приредбе, а који у значајној мери могу угрозити безбедност учесника спортске приредбе;
3) спречи долазак у место одигравања спортске приредбе или забрани улазак на спортску приредбу, односно удаљи са спортског објекта лице из чијег се понашања може закључити да је склоно насилничком и недоличном понашању.

итд.


Дакле, Министарство (читај: полиција) може да предузме које год хоће мере. А "нарочито може да.." па пишу неки примери.

Зато, памет у главу. Запамтите, не може навијач да Закон користи као своју одбрану, јер у Закону, чувени члан 17. јасно предвиђа - да је полицији све дозвољено.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Total Red
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Aug 2008
Posts: 76

PostPosted: 01 Oct 2008 08:45    Post subject: Reply with quote

Забјело wrote:
Вјероватно постоји нешто Smile
Закон о насиљу на спортским теренима или како ли га већ називају вјероватно се може наћ на сајту Владе Србије. Било би паметно да га свако прочита,да су људи упућени и да знају како да се понашају у одређеним ситуацијама.
Нпр. кад милицајац крене неког неовлашћено да хапси,да та особа зна шта да ради у том тренутку а не да неким непромишљеним потезом "оправда" противзаконски поступак милицајца и навуче још већу муку на себе.


http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?t=Z&Id=104
_________________
Напред Звездо!
Back to top
View user's profile Send private message
цоа[кг]
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Sep 2006
Posts: 109

PostPosted: 01 Oct 2008 09:03    Post subject: Reply with quote

Че, видео сам да се добро разумеш у те правне ствари, али у том члану нигде није поменуто да је полицији дозвољено да буде на трибини. Могу само да забране долазак неке групе (као што су урадили нпр. Ђаволима кад су ишли у Нови Пазар), да спроводе кортео посебним путевима до стадиона... Значи, не разумем се у то, само питам да ми објасниш то мало боље, због даље дискусије са онима који подржавају све ово... Да ли сам ја погрешно разумео Члан 17. Закона о спречавању насиља и недоличног понашања на спортским приредбама или не..?
_________________
Од душе се не може отети - Космет је Србија!
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 01 Oct 2008 09:17    Post subject: Reply with quote

Знаш како ја то разумем.. крајње једноставно:

Полиција овако долази до закључка: "Јел' у Закону пише да можемо да 'предузмемо све неопходне мере'? А не пише које? Одлично. Онда ћемо да урадимо ________ (попуните сами)"

Дакле, ако они мисле да је неопходно да на трибини буде више полицајаца него навијача, онда, сходно Закону, има тако и да направе. Јер, у Закону "лепо" пише шта пише. Баш у том члану 17.


Да смо мало организованији, као српски навијачи, не мислим овде на Делије, још приликом "јавне расправе" (које није ни било како ваља) требало је инсистирати на исправљању тако сићушне а тако значајне зачкољице која гласи "Полиција сама процењује како ће сама да реагује". Јер - таквом дефиницијом у Закону њима су, прописом усвојеним у Народној скупштини, буквално и дате "одрешене руке".

И, баш зато их никада не можеш позвати на одговорност у стилу "а шта ћете ви на трибини?" јер.. увек ће ти на суду извадити Закон, прочитати уводни део члана 17 и крај приче.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop