DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

одговори на питања
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 28 Sep 2008 14:46    Post subject: Reply with quote

BRE
Quote:

1)
Зашто се потенцира и свуда помиње као је Урош покушао да гурне бакљу трајковићу уста , када сви знамо да то није истина и то се нигде не види и не може да се докаже

2)
Зашто се потенцира да је ово био покушај убиства, покушај убиства бакљом! У Србији се у скоро свакој навијачкој тучи користе бакље колико је навијача настрадало од бакљи!
ни један
3)
Да ли се човек сумљивог изгледа са пиштољем испод јакне легитимисао и показао своју значку .
HE
4)
Да ли су сви ти људи упознати са информацијом да већина инцидената који се догоде на утакмицама је у великом делу испровоцирано или наметнуто од стране полиције.

Arrow http://www.youtube.com/watch?v=brx89J5tgFk

5)
Да ли је судија који је осудио Уроша на 10 година а ослободио криминалце због убиства погледао снимак, причао са сведоцима Да је погледао на брзину снимак који је доступан и на јутубу могао је видети да је командант жандармерије започео други талас инцидента покушајући да удари дечка који је мирно стајао на трибини и покушао да слика дешавања око њега.

Arrow http://www.youtube.com/watch?v=X0L3N_lKnK0

6)
Какво је то судство ако не можеш да се жалиш на пресуду и да се буниш Каква је то држава у којој на вербални бунт и жалбу биваш ухапшен (као што се догодило са нашом браћом)

_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
цоа[кг]
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Sep 2006
Posts: 109

PostPosted: 28 Sep 2008 14:47    Post subject: Reply with quote

city boy wrote:
много људи брзо заборавља и зато их треба подсетити на то да је тај њихов б92 пре неколико година наградио делије за животно дело. зашто исте те делије сада представљају државног непријатеља?
- када је у тучи са полицијом на утакмици против торпеда полицајац (у униформи) витлао пиштољем, делије су били хероји који су се супротставили режиму. зашто је данас потпуно обрнута слика у идентичној ситуацији (шта више овај пут пандур није био у униформи и на први поглед могло се закључити једино да је нека пијана будала)
- ове две чињенице могле би многе да натерају да ставе прст на чело.


Ово је поента свега. Да се ово десило пре чувеног 5ог октобра, сад би тадашња опозиција организовала масовне протесте. Али не, сад то није демократски.. Серем вам се у овакву демократију!
_________________
Од душе се не може отети - Космет је Србија!
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 28 Sep 2008 14:47    Post subject: Reply with quote

За почетак,најбитније је навести људе да исправно тумаче наш став који смо заузели.Навести их да разграниче значење речи "правда" и "слобода".Објаснити им да не тражимо слободу за Уроша,нити да имамо право на тако нешто,већ да се стриктно залажемо да Урош добије фер и коректно суђење,односно фер и коректну пресуду.
Back to top
View user's profile Send private message
petar92
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 May 2008
Posts: 20

PostPosted: 28 Sep 2008 14:57    Post subject: Reply with quote

BRE wrote:
BRE
Quote:

1)
Зашто се потенцира и свуда помиње као је Урош покушао да гурне бакљу трајковићу уста , када сви знамо да то није истина и то се нигде не види и не може да се докаже

2)
Зашто се потенцира да је ово био покушај убиства, покушај убиства бакљом! У Србији се у скоро свакој навијачкој тучи користе бакље колико је навијача настрадало од бакљи!
ни један
3)
Да ли се човек сумљивог изгледа са пиштољем испод јакне легитимисао и показао своју значку .
HE
4)
Да ли су сви ти људи упознати са информацијом да већина инцидената који се догоде на утакмицама је у великом делу испровоцирано или наметнуто од стране полиције.

Arrow http://www.youtube.com/watch?v=brx89J5tgFk

5)
Да ли је судија који је осудио Уроша на 10 година а ослободио криминалце због убиства погледао снимак, причао са сведоцима Да је погледао на брзину снимак који је доступан и на јутубу могао је видети да је командант жандармерије започео други талас инцидента покушајући да удари дечка који је мирно стајао на трибини и покушао да слика дешавања око њега.

Arrow http://www.youtube.com/watch?v=X0L3N_lKnK0

6)
Какво је то судство ако не можеш да се жалиш на пресуду и да се буниш Каква је то држава у којој на вербални бунт и жалбу биваш ухапшен (као што се догодило са нашом браћом)


Е ово је прича коју би свако требао да форсира...јасно и кратко!Ово са снимцима ће бити тешко показати неком,ипак мало људи има нет...
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 28 Sep 2008 15:16    Post subject: Reply with quote

Амбасадор wrote:
DaniloKB wrote:
Ja sam primetio da svako skim pricam o tome, mi kaze sta bi ti radio da je tvoj otac umesto onog policajca, koj je najbolji odgovor na to?


Прво бих рекао да је отац требао да ме научи да пишем ћирилицом и поштујем правила форума на којима пишем.

А онда бих рекао да бих био тужан што је мој отац дозволио себи да постане слуга режима, лажов, фолирант, манипулатор, и да вади пиштољ на децу од 13-14 година, како би извршавао наређења режима и тако зарађивао за своју породицу.

И на крају бих њима поставио питање шта би они урадили да им је отац или брат Ранко Панић за чије убиство нико не одговара?

Огромна грешка, у ствари ако вам је циљ да своју навијачку свест приказујете и код других онда говорите слуге режима,вади пиштољ на децу итд. Али уколико вам је једино стало да ова пресуда за Уроша не остане правоснажна и да се код обичних људи развије свест о проблему који имамо онда им морате мало суптилније прићи. Под један Урош је учинио велику грешку и велико недело(колико год нама навијачима тако неизгледало јер знамо кроз шта су све наши другови пролазили од Трајковића и сличних) то је нека суштина која је обичним људима у свести и то је нормално да је тако, наопако би било да није. Дакле ми смо свесни његове грешке, али то није разлог да има монтирано суђење и да се упропасти један млад живот ради обести наше неправедне власти. Урош није ниједног тренутка желео да убије полицајца нити је то могао својим понашањем у тој ситуацији. Урош треба да одговара за своје поступке, али Урош не треба да буде жртва преко које ће се уништити навијачи 'трн у оку власти , трн у оку корумпиран полиције, трн у оку тајкуна који желе приватизацију.
Ово је начин на који се треба опходити према обичном свету уколико желимо да покажемо истину и да оправдамо наш слоган ПРАВДА ЗА УРОША, уколико пуно будемо причали о Трајковићу, полицији, нама изгледаће им као да се правдамо и промене неће бити, дакле суштина је оно НЕ ТРАЖИМО СЛОБОДУ, ВЕЋ ПРАВДУ
Back to top
View user's profile Send private message
DELIJE MIRIJEVO
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 158
Location: у потрази за...

PostPosted: 28 Sep 2008 15:37    Post subject: Reply with quote

цоа[кг] wrote:
city boy wrote:
много људи брзо заборавља и зато их треба подсетити на то да је тај њихов б92 пре неколико година наградио делије за животно дело. зашто исте те делије сада представљају државног непријатеља?
- када је у тучи са полицијом на утакмици против торпеда полицајац (у униформи) витлао пиштољем, делије су били хероји који су се супротставили режиму. зашто је данас потпуно обрнута слика у идентичној ситуацији (шта више овај пут пандур није био у униформи и на први поглед могло се закључити једино да је нека пијана будала)
- ове две чињенице могле би многе да натерају да ставе прст на чело.


Ово је поента свега. Да се ово десило пре чувеног 5ог октобра, сад би тадашња опозиција организовала масовне протесте. Али не, сад то није демократски.. Серем вам се у овакву демократију!


Овај коментар је тотално наместу.Људи усмерите се ка овоме и размислите о томе...
_________________


THRYLE EISAI ARROSTIA DYNATI,OMORFAINEIS PANTA TIN ZOI OPOU KAI NA PAIZEIS THA SE AKOLOUTHO KAI GIA SENANE MONAXA TRAGOUDO......OYPA 7
Back to top
View user's profile Send private message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 28 Sep 2008 16:39    Post subject: Reply with quote

DaniloKB wrote:
отприлике сам и ја тако нешто размишљао, а што се тиче ћирилице нисам на свом компјутеру иначе пишем, али ево само за тебе сам користио онај онлине транслатор.


Из ове твоје реченице се види да: или си незрео или да си залутао на север, у Београд и Србију или да данашње окружење у коме живиш има толики утицај на тебе,па незнаш да ћирилицом пишеш искључиво због САМОГ СЕБЕ и што ћеш сутра имати чему децу да научиш,а не због њега што ти је рекао да треба овде да пишеш ћирилицом.Није се никоме овде дигао,па рекао од сад сви морају писати ћирилицом,јер се њему тако хоће, већ је то урађено због саме свести људи који долазе на овај форум и на нашу трибину, да је то нешто НАШЕ и да је то исправно, јер смо постали народ који у рођеној земљу губи идентитет.
Зато следећи пут размисли зашто ти неко каже да треба нешто да урадиш,а не да кажеш да то радиш због њега.
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 28 Sep 2008 19:57    Post subject: Reply with quote

Биће јако тешко некоме објаснити нашу борбу за истину и правду... Овом народу је тотално испран мозак... Још само мали део самосвесних се налази међу образованом националном омладином, ученим професорима универзитета, људима из цркве и наравно међу нама - навијачима... Мала дигресија везано за моју тврдњу о испраним мозговима: анкета на тв-у поводом протеста ратних резервиста и гужве у саобраћају која је тада настала у Бг-у... 90% одговора је било у стилу: како их није срамота, зашто су нам блокирали саобраћај, нек се то решава у скупштини, нек блокирају своје градове и слично... Еј бре, па јел то могуће да смо толико прсли????!

Неко је већ споменуо, напад на навијаче, посебно Делије, није само последњи ударац како би обезвредили Звезду, већ и ударац на једини део садашње Србије који је спреман у свако доба да се бори против неправде и комунистичког режима који је нажалост још увек на власти...

Наравно да нам не преостаје ништа друго до приче и давања конкретних доказа, аргумената, баратање чињеницама и подацима који иду у корист и нама и Урошу, као и другарима који су у притвору након суђења...

ПРАВДА ЗА УРОША!!!
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 28 Sep 2008 20:17    Post subject: Reply with quote

DaniloKB wrote:
Ja sam primetio da svako skim pricam o tome, mi kaze sta bi ti radio da je tvoj otac umesto onog policajca, koj je najbolji odgovor na to?

Ја би га се одрекао.. Very Happy Мислим стварно не дај боже да ми је то отац али таква питања су глупа и неумесна.На тавва питања можеш поставити и ти питање Шта би ти радио да ти је Урош дете...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Misterio
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2002
Posts: 24
Location: Zini da ti kazem, aaaaaa

PostPosted: 28 Sep 2008 20:17    Post subject: Reply with quote

Мислим да би поводом Урошевог случаја требало мало стати на лопту и размислити трезвено. Има у овој земљи још поштених људи који ће знати да кажу да оно што се десило није за 10 година. Мислим да ћемо то видети чим случај оде вишој инстанци. А наравно да су напади на навијаче преко новина наставак срозавања Звезде од оних који би на Маракани и на земљишту које припада нашем клубу да праве тржне центре, самопослуге и сл.

Измењено ти је јер се овде не прича о КК. (мод.)
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 28 Sep 2008 20:20    Post subject: Reply with quote

[quote="DaniloKB"]Ja sam primetio da svako skim pricam o tome, mi kaze sta bi ti radio da je tvoj otac umesto onog policajca, koj je najbolji odgovor na to?[/quote



Мој отац да је пандур одрекла би га се цијела породица,а моја мајка да је радио оно што је радио трајковић би га напала бакљом по цијену робије Exclamation Сад сам је назвао и то ми је рекла. Сад ће новинари да ме цитирају и да напишу каква ће дјеца да буду кад им родитељи овако размишљају Rolling Eyes. Ајде продане душе,хоћу да видим мој ник у новинама.
Back to top
View user's profile Send private message
Total Red
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Aug 2008
Posts: 76

PostPosted: 28 Sep 2008 20:21    Post subject: Reply with quote

Misterio wrote:

Мислим да би поводом Урошевог случаја требало мало стати на лопту и размислити трезвено. Има у овој земљи још поштених људи који ће знати да кажу да оно што се десило није за 10 година. Мислим да ћемо то видети чим случај оде вишој инстанци. А наравно да су напади на навијаче преко новина наставак срозавања Звезде од оних који би на Маракани и на земљишту које припада нашем клубу да праве тржне центре, самопослуге и сл.

Иначе и мене занима став за КК.


Ставио сам на другој теми, али се односи баш на ово што си рекао:

Quote:
- Svi znamo šta Zvezda znači u Srbiji i izvan granica. Njen preporod je interes države, ali i Beograda kao grada kome dolazak navijača na velike događaje donosi mnogo para. Ali autoritet države ne može da se gradi na pojedincima - nedavno na Džajiću, a sad i, čini mi se, prestrogom presudom navijaču. Za ono što je Mišić uradio sleduje mu zatvor, ali ako se pretera to iririra navijače i proizvodi kontraefekat. To se videlo iz ekscesa koji se dešavaju ovih dana - kaže Petar Krivokuća, nekadašnji as Zvezde i reprezentacije.

_________________
Напред Звездо!
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 28 Sep 2008 21:05    Post subject: Reply with quote

Колико сам схватио ова тема ПИТАЊА се односи на питања у вези са нашом борбом за ПРАВДУ за Уроша Мишића и наше људе, а то је тема и афера око које се сваки прави Делија тренутно гризе.

Стварно ми није јасно како неко сада може да запиткује какав је став Делија у вези КК-а. Ванредно је стање за навијаче, размислите мало пре него што поставите тако неко малоумно питање!
Back to top
View user's profile Send private message
ГГТ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Sep 2008
Posts: 43

PostPosted: 28 Sep 2008 21:41    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли је баш за ову тему, али није ни битно.
Треба покушавати на свим местима, на свим могућим сајтовима, форумима, блоговима, то је наш прозор ка медијима, ми на ТВ и на штампане медије не можемо да рачунамо. У вези тога, хтео бих само да напоменем да се "енергија треба каналисати". Наравно да треба "роварити" где год постоји могућност, али исто тако треба видети и где наш глас може да се чује. Рачунајте на то да ћете на неким форумима бити моментално бановани, на пример на ППП и У92 форуму сигурно.
За разлику од њих, на У92 блогу се, рецимо, и те како може чути другачије мишљење и друга страна. Не знам за друге, али ја редовно шаљем на коментаре на вести У92, некад прође, некад не, али морамо покушавати. Свиђало се то нама или не, народу је одавно испран мозак, он разлучује не на основу онога што мисли, већ на основу онога што му се сервира. Ми морамо да им сервирамо нашу страну приче.
Стога, можда би овде требали и да кажемо који су форуми, блогови и сл. битни и на којима наша страна може да се чује, како не би расипали енергију објашњавајући некима који не би разумели ни да им нацрташ.
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 28 Sep 2008 22:08    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:

Мој отац да је пандур одрекла би га се цијела породица,а моја мајка да је радио оно што је радио трајковић би га напала бакљом по цијену робије Exclamation Сад сам је назвао и то ми је рекла. Сад ће новинари да ме цитирају и да напишу каква ће дјеца да буду кад им родитељи овако размишљају Rolling Eyes. Ајде продане душе,хоћу да видим мој ник у новинама.


Very Happy Very Happy Very Happy

Да се надовежем и ја, да моја мајка свакодневно пљује по полицији, почевши од оног "дебелог Слобиног говнета", па надаље.

Чињеница је да већина људи у Србији не воли полицију. Морамо да се боримо да се чује и наш глас, и то не само причом по форумима. Кад већ телевизије неће да кажу који је наш став, ајде да пробамо са телефонским укључењима у неке емисије, којима је ово тема. Такође, морамо да ишарамо цео град. Свако може да купи спреј и да испише свој крај. Лепити што више налепница по школама, факултетима, свуда где може.
Морамо да се боримо на све начине на које можемо јер је то што радимо исправно, јер се боримо за праву ствар.

ХРАБРО ДО ПОБЕДЕ!!!
УРОШЕ ИЗДРЖИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop