DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

*** УРОШ МИШИЋ, ПРАВДА ЗА УРОША !! ***
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147, 148  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PCK
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Feb 2007
Posts: 861
Location: Форум

PostPosted: 30 Apr 2011 13:49    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=509354

Обично док читам ове коментаре на б92 дође ми да се убијем, али ми сад некако топло око срца што плачу и кмече ови педери, европејци, демократе... Цркните говна покварена, искомплексирана, бедна. Цело их детињство малтретирали по школама, у крај не смеју да изађу, мишеви смрдљиви, нашли виртуелно место где су већина(б92, блиц) па лече фрустрације!

УРОШ МИШИЋ!!!

Неизмерно ми је драго због овог смањења као и свима овде наравно, али ми је такође и веома драго због ових наказа који сада плачу и кукају због смањења казне.
ИЗДРЖИ УРОШЕ!!!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 618
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 30 Apr 2011 14:30    Post subject: Reply with quote

ма која је ово црна правда..да је осуђен на годину дана,и то би било пуно.али с обзиром да су манекен и екипа решили да преко Урошевог случаја "шиље ђоку",на неки начин би Урош и требао да буде задовољан.А сви ми поносни јер смо све време били ту за Уроша.
Back to top
View user's profile Send private message
Деликвент
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Apr 2011
Posts: 2
Location: Београд

PostPosted: 30 Apr 2011 15:44    Post subject: Reply with quote

Цуцека су у прва два наврата осудили на 10 година због покушаја убиства службеног лица, а сада га осућују на 5 година за напад на службено лице! ТО ЈЕ ПРОСЕРАВАЊЕ!! Од 2007. је у притвору! Прошло је три године!! За напад на службено лице је 2 до 3 године максимум! И наравно он им дође ко црна овца.... ДЕМОКРАТЕ ХОЋЕ ДА НАС ПРЕВАРЕ!

ПРАВДА = ИСТИНА

ПРАВДА ЈЕ СПОРА АЛИ ДОСТИЖНА !
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Делија до кос
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 221

PostPosted: 30 Apr 2011 22:35    Post subject: Reply with quote

За дело које је сада осуђен је ово превисока казна али добро,како је могло бити и како је било,ово је одлилно,правда је спора али достижна,Уроша можемо видети на слободи већ за неколико месеци тако да мислим да ипак треба да будемо задовољни као што и јесмо овом пресудом!

...Урош Мишић један је од нас!
_________________
ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 30 Apr 2011 22:51    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=zSmuWCrdy5A

Ђубре лажљиво!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 03 May 2011 17:33    Post subject: Reply with quote

Већ пар дана на свим телевизијама причају како би могао бити пуштен већ на лето,због одслужене 2/3 казне,доброг владања итд...ал ме чуди од кога долазе те назови иницијативе. У сваком случају, када би се то десило правда би коначно била задовољена!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 03 May 2011 18:45    Post subject: Reply with quote

НПЛ wrote:
Већ пар дана на свим телевизијама причају како би могао бити пуштен већ на лето,због одслужене 2/3 казне,доброг владања итд...ал ме чуди од кога долазе те назови иницијативе. У сваком случају, када би се то десило правда би коначно била задовољена!

Не брини се ти ништа...чим ти б 92 пише то,само мало мућни главом и схватићеш зашто то раде.Не смеју више да коментаришу пресуду директно,јер би то већ било много безобразно,него овако курвински "подсећају" народ да би "звер која је хтела да угура бакљу у уста" могла да изађе у скорије време.
Ово је моје виђење ствари.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 03 May 2011 19:01    Post subject: Reply with quote

То је и мени пало на памет, поготово због интерпукцијских знакова које су стављали у тексту, па сад зависи ко са које стране посматра. Делија ће то посматрати као добру вест, док ће "обичан грађанин" то протумачити као што си навео. Ако је то та пропаганда можемо свашта да очекујемо на телевизији и новинама у наредних пар месеци,од понављања инсајдера до свакаквих снимака,текстова,гостију и чега већ не...
Back to top
View user's profile Send private message
Православље
Ветеран


Joined: 31 Dec 2007
Posts: 1021
Location: Београд

PostPosted: 03 May 2011 19:34    Post subject: Reply with quote

НПЛ wrote:
Већ пар дана на свим телевизијама причају како би могао бити пуштен већ на лето,због одслужене 2/3 казне,доброг владања итд...ал ме чуди од кога долазе те назови иницијативе. У сваком случају, када би се то десило правда би коначно била задовољена!


не долазе од никога него по кривичном законику он има право на условни отпуст када одслужи 2/3 казне.
_________________
Јован (1:1) У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
увек_уз_тебе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 274
Location: Београд

PostPosted: 03 May 2011 20:40    Post subject: Reply with quote

Православље wrote:
НПЛ wrote:
Већ пар дана на свим телевизијама причају како би могао бити пуштен већ на лето,због одслужене 2/3 казне,доброг владања итд...ал ме чуди од кога долазе те назови иницијативе. У сваком случају, када би се то десило правда би коначно била задовољена!


не долазе од никога него по кривичном законику он има право на условни отпуст када одслужи 2/3 казне.


Јесте, има по закону, али једно је имати право, а друго је да ли ће се то догодити. Сложио би се са Генералом да се све веома перфидно ради. Свуда се врти како ће за који месец Урош бити слободан. Дај Боже да се то деси и сви ми, молићемо се за тако нешто. Међутим, медији предвођени поменутим, као и блицом, пишу као да је то готова ствар и као да је само потребно да издржиш две трећине казне и одмах те пуштају на слободу. На тај начин се врши невиђен притисак на судије које ће сутра одлучивати о Урошевој молби, с обзиром да се и даље потенцира " гурање бакље у уста ".

Друга ствар, која боде очи, посебно онима који имају везе са правосуђом, јесте како то да су баш у овом случају медији "провалили" коначну одлуку суда. Добро је познато да се судске одлуке, посебно у за јавност битним случајевима, што би се рекло, крију као змија ноге. У таквим ситуацијама нема шансе да изван суда, посебно не у медије, доспе одлука, посебно не у ситуацији када иста није ни израђена, па самим тим ни експедована односно саопштена странкама. До сада никада, али буквално никада се није десило да се одлука прво саопшти преко медија, а тек да се затим достави странкама у поступку. О томе у данашњем броју пише и новинар Политике :

Quote:


Како је осуђен Урош Мишић

Апелациони суд у Београду пре „експедовања пресуде неће саопштавати њену садржину“, али је она већ „процурила“ у јавност као коначна.

Последњег дана априла ударна вест из правосуђа је била да је Веће Апелационог суда у Београду преполовило казну Урошу Мишићу, са десет на пет и по година затвора.

Мишић је 2. децембра 2007. године напао упаљеном бакљом жандарма Небојшу Трајковића на утакмици Црвена звезда – Хајдук из Куле.

Подсетимо, Судско веће Вишег суда у Београду,коме је председавао судија Велимир Лазовић,два пута је Мишића осудило на десет година затвора због кривичног дела тешко убиство у покушају.

Апелациони суд је после разматрања жалбе на висину казне и квалификацију дела, у јануару ове године,одлучио да поново отвори главни претрес и сам изведе поједине доказе, како би могао да донесе коначну одлуку. Према писању медија, веће на чијем је челу судија Велибор Цветковић преквалификовало је кривично дело од покушаја убиства у напад на службено лице,па му је због тогаизрекло блажу санкцију.

Медији су посебну пажњу показивали према овом случају јер је суђење а потом и казна имала различите коментаре у јавности, од тога да је престрого осуђен („Правда за Уроша“) па до тога да тај случај мора да буде доказ да држава жели да се обрачуна с хулиганима и да заштити службена лица на дужности.

Урош Мишић је иза решетака од 5. децембра 2007. године. Ако је вест о казни тачна, он може да тражи условни отпуст после две трећине издржане затворске казне, а пошто је у притвору већ три године и пет месеци, што му се рачуна у казну, право на условни отпуст стећи ће већ крајем овог лета.

Вест о изрицању коначне казне Урошу Мишићу, Мирјана Пиљић, представница за медије Апелационог суда у Београду, није могла да нам потврди јер таква одлука још није ни формално ни практично донета.

–У току је израда пресуде у том случају, која после тога треба да буде послата у Одељење судске праксе, које треба да је обради и одобри. Зато је чудно да медији знају висину казне –рекла нам је она.

Пошто прође судску праксу, одлука ће бити послата из Суда и достављена странкама у процесу, навела је Пиљићева и истакла да Апелациони суд пре експедовања одлуке неће саопштавати њену садржину.

Дакле, остаје питање како су онда медији сазнали садржину пресуде, ако је тек у току њена израда. Да ли је њу неко медијима пре времена открио и тако начинио груб прекршај у том суду или су поједини медији дали себи улогу пресудитеља и прејудицирали исход.

Тиме су Судско веће ставили у крајње неугодан положај да ли да „потврде“ писање медија или да изненаде јавност и изрекну некакву другу казну. У оба случаја требало би утврдити ко се „поиграо“ ауторитетом тог суда и пресудио пре пресуде – медији или „инсајдер“ у тој „кући коначне правде“.



_________________
Само за тебе, увек уз тебе а њих ко јебе
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 03 May 2011 23:11    Post subject: Reply with quote

Стани,јел то сад значи да пресуда од 5 и по година није још изречена,тј. да то још није суд потврдио?
Па кога они зајебавају онда ако је тако?
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 03 May 2011 23:24    Post subject: Reply with quote

И јел зна неко кад се завршава та израда пресуде?Таман се човјек мало обрадује у свему овоме и онда од једном као то није званично....па стоко новинаркса.
Надам се да казна неће бити већа од 5 и по година,као и сви ми,али питам се сад и ја зашто је дозвољено да у јавност процури та вијест,ако већ то није званично суд потврдио,а и како сам схватио то не може нико да зна прије коначног изрицања суда.
Можда су хтјели да виде како ћемо реаговати,ко зна...
Сад испаде ово новинарска патка још једна у низу???
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 03 May 2011 23:25    Post subject: Reply with quote

Врло је могуће да је неко од "душебрижника" сазнавши преко својих канала пресуду,брже боље потрчао да је саопшти пре било каквог званичног саопштења суда!Много је чудно да у пола 12 увече осване на неком сајту да је пресуда преиначена...а да и дан данас нема потврде од суда да је то тако.Сигурно су сазнали одлуку и ставили је одмах у јавност не би ли тиме довели суд у незгодан положај,јер како сад да му се да то када виде реакцију људи(мада и није толико страшно како се мислило)...а и који то озбиљан суд потврђује оно што новине знају пре њих самих!?Ово може да буде покушај опасне игра од стране некога....али са таквим стварима се не "шали" на овај начин!
Урошу је смањена казна и ту је крај за нас!Не треба слушати ништа више и ако све то мирише на покушај тешке намештаљке!


Last edited by Генералштаб on 03 May 2011 23:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 03 May 2011 23:27    Post subject: Reply with quote

кнд wrote:
И јел зна неко кад се завршава та израда пресуде?Таман се човјек мало обрадује у свему овоме и онда од једном као то није званично....па стоко новинаркса.
Надам се да казна неће бити већа од 5 и по година,као и сви ми,али питам се сад и ја зашто је дозвољено да у јавност процури та вијест,ако већ то није званично суд потврдио,а и како сам схватио то не може нико да зна прије коначног изрицања суда.
Можда су хтјели да виде како ћемо реаговати,ко зна...
Сад испаде ово новинарска патка још једна у низу???
Rolling Eyes

Нема таквог размишљања!!!За нас је дбио 5.5година и ту је крај!!!Немој да пада некоме на памет сад да мисли другачије!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 04 May 2011 14:03    Post subject: Reply with quote

http://www.bg.ap.sud.rs/cr/articles/sluzba-za-odnose-sa-javnoscu/aktuelni-predmeti/drugostepeno-krivicno/dk-donete-odluke/
ГОТОВО!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 144, 145, 146, 147, 148  Next

View previous topic :: View next topic
Page 145 of 148

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop