DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Дом за децу у Грачаници

 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
UltraGudra
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Oct 2002
Posts: 479
Location: Karaburma

PostPosted: 19 Mar 2008 18:36    Post subject: Дом за децу у Грачаници Reply with quote

После однешене помоћи коју смо скупили на концерту , отишли смо у Грачаницу , тамо смо узели храну коју смо после однели у дом за децу ометену у развоју , уз то смо им поклонили играчке, да имају са чиме да се играју.

Ту смо поседели и попричали са децом и учитељицама.Нисам могао да верујем кад су нам учитељице рекле да плате примају од Шиптара, 12000 динара месечно. Писале су министарству да се нека Српска институција брине о њима , међутим ништа се не дешава.Једна од учитељица нам каже , како може да нам покаже фрижидер у коме нема ништа од хране, да некад деци доносу храну од куће или да им дробе хлеб у чај... Шиптари им искључују струју на сваких пар сати,ма скроз тужна прича.

Срамота за нашу владу да је тако нешто дозволила!Ми смо нешто причали да би са овим требали да одемо у јавност,ја још увек мислим да је то најбоља идеја,поготово сад пред изборе.
Шта би могли да урадимо по том питању,шта ви мислите?
_________________
Бауштелци на Феријама!
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 19 Mar 2008 20:08    Post subject: Reply with quote

Чуо сам ту причу од Генерала пре неки дан и сморио сам се у тренутку још кад сам чуо да да им тај дан нисте донели храну не би имали шта да једу...
Избедачио сам се најстрашније... не зна човек шта да уради...
Најбоље би било да сазовемо неку конференцију за медије и позовемо СВЕ медије и дамо наше саопштење у вези ове ситуације у пар тачака...

Прво -Косово је Србија! и биће увек .
Друго-Који су наши планови... (Ово је ванредно стање , док се Космет не врати под управу Србије) дати наше предлоге..
Треће- Прозивка за наше политичаре како ништа не раде или врло мало ...(онда објавити ову причу и сл...)
Изгледа да морамо да ми узмемо ствар у своје руке када нико други неће или нема муда за то...
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 20 Mar 2008 00:22    Post subject: Reply with quote

Ево једне фотографије из дома која је и раније била окачена на форуму:



То су српска деца о којима те жене брину, и оне су им и мајка и отац и све. Углавном су их напустили родитељи због недостатка, или просто нису имали услова да се старају о њима. Лекари без граница су им направили јако лепу кућу у којој бораве, и што је најтужније и дан данас им шаљу помоћ сваког месеца са којом би одлично функционисали, али та помоћ завршава негде у неким шиптарским рукама. Срамота је, благо речено, за државу Србију да те васпитачице примају плату од самопрокламоване владе Косова, испада да је више Шиптарима стало до наше деце него нама?! Ако се тако буде радило неће нам бити светла будућност на Космету. Без струје и воде јако често, јако често само хлеб за ручак, често и без лекова за децу која су болесна и којима је неопходна терапија увек... Чекају да их се неко сети и да им мало помогне да имају да прехране ту децу. Често васпитачице доносе храну од своје куће, често од својих плата купују лекове јер просто не могу да поднесу поједину децу ако не приме терапију... Верујем да за пар стотина евра може да се накупује довољно хране да прегурају месец, макар најосновније намирнице... Невероватно је да нико не мисли о томе. Ако неко има познанство са неким са телевизије било би добро да се о томе направи прилог и да се обелодани колико наша држава (не) ради на Космету. Иначе, пар десетина метара даље живе Срби у контејнерима, о чему постоји тема на форуму.

Требало би значи обезбедити:
- намирнице да људи нормалније преживљавају
- редовну лекарску негу и лекове деци
- да васпитачице буду на платном списку наше државе

И једнократна помоћ им је више него добродошла али би најбоље било када би могао да се изврши притисак на министарство за КиМ да држава преузме трајну одговорност.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 20 Mar 2008 05:44    Post subject: Reply with quote

Quote:
Невероватно је да нико не мисли о томе. Ако неко има познанство са неким са телевизије било би добро да се о томе направи прилог и да се обелодани колико наша држава (не) ради на Космету.

колико тога има толе на Косову и Метохији а наши медији ништа о томе не обавештавају.Жиимо у таквом медијском мраку.Ја сам свим живим медијима послао чланак о животу у народној кухињи и Новом Брду чак имам и неке познанике тамо али уредништво није хтело то да пусти.Срамота
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 20 Mar 2008 13:24    Post subject: Reply with quote

Ајде поставите овде што више информација о дому у Грачаници, ја ћу се потрудити да пошаљем те инфо у што више медија.
Било би добро да имамо што више слика овде , и доста информација тачну локацију колико људи ради тамо,колико деце има и сл..
Ако имате неке информације које баш нису за форум пошаљите ми на ЛП.
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 25 Mar 2008 12:20    Post subject: Мини Акција Reply with quote

Мини хуманитарна акција! - Помозимо деци у Грачаници!

У Грачаници се налази дом за децу ометену у развоју, деца и васпитачице тамо буквално преживљавају . Држава Србија им ништа не помаже ,дешава се да у дом за децу стигне по нека донација пре свега од појединаца или цркве али у већини случајева та деца немају шта да једу, неретко се дешава да им чај и хлеб буду једини оброк у току дана.
Жене које раде тамо су деци и отац и мајка јел та деца другог немају,оне су принуђене да доносе храну из своје куће ,да та деца не бих остала гладна.
Морамо помоћи тој деци.... свака помоћ је преко потребна...
Ел.уплата је омогућена преко Пај Пал-а, више информација на Arrow

Arrow www.cikaskisrbi.com
Arrow www.delijecikago.tk

Укључи се и ти!
Планира се да акција траје 7-10 дана

_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 25 Mar 2008 15:31    Post subject: Reply with quote

Home for Kids in Gracanica

In Gracanica is a home for retarted kids. Educators and kids are barely survaving. Serbian Government are not doing anything to help them. It happens that somebody sometimes bring food to them, but only individuals or some churches. Over all those kids are starving. Most of times they have only bread and tea to eas during day time.
Women that work there are mom and dad to them cause they do not have anybody.
They have to bring food from their houses to saving them of starving.
We have to help them...
We have open Pay Pal account for your donations.

Mor info:
www.cikaskisrbi.com
www.delijecikago.tk
email :
snodbrana@yahoo.com


_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 26 Mar 2008 20:01    Post subject: Reply with quote

Још једном да напоменем да је свака помоћ добро дошла(колика год била)...
Делије које су у иностранству могу то да уплате преко Пај Пал-а , ко није регистрован на пај пал може то једноставно да уради за само пар минута..
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 27 Mar 2008 17:45    Post subject: Reply with quote



[img=http://img510.imageshack.us/img510/9441/gracanica1domby6.th.jpg]


_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 28 Mar 2008 15:54    Post subject: Reply with quote

Arrow http://www.facebook.com/event.php?eid=23012779856
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Мр. Бурнс
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 30
Location: Херцег-Нови

PostPosted: 28 Mar 2008 16:58    Post subject: Reply with quote

Јел траје још прикупљање робе за помоћ деци. Сјутра би нешто донео до ревије, па ме занима да ли да понесем или сачекам неки други пут.
_________________
"Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети, него по томе колику светињу браним."
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 28 Mar 2008 18:10    Post subject: Reply with quote

Требало би значи обезбедити:
- намирнице да људи нормалније преживљавају
- редовну лекарску негу и лекове деци
- да васпитачице буду на платном списку наше државе


Па мени је идеја да се направи петиција у којој би се од владе тражило да испуни ове услове.Није наравно пробелм да се скупе намирнице и лекови не зависно од тога дал држава планира да уради нешто или не поводом тога.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 28 Mar 2008 20:11    Post subject: Reply with quote

Мр. Бурнс wrote:
Јел траје још прикупљање робе за помоћ деци. Сјутра би нешто донео до ревије, па ме занима да ли да понесем или сачекам неки други пут.


Arrow За сада се сакупља само новац наравно акција је још у току и трајаће до 3 априла. Exclamation

Quote:
Necro Послао: 201107 9:47а� Наслов:

--------------------------------------------------------------------------------

Требало би значи обезбедити:
- намирнице да људи нормалније преживљавају
- редовну лекарску негу и лекове деци
- да васпитачице буду на платном списку наше државе


Па мени је идеја да се направи петиција у којој би се од владе тражило да испуни ове услове.Није наравно пробелм да се скупе намирнице и лекови не зависно од тога дал држава планира да уради нешто или не поводом тога.


Arrow Ово је нешто друго, ја нисам желео да отварам нову тему о Акцији па сам овде поставио. Акција за скупљање помоћи је покренута у овај понедељак у Чикагу и сви који су у могућности могу да уплате новац електронским путем. Ко жели да да кеш може ме контактирати преко личне поруке.
Акција је замишљена из 3дела Arrow

1) Ел.Уплата новца
2) Мини Хуманитарна вечере у недељу 30-ог марта 5пм у просторијама СНО Чикаго
3) Клуб Катакомб недеља 30.март -после 10пм биће постављена на улазу кутија за донацију.


Организовано од стране Arrow
Делије Чикаго
СНО Северни Чикаго
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 01 Apr 2008 16:06    Post subject: Reply with quote

Завршене су две мини акције у недељу , ел уплата ће бити продужена и омогућена још недељу дана тако да сви који желе да помогну могу то да учине путем Пај Пал-а.
Више информација

Arrow www.cikaskisrbi.com
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 02 Apr 2008 17:18    Post subject: Reply with quote

BRE wrote:
Завршене су две мини акције у недељу , ел уплата ће бити продужена и омогућена још недељу дана тако да сви који желе да помогну могу то да учине путем Пај Пал-а.
Више информација

Arrow www.cikaskisrbi.com


Закључно са данашњим даном сакупљено је $2273.00
Ел.уплата је и даље могућа преко сајта Чикашки Срби

www.cikaskisrbi.com
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop