DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Србија признаје Косово?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 21 Dec 2010 00:55    Post subject: Србија признаје Косово? Reply with quote

Браћо,извињавам се што реметим навијачку хармонију на овом дијелу форума и отварам тему која је "политичке" природе. Отворио сам је из разлога што мислим да је овај дио форума најпосјећенији а циљ ми је управо да ову тему види и прочита што више посјетиоца овог форума.

Унапријед да кажем да информације које ћу да изнесем нису плод кафанских прича или прича о теоријама завјере.Информације су добијене од озбиљне особе,од особе која се бави тим послом. Тако да вас унапријед молим да се не постављате питања о вјеродостојности тих инфрмација.

Наиме,постоје озбиљне намјере српске Владе да у скоријој будућности призна независност Косова!
По тим информацијама,које су узгред речено директно из Стејт Дипартмента,признање ће се десити у наредна два мјесеца.Или могуће је да ће се тај рок продужити,али суштина је у томе да с обзиром какве позиције Србија сад има то је највјероватније решење.Разлог који ме је натјерао да повјеујем у ово је тај што мије мој извор дао приближне датуме кад ће бити проглашена независност Косова,кад ће доћи до признања од стране Црне Горе,кад ће доћи признање од неких других држава...

По мом извору,ово и не мора да значи да ће се остварити.Јер по његовим ријечима,политика је превртљива и може доћи до обрта.Али како што сам већ рекао позиција је таква да не обећава пуно.

Углавном,уколико се оствари то што се планира(а иначе у Вашингтону је ова вијест "полу-званична") сјеверни дио Косова ће добити статус посебног ентитета са директним везама са Београдом.По овим информацијама Србија је "натјерана" на ово јер се налази у тешком положају(економском,дипломатском...како год обрнете).
Иначе садашња политика владе је таква да жели у ЕУ. То не може да оствари док не испуни основни Копенхашки криттеријум. Тај критеријум је следећи: "Контрола и владавина права на државној територији".
Да ли Србија има контролу над Косово? - Нема.

Један интресантан одговор сам добио кад сам разговарао о овој ситуацији. На моју констатацију да ће бити нереда на овим просторима ако дође до признања и да ће народ бит незадовољан,добио сам следећи одговор: "То су контролисани нереди... И како можеш да кажеш да су постојали нереди кад ГСП 3 сата после нереда нормално успостави саобраћај". Иначе Влада скреће пажњу са овог проблема и пуни главу народу другим,у овом случају небитним,информацијама као што су нпр. Шарићи,Цане Суботић,навијачи који пријете да направе атомску бомбу и сл.

Убијеђен сам да су сви који читају ово против овог.Искрено,није ми било добро кад сам вечерас доша до сазнања о овоме.

На крају да кажем да написано нема политичку позадину,у то можете да вјерујете. И надам се да ће све ово што сам написа на крају добити "статус" дезинформације.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 21 Dec 2010 10:46    Post subject: Reply with quote

То се на неки начин и знало. Да се не лажемо,ми смо ти који се још боримо за Космет. Ми који волимо ову земљу,њену традицију и историју. А политичари...они су га признали одавно...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Краљ_Петар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Apr 2010
Posts: 44

PostPosted: 21 Dec 2010 12:41    Post subject: Reply with quote

Да и њихов одговор ће бити нисмо могли више од овога и Северни део је премија,и бла,бла,бла ко и увек празне приче...само скидање са власти може то да реши а ближи им се крај,и по мандату и по свему урађеном(не урађеном и лоше урађеном),тако да тиха вода брег рони...
_________________
Један дан живота да остане мени,и њега би Звездо поклонио теби,а кад срце стане на њему нек пише,жалим што те нисам волео још више...
Back to top
View user's profile Send private message
jacko.28
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Apr 2010
Posts: 34
Location: Дунав

PostPosted: 21 Dec 2010 12:43    Post subject: Reply with quote

па шта да се очекује од тадића (и осталих) који се свима редом извињава а они нас фино ка.ају у бу.у
_________________
На своју веру, на своју земљу, поносан сам ја!!!
Back to top
View user's profile Send private message
дулињо
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Apr 2010
Posts: 117
Location: Белгрејд

PostPosted: 21 Dec 2010 12:56    Post subject: Reply with quote

Закључајте тему. Ово су осетљиве ствари и не треба свако да пише овде о овоме.
_________________
У рату између лажи и истине, лаж добија прву битку, а истина последњу !!!

БОДУ САМО ПИЧКЕ !!!
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 21 Dec 2010 13:43    Post subject: Reply with quote

Не верујем да ће смети директно да га признају али индиректно то се већ увелико ради а она резолуција у УН је најбољи пример. Ко је пратио ове њихове изборе на Косову, зна како је био млак став наших власти у вези са учешћем Срба, затим укидање косовског додатка, па сад ова прича око смене Јеремића који најактивнији министар у борби за Косово, и много још тога, све то води ка индиректном признању. Чак и ови политичари што су до скоро (због јавности наравно) причали како је Косово део Србије, нешто су се ућутали, уопште не помињу Косово у својим изјавама. Тако да ћемо се ми део по део одрицати те приче о Косову, док нам на крају не преостане још једино да га и формално признамо.
Back to top
View user's profile Send private message
звездаш
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Mar 2010
Posts: 122
Location: ту негде...

PostPosted: 21 Dec 2010 14:36    Post subject: Reply with quote

Ma ovo se sve zna odavno,samo se ceka pravi trenutak. kao sto se pre gej parade znalo da ce ista biti odrzana,da ni jednom pederu nece faliti dlaka s glave,da ce sama vlast,policija dozvoliti nerede po gradu,koje ce kontrolisati i tako imati razlog da pohapsi sto vise pripadnika navijackih grupa i desnicarskih organizacija kako nebi imao ko da im se suprostavi prilikom nekih narednih poteza od kojih je jedan priznavanje Kosova.Izv. zbog latinice.
_________________
Погледајмо у небеса, исти Бог нас Србе створи,
ко би изд'о српску земљу нек' у паклу вјечном гори!
Back to top
View user's profile Send private message
Стари Делија
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Oct 2010
Posts: 18

PostPosted: 21 Dec 2010 16:22    Post subject: Reply with quote

верујем у ово, читао сам на викилеакс да је тадић одавно американцима признао косово, али то само њима и на 4 ока, али у јавности да ће увек бити против истог тога, скандал
тај пост се склоњен после једног дана на викилеакс, али треба да изађе цела прича у јавност, као и друге ствари са викилеакса
Back to top
View user's profile Send private message
Анти нато
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Jun 2010
Posts: 118

PostPosted: 21 Dec 2010 16:31    Post subject: Reply with quote

Признали или не, МИ Косово и Метохију нећемо никада признати. Најавили су нам и пасоше за следећу год, па не знам да се неко из власти огласио поводом тога. Било како било, ми морамо наставити да помажемо народ доле па макар и са пасошима ишли, док не буде услова за враћање Косова и Метохије онима којима припада.
_________________
Један је Владика. Артемије.
Back to top
View user's profile Send private message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 21 Dec 2010 22:39    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
... па сад ова прича око смене Јеремића који најактивнији министар у борби за Косово, и много још тога...


Да,добро си примијетио.
Чудна је та ситуација око Јеремића. Спроводио је званичну политику Владе а одједанпут се нашао у немилости(посебно ова ситуација око избора за подпредсједника Владе).

А признали Косово индиректно или директно,све је на крају исто...
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 26 Dec 2010 15:36    Post subject: Reply with quote

Quote:
(посебно ова ситуација око избора за подпредсједника Владе)


Само да те исправим, није у питању избор за подпредседника Владе већ ДС-а, то су неки њихови унутарстраначки избори где се они боре за позиције у странци. Али поента приче је иста.
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 22 Mar 2011 16:08    Post subject: Reply with quote

На Космету се шпекулише да ће уптарима бити дозвољено да са таблицама КС могу неометано да упraвљају возилима и преко административне границе КиМ што у суштини значи само једно.
_________________
''Страх животу каља образ често.''


Last edited by Делије Звечан on 22 Mar 2011 17:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 22 Mar 2011 17:31    Post subject: Reply with quote

У ужој Србији се шпекулише да ће неке будале лупати кола са таквим таблицима, што значи само једно...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
FilipBg
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2009
Posts: 44

PostPosted: 22 Mar 2011 18:39    Post subject: Reply with quote

па то би им било последње.
Back to top
View user's profile Send private message
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 27 Mar 2011 16:53    Post subject: Reply with quote

Нису политичари народ и тако да од тога нема ништа.... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop