DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Шта урадити конкретно !
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
malizmaj
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Nov 2008
Posts: 7

PostPosted: 18 Dec 2008 17:02    Post subject: Reply with quote

Моје неки предлог је да се отвори неки интернет сервис на простору КиМ за наше људе , опремљен би био уз помоћ Делија и свих људи који желе да помогну .Зашто мислим да је то у реду , зато што би онда наши људи који живе доле могли бити у свакодневном контакту са нашим форумом , са људима који су спремни да помогну , они би ( наши са КиМ) могли изностити неке идеје, ставове, и да предлажу јер и они сами знају шта је за њих најважније , и најпотребније.Такође мислим да је то добро јер можда постоје индивидуе нпр . из Београда , чији су чланови породице или неко њима близак спремни да озбиљније помогне у виду слања хране , одеће, новца, и уопште помоћи...

п.с. Такође моја нека замисао би била да тај сервис тј људи који би били задужеени за њега одржавају контакт са неким другим људима са простора КиМ како би се та помоћ слала на више страна ...
Back to top
View user's profile Send private message
Kosovac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Sep 2008
Posts: 63

PostPosted: 18 Dec 2008 20:19    Post subject: Reply with quote

Онда морате да отворите њих више јер су енклаве одвојене шиптарским насељима и нису доступне.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address MSN Messenger
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 19 Dec 2008 22:09    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=AMpL2D8eVXQ
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 08 Feb 2009 11:00    Post subject: Reply with quote

Имам пар конкретних ствари

1.Треба комби за породицу у Клини која живи са своја два детета.То је једина породица која живи у Клини са децом...Комби би им био једини прилив новца јее би човек од тога зарађивао.О тој породици можете видети на овом форуму
2.Компјутер за дете у Ораховцу...Док неки имају више компјутере то дете нема ни једно.
3.Хард диск за компјутер.

Ево за конкретне ствари
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 08 Feb 2009 23:23    Post subject: Reply with quote

Ја бих вероватно имао ауто само што није комби....??
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 06 Apr 2009 13:20    Post subject: Reply with quote

НЕМА ПРЕДАЈЕ

Омладина Чикага , са сајтом ‘ Чикашки Срби ’, организује Васкршњу хуманитарну акцију за помоћ Србима на Космету под називом Нема предаје и уз благослов Српске православне цркве. Планира се да акција крене средином априла . Циљ акције је сакупљање новца за помоц Србима на Космету, као буђење националне свести код Срба у Америци. План ове хуманитарне акције је да се на једноставан и ефикасан нацин прикупи новац дистрибуцијом силиконских наруквица у бојама српске тробојке са натписом : KOSOVO IS SERBIA ! www.NemaPredaje.net . За то нам треба хиљаду појединаца који би својом донацијом од 10 долара подржали ову акцију и тиме помогли оне којима је помоћ најпотребнија – нашим Србима на Космету. Наруквице би требало да се дистрибуирају уз помоћ цркве, српских бизниса у Америци и интернет презентација. Резултати акције ће бити објављени на интернет страници наше акције “ Нема предаје” као и фотографије са Космета када се новац буде предавао. За више информација погледајте сајт
www.NemaPredaje.Net и www.CikaskiSrbi.com ,








_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 08 Apr 2009 09:35    Post subject: Reply with quote

Сећате ли се потресне репортаже о маленом србчету из забачене косовске енклаве које усамљено живи иза високих зидина свога дворишта усред албанског окружења? Памтите ли исповест његових родитеља која срце раздире: србче малено не може да издржи самоћу и жељно по сваку цену игре и дечијег друштва устрашено излази из свог дворишта са лоптом у руци и убрзо се враћа кући уплакано и пребивено од албанске деце. И тако свакога дана, зарад мало дечије радости - много суза и батина. Зато, само зато - што је Србче Христово...

Браћо и сестре, много је туге на Косову! Много је суза, дечијих суза! Браћа наша страдална су од издајничке србијанске власти сасвим остављена! Бог Свети помаже али и ми помозимо! Не чекајмо, не часимо, но сами, свако за себе, помозимо браћу рођену!

На питање шта је потребно свештеник Радослав из Косовске Грачанице скромно каже: "молитва је најпотребнија, а остало - од срца шта ко дâ. На свему смо благодарни". На моје инсистирање сазнао сам да одеће имају довољно, али да све остало недостаје (храна, средства за хигијену, обућа, дечији прибор, књижице, играчкице, слаткиши...)

Браћо и сестре, ко има сувишка може много да помогне на следећи начин:

1. прилог упаковати у картонској кутији (све скупа не сме да пређе 20 кг)

2. улепити кутију траком и увезати конопцем (може и пластичним).

3. Због шиптарске "царине" обавезно залепити на кутији папир са натписом: "Хуманитарна помоћ у основним животним намирницама (или: у средствима за и хигијену, или: у играчкама...) за рашко-призренску епархију".

4. однети у пошту (само државну) и при предаји пакета у поштанској упутници уписати следеће податке за примаоца:

МАНАСТИР ГРАЧАНИЦА
38205 Косовска Грачаница
контакт особа: свештеник Радослав Јанковић 064 640 28 16

(трошкови слања су до 250 динара)

Драга браћо и сестре, на Косову Христос тамнује, на Косову Христос тугује, на Косову Христос гладује! Помозимо до Васкрса Косовскога! Амин!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 06 Jul 2009 21:21    Post subject: Reply with quote

Ускоро креће са радом нова народна кухиња и пекара на Космету. (Народна кухиња број 4) Народна кухиња ће почети са радом у селу Кормињане.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Слике -акција НЕМА ПРЕДАЈЕ!

http://www.flickr.com/photos/40198925@N06/sets/72157621041677476/
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 09 Jul 2009 00:14    Post subject: Reply with quote

У акцији Нема Предаје сакупљено је $ 10.000,оо долара на Видовдан


ИЗВЕШТАЈ
Arrow http://www.srbizasrbe.net/download/cikaskisrbi.pdf
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 16 Sep 2009 12:37    Post subject: Reply with quote

Конкретно:



НЕМА ПРЕДАЈЕ - КОСМЕТ ЈЕ СРБИЈА

5. по реду акција на Косову и Метохији
Планирана помоћ: 3.000 - 4.000 €
Породице: 2-4
Полазак: 26. септембар

Прикупљање донација у току!

http://www.srbizasrbe.net/index.php?lang=sr_CR

Укључите се!
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 16 Sep 2009 12:42    Post subject: Reply with quote

Морамо да знамо да се борбом за Космет не боримо само за народ доле и за нашу земљу доле, и наше светиње. Боримо се и за целу Србију и све српске земље, за српство уопште! Јер док се ми боримо за Космет и будним оком стражаримо над њим, дотле немају шансу ни сепаратисти у Рашкој, Војводини, јужној Србији... У томе расте и свест за Крајину, Републику Српску, Јужну Србију илити Македонију, Црну Гору и остале српске територије које тренутно нису у оквирима српске државе.

Боримо се за веру наших предака који су нам оставили те светиње да знамо ко смо и шта смо, и којим смислом постојимо. Боримо се и за себе лично и наше потомство. Не смемо да клонемо или упаднемо у неку депресију у овом смутном свету у коме су само угађања себи и материјална добра на цени. Не сме да нас помути било који негативан догађај (а биће их) да одустанемо и да нам се учини да радимо бесмислену ствар.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 11 Oct 2009 23:41    Post subject: Reply with quote

Конкретно:

http://www.narodnekuhinjekim.com

Измеђуосталог на сајту пише:

Навијачи Црвене Звезде

Навијачи Црвене Звезде уз посредство организације “Мајка девет Југовића” већ 5 година помажу српској деци на Косову и Метохији у виду школског прибора, спортске опреме и реквизита.



Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 12 Oct 2009 10:02    Post subject: Reply with quote

Да би подмирили основне потребе најугроженијих на Космету потребно је још 6 народних кухиња. План је да се следећа кухиња отвори у околини Призрена. Да би убрзали овај процес отварања нових кухиња потребно је да се сви ангажујемо око прикупљања средства. Свако има минимум 10 људи који могу месечно да издвоје 50 дин. за једну ову смс поруку. 10 по 10 и скупићемо средства.

SMS - 1033
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 24 Oct 2009 23:38    Post subject: Reply with quote

Идемо даље, само конкретно:
http://www.narodnekuhinjekim.com/pomozite-ugrozenim-porodicama-na-kosovu-i-metohiji

Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 15 May 2010 15:53    Post subject: Reply with quote

Brdjo wrote:
Ја бих вероватно имао ауто само што није комби....??

Брате крећемо са акциком о туризму на Косову и Метохији али и пласирањем робе са Косова и Метохије по целој Србији..Реци ми шта је било за овај ауто,јел још то у оптицају????
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop