DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Шта урадити конкретно !
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 05 Mar 2008 14:15    Post subject: Шта урадити конкретно ! Reply with quote

ПРЕКОПИРАНО СА ПОДФОРУМА СРБИ И СРБИЈА!
http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=7845&start=75
Мислим да је овде право место за ову тему... шта даље радити како задржати Србе на Космету и како вратити још више него што је отишло са Космета

Quote:
Браћо Делије,

Тренутно се сви ангажујемо на овим протестима, демонстрацијама и сл...
Морамо почети да размишљамо мало више о другим видовима акција значи акције које ће имати резултате на дугорочној бази, морамо сви да се запитамо шта можемо да урадимо за Космет и Србију Како то да урадимо Како да помогнемо Србима који живе тамо
Значи морамо смислити неке начине који ће помоћи Србима дугорочно не само једнократне помоћи... Желео бих да овде сви напишете ваше идеје или мишљења како да помогнемо Србима на Космету и како да помогнемо сами себи.

Неке од мојих идеја су да ако се скупља неки новац за помоћ породицама које живе на Космету ,боље било да се за тај новац купе неке машине и алати које могу да помогну тим људима на дужи временски период. Или да им се купе агрегати и сл.
Такође мислим да би добра идеја била ако би могли да организујемо целе породице или места у производњи сувенира или сл (типа заставице за кола, наруквице и сл) на којима би писало Космет или Косово и зарада од тих ствари би ишла директно тим људима...
Било би добро да се и делије са космета укључе овде са својим коментарима .

(ако модератори мисле да би било боље да је ово посебна тема нека онда издвоје)
_________________
Vojnici!Junaci!Vrhovna komanda izbrisala je nas puk iz svog brojnog stanjaNas puk je zrtvovan za cast Beograda i Otadzbine Vi nemate vise da se brinete za zivote vase koji vise ne postojeZato napred u slavu!Za Kralja i Otadzbinu!Ziveo Kralj!Ziveo Beograd!

Назад на врх



Quote:

Hatori Hanzo
Стара гарда


Придружио: 07 07 2004
Поруке: 2655
Локација: Бол је тренутна - срамота траје довека!
Послао: 201107 9:47а� Наслов:


--------------------------------------------------------------------------------

БРЕ, као што видиш у Лондону имаш истомишљенике, као и у Словенији и многим другим земљама... Имамо организационих способности, имамо све, не смемо то да испустимо и прокоцкамо! То нам је дато од Бога и био би грех да га не искористимо сад кад је стварно потребно. Морамо да пробамо да повежемо све групе, организације, заједнице, које желе да помажу Космет. Браћа из Словеније су причали са свештеником и покушали би да преузму на себе бригу о једној енклави. Притом не мислим само на звездаше и Делије из Словеније, него на Србе уопштено. Као и у Лондону, и тамо се не ради по навијачкој основи. Значи важно је сад да удружимо све снаге за Космет. Да направимо неку логистику. Нема смисла да из Чикага стигне помоћ за Штрпце, па из Лондона, па из Словеније, па из Београда... А рецимо на Новом Брду нико ништа. Зато би било битно да се поделимо и водимо рачуна о што више Срба на Космету. Ако у Старом Грацку живи 70 српских породица онда је 7000 евра довољно да се сваког месеца помогне та енклава, значи 100 евра по породици! То би доле била огромна финансијска инјекција! Погледајте по својој породици што живимо одлично у поређењу са њима... Замислите да вам још 100 евра улети сваког месеца, био би огроман допринос. А камоли тамо где и по 5-6 људи живи са десетак хиљада динара месечно! За организацију из Европе или САД 7000 евра сваког месеца је скроз реалан циљ. А са вишком од преко тих рецимо 7000, кад се рецимо скупи 8 или 9 хиљада, то да иде у фонд за поправку кућа, за евентуална лечења, за поправку путева, цркви... Тако да рецимо то Лондонско "Тројство" брине о Старом Грацку у сваком погледу! А организација из Словеније рецимо брине о Штрпцу. А за веће енклаве рецимо да се удружи неколико организација у САД, тако да заједнички Чикаго, Њујорк, ЛА, (...) брину о Прилужју где живи 1000 породица. Ми у Београду, Делије, сматрам да треба да будемо један део те приче, као једна од организација које воде рачуна о некој мањој енклави. Ако би остварили оно о чему је било речи на претходним страницама ове теме, ми би могли да водимо рачуна о једној мањој енклави са рецимо 50ак породица. Морамо да направимо мрежу која би окупљала што више група, организација, било кога ко хоће да помаже. Врло је битно да се то уради јер нас ће овај проблем занимати и за годину и за две, а неке ће проћи чим прође ова фама око Космета.

Дајте предлоге, мора брзо да се ради. Да видимо ко би могао да подржи ово, неко од ауторитета, најбоље би било СПЦ и да они воде читав пројекат а ми да будемо једна од карика и неко ко може пуно организационо и на терену да делује. Око Цркве би се најбоље окупили и најлакше ујединили, ту не би било приче, Делије Гробари, Радикали Демократе и сл. У нашим рукама је судбина Космета, једним али добрим делом! Знајмо то. Ако се побринемо за нашу браћу и сестре да опстану у својим гетима на рођеној земљи, они ће тамо и остати и створити нове генерације а са новим генерацијама имаћемо будућност на нашој Светој Земљи!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033

Назад на врх

Quote:
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Придружио: 23 06 2006
Поруке: 298
Локација: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****
Послао: 201107 9:47а� Наслов:


--------------------------------------------------------------------------------

Hatori Hanzo ::

У нашим рукама је судбина Космета, једним али добрим делом! Знајмо то. Ако се побринемо за нашу браћу и сестре да опстану у својим гетима на рођеној земљи, они ће тамо и остати и створити нове генерације а са новим генерацијама имаћемо будућност на нашој Светој Земљи!
Exclamation Exclamation

_________________
Vojnici!Junaci!Vrhovna komanda izbrisala je nas puk iz svog brojnog stanjaNas puk je zrtvovan za cast Beograda i Otadzbine Vi nemate vise da se brinete za zivote vase koji vise ne postojeZato napred u slavu!Za Kralja i Otadzbinu!Ziveo Kralj!Ziveo Beograd!

Назад на врх

Quote:
Hatori Hanzo
Стара гарда


Придружио: 07 07 2004
Поруке: 2655
Локација: Бол је тренутна - срамота траје довека!
Послао: 201107 9:47а� Наслов:


--------------------------------------------------------------------------------

Има још много тога, да би наш народ опстајао у својим гетима мора да има некакв живот. У многим местима нема ни некаквог дома културе који би рецимо могао да буде простор за приредбу, концерт, изложбу, место окупљања жена из села које би се бавиле рукодељем, ручним радовима који би се продавали као што је БРЕ споменуо... Могао би и овде да се отвори центар за неговање културе и традиције са Космета, где би стално биле изложбе деце и уметника са Космета, где би се правиле приредбе и концерти са уметницима са Космета, где би се продавали ручни радови и сувенири са Комсета... Све је много просто. Тај Центар у Београду би могао да буде база која би сарађивала са свим Домовима културе по Космету. Тако да свуда постоји нешто што би окупљало људе и давало им смисао, наду, веру. Тешко је кад у селу са пар стотина људи више немаш струје него што имаш, нестаје ти вода, немаш мрежу за мобилни телефон, окружен си душманима са свих страна, па још немаш ни никакво дешавање него сваки дан исти. Такви људи нису као ми што сваки дан тражимо неку забаву, они су захвални и скромни и једном годишње да им се догоди нешто држаће их задовољство све време. Тако да озбиљно треба размишљати и о друштвеном животу тих енклава. Да не причамо о неопходности отварања амбуланти по тим местима. Ако се посечеш на Новом Брду у петак поподне мораћеш да молиш Бога да не искрвариш до понедељка кад ти иде први превоз до Грачанице која је сат времена далеко. Амбуланта за основне ствари. Онда рецимо у Грачаници која је на неки начин центар за Србе јужно од Ибра и највеће насеље, треба размишљати о биоскопу, базену, хали за мале спортове... Сад ће неко да се изненади и помисли да је небулозно причати о томе у оваквој ситуацији. Али није! Морамо да размишљамо да људи ту треба да живе нормалним животом, испуњеним, да имају могућности. Лако је нама да очекујемо да неко остане тамо а овде имамо шта год хоћемо, треба радити на томе да људима буде испуњен живот доле! Кустурица би могао да сагради биоскоп, неки кошаркаши и фудбалери да саграде халу за мале спортове, неко трећи базен... Верујем и знам да има много имућних људи који хоће да помогну али их треба укључити, позвати. Морамо да схватимо да ми сами морамо да се боримо, да радимо, нико неће ништа урадити уместо нас. Дај Боже да држава уради нешто по свим овим питањима, али не смемо се у њих уздати, све је на нама, обичном народу. Ми морамо да се организујемо, да свако помогне колико и како може и да у буквалном смислу помажемо да Космет остане српски, као што јесте и што је увек био!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033

Назад на врх

Quote:


cabron
ДЕЛИЈА сениор


Придружио: 15 10 2002
Поруке: 839
Локација: КРАЉЕВИНА СРБИЈА,дефинитивно!
Послао: 201107 9:47а� Наслов:


--------------------------------------------------------------------------------

нисам у прилици тренутно да пратим форум, ово само на брзака добацујем, јер ово што је БРЕ написао је нешто о чему сам дуго размишљао и то је суштина и то је решење, значи ми треба да помогнемо како знамо и умемо тим људима да почну сами себе да издржавају, а не да буду издржавани и да живе од помоћи, због њих самих, треба им помоћи да изграде неку одрживу ситуацију око себе, а не да им све изгледа безнадежно, морамо да видимо шта је то што може да се ради у ограниченим околностима у којима они живе, наћи тржиште на које ће се производ пласирати и координисати све то док не почне да ради тако да ти људи постану независни, а надам се и економски ојачају, економски стабилна заједница много лакше излази на крај са свим проблемима, много ствари се овим решава, немам времена сад да пишем, али сви који имају идеје на ову тему треба да пишу, не морају то само да буду ручни радови, треба видети какви су услови за неке занатске радионице, мала постројења, паре је лако сакупити, браћа у расејању треба да се распитају мало о тим половним мини постројењима које би могли да купимо за једно по једно село, да упослимо неколико људи итд... има много могућности, ајде да их користимо


Ајде Делије пишите какве идеје имате , паметни смо момци(и девојке). Морамо да видимо шта можемо да урадимо конкретно да помогнемо Србима и Србији . Ко ће ако не ми, не можемо да чекамо да неко други нешто предузме... јел ми Срби увек чекамо некога и нешто морамо да узмемо ствар у своје руке.
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Калезињо
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 163

PostPosted: 05 Mar 2008 17:09    Post subject: Reply with quote

Можда да део новца од продаје званичних производа пошаљемо на космет?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 05 Mar 2008 18:17    Post subject: Reply with quote

Покренути иницијативу да се на дресовима, да ли на рамену или напријед зашије КОСМЕТ ЈЕ СРБИЈА (слично знаку ЛШ или Купа УЕФА), да се ти дресови продају и сав приход да се упути на Космет... Мислим да би то била најпродаванија гарнитура дресова икада.


П.С.
Ја са другарима из Подгорице у организацији ФСН-а путујем доле, јер носимо неку помоћ, па ако има неко нешто вриједно да пошаље нека се јави на П.П.
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Барски
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 90

PostPosted: 05 Mar 2008 18:59    Post subject: Reply with quote

Замолио бих све осниваче фондова за Српско Косово и Метохију да обавезно направе метод на који ће моћи да се уплати износ са кредитне или дебит картице. Недавно сам уплатио износ на хуматитарну организацију Дивац Можеш и ти са кредитном картицом. Ево примјера са истоимене орг...https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_ flow&SESSION=RREj1Mrl2mKN4SWE4QdHAcmxpENOTF rWo4ONOwBPdW-Apgr5qkSErCLcTj8&dispatch=5885d80 a13c0db1f35bed810ca29224194ca8b1b097b67190a72a7a4da266138

Косово је Србија
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 14:53    Post subject: Reply with quote

Ово је најважнија тема на овом подфоруму! Морамо да користимо све своје могућности, и као појединци, и као навијачке групе, и као нешто треће што можда неко представља у свом животу (ученик, студент, политичар, новинар....). Сад је на нама. Космет не можемо сутра да повратимо али за десет, педесет, сто година можемо! А за то су нам потребни Срби који живе на својим вековним огњиштима и који одолевају свим искушењима која им долазе. На нама је да та искушења и те проблеме поделимо са њима јер ни они не могу, као што ни ми не бисмо могли, сами да се одупру свему! Будимо са њима и уз њих и они ће прегурати невоље, а доћи ће боља времена кад тад!

Значи суштина проблема и наше улоге је да помогнемо српском народу да опстане доле! То можемо чинити на много начина! Свака парола, свака песма, скандирање, све то помаже. Сваки контакт са тим људима, било да их ми угостимо овде или они нас доле, помаже. Значи није само у скупљању материјалне помоћи, морамо да будемо уз браћу и сестре и да им пружамо моралну подршку, да знају да нису сами, да неко мисли о њима, да се брине и моли за њих. То је највећа помоћ и то свако може од себе да пружи. Људи су доле плакали док су гледали крцате улице Београда који су изашли да дигну свој глас против неправде и да њима пруже подршку. Значи најпотребније им је да знају да нису остављени на цедилу, на милост и немилост душманима који би их појели да могу. У потпуно ненормалним условима, без струје, без воде, без мреже за телефон, без медицинске неге, без превоза до већих енклава, без безбедности и сигурности, без слободе кретања, без посла и још много тога - само им још фале наши коментари како је то све изгубио Слоба или како је то давно завршена прича, или како се и овде лоше живи и остале небулозе и просеравања кафанских политичара. Кад бисмо само умели да замислимо себе у свом крају како живимо у згради у којој живи 90% крвних непријатеља, како у продавници и на улици не смемо да проговоримо на свом језику, како у нашем делу граду живе Срби а са свих страна нас окружују непријатељи и да не смемо улицу да пређемо, не бисмо били толико равнодушни. Јер је то била Србија пре него што је био Београд и ту се причао српски пре него у Београду, па је ово данас доживљено. Што значи да то исто може и овде да се дешава, не дај Боже, нашим унуцима, а да остатак Србије буде баш брига за њих јер нису они лично погођени. Кад би то реално замислили у својим главама много би више гризли и радили.

Морамо да знамо да се борбом за Космет не боримо само за народ доле и за нашу земљу доле, и наше светиње. Боримо се и за целу Србију и све српске земље, за српство уопште! Јер док се ми боримо за Космет и будним оком стражаримо над њим, дотле немају шансу ни сепаратисти у Рашкој, Војводини, јужној Србији... У томе расте и свест за Крајину, Републику Српску, Јужну Србију илити Македонију, Црну Гору и остале српске територије које тренутно нису у оквирима српске државе. Боримо се за веру наших предака који су нам оставили те светиње да знамо ко смо и шта смо, и којим смислом постојимо. Боримо се и за себе лично и наше потомство. Не смемо да клонемо или упаднемо у неку депресију у овом смутном свету у коме су само угађања себи и материјална добра на цени. Не сме да нас помути било који негативан догађај (а биће их) да одустанемо и да нам се учини да радимо бесмислену ствар. Нема смисленије ствари од ове, ко смо и шта смо ако се не боримо за правду, своје потомство и свој народ? За шта да се боримо, за већу кућу, даљу дестинацију за одмор и скупље одело? То су вредности које нам се намећу као идеал али су оне пролазне, себичне, површне и ништавне. Немамо ни право да се коцкамо са нечим и да протраћимо нешто што нисмо сами створили. Ако протраћимо оно што је крвљу плаћено да би остало нама, ко ће и шта ће бити наши потомци, где ће живети, са којим вредностима ће расти? Погледајмо колико смо територија изгубили у задњих петнаест година и ту није крај, сад нам отимају Космет, а сутра....? Неће стати, отимаће даље. Опет питам, ко ће бити наши унуци, Албанци, Мађари, Хрвати, Бугари...?! Које вере, којих схватања? Кад су грађене наше светиње по Космету и кад се утумељивала наша вера и култура на тим просторима, Америку су насељавала индијанска племена и још није била "откривена". Нормално је да једној таквој квази нацији могу лако да се наметну пролазне материјалне вредности као једини циљ у животу и да се њима таквима лако манипулише. Али нећемо ваљда и ми да будемо такви испразни створови? Да заборавимо оно што јесмо и чему треба да тежимо, и оставимо једни друге и да се свако бори само за своју личну корист...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 14:58    Post subject: Reply with quote

А конкретно има много тога да се ради и уради! Чачани ће покренути иницијативу да се чачнска гимназија побратими са гимназијом у Лапљем селу и тако да почну да се помажу, посећују, екскурзије, изложбе, спортска такмичења... То је одлична ствар и свако ко може у својој основној или средњој школи да покрене овакву иницијативу треба то и да учини! Школе по Космету су по десет пута мање по броју ученика него у ужој Србији, тако да је јако лако сарађивати у том смислу, врло мало је потребно да би се њима пружила велика помоћ.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 06 Mar 2008 15:04    Post subject: Reply with quote

Делије, апелујем и овде на све који пишу на овом подфоруму. Пишимо идеје које можемо ми као навијачка група и део Српског народа да конкретно урадимо да помогнемо народу на КиМ. Немојте да се губимо у неким маштаријама и теоретисању шта држава може и мора да ради и сл...Дакле потребни су нам конкретни предлози и идеје које ми можемо да остваримо.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 15:46    Post subject: Reply with quote

Конкретно, помоћ коју смо скупљали на концерту однешена је у Старо Грацко у општини Липљан, познато по 14 жетелаца које су Шиптари поклали и заклане газили тракторима 99. године. Рече ми друг да су га звали мештани и да су се свима пуно захвалили и поздравили, расподелили су помоћ и нашло се за сваког по нешто. У Липљанском округу има спојених десетак села, укључујући Старо Грацко која су повезана у једну велику енклаву. Након монструозних злочина сигурно да људи нису пресрећни и опуштени. Ипак, живе и замолили су наше људе да пробају да доведу Звезду да одигра утакмицу са њима, јер имају у центру села одличан фудбалски терен. То је та помоћ која њима највише треба, више од ствари. Да се окупе људи, да се радују, да забораве на проблеме, да им неко укаже пажњу. Ако Бог да то ће се остварити. Они имају неку лигу од 14 клубова, укључујући општину Ораховац па би направили репрезентацију лиге да игра против Звезде. Сем тога, треба им и опрема, мреже, лопте... Поред њих, јавили су се из Грачанице, јуниори неког клуба би да посете Маракану, музеј, да одиграју са вршњацимаиз Звезде утакмицу... Све ово је реално да се оствари, и требало би да се деси ускоро. ФК Старо грацко је имало велику помоћ од ФК Земун док су били Карићи јер су они из тог места. Могли би и други навијачи да покрену своје клубове, да угосте клубове са Космета, и старије и млађе категорије, а и да посете Космет и одиграју утакмице тамо...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 16:00    Post subject: Reply with quote

Поједине Делије су незадовољне нашим досадашњим хуманитарним радом око Космета, желели би да урадимо нешто веће. Сад има и ту логике, али је важно да помажемо на све стране колико где можемо. Углавном, они су предложили да ми као Делије преузмемо већи пројекат на себе и у њега укључимо све Србе добре воље који хоће да помогну. Ради се о изградњи стамбеног насеља негде на Космету. За тако нешто је потребан огроман новац. Можда треба размислити о томе да се направи пројекат и да крене део по део да се остварује, да не бисмо чекали годинама да скупимо неки велики новац док народ страда доле. Можда боље да се направи амбициозан пројекат а да крене део по део да се остварује, кућа по кућа. Ево, имамо на теми о контејнерима у Грачаници податке о преко 100 Срба који живе у ужасним условима. Нико не води рачуна о њима, требало би те људе уселити у куће, то није преогроман новац кад би кренула озбиљна акција. Само да нечекамо пуно. Верујем да би се врло лако нашли спонзори, рецимо нека фирма спонзорише једну кућу, друга фирма, трећу, неки богаташ четврту... Али и да не рачунамо на то, да кренемо сами да остварујемо тај пројекат па полако... Иде концерт почетком јуна, прошле године је остварен приход од 30 000 евра, ове године би требало више људи да буде. Од тог новца би могло 5-6 кућа најмање да се направи, а то је четвртина петина посла.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 16:16    Post subject: Reply with quote

Свака навијачка група, или школа или нека друга организација може да направи концерт попут овог из Руског дома и скупи солидну новчану суму, и храну и одећу. Колико знам, у Ужицу и Чачку се ради на организацији концерата. Поред помоћи ту се ради и на буђењу свести код људи!

Поред концерата у нашим срединама, можемо да пробамо да правимо нешто и по енклавама. Наше људе су замолили у Дечанима да пробају да направе концерт у Осојанама, малом селу са 300 Срба у српској енклави код Истока. Планира се остварење тог пројекта крајем априла, кад буде лепше време јер нема услова да се то одржи у неком затвореном простору. У том малом метохијском селу нема пуно дешавања као што се лако може претпоставити, и такав догађај би много развеселио народ!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 16:25    Post subject: Reply with quote

Нашем народу доле је потребно да успостави колико толико нормалан живот. Сви ми волимо да одемо на утакмицу, на концерт, у биоскоп, у кафану... А имамо сву слободу и могућности. Било би добро да пробамо да контактирамо Кустурицу, он је очигледно велики патриота и одлично разуме проблем Космета. Уз његову помоћ могли бисмо да саградимо биоскоп за рецимо 200 људи, у Грачаници која је нека врста центра тренутно. Већ је било приче о томе, замислимо која би вест у свету била да познати Кустурица гради биоскоп на Космету. Запитали би се мало људи, а волео бих и да видим да ли би се усудили да запале или сруше нешто што има везе са њим, цео свет би брујао о томе!

Неки познати спортисти, рецимо Кежман, Станковић, Дивац, могли би да изграде базен у Старом Грацку за читаву ту енклаву од десетк села, неки други спортисти у другој енклави, трећи у трећој...

Звезда би могла да изгради неколико терена за мали фудбал, најобичнијих, по енклавама где се ништа не дешава. Други клубови такође.

Ми, и било ко други, требали би да у местима попут Осојана саградимо Дом културе, место где ће моћи с времена на време да се одржи неки концерт, приредба, изложба, предавање...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Карађорђе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Nov 2007
Posts: 510

PostPosted: 06 Mar 2008 16:26    Post subject: Reply with quote

А можда би нека куп утакмица могла да се одигра доле...

Можда и дерби доле да се одигра, можда је мало нереално али мислим да би значило народу доста доле...
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 16:36    Post subject: Reply with quote

Требало би покренути иницијативу да се у Београду отвори Центар за неговање српске традиције и културе са Космета. Да то буде својеврсни центар где би се сви добронамерни људи окупљали, који желе да помажу очувању Космета и српског живља на њему. Да се ту организују изложбе уметника и деце са Космета, изложба народних ношњи са Космета, концерти са играма и песмама са Косета, продаја сувенира, ношњи, ручних радова које су израдиле жене из енклава... Да се ту организују аутобуси и друге врсте превоза до Космета, да чланови и пријатељи тог Центра имају могућност да посећују Космет често, обилазе светиње, народ, знаменита места... Да се одатле покреће иницијатива да се одржавају концерти попут горе споменутог у Осојанама, па још крене и један аутобус људи који ће да се дружи цео дан доле са народом, а успут се обиђе оближњи манастир Гориоч и још по нешто... У сваком месту посебан програм, ако негде има шта да се обилази онда је то на Космету! Продајом сувенира, природних производа попут ракије, меда, сира, књига и осталог, и сталним прилозима, да се помаже народ доле. Да се једноставно направи озбиљна мрежа, зато смо и отворили тему да набројимо енклаве, врло је битно да знамо колико има народа и где, да свуда остваримо по неки контакт да би свуда могло понекад да се помогне.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 06 Mar 2008 16:39    Post subject: Reply with quote

Карађорђе wrote:
А можда би нека куп утакмица могла да се одигра доле...

Можда и дерби доле да се одигра, можда је мало нереално али мислим да би значило народу доста доле...


Како да не! Мислим да се за Видовдан планира одигравање баскет дербија у Митровици, што је такође јако лепа идеја. А то за куп утакмицу је одлична идеја и требало би да се реализује, макар у Зубином потоку!

Кад смо код тога, Звезда и други клубови као и ФСС би морали да помогну да се доле граде стадиони, какви такви, али да их има.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 06 Mar 2008 16:43    Post subject: Reply with quote

Поред наших активности сакупљања и организовања помоћи, мора константно да се држи тензија и да се подсећа јавност на проблеме на КиМ. Сви видимо да власт има намеру да анестезира нацију и да за пар месеци сви заборавимо на браћу доле.
Свака утакмица треба да буде мали митинг на којем ћемо подсећати јавност на ситуацију. Један дужи транспарент преко истока на којем би писало Косово и Метохија је Србија, било би добро организовати шетње после утакмице по граду са транспарентима и паролама, повезати се са осталим националним организацијама типа Двери и 1389. и учествовати у њиховим протестима...Апеловати и вршити непрекидни притисак на наше спортисте и још више на бивше спортисте који би могли материјално и морално да помогну. Верујте да се сада све то можда чини ситним, али када истрајемо са свим тим активностима, а сигуран сам да хоћемо јер не познајем никог од нас ко има образа да престане да ради по овом питању, придружиће нам се сигурно све више и више људи
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop