DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Шта урадити конкретно !
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2005
Posts: 39
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 11:36    Post subject: Reply with quote

Надам се да ћемо већ на првој следећој утакмици скупљати прилоге да омогућимо нашима на КиМ да преживе сурове услове у којима годинама живе и да им омогућимо колико толико пристојан живот о новонасталој ситуацији...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 Mar 2008 11:44    Post subject: Reply with quote

BRE wrote:
Управо тако морамо упослити људе ... производи које они направе ће бити брже продавани и коштаће скупље, јел је њима новац неопходан.
Нико неће нормалан да поставља питање зашто застава коју Срби са Космета направе кошта 2000дин а на бувљаку могу да је купе за 1500дин... Exclamation Значи није поента само тај производ поента је ко прави и одакле долази СА СВЕТЕ СРБСКЕ ЗЕМЉЕ Exclamation
Тек смо кренули са идејама ја покушавам да погурам моје идеје код неких људи и организација које то могу да подрже и лакше реализују... Туга ме хвата када знам да могу да нешто учиним да помогнем а нико око мене ништа не ради по том питању... Многи нису свесни колико је драматична ситуација на Космету , јуче сам се дописивао са другаром са овог форума и он ми је испричао како је био на Космету пре неки дан и носио помоћ Србима.... у једном од места где су били и донели храну рекли су им да они нису дошли да донесу помоћ људи тамо не би јели ништа тај дан! Јел немају шта да једу, најежио сам се!
Сви сложно и истрајно ово је једна од највећих борби у нашој историју! ИЛИ МИ ИЛИ ОНИ!

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА!


ја сам мислио управо обрнуто Laughing јбг, да те заставе буду јефтиније, и конкурентне на тржишту, да људи равнопрвано учествују на тржишту, ја се слажем са тобом, али мислим да ми као народ немамо свест сада на том нивоу, да се нешто плаћа више само зато што је са КиМ, јер да имамо такву свест, ми не би имали потребе овде да водимо овакве приче, већ би нешто било у току, оппипљиво и то на званичном нивоу.

ова идеја око заставе је да се направи у неком селу-енклави хиперпродукција, да се шију само заставе, њихова цена данас у Србији је превелика, ако је упоредимо нпр. са грчком, нема шансе да грци немају зараду, што значи, ако би заставе направљене на КиМ продавали по нижим ценама него што се сада продају по београду, били би конкурентни, а зарада би и даље била позамашна.
пример: застава 1,2 пута 0,7 метара у центру солуна кошта 6 евра око 500 динара, исте величине српска у бг-у је око 1000 динара и више, ако би је продавали за 800 динара, имали би веома конкурентан производ, са више него добром зарадом, која би им омогућила и пристојан живот и нова улагања која би сами остварили, били би на својим ногама, чињеница да су направљене на КиМ, би била једна одлична реклама, кад морам тако да се изразим.

они не траже милостињу, њима треба помоћи да остваре сигурност, убеђен сам да би се тако остваривала зарада, уз цене живота на КиМ мислим да би имали ту материјалну сигурност и један леп осећај да не зависе од нечије милостиње, уз мало среће може се пуно тога
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 07 Mar 2008 11:54    Post subject: Reply with quote

ХХ јок не зајебавам се, мислим све што сам написао изузев тога да неће смети да присмрде је озбиљно, а то што сам споменуо полуозбиљно првенствено због осећаја нашег народа и тих људи којима би помогли.
Само толико.
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
ALana
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2007
Posts: 81

PostPosted: 07 Mar 2008 13:50    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
BRE wrote:
Управо тако морамо упослити људе ... производи које они направе ће бити брже продавани и коштаће скупље, јел је њима новац неопходан.
Нико неће нормалан да поставља питање зашто застава коју Срби са Космета направе кошта 2000дин а на бувљаку могу да је купе за 1500дин... Exclamation Значи није поента само тај производ поента је ко прави и одакле долази СА СВЕТЕ СРБСКЕ ЗЕМЉЕ Exclamation
Тек смо кренули са идејама ја покушавам да погурам моје идеје код неких људи и организација које то могу да подрже и лакше реализују... Туга ме хвата када знам да могу да нешто учиним да помогнем а нико око мене ништа не ради по том питању... Многи нису свесни колико је драматична ситуација на Космету , јуче сам се дописивао са другаром са овог форума и он ми је испричао како је био на Космету пре неки дан и носио помоћ Србима.... у једном од места где су били и донели храну рекли су им да они нису дошли да донесу помоћ људи тамо не би јели ништа тај дан! Јел немају шта да једу, најежио сам се!
Сви сложно и истрајно ово је једна од највећих борби у нашој историју! ИЛИ МИ ИЛИ ОНИ!

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА!


ја сам мислио управо обрнуто Laughing јбг, да те заставе буду јефтиније, и конкурентне на тржишту, да људи равнопрвано учествују на тржишту, ја се слажем са тобом, али мислим да ми као народ немамо свест сада на том нивоу, да се нешто плаћа више само зато што је са КиМ, јер да имамо такву свест, ми не би имали потребе овде да водимо овакве приче, већ би нешто било у току, оппипљиво и то на званичном нивоу.

ова идеја око заставе је да се направи у неком селу-енклави хиперпродукција, да се шију само заставе, њихова цена данас у Србији је превелика, ако је упоредимо нпр. са грчком, нема шансе да грци немају зараду, што значи, ако би заставе направљене на КиМ продавали по нижим ценама него што се сада продају по београду, били би конкурентни, а зарада би и даље била позамашна.
пример: застава 1,2 пута 0,7 метара у центру солуна кошта 6 евра око 500 динара, исте величине српска у бг-у је око 1000 динара и више, ако би је продавали за 800 динара, имали би веома конкурентан производ, са више него добром зарадом, која би им омогућила и пристојан живот и нова улагања која би сами остварили, били би на својим ногама, чињеница да су направљене на КиМ, би била једна одлична реклама, кад морам тако да се изразим.

они не траже милостињу, њима треба помоћи да остваре сигурност, убеђен сам да би се тако остваривала зарада, уз цене живота на КиМ мислим да би имали ту материјалну сигурност и један леп осећај да не зависе од нечије милостиње, уз мало среће може се пуно тога


Што се цена застава тиче,цене би ипак требале да буду ни
најјефтиније али ни најскупље.Можда би цена могла да буде
нормална али одмах уз куповину да се понуди сваком купцу
да дода још пара (које би се накнадно скупљале или се већ
скупљају) као помоћ људима на Космету.
Back to top
View user's profile Send private message
Калезињо
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 163

PostPosted: 07 Mar 2008 15:42    Post subject: Reply with quote

Можда да испред сваког улаза на маракану ставимо сандуче са натписом ''за спас косова и метохије'' где ће људи стављати своје прилоге за србе на косову и метохији?Можда мало нереално ал тога сам се сетио.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
цоа[кг]
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Sep 2006
Posts: 109

PostPosted: 07 Mar 2008 17:56    Post subject: Reply with quote

Боље је да као и раније на полувремену момци пролазе и да свако да прилог. Ко колико има. Тако ће се више новца скупити, него да се кутије поставе на улазу јер ће ретко ко обратити пажњу на то.
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 07 Mar 2008 18:13    Post subject: Reply with quote

Калезињо wrote:
Можда да испред сваког улаза на маракану ставимо сандуче са натписом ''за спас косова и метохије'' где ће људи стављати своје прилоге за србе на косову и метохији?Можда мало нереално ал тога сам се сетио.


Ово може да се уради за онај ситан (метални) новац који не може да се унесе. О томе се већ причало на разним темама, чини ми се да су грчки пандури тако нешто урадили за црвени крст. Ја мислим да никако није нереално. Такође, да то буде на нивоу државе, а не само Црвене звезде. Значи не само на Маракани, него на сваком стадиону, хали да стоји то сандуче.

И треба исцимати што више јавних личности. Ја мислим да никакав проблем не би био да се сакупи новац за те машине, кад би акцију започели неки истакнути звездаши (Дуле Савић нпр.). Дивац је много пара скупио својом акцијом тако што је довео много познатих кошаркаша. Можда би било добро да та генерација (Дивац, Ђорђевић и остали) организује неки хуманитарни меч. Или да се нпр. организује нешто слично "сусрету генерација" где би играли играчи из барија, против неких каснијих популарних фудбалера (Видић,Станковић...). Не знам колико је то реално, али то би био најлакши начин да се скупи новац за машине о којима сте причали.
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 07 Mar 2008 21:47    Post subject: Reply with quote

Quote:
кад би акцију започели неки истакнути звездаши (Дуле Савић нпр.)

Он и његова супруга би сигурно подржали сваку акцију за Косово и Метохију.Иначе су обоје из Пећи.Његову супругу као и њега сам имао прилике лично да упознам.Покушаћу да доћем до њих.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 07 Mar 2008 22:40    Post subject: Reply with quote

једино за метални новац да се поставе кутије пошто за овај папирни иду момци на полувремену,мислим да је то довољно!а имамо и онај број за смс поруке тако да и на тај начин можемо помоћи
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 08 Mar 2008 17:58    Post subject: Reply with quote

ево само да прекопирам овде.. није битно који је клуб, битно је да се идеја оствари и да се настави овим током..

Quote:
TK Partizan gradi teren na Kosovu?
Subota, 8. mart 2008. 16:02

Članovi Teniskog kluba Partizan posetili su u subotu Kosovsku Mitrovicu kako bi pružili podršku Srbima sa Kosova i Metohije.

Predsednik TK Partizan Dušan Grujić izjavio je Tanjugu da je cilj ove posete održavanje "teniskog časa" i podrška kosovskim Srbima u ostvarenju njihovih osnovnih zahteva, da žive u državi Srbiji.

Grujić je najavio i da će uskoro TK Partizan početi da gradi teniski teren u Kosovskoj Mitrovici.

Pokušaćemo tokom godine da napravimo ovde jedan teniski teren o trošku TK Partizan, tako da bi sledeće godine mogao da se odigra jedan turnir i da tenis konačno krene da se igra u Kosovskoj Mitrovici, jer to ovaj grad zaslužuje, rekao je Grujić.

_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 08 Mar 2008 18:07    Post subject: Reply with quote

Quote:
Grujić je najavio i da će uskoro TK Partizan početi da gradi teniski teren u Kosovskoj Mitrovici.

Зашто све у Митровици.Шта је са другим деловима Question
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Клиња
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Jun 2006
Posts: 123

PostPosted: 09 Mar 2008 11:34    Post subject: Reply with quote

Сада се приближава Сајам аутомобила,и то је манифестација коју ће посетити велики број људи.
Тебало би апеловати на управу Сајма да подигне улазнице ѕа 10 динара од планиране.
Могла би огромна сума новца да се скупи.
Нпр. ако би дошло 150.000 људи то је већ 20.000 евра...
Довољно за пола куће барем или агрегат...
_________________
Нешто је труло у држави жандарској...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
albanoktonos
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 4
Location: London-Stockholm

PostPosted: 10 Mar 2008 00:35    Post subject: Reply with quote

Sta mislite o tome da Zvezda privremeno promeni ime u fk kosovo ja misli da bi ovi u uefi poludeli a mislim takodje da bi nasem narodu na Kosovu to ite kako znacilo!
_________________
NEMANJA (emir) KUSTURICA,nije vise poturica!
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 10 Mar 2008 02:27    Post subject: Reply with quote

Уопште ти није лоша идеја,али то ништа не би променило,а сигурно да би значило нашем народу!
И ПИШИ ЋИРИЛИЦУ!!!
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
ivasale
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Nov 2007
Posts: 26
Location: Београд

PostPosted: 10 Mar 2008 12:46    Post subject: Reply with quote

Мислим да је од промене имена далеко боље да на дресу се стави натпис Косово је Србија или нешто тако.Јер шта ако се ово око Косова одужи па потраје једно десет година што није немогуће.Свакако да клуб треба да да максималну подршку Србима са Косова.
Оно што би од свега овога можда и најбоље било је да одиграмо пријатељску са клубом са Косова.Такође,Звезда заради од продаје карата на рецимо просечној утакмици негде милион динара отприлике.Зашто макар и пола не иде као помоћ за Косово.То нису неке велике паре с обзиром на то да клуб и сам каже како је зарада на такозваним малим утакмицама минимална.
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по
томе колика је сила која ми прети,већ по
томе колику светињу браним.''
КОСМЕТ ЈЕ СРБИЈА!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop