DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

11 година НАТО агресије
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 22 Mar 2010 17:48    Post subject: 11 година НАТО агресије Reply with quote



у 19 часова.

Претходне године парастосу је присуствовало свега 50ак људи

Ове године долазак мора бити императив како би показали да Подгорица и Црна Гора памте овај нечувени злочин.

да је за 72 дана бомбардовања
погинуло:
1002 припадника Војске
преко 2000 цивила
рањено преко 6000

порушено:
52 објекта путне инфрструктуре
176 објеката културне и вјерске баштине
148 стамбених објеката
28 жељезничких мостова
561 објекат Војске СЦГ

Покажи да памтиш
Дођи на помен жртвама НАТО агресије
сриједа, 24. март 2010.
Храм Христовог васкрсења

Потврди присуство
http://www.facebook.com/event.php?ei...7592397&ref=ts

Погледај рекламни клип
http://www.youtube.com/watch?v=C2J4Dp3rTyQ
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 22 Mar 2010 17:49    Post subject: Reply with quote

Наравно тему користите и за најаву других дешавања као и за друге ствари везане за ово тужно сјећање...
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 22 Mar 2010 18:09    Post subject: Reply with quote

МИЛАН ИВАНОВИЋ, ПРЕДСЈЕДНИК СНВ СЈЕВЕРНОГ КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, ЗА "ДАН" НАЈАВИО ВЕЛИКИ ПРОТЕСТНИ МИТИНГ

Марш мира за Србију Предсједник Српског националног вијећа сјеверног Косова и Метохије Милан Ивановић је најавио да ће Срби који живе на територији сјеверног дијела јужне српске покрајине 24. марта, на дан почетка НАТО бомбардовања на СРЈ, одржати велики протестни митинг "За Србију".
Повод за организовање митинга је, казао је Ивановић, иницијатива специјалног представника ЕУ на Косову Питера Фејта и Хашима Тачија за интеграцију сјеверног Косова и Метохије у привремене косовске институције.
- Српски народ ће одбацити антисрпску иницијативу Питера Фејта и Хашима Тачија и одлучно рећи "не" покушајима интеграције сјеверног Косова и Метохије у привремене косовске институције - рекао је предсједник СНВ Милан Ивановић за "Дан" и објаснио да је "иницијатива Питера Фејта и Хашима Тачија покушај рушења српских институција вид бомбардовања наших интереса".
Ивановић је најавио да ће митинг "За Србију" бити одржан у центру Митровице, гђе ће бити положено цвијеће на споменик палим жртвама НАТО бомбардовања.
- Послије митинга биће одржан "Марш мира" између Звечана и Косовске Митровице - нагласио је Ивановић и додао да ће СНВ на митинг позвати и лидере српских парламентарних странака, за које вјерује да ће учествовати у поменутом маршу.
Нагласио је да је од велике важности да лидери српских парламентарних странака 24. марта буду са представницима Срба сјеверног Косова и Метохије, подрже њихове захтјеве и да се успостави јединствена и заједничка политика у односу на иницијативу Питера Фејта и Хашима Тачија о интеграцији сјеверног Косова и Метохије.
Коментаришући ову иницијативу због које Срби изражавају огорчење, Ивановић је рекао да је "интеграција сјеверног Косова и Метохије у привремене косовске институције покушај потчињавања Срба и окупације ове територије".
- То је покушај албанизације сјевера јужне покрајине - сматра Ивановић, који је устврдио да је иницијатива потекла са адресе нелегалних и привремених институција Косова и Метохије.
Старетигија је, истакао је Ивановић, антисрпски план који може изазвати дестабилизацију прилика не само на Косову.
- Срби су свим општинама на сјеверу Косова и Метохије већ донијели јединствене одлуке о неприхватљивости поменуте стратегије - напоменуо је Ивановић.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
sp
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 May 2008
Posts: 33
Location: Подгорица

PostPosted: 23 Mar 2010 09:01    Post subject: ... Reply with quote

Да ли ће се скупљати помоћ на помену? Ако хоће, што може да се донесе?
_________________
ДОБРА ЗЕМЉО МОЈА,ЛАЖУ!


ПРАВДА ЗА УРОША!
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 23 Mar 2010 13:07    Post subject: Reply with quote

Неће, ради се о парастосу настрадилим.

Још један позив свима да у сриједу будемо у Храму.

Ово је нажалост једино мјесто на којем се обиљежава овај датум у Црној Гори.


_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 24 Mar 2010 07:22    Post subject: Reply with quote

Поводом 11 година НАТО агресије: КАКО СЕ ОДНОСИМО ПРЕМА СВОЈИМ ЖРТВАМА И ХЕРОЈИМА РАТА?

Поводом годишњице НАТО бомбардовања у среду 24. марта 2010. године у 17 часова у Задужбини Илије М. Коларца Фонд Слободан Јовановић организује трибину на тему:
КАКО СЕ ОДНОСИМО ПРЕМА СВОЈИМ ЖРТВАМА И ХЕРОЈИМА РАТА?

Учествују:

-Золтан Дани,
бивши командант 3. дивизиона 250. ракетне бригаде ПВО, који је оборио “стелт”

-др Раде Рајић,
пуковник у пензији

-др Миле Савић,
професор универзитета


http://www.dverisrpske.com/tekst/1791668
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 24 Mar 2010 10:35    Post subject: Reply with quote

Лукић бранио Србију на Космају



На данашњи дан пре 11 година, када је НАТО пакт почео бомбардовање Србије, председник Црвене звезде Владан Лукић је био фудбалер Меца, али је одмах напустио лагодан живот у Француској и са супругом и ћерком се вратио у Београд. Лукић је у нашем главном граду одиграо две пријатељске утакмице, на Дорћолу и Лиону, с којих је упућена порука да се заустави агресија на нашу земљу, али је био и у рову, на првој линији одбране Београда, на Космају.

– Тада сам као Србин осетио обавезу према отаџбини, која је била нападнута. Надам се да се тако нешто страшно никада више неће десити. Био сам дужан да будем у најтежим тренуцима уз свој народ и зато сам напустио Мец, иако сам имао одличан уговор. Једноставно, то сам ја – Србију и Звезду, када год буду нападнути, увек ћу их бранити. Србији сам онда био потребан као војник. Служио сам војску, прошао обуку и била ми је част да браним домовину. Довео сам и дете, јер сам знао да и друга деца у Србији проживљавају пакао, суочавају се свакодневно са сиренама за узбуну... Око пола године пре бомбардовања, веома утицајни председник Меца Карло Молинаро, који је тада био и потпредседник Француске фудбалске федерације, наговестио ми је шта може да се догоди Србији. Он је са Сицилије, тамо је имао родбину и питао сам га како би он реаговао да је на мом месту. Рекао ми је да би био са својима! Тако сам и ја поступио. Нисам ишао на тргове и мостове, али јесам као војник бранио земљу. Ево, сада први пут говорим о томе – рекао је ексклузивно за „Политику” Владан Лукић.

Лукићеве „ратне фотографије”у рову на Космају до сада су објављене само у Грчкој и то уочи посете Атини бившег председника САД Била Клинтона.

– Тада су тамо биле велике демонстрације, а ове моје слике су им послужиле да покажу како се брани земља. Током бомбардовања било је и потресних ситуација, када сам из једне куће у Кумодражу извлачио мртва тела једне породице која је ту избегла дан пре него што ће страдати. Моји ратни другови су једва избегли смрт док су постављали антену РТС-а на Космају... Не знам да ли је све то могло да се избегне, о томе онда нисам ни размишљао, иако овде у Србији сви мисле да све знају, да могу да буду председници државе, Звезде и Партизана, селектори... Изузетно поштујем веру, верујем у суд свевишњег и праведност. Зато и сада када нападају Звезду, не плашим се никога, као што се нисам плашио да с породицом будем у Србији за време бомбардовања – казао је Владан Лукић у разговору за Политику.

извор:http://www.crvenazvezdafk.com
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 24 Mar 2010 11:26    Post subject: Reply with quote

Одиграо је и пријатељску утакмицу за ОФК Младеновац против Партизана.
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 24 Mar 2010 14:58    Post subject: Reply with quote


_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 24 Mar 2010 15:30    Post subject: Reply with quote

Више хиљада грађана окупљених на митингу у Косовској Митровици изјаснило се акламацијом за очување Косова у саставу Србије и против стратегије за интеграцију севера Покрајине у косовске институције.

Са митинга на коме су говорили представници странака које учествују у раду Скупштине Србије Слободан Самарџић, Божидар и Петар Јојић, начелник косовско-митровачког округа Раденко Недељековић и организатор протеста, председник Српског националног већа (СНВ) Милан Ивановић, поручено је да ће се Срби и остали неалбанци свим легалним средствима борити да остану и опстану на Косову и Метохији.

Недољковић је поручио да је "стратегија (шефа Међународне цивилне канцеларије) Питера Фејта неприхватљива".

"Неће успети да нас поделе, нису нас уплашили и нећемо дозволити да се врата независности затворе", казао је Недељковић и позвао представнике Кфора, УНМИК-а, Еулекса и осталих међународних организација на Косову да не затварају очи пред истином, не излазе из свог мандата, остану статусно неутрални и обезбеде мир и сигурност.

Члан председништва Српске напредне странке Божидар Делић рекао је да нас нема толико много да би на Косову и Метохији могли да се делимо, иако би то наши непријатељи желели.

Председник СНВ-а Милан Ивановић је између осталог рекао да Србе не плаши план Питера Фејта већ недовољна подршка Србије, поготово сада када се ситуација у покрајини сваки дан погоршава.

Пре почетка митинга који је протекао без инцидената на споменик жртвама бомбардовања код моста на Ибру положено је цвеће.

По завршетку скупа и оглашавању сирена којима је на данашњи дан пре 11 година најављено бомбардовање, учесници митинга кренули су на марш мира до Звечана где ће у цркви Светог Ђорђа запалити свеће за све страдале на Косову и Метохији.

Самараџић: "Двојне и тројне општине"

Потпредседник Демократске странке Србије (ДСС) Слободан Самарџић оценио је данас у Косовској Митровици да су Срби у покрајини данас "у безнадежном положају због нестратешке политике Владе Србије.

Самарџић, који је и бивши министар за Косово и Метохију, оценио је на конференцији за новинаре да ће, уколико се чврсте везе између Срба на Косову и Метохији и званичног Београда брзо не успоставе на један сигуран начин, "ствари ићи све горе и горе када је у питању независност Косова".

Самарџић је рекао да је "због нестратешке политике коју Влада Србије спроводи на просторима јужне српске покрајине дошло до двојности, па чак и тројности општина јужно од Ибра".

"На Косову и Метохији данас имамо нерегуларно стање, где људи не знају коме више да се обрате. То стање не приличи држави Србији и људима који би требало да остану и опстану на Косову и Метохији", рекао је он.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 25 Mar 2012 10:38    Post subject: Reply with quote

http://dverisrpske.com/sr-CS/multimedija/publikacije/casopis-dveri-srpske/preuzmite-broj-dveri-o-nato-genocidu.php
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ултра` Пг
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2008
Posts: 232

PostPosted: 01 May 2012 20:10    Post subject: Reply with quote

Сећање на жртве бомбардовања

Четрдесет људи је страдало, када је 1. маја 1999. године погођен аутобус "Ниш експреса" у селу Лужане код Подујева. Зорица и Драгиша Петровић изгубили су двоје деце, Марију и Николу.

За 78 дана бомбардовања Србије 1999. године убијено је 2.500 цивила и више од 1.000 припадника војске и полиције, а рањено око 12.000 људи. У селу Лужане код Подујева, погођен је аутобус "Ниш експреса", када је страдало 40 људи. Међу њима су били и малолетни Петровићи, брат и сестра из Грачанице.

Првог маја 1999. Зорица и Драгиша Петровић изгубили су двоје деце, Марију и Николу који су страдали у аутобусу "Ниш експреса" у Лужанима код Подујева.

"Дечје животе су уништили, он је имао 17 година, а она 15 година. Сад ће у мају да напуни 30, а Марија ће 28", прича отац настрадиле деце Драгиша Петровић.

Мајка настрадалих Зорица прича како је после погибије деце оболела.

"Помоћу лекова спавам. Доживела сам то сама са старим. Муж није био ту, био је на граници. Не излази ми из мисли. Кад год легнем да спавам мени је та слика пред очима", прича Зорица.

Свесни да нису једини који су у бомбардовању изгубили најмилије, кажу да их боли то што их се више нико не сећа.

"Ето само да дође, да нас пита како смо, да ли смо живи. Само да нас обиђе, ништа више", каже Драгиша.

Страдање деце, Драгиши Петровићу није једини губитак. У истом нападу, погинула је и Драгишина мајка Смиљана, која је имала 66 година.
Back to top
View user's profile Send private message
Прота
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Nov 2005
Posts: 79
Location: СЕЊАК

PostPosted: 03 May 2012 11:29    Post subject: Reply with quote

муња wrote:
http://dverisrpske.com/sr-CS/multimedija/publikacije/casopis-dveri-srpske/preuzmite-broj-dveri-o-nato-genocidu.php


Свака им част, Двери ме одушевљавају из дана у дан, пре неки дан су одали пошту жртвама агресије у Нишу док остала говна иду по шталама и њивама...
Back to top
View user's profile Send private message
OSFP
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 May 2012
Posts: 69

PostPosted: 24 Mar 2013 20:13    Post subject: Reply with quote

http://www.nspm.rs/hronika/naslovne-strane-srpske-stampe-na-godisnjicu-nato-agresije.html
Exclamation
_________________
...ΟΟΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ...
Back to top
View user's profile Send private message
СтефанЈ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2007
Posts: 862

PostPosted: 24 Mar 2013 23:04    Post subject: Reply with quote

Није ово први пут да се намерно прећуткују неке ствари малтене у свим новинама. Политика се једина ту издваја.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop