DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЕУ - да или не?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 98, 99, 100  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  

ЕУ - да или не?
Не, хвала.
65%
 65%  [ 138 ]
Да, наравно.
34%
 34%  [ 73 ]
Total Votes : 211

Author Message
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 04 Feb 2008 10:45    Post subject: Reply with quote

Лоше wrote:


Покушаћу да вам објасним зашто је већина земаља за независност Космета.
(овим што ћу сада рећи НИКАКО не правдам ставове тих земаља по питању Космета већ желим да појасним тезу коју сам помињао о одговорности старијих генерација)

Да би неко стекао право на државу мора да испуњава 3 услова:
1.Да постоји територија за државу
2.Да су већински народ на тој територији
3.Да имају успостављену извршну и законодавну власт


Врло нетачно...ово о чему ти пишеш је успостављање суверенитета који је највиша власт једне државе,неотуђива и недељива...
Тако да нико нема право да без дозволе наше земље тек тако дође на Косову,јер би то била анексија једне државе а у таквом случају имаш право на одбрану своје територије...нико нема то право...јер је то кршење међународног права које и гарантује државама независност једне од других.
Back to top
View user's profile Send private message
Православље
Ветеран


Joined: 31 Dec 2007
Posts: 1021
Location: Београд

PostPosted: 04 Feb 2008 11:18    Post subject: Reply with quote

Веома сложено питање због наше целокупне ситуације која се вуче још од комунизма па преко социјализма мислим да је сад друштво у Србији не дефинисано скроз мешају се бабе и жабе како него већж овде рече Smile

резултати ових избора говоре да је већина за ЕУ,моје лично мишљење је да наравно ЕУ из више разлога. Али не треба ставити тезу ЕУ или Русија мора и може и Русија и ЕУ.
_________________
Јован (1:1) У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Incidente
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Nov 2002
Posts: 114

PostPosted: 04 Feb 2008 11:20    Post subject: Reply with quote

Е,да...

Међународно право на које се толико и позивају " наши политичари " је заправо скуп правних норми које уређују односе међу државама , међународним организацијама и других субјеката међународног права ,а основа му је управо суверенитет сваке државе појединачно.

Ја немам проблем са тим да кажем да излазим на изборе и гласам , али се не водим оним ко је лепши кандидат....верујем у демократију,право гласа , слободног говора...а највише томе да су нам сами омогућили да их скидамо са власти кад год засеру.
Радикалска опција некада,у време Пашића и сада нема везе једна са другом , и мислим да се у гробу преврће , јер се он управо залагао за признавање Србије од свих највеших међународних субјеката и држава.


Е ,сада... ЕУ...најпре су нам гурнули све пошасти и болештине запада... а тек онда нас као воде ка бољем...слободном путовању , трговини , бољој економији....то је и највећа грешка свих демократских странака.
Политика је сива,наћи ће сви они компромис да им буде лепо...јер позиција или опозиција,јашу нас свих двадесет и кусур година...и сви исти седе у скупштини.
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 04 Feb 2008 11:52    Post subject: Reply with quote

Incidente wrote:
Врло нетачно...ово о чему ти пишеш је успостављање суверенитета који је највиша власт једне државе,неотуђива и недељива...
Тако да нико нема право да без дозволе наше земље тек тако дође на Косову,јер би то била анексија једне државе а у таквом случају имаш право на одбрану своје територије...нико нема то право...јер је то кршење међународног права које и гарантује државама независност једне од других.


Погрешно си схватио мој пост.Ниико не оспорава да без дозволе наше земље било ко може да поставља ограду нашег дворишта,наравно да не може и наравно да је то кршење међународног права!Само сам навео према чему се управљају поједине земље када је тај "проблем" у питању и укуазао на оне који су допринели до тога и који треба да се осећају делимично одговорним због таквог стања на Космету.

Амбасадоре.
По ономе што си ти написао испаде да је ЕУ франкенштајнска творевина која једва чека да сјебе Србију и која жели да упаднемо у што већу дубиозу.Невероватно ми је да је све баш тако једнобојно као што си ти навео.Искрено не знам каква је права слика свега тога,као што ретко ко може да зна ако није искусио то.Када би ми пар држављана неких земаља,које су нпр у задњих 15 година ушле у ЕУ,рекли да је то уствари тако како си ти навео,онда бих свакако био против тога јер бих са сигурношћу знао да то није у интересу моје земље и мог народа.Уопште се не осећам мањим Србином што сам на овој анкети гласао за ЕУ,јер сматрам да би нам то више добрих ствари донело.Наравно постоји могућност да грешим и ако је тако,свакако да бих признао своју грешку,али једини начин за то је да ми неко ко је то искусио конкрено,прецизно и аргументовано објасни шта и како.Свакако да не могу да кажем да сам 100% за то,јер ту је горући "проблем" Космет!Али исто тако мишљења сам да Америка преко ЕУ покушава да нам отме Космет,а не директно ЕУ (у принципу своди се на исто).
У пар постова сам видео да се као један од разлога зашто не у ЕУ наводи чињеница да остале земље јачају на рачун нових чланица.Та констатација је по мени недоречена из разлога што када се само тако прочита,испада да друге земље јачају а нова земља чланица нема никакав напредак,што мислим да је апсурдно,барем у прилог тога говори да су све чланице ЕУ напредовале,никако назадовале.
Што се тиче слања војске у којекакве мисије,за то сам свакако против.Нека ме неко исправи,али мислим да то није директно повезано са ЕУ,већ са нато-ом за чије чланство се одвојено изјашњава.За нато сам свакако против!
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 04 Feb 2008 12:26    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
BRE wrote:
Хатори прочитао сам шта је написао Пеђо... све то лепо звуци али није тачно да уласком ми губимо све индентитет...бла бла.. не губимо ништа чега се сами не одрекнемо! И да још једна ствар што се тиче поскупљења Београд спада у једне од најскупљих градова у европи тако да бих могло само неко снижење да падне Wink ... Ако је тако лоше у ЕУ ајде делије које живите тамо што се не вратите у мајку србију ? Нећемо да се играмо игре речи али реално ако погледамо ситуацију уласком у ЕУ добијамо више него што можемо да изгубимо. Idea


ово потписујем.
ако је код чеха нешто поскупело, код нас ће морати да појефтини. Laughing

ако нам косово и узму, неће то бити због ЕУ, него зато што им се може, а на нама је да се не одричемо своје територије.

да се разумемо, ја бих највише волео да постигнемо стандарде за улазак у ЕУ, а да ли ћемо улазити да се расправи на референдуму, амбасадоре помињеш страх и како је страх победио, ок-није базразложан. и тих 10 свиња за 100 грама шунке, па код нас се још мало неће свиње ни производити, јер немају људи коме да продају јер их монополи убијају, млекари просипају млеко јер им дају мање за литар млека него за литар флаширане воде, мишковићи и слична говна су власници србије-нажалост, па јел то треба да чувамо, да код нас нема таквих монопола па и да причамо, али код нас је пљачка невиђена и сад ми као због тога нећемо у ЕУ, неморамо, али није то разлог што ће они као да нам узму више него што ће да нам дају, кад немају шта да узму јер нико ништа не производи.

салфорд-47% тржишта млека, имлеково млеко јефтиније у црној гори него овде Idea

озбиљна је тема. али наши аргументи овде су неозбиљни, суштина је да ми немамо једног искреног патриоте међу водећим политичарима и свако ко има елементарног поштења се не бави политиком од `45. године, тј. није у стрруктури власти.ово су суштинске чињенице


Е ово је одговор за све, само да додам још коју ствар....
Ако улазак у ЕУ је условљен одузимања дела наше територије односно КОСМЕТА онда НИКАДА не треба да уђемо у таква партнерства!!! само да се разумемо + ја бих највише волео да смо ми економско и политички довољно јаки да можемо самостално да одолевамо али нисмо ми швајцарска тако да је еу за сада добар корак. Немој да ме неко погрешно схвати нисам ја ничији адвокат јел браним еу ,али ова наша расправа ме подсетила на слобино време и вести на ртс типа ма боли нас курац можемо сами против свих.... Wink изолација .... Rolling Eyes
Хатори брате ако ме сећање не вара мислим да си баш ти живео неко време у западној европи , ако сам управу која су твоја искуства Question
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 04 Feb 2008 12:35    Post subject: Reply with quote

хатори, погрешно тумачиш оно што сам написао, не ради се о тој врсти неозбиљности, у смислу смешни смо, него се ради о томе да се на већ трећој страни прича свела на аргументе, дс-а односно срс-а, у том смислу је све ово неозбиљно, да ми не можемо да се не упетљамо у ту причу и аргументи за и против су из тог домена, оно што си ти питао у првом или другом посту је остало без правог одговора. а прочитај опет крај мог претходног поста, врло сам јасан, пише на шта мислим, нама се нуди да бирамо између мањег зла и немамо прави избор.

ја се наадам да ћемо ми једном наћи довољно памети да не исправљамо криве дрине, да ли ми и да не уђемо у ЕУ можемо да сачувамо наше тржиште затоврено за ту негативну врсту утицаја-не можемо, нема нас довољно да будемо тржиште за себе-неодрживо је, а кад је већ отворено нико не може да спречи да се извшри такав негативан ефекат о ком говорите, мишковић сутра изађе на лондоску берзу и шта онда, све је у игри.

не бих да браним политичаре, али нисам чуо да је неко рекао да је рај у ЕУ, него да је то једини пут.са тим човек може и не мора да се сложи, али онај ко се не слаже треба да каже шта предлаже. који је други пут.
ДА ја мислим да нас нико ништа неће питати ако уђемо у унију, него ће бити како велики кажу, али мислим да је тако и сада.

амбасадоре, ти и ја смо пре неки дан нешто слично писали на другој теми, твој пост тамо је сасвим на месту углавном, не салжем се са свим, али...оно са чим се не слажем није за ову тему ни битно.оно што хоћу да те питам да ли мислиш да је то о чему си писао изводљиво, да ми можемо да постигнемо ту врсту интеграције са остатком европе, а да останемо ван целе приче, ја мислим да не можемо јер нема код нас никог ко би то урадио, продаће се за мале паре, али та рана нам стоји ушли ми у унију или не-наши политичари.
хатори ти си поставио добра питања, али јел имаш ти неки од одговора, написао си против чега си, али ниси написао за шта јеси.
ја унију не браним, али не видимо озбиљну варијанту да се остане ван уније и да се нормално живи.ја не очекујем рај, али очекујем неку врсту економске стабилности, која је нама неопходна као народу, да се мало средимо и стабилизујемо
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 04 Feb 2008 13:11    Post subject: Reply with quote

риџект wrote:
Мене занима зашто 70% држављана Норвешке не жели у ЕУ? Ок, до јаја стандард и све то, али већ на 2 референдума 1972. и 1994. одлучено је да остану ван ЕУ, а сад се спрема и трећи и опет се очекује исти исход. Зашто их вуку у ЕУ? Ако су два пута одбили, одбиће и трећи пут, па ће бити референдум опет за 10 година, шта је циљ те 'европске заједнице'?


Једном приликом сам чуо да је један од главних разлога што они одбијају ЕУ је њихово природно богатство (вода,минерали,нафта штатијазнам),које би им ,уласком у ЕУ,разграбили сви живи и капирам да пошто им је то главни приход немају намеру да деле.

Што се нас тиче,изгледа да је једини спас да уђемо у ту фамозну унију,али прво треба да се среде многе ствари унутар државе.
Иначе смешно ми то што чујем из неких прича,да људи мисле да чим ми уђемо у ЕУ,да ће плате одма' бити сома евра,да ће буквално бити рај.....Мора још много времена и памети да се уложи у ову земљу да се исправи оно што су усрали црвени
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nezna(t)ni Delija
ДЕЛИЈА


Joined: 18 May 2007
Posts: 210

PostPosted: 04 Feb 2008 13:20    Post subject: Reply with quote

Па видим да много људи овде наводи примере Швајцарске, Норвешке, па онда земаља чланица које не желе да усвоје ЕУ устав или евро. Зашто? Јер им у суштини ЕУ не треба. Довољно су економски јаки и стабилни да могу да се противе. Нама је економска помоћ Уније преко потребна, ми смо страшно економски слаби, а у доба капитализма у свету, економија је све. Ми морамо да ојачамо привреду а пошто су наши политичари неспособни да то постигну без стране помоћи, чињеница је да нам је ЕУ тренутно потребна.

Визе. Визе су мала ствар која купује народ, а суштина уласка је ово што сам изнад рекао.

Национални идентитет. Где пише да га ми губимо уласком у ЕУ? Да ли су Грци мање патриоте од кад су у ЕУ? Па код њих свака кућа има заставу окачену на терасу под нормално. Ми тај идентитет можемо само сами да изгубимо, то не може да нам се одузме.

Корупције, тајкуни и сл. Па код нас је корупција на толиком нивоу да не може више, тајкуни постоје одувек и увек ће их бити, а нашом земљом криминал и мафија су тако да кажем домаћи. Ништа од тога ново нам не доноси ЕУ.

Али једна ствар је суштинска. Ми не смемо да се одрекнемо Косова, Косово не сме да буде наша карта за ЕУ.

И после свега, после свих аргумената изнешених овде ( да се не понављам и да не смарам ) у овој теми ја могу да кажем да сматрам да је ЕУ суштински лоша, да је увек боље бити независтан, али такође сматрам да је у овом тренутку ЕУ нужно зло. Да нам је ЕУ потребна.
_________________
''Данас нама кажу, деци овог века, Да смо недостојни историје наше, Да нас захватила западњачка река...''
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Feb 2008 13:26    Post subject: Reply with quote

Лоше,

Нисам ја написао да ЕУ жели да сјебе Србију, нити би то требало да се закључује из мог текста, него да ЕУ Србију користи за своје интересе, који нису реципрочно пропорцијални. На пример, директор неке фирме не жели да сјебе свог радника, али жели да га максимално искорити за свој интерес. Ако радник за то добија велику плату и привилегије и унапређење, онда је то ОК, али ако добија цркавицу, шиканирање, израбљивање, онда нема смисла да ради за ту фирму. Е, тако и Србија... много више би изгубила, него добила. ЕУ не жели да сјебе Србију, јер не би им се исплатило да имају сјебану државу у свом "клубу". Они само желе да нас лако држе на ланцу, баш као што и директор фирме жели да своје запослене држи на ланцу. Девиза: "Дај им довољно, али не превише, да би још увек зависили од тебе". Нема ту теорије завере - све се своди на голи интерес. А Српски интерес је ту занемарљив наспрам ЕУ интереса.

Проблем је што наш народ све гледа краткорочно "Дај да сутра будем богат, а шта ће бити идуће недеље, заболе ме". ЕУ је за Србију ОГРОМАН ризик на дуже стазе. И уопште не гледам на ствари једнобојно. Рекао сам да ЕУ има неке стандарде које ми треба да достигнемо и ми треба да учимо од ЕУ, али не да им будемо поданици, што је евидентно случај са многим сиромашнијим земљама ЕУ.



Каброн,

Апсолутно се слажем с тобом да нема на хоризонту ни једног политичара који може, нити хоће, да нас поведе правим путем. И политичарима је лакше да буду за ЕУ, јер они лично ту могу само да добију. Народ не. Али треба да кренемо од себе. Нема доброг политичара који би изабрао "СРЕДЊИ ПУТ" зато што народ не изражава жељу за тим средњим путем. Да у народу постоји евидентна воља за тако нечиме, искрсао би неко. Овако, народ слепо прати шта му се сервира, сви су за ЕУ (преко 70%), и зашто би онда и било неког политичара који би се залагао за нешто друго.

Када би постојао притисак из народа, и политичари би променили плочу. Не мислим да је тај пут лак, нити брз, али је дефинитивно сигурнији. Ми МОРАМО да размишљамо шта ће бити са Србијом за 30 година. Сви понављају како је требало да се ради другачије пре 30-40 година, а нико не гледа како се ради данас и где ми то срљамо, и да ли ћемо се чешати за 30 година поново, и поново лупати главе, као што то данас чинимо. Али биће прекасно... као за многе ствари.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Feb 2008 13:37    Post subject: Reply with quote

Nezna(t)ni Delija wrote:


Национални идентитет. Где пише да га ми губимо уласком у ЕУ? Да ли су Грци мање патриоте од кад су у ЕУ?


Да. Много мање. Немојте да гледате на патриотизам наше браће са трибине, него на просечног човека. Из пуно приче са Грцима чуо сам да су се Грци много одродили од своје традиције, па чак и од Православља, и прихватили (да се тако изразим) "америчку" културу, више него "европску". Такође, геј параде су веома активне у Грчкој.

А поред тога, наши политичари који се залажу за ЕУ, своју про-ЕУ пропаганду заснивају на анационалном опредељењу, пљувању српства, пљувању Православља, пљувању традиције, ћирилице... А свој "европеизам" доказују извињавањем хрватима, латиницом, уништавањем језика, културе, традиције и свега српског. А народ то само упија.

А што ми највише смета је то што ти који пропагирају ЕУ и "демократију" уносе једноумље, искључивост и цензуру. Ако си анти-ЕУ, ти си аутоматски клеро-фашиста, радикал, за изолацију, за санкције, снага мрачне прошлости... Једноумље и испирање мозга од стране "про-ЕУ" политичара и медија, неодољиво подсећа - управо на 90-те.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 04 Feb 2008 14:13    Post subject: Reply with quote

Па не бих се баш сложио да народ слепо прати што му политичари сервирају, бар кад је ова тема у питању. Има емисија, чланака (мање или више стручних) који се баве том тематиком.

Да не дужим. Хатори је тражио да навадемо пар предности уласка у ЕУ:

- Већа помоћ из ЕУ будзета чим постанеш земља кандидат
- То води ка већем приливу средстава за привреду, инфраструктуру, што повећава конкурентност привреде која онда може равноправно да се такмичи ас осталим привредама и пласира атрактивнији и јефтинији производ
- То води ка повећању запослености, што значи више пореских обвезника. Пуни се државна каса и лакша је прерасподела средстава за пензије, социјалне установе, незапослене, итд
- Самим тим повећава се куповна моћ, и привреда опет има од тога користи
- Велика је економска опасност ако би Србија била једина земља у региону која није у ЕУ. То би значило да би наши конкуренти (Хрватска, Бугарска, Мађарска, Румунија, итд) економски јачали, а ми стагнирали. Они би привлачили више инвестиција од нас и самим тим Србија губи улогу лидера овог региона који јој по свему припада.
- Економско јачање земље води ка већем утицају у међународној заједници и тиме можемо једног дана да се надамо да ћемо толико ојачати да ћемо моћи да се супродставимо разним лобијима, што данас није случај (читај проблем Косова и Метохије)
- Јача економија значи и више средстава за одбрану
- Врло је значајно што се европским стандардима покушава сузбити корупција, што је такође добро за обичног човека.
- Владавина права, независни судови
- Сузбијање монопола, заштита мале привреде која је предуслов за јачу економију


Једна Норвешка може себи да допусти да живи у једној врсти аутархије јер има доста природних ресурса, нафте, јаку економију. Стога, њима и не треба ЕУ. Србија није у тој позицији. Наши највечи тржишни партнери су или у ЕУ или близу. То значи да ми ако не уђемо, можемо да изгубимо и ова тржишта јер ће се наћи конкурентнији производи од наших.

Француска и Британија се окрећу против ЕУ баш због улазака земаља попут наше, јер се боје да ће њихова привреда почети да се делокализује у наше крајеве и боје се конкуренције квалитетне и јефтиније радне снаге.

Сељак ће и даље моћи да пече ракију, прави сарму, мусаку, чварке, ајвар, пршуту али за своју употребу. Неће моћи да продаје на пијаци. На пијаци ће моћи да се продаје роба која је прошла ригорозну контролу. Самими тим, производи који испуне те услове ће моћи да се нађу и на европском тржишту. Постоје и разне субвенције за пољопривреду. Сељак би самим тим и ојачао.
Back to top
View user's profile Send private message
Nezna(t)ni Delija
ДЕЛИЈА


Joined: 18 May 2007
Posts: 210

PostPosted: 04 Feb 2008 14:32    Post subject: Reply with quote

Quote:
Да. Много мање. Немојте да гледате на патриотизам наше браће са трибине, него на просечног човека. Из пуно приче са Грцима чуо сам да су се Грци много одродили од своје традиције, па чак и од Православља, и прихватили (да се тако изразим) "америчку" културу, више него "европску". Такође, геј параде су веома активне у Грчкој.


Ја сам причао баш о обичним људима. Сваке године сам у Грчкој по месец дана, пропутовао сам је скоро целу, осим острва и свуда су људи били веома национално свесни, веома патриотски настројени. Можда јесу неки примили тај амерички начин, али зар нису неки и код нас? А ми ни нисмо у тој про-америчкој ЕУ.

Quote:
А поред тога, наши политичари који се залажу за ЕУ, своју про-ЕУ пропаганду заснивају на анационалном опредељењу, пљувању српства, пљувању Православља, пљувању традиције, ћирилице... А свој "европеизам" доказују извињавањем хрватима, латиницом, уништавањем језика, културе, традиције и свега српског. А народ то само упија.


Ту се слажемо, као и што се слажемо да су наши политичари ђубрад. Али ово је управо њихов начин, српски, а са овим ЕУ нема никакве везе.

Свака част Ел Пибету одлично је продубио тај огроман економски значај који ЕУ има за нас.
_________________
''Данас нама кажу, деци овог века, Да смо недостојни историје наше, Да нас захватила западњачка река...''
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ALana
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2007
Posts: 81

PostPosted: 04 Feb 2008 14:40    Post subject: Reply with quote

Амбасадор wrote:
Nezna(t)ni Delija wrote:


Национални идентитет. Где пише да га ми губимо уласком у ЕУ? Да ли су Грци мање патриоте од кад су у ЕУ?


Да. Много мање. Немојте да гледате на патриотизам наше браће са трибине, него на просечног човека. Из пуно приче са Грцима чуо сам да су се Грци много одродили од своје традиције, па чак и од Православља, и прихватили (да се тако изразим) "америчку" културу, више него "европску". Такође, геј параде су веома активне у Грчкој.


Да,ту си управу.А то што се тиче православља:седе у црквама Shocked
користе стари календар......можда то сада и није тако страшно али
кроз генерације......већ следеће ће да уведу нешто ново,још ближе
католицима.А тек оне тамо.......причаће типа:што ми џаба да се разликујемо и раздвајамо од католика кад већ већину ствари радимо
исто!Е то је проблем!!Јер се на крају догоди оно што почетне генерације нису могле ни да замисле!Грци су већ начети...
А ми то не смемо да дозволимо,јер смо ми већ познати по заборављању!

Извињавам се што сам мало скренуо са теме. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 04 Feb 2008 14:50    Post subject: Reply with quote

То да ли ће се нашим улицама шетати групе педера и парадирати и да ли ћемо прихватити туђе токове ...укратко речено како ћемо се ми односити према сопственој култури,коренима,традицији...то не може ЕУ да одређује,они могу само да пропагирају тако нешто,нити може било који наш државни главешина да одлучује...о томе одлучујемо само ми и то искључиво од нас самих зависи,од наше свести!Политичари могу да покушају да прогурају такве лакрдије,а ми смо ту да то спречимо,јер народ је највећи чувар традиције!
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 04 Feb 2008 14:58    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
ја унију не браним, али не видимо озбиљну варијанту да се остане ван уније и да се нормално живи.ја не очекујем рај, али очекујем неку врсту економске стабилности, која је нама неопходна као народу, да се мало средимо и стабилизујемо


Ово је по мени суштина целе приче. Уласком у ЕУ се и добија и губи али ја не видим да смо ми у овом тренутку способни да се економски стабилизујемо без њихове помоћи.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 98, 99, 100  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 100

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop