DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЕУ - да или не?
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 98, 99, 100  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  

ЕУ - да или не?
Не, хвала.
65%
 65%  [ 138 ]
Да, наравно.
34%
 34%  [ 73 ]
Total Votes : 211

Author Message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 03 Feb 2008 23:22    Post subject: Reply with quote

БРЕ, најбоље прочитај пажљивије пост који је написао Пеђо ББрдо. То што смо са Звездом видели на дан два неки град и уживали у зезању уопште није параметар. Тек кад неко живи у тим земљама годинама може реално да сагледа ствари. Имамо пуно људи који живе у земљама ЕУ и најбоље је да они пишу о томе.

Чуо сам рецимо да је у Чешкој кад су ушли у ЕУ поскупело пиво 3-4 пута иако је домаћи производ и традиционално је било јефтино. Да би се ускладили са ЕУ морали су да га поскупе неколико пута. Онда, мислим да је у питању нека традиционална чешка мусака или сарма која је најбоља кад се једе након два три дана од прављења, забрањена је да се служи у ресторанима јер је закон ЕУ да све мора да буде свеже. Џаба су се жалили да је то вишевоковни рецепт. То су с једне стране баналне стваре али опет свакодневне. Да ли желимо да будемо робови. Наши сељаци неће моћи да кољу свиње кад хоће а ко зна колико људи у Србији закоље прасе и стави у замривач а наредних пола године годину. Неће моћи да се узгајају шљиве нити да се пече ракија без "благослова" надлежних органа. А Италија ја у ЕУ задужена за узгој шљива и наравно да неће бити пуно простора за нас. Ја не могу да замислим ситуацију да у селу не могу да пеку ракију и кољу прасе људи кад пожеле. Јел ово реалност нека нам напише неко ко се разуме?

Каква је ситуација око увоза и извоза, да и нам макар то иде у прилог?

Шта се дешава ако и ми и Турци уђемо у ЕУ? Турака има много и једва чекају да им отворе границе. Већ их има по европи колико хоћеш, колико ће их тек бити. Наравно да ће сви похрлити радије у западне земље, али ни тамо више не цветају руже рекло би се, има све мање посла, све мање места... Муслимани по Рашкој и јужној Србији би и те како раширили руке својој исламској браћи у коју се куну. Да ли Србија у тој ситуацији има шансе да се брани од тих таласа досељеника или обавеза према ЕУ не дозвољава тако нешто?
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 03 Feb 2008 23:39    Post subject: Reply with quote

Ево пошто живим у земљи која је највише профитирала уласком у заједницу , да поделим нека своја искуства . Код нас у Србији се доста спомиње ирски модел , а истина је да су пошто су били најсиромашнија земља у Европи добили 70 милијарди долара бесповратног кредита (не знам баш да ли је тачна цифра у сваком случају је много пара у питању) , порези за компаније су из истог разлога најнижи у Европи зато постоји маса страних компанија и јако је ниска незапосленост . Е али сада пошто су се развили мислим да више неће моћи да имају такве бенефиције .

Јесте тачно је да се возе добра кола , добре су плате , али је исто тако тачно да су једни од најзадуженијих у Европи , и мени све делује као један балон од сапунице , треба да се искористи док не пукне . Цене некретнина да не причам , гајба као када би сада купио трособан стан у Железнику преко 300000 евра . Са друге стране идем на шљаку , не размишљам да ли ће бити плата или не , цени се моје знање , нико ме не дрка са глупостима .

Имао сам прилику да причам са Ирцем који ради у државној администрацији , он ми је рекао да је прилично разочаран колико су се земља и људи променили, како је некада Ирска била земља 1000 добродошлица , а да су сада постали јако похлепни и да губе свој идентитет . Мој лични утисак је да се доста ствари овде трпа под тепих
али људи имају кинту и боли их за афере .

Ето то је то укратко....
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=62Pkr5xWbX8
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 03 Feb 2008 23:44    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:
"Лоше", нисам хтео да ти избришем цео пост иако си заслужио. То шта је за тебе мање или веће зло и остале приче задржи за себе и даље од овога форума. За такве ствари се добија бан, шта си се нашао паметан да овде пропагираш ко је теби бољи па да онда теби одговори онај коме је гори онај који је теби бољи и тако даље. Задржите за себе своје афирмативне коментаре о странкама!


Тачно,тај део мог поста би само довео до непотребног препуцавања,да не помињем прекршено правило подфорума.
Извињавам се на тај део.

Quote:
И "Лоше", тај став о изгубљеном Космету.


Није то мој став,иако из моје изјаве тако делује,него реалан закључак који је произишао из констатације о онима који диктирају шта ће и како да буде и онога да је о "проблему" Космета требала да размишља генерација старија од моје баке (претпостављам да схваташ на шта мислим у овом делу,али за сваки случај види пп).
Back to top
View user's profile Send private message
Älvkungen
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2003
Posts: 82
Location: Stockholm

PostPosted: 03 Feb 2008 23:45    Post subject: Reply with quote

Нисам хтео да гласам само из разлога да не бих подсетио на неког гастарбајтера који са сигурног поручује "борићемо се до последњег" или слично.. Иначе мој лични став је НЕ, ХВАЛА.

Што се тиче Норвешке, они су ипак специфична земља која је захваљујући својим природним ресурсима у ситуацији да не зависи ниодкога тако да им ЕЗ уопште не треба у животу. У Шведској су све учесталији гласови против, првенствено из страха од најезде јефтине радне снаге из источне европе. Тешко је причати о томе, не знам ја конкретно какви су њихови интереси.

Лично, овде осећам извесну материјалну сигурност, јака је социјална заштита, има разних могућности у смислу да никад није касно тотално променити професију, уписати школу, радити или студирати у иностранству и слично. Некако је прилично слободно по том питању. Ипак, причати о неком ружичастом животу је смешно, јер је ипак живот јако скуп а неке ствари поготово(јефтиније ми је да седнем на авион до БГ и поправим зуб тамо него овде да одем до зубара), упоредо са свим што поседујеш иде и кредит у банци који доживотно отплаћујеш и слично.
Упоредо са материјалном "благодети" са душевне стране ситуација је дијаметрално супротна. Овде ми је све некако стерилно, људи су хладни и депресивни, све је као по неком шаблону, нико не одскаче, нема спонтаности, ружно време...
Чињеница је да се људи из топлијих земаља у по четку овде врло лоше осећају, док се не навикну, док не уђу у систем. Значи говорим искључиво о Шведској.
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 03 Feb 2008 23:52    Post subject: Reply with quote

Управо то и ја причам,о губитку националне свести и идентитета.Ако ти имаш да возиш Кајена,да скокнеш до Ибице кад ти се дигне,што би те болело нешто да ли се оно доле зове санџак или Рашка,да ли је на Космету порушена једна црква или 250,да ли се пише на хебрејском или ћирилицом...кога уопште дотичу те минорне глупости,кад ти имаш свој живот,своје платинасте кредитне картице,и олакшане визне режиме...ипак нема толико простора у мозгу за размишљање и о хотелима са пет звездица и о будућности Републике Српске...треба направити приоритете ипак Rolling Eyes
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
Älvkungen
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2003
Posts: 82
Location: Stockholm

PostPosted: 04 Feb 2008 00:22    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:
То су с једне стране баналне стваре али опет свакодневне. Да ли желимо да будемо робови. Наши сељаци неће моћи да кољу свиње кад хоће а ко зна колико људи у Србији закоље прасе и стави у замривач а наредних пола године годину. Неће моћи да се узгајају шљиве нити да се пече ракија без "благослова" надлежних органа.


Поред губитка националног идентитета то је оно што ми највише смета, тај губитак тих малих личних слобода илити права, јер је овде све ЈЕБЕНО ЗАБРАЊЕНО
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 04 Feb 2008 00:26    Post subject: Reply with quote

Хатори прочитао сам шта је написао Пеђо... све то лепо звуци али није тачно да уласком ми губимо све индентитет...бла бла.. не губимо ништа чега се сами не одрекнемо! И да још једна ствар што се тиче поскупљења Београд спада у једне од најскупљих градова у европи тако да бих могло само неко снижење да падне Wink ... Ако је тако лоше у ЕУ ајде делије које живите тамо што се не вратите у мајку србију ? Нећемо да се играмо игре речи али реално ако погледамо ситуацију уласком у ЕУ добијамо више него што можемо да изгубимо. Idea
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 04 Feb 2008 00:32    Post subject: Reply with quote

У принципу,уласком у ЕУ неке ствари би нам ишле у прилог а неке не.Треба сагледати то и закључити да ли је то боље за нас или не.

Да нема "проблема" Космета,сматрам да ви већина била за улазак у ЕУ јер би смо несумњиво добили виши животни стандард.
Под тренутним околностима многи нису за улазак,из разлога јер нам ЕУ и Америка условљавају,лаички речено,чланство у замену за Космет.

Покушаћу да вам објасним зашто је већина земаља за независност Космета.
(овим што ћу сада рећи НИКАКО не правдам ставове тих земаља по питању Космета већ желим да појасним тезу коју сам помињао о одговорности старијих генерација)

Да би неко стекао право на државу мора да испуњава 3 услова:
1.Да постоји територија за државу
2.Да су већински народ на тој територији
3.Да имају успостављену извршну и законодавну власт

Земље које одлучују о "проблему" Космета посматрају то на начин да шиптари испуњавају прве две тачке,трећу тачку на жалост ми на сопственој територији не испуњавамо,али не испуњавају ни они.
Најотворенија граница је била Југословенско-албанска,управо на Космету,што је довело до множења шиптара,а то даље произишло да они испуњавају прве 2 тачке.За то је одговорна управо она генерација коју сам помињао,јер је то дозволила,а кривац је онај који је то у почетку омогућио.
Back to top
View user's profile Send private message
Кобра
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 May 2006
Posts: 446
Location: Западна трибина

PostPosted: 04 Feb 2008 07:18    Post subject: Reply with quote

Треба да знате да пресељење код човека изазива највећи стрес, наравно сем оних ружних. Он се граничи са губитком вољене особе или члана породице. Тако да свако пресељење у земље ЕУ носи и то а да они који се селе то ни не знају. Средина где се не влада добро језиком, нова лица нови људи само код малог броја људи изазивају усхићење док код велике већине изазивају страх, зазирање једноставно непознато. И то не мора да се односи на пресељење у иностранство већ и из града у град села у село из стана у стан.
Ово нисам ја измислио ово су научне студије. Проверите!
То се назива носталгија.
Тако да нисам сигуран у исправно расуђивање наших другара који су преко, без увреде.

Да ли сам за улазак у ЕУ. Ја би био најсрећнији када би били земље попут Шведске, Швајцарске, Аустрије али ми то нисмо.
Прво нисмо економско јаки. Око нас је ЕУ а ми смо мали да се томе супродставимо. Европска унија ће за 10 година бити пресликана САД без граница за људе и проток робе. Али када прелазите из Немачке у Француску имаћете федералне законе уз дозвољене законе за сваку регију.
Шта још нисмо? Економско јаки. Требају нам инвестиције јер Мишковић колико год био јак не може све да купи. А људи треба да раде и живе и да се окрену правим вредностима а када се томе окрену нећемо више имати профитера који ће се клети у Србију и Српство и на тај начин се богатити.
Прилив страних инвестиција је и борба против тајкуна који би за коју годину купили све! И тиме створили своју државу.
Паре нису све али много значе.
Закони који тренутно владају у ЕУ су бољи. Јесу верујте судови много боље раде и нема корупције, има али много мање него код нас.
Да не спомињемо колико код нас има корупције, почев од полиције.
Има закона који су нама апсолутно не прихватљиви али се против тога треба борити бојкотовањем.

Ако гледамо из навијачког угла неће нам требати визе мада са овим новим пасошима мало шта да ће требати јер ће имати ама баш све податке и могу да те врате са гране.
Back to top
View user's profile Send private message
Владимир
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Jun 2005
Posts: 167

PostPosted: 04 Feb 2008 09:22    Post subject: Reply with quote

http://www.1389.org.yu/sporazumEU.html
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 04 Feb 2008 09:22    Post subject: Reply with quote

Анкета је мање битна, најбитније је да се јаве људи са конкретним информацијама да се упознамо са читавом проблематиком. Сигурно је да ствари нису црно беле и да евентуално чланство у ЕУ нуди неке добре стране. Али је проблем пре свега што нас нико ништа не пита него нам се намеће као да се подразумева да смо сви ЗА, и проблем је што нико од политичара који у просеку сто пута дневно спомену "евпропу" не говори шта нам то толико сјајно она доноси. Битно је да ми као српски грађани о чијим животима и чијој будућности се овде ради, знамо шта нам ЕУ нуди за узврат за чланство.

Волео бих да знам да ли постоји уопште неко у Србији ко се бори против уласка? И коју стратегију тај неко нуди? Гласао сам за "не, хвала" али бих волео да чујем од паметнијих како бисмо ми требали у том случају да се поставимо. Ако већ упоређујемо сиромашну и исцрпљену Србију са Немачком, Француском, Британијом (стварно смешно), онда је још реалније да је упоредимо са Швајцарском само у том смислу не приступања Унији. Они сигурно нису луди што нису приступили, а нису у блокади и нису на ратној нози са чланицама, него напротив, сарађују са њима. Да ли ми имамо право да заштитимо своје интересе и будемо пријатељ ЕУ али не и њена чланица, да сарађујемо са њима и окренемо причу у своју корист? Све ово озбиљно питам јер стварно мало знам. Ако нам ЕУ прети изолацијом уколико им не приступимо то онда смрди на неку превару. Јел то наређење о приступању или ствар жеље једне државе? Ако стручњаци установе да нам улазак доноси више штете него користи зашто бисмо улазили по сваку цену и коме то толико одговара да поставља као питање живота и смрти?

Неуспели референдуми о уставу ЕУ и велики протести против ЕУ у јачим њеним чланицама говоре да је народ тамо против, али да га нико не пита. Мислим да су у Шведској једва приступили, уз огромне напоре. Када је било питање увођења евра уместо домаће валуте, пред референдум је убијена Ана Линд која је била велики заговорник увођења евра. Толико о нормалним земљама, демократијама и поштеном правосуђу. Онда се нису усудили да одрже референдум о усвајању устава ЕУ јер је било јасно да ће га народ одбацити, па су договором неколико лидера највећих партија устав усвјили у скупштини - још један пример западне демократије. Зашто Норвешка, Исланд и Швајцарска не желе да буду чланице? Зашто Британија, Шведска и Данска нису промениле валуту? Ако је то толико сјајна прилика за нас, зашто ултра богате Норвешка, Исланд и Швајцарска не размишљају о приступању, а имају одличну сарадњу са ЕУ? Зар ово није логично питање?
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Feb 2008 09:46    Post subject: Reply with quote

...да се вратим на тему:

ЕУ је највећа превара и највећа шарена лажа са којом се Србија суочава. Већ сам писао, ако је југославија била највећа српска грешка 20. века, ЕУ ће бити највећа српска грешка 21. И то грешка која ће нас коштати скупље од југославије.

ЕУ је вештачка "франкенштајн" творевина, произведена на економској основи, која је створена спајањем разноразних ситнијих "међудржавних удружења" из 50-тих и 60-тих, и која представља олакшавајућу начин да богате државе постану још богатије, на рачун сиромашних, а све то да би могле да стану на црту другим јаким економијама као што су САД и Јапан, али и Кина, Индија, Русија. Као таква, ЕУ се не заснива на друштвено-вредносним основама, већ на пукој економској (али све више и војној и политичкој) користи одређеним земљама.

Ја уопште не поричем да у ЕУ постоје неки стандари који су врло високи и које апсолутно треба усвојити и достићи. Мање је непотребне бирократије, помаже се мањим фирмама, судство је колико-толико сређено... Али се људима у Србији сервира једна потпуно погрешна слика о вредностима које ЕУ представља. У стварности, богате земље ЕУ примењују ДУПЛЕ СТАНДАРДЕ, корисне за богате, фаталне за сиромашне.

Зашто мислим да је ЕУ грешка:

1. Косово. Губитак Косова је цена за ЕУ, и наше евентуално признање да је "оно изгубљено" је доказ да смо пукли као народ. Не морам да објашњавам даље... све је овде јасно.

2. Национални идентитет. За Србију то значи губитак сваког националног идентитета, иако је национално осећање никад јаче у земљама као што су Енглеска, Француска, Немачка, Италија, Грчка. Шпанија, Ирска... За Србију важе друга правила. И тако, Србија постаје накарадна ругоба, препуна малограђанских љигаваца, који се продају за "европљане" и "урбане интелектуалце". Ево једне тужне слике какви смо постали:




3. Одговорност народу. Уместо да слушају народ, политичари слушају Брисел.

4. Навлакуше. Народски речено - за сваких 100 грама шунке које добијемо, биће нам узето 10 свиња. Приче о фондовима су класична навлакуша. Нису ти фондови отворени да из њих узима ко колико хоће, већ су слични буџетима, и унапред се одређује колико ко добија, и за шта. Значи опет Србија не одлучује у шта треба улагати у сопственој земљи. И шта ако се ти фондови заврну? То се већ дешавало неколико пута, а како стоје ствари све чешће ће тога бити. Опет Србији туки. Србија би имала само приступ тим фондовима, али нигде не пише да су фондови обавезни да Србији дају паре. Значи класична навлакуша за наивне глупаке.

5. Корупција. Корупција у ЕУ је енормна. На политичком и пословном нивоу. Наравно да она постоији у у Србији, и против тога се треба борити, али зар треба да увозимо и страну корупцију, поврх наше?

6. Војска. Српски младићи ће бити слати да гину у Ираку, Авганистану, и где год се Бриселу и Башингтону дигне кита.

7. Одрживост. Ко гарантује да ЕУ неће да пукне за 20 година? Шавови већ увелико пуцају, и неслога око неких најобичнијих ствари унутар ЕУ земаља је велика. Они не могу да се договоре ни устав да донесу. А да не причамо о другим стварима. И шта ако ЕУ пукне... као југославија, као СССР? Ко ће ту да најебе? Па сигурно неће Немачка, Енглеска, Француска. Најебаће сиромашне земље које су ТОТАЛНО зависне од тих великих. И тако опет ће Србија да буде остављена на цедилу. Ништа из историје ницмо научили?!

8. Неуједначени закони. Доказ да је ЕУ једна економсла вештачка творевина је и чињеница да се уједначују само закони који се тичу трговине, док најважнији друштвени закони нису уједначени. Здравство је у неким земљама бесплатно, док се у другим плаћа. То је само једна пример. Значи, опет предност имају економски интереси.

9. Искориштавање. Наши несрећни политичари су већ толико раширили буље према ЕУ, да ЕУ из Србије већ црпи СВЕ што им је потребно, и реално они немају потребу да нас примају. Од нас су већ за буд-зашто покуповали све што је вредело, отпустили наше раднике и раде како им је воља, јер се српски закони прилагођавају њима. Од нас имају фабрике, фирме, јефтину радну снагу, сировине, њиве, пољопривреду, шлихтарски послушни режим, дозвољен прелаз војске... А за узврат не морају НИШТА да нам дају, јер нисмо у ЕУ. Зашто онда да нас пуштају у ЕУ? Онда им је лако да измишљају нове уцене, услове, притиске. Тако нас држе на дистанци, стављају шаргарепу пред нос, а ми шенимо као послушне куце. Румуне и Бугаре су примили да би се затворио круг према Русији, то је бар јасно.

10. Визе. То је такоше велика навлакуша. По статистикама, у време старе југославије, када нам је као стандард био највиши и кад су нам "сва врата, као, била отворена", у иностранство је путовало 10% становништва. Сада путује и много мање. Реално, и данас, они који имају пара и хоће да негде путују, то могу да учине. Велико је цимање за визе, али тужно је да неки желе да се одрекну Косова да не би моирали да се цимају за визе. Уосталом, да ЕУ жели да нам да визе, они би то урадили. Пример су усташе. Значи опет шаргарепа за глуе и наивне Србе.

11. "ЕУ норме". Србија треба да прихвати педерске бракове, парде, раст у броју развода, емигранте и избеглице из пизде материне (које ће богате земље да шаљу у Србију)... Јел нам то прихватљиво?


И на крају...

12. У се и у своје кљусе - каже народ. Нико не тврди да Србија треба да буде изоловано острво. Прича о "изолацији" ако не уђемо у ЕУ, је само јефтина пропаганда и утеривање страха. Са свим фирмама и инвестицијама које су већ у Србији, зар мислите да им се исплати да нас "изолују"?? Ми треба да сарађујемо са ЕУ, као и са Русијом, и осталим јаким земљама, али да јасно и гласно кажемо да нисмо заинтересовани за бронзану чланску картицу у њиховом клубу. Онда да само и за себе остварујемо стандарде. Нико не каже да је то лако и да би било брзо. Сигурно би нам дуже требало да постанемо економски стабилна земља, али било би сигурније и исплативије на дугорочне стазе. ЕУ би нас привидно обогатио за краће време, али би морали да вучемо ту букагију заувек, увек би зависили од другога и увек би морали да будемо послушно кученце које се плаши газде.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 04 Feb 2008 10:11    Post subject: Reply with quote

BRE wrote:
Хатори прочитао сам шта је написао Пеђо... све то лепо звуци али није тачно да уласком ми губимо све индентитет...бла бла.. не губимо ништа чега се сами не одрекнемо! И да још једна ствар што се тиче поскупљења Београд спада у једне од најскупљих градова у европи тако да бих могло само неко снижење да падне Wink ... Ако је тако лоше у ЕУ ајде делије које живите тамо што се не вратите у мајку србију ? Нећемо да се играмо игре речи али реално ако погледамо ситуацију уласком у ЕУ добијамо више него што можемо да изгубимо. Idea


ово потписујем.
ако је код чеха нешто поскупело, код нас ће морати да појефтини. Laughing

ако нам косово и узму, неће то бити због ЕУ, него зато што им се може, а на нама је да се не одричемо своје територије.

да се разумемо, ја бих највише волео да постигнемо стандарде за улазак у ЕУ, а да ли ћемо улазити да се расправи на референдуму, амбасадоре помињеш страх и како је страх победио, ок-није базразложан. и тих 10 свиња за 100 грама шунке, па код нас се још мало неће свиње ни производити, јер немају људи коме да продају јер их монополи убијају, млекари просипају млеко јер им дају мање за литар млека него за литар флаширане воде, мишковићи и слична говна су власници србије-нажалост, па јел то треба да чувамо, да код нас нема таквих монопола па и да причамо, али код нас је пљачка невиђена и сад ми као због тога нећемо у ЕУ, неморамо, али није то разлог што ће они као да нам узму више него што ће да нам дају, кад немају шта да узму јер нико ништа не производи.

салфорд-47% тржишта млека, имлеково млеко јефтиније у црној гори него овде Idea

озбиљна је тема. али наши аргументи овде су неозбиљни, суштина је да ми немамо једног искреног патриоте међу водећим политичарима и свако ко има елементарног поштења се не бави политиком од `45. године, тј. није у стрруктури власти.ово су суштинске чињенице
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Feb 2008 10:34    Post subject: Reply with quote

Монополи? Па у Великој Британији једна фирма држи 67% тржишта производње млека (радио сам тему на факсу). Такође у Британији апсолутнби монопол је на делу у индустрији телекомуникација, млекарства, енергетике, водовода (по подручјима), поштанских услуга, превоз... А највећи број тржишта је заснован на олигополији то јест када 3-4 гиганта држе тржиште и нико не може да им присмрди. (банкарство, супермаркети, бензин...). Тако да ЕУ и јесте заснована на монополима и олигополима, а нова тржишта, као што је Србија, отварају могућност да се монополисти шире. Уласком у ЕУ, и монополистима из ЕУ отварамо врата да монополизују српско тржиште. Једино где постоји тржишна конкуренција је у малим и средњим предузећима, која немају много ефекта на државну економију. Оно што има је монополизовано.

Помињеш Мишковића... па колико "Мишковића" има у ЕУ? Ричард Брансон, Бил Гејтс, Филип Грин, Митал Лакшими, Карлос Слим, Аманчо Ортега... За ове играче, Мишковић је аматер. Само што се о њима у јавности слабо прича. Тајкуна у ЕУ има јако много, и после мишковића ће доћи неки Митал Лакшими, који ће исто да ради.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.


Last edited by Амбасадор on 04 Feb 2008 10:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 04 Feb 2008 10:36    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:


ако нам косово и узму, неће то бити због ЕУ, него зато што им се може, а на нама је да се не одричемо своје територије.

да се разумемо, ја бих највише волео да постигнемо стандарде за улазак у ЕУ, а да ли ћемо улазити да се расправи на референдуму, амбасадоре помињеш страх и како је страх победио, ок-није базразложан. и тих 10 свиња за 100 грама шунке, па код нас се још мало неће свиње ни производити, јер немају људи коме да продају јер их монополи убијају, млекари просипају млеко јер им дају мање за литар млека него за литар флаширане воде, мишковићи и слична говна су власници србије-нажалост, па јел то треба да чувамо, да код нас нема таквих монопола па и да причамо, али код нас је пљачка невиђена и сад ми као због тога нећемо у ЕУ, неморамо, али није то разлог што ће они као да нам узму више него што ће да нам дају, кад немају шта да узму јер нико ништа не производи.

салфорд-47% тржишта млека, имлеково млеко јефтиније у црној гори него овде Idea

озбиљна је тема. али наши аргументи овде су неозбиљни, суштина је да ми немамо једног искреног патриоте међу водећим политичарима и свако ко има елементарног поштења се не бави политиком од `45. године, тј. није у стрруктури власти.ово су суштинске чињенице


Па добро, хоће ли нас чланство у ЕУ преоријентисати са домаћих на стране монополисте или ће нас само избавити од домаћих? То што је ситуација у земљи тренутно таква каква јесте није разлог да тражимо ван ње газду који ће је довести у ред. Жалосно је на жалост што је политичка структура стварно болесна и што се не можемо надати у њих, а толико су пустили корене. Ту мислим на обе политичке струје.
Наши аргументи су наивни зато што смо ми обичан народ овде, још се није јавио неки "стручњак". Јел то што смо обична раја нама не даје за право да се интересујемо за судбину својих потомака и своју, и своје земље? Неморамо ваљда да завршавамо политичке науке да би смели да се интересујемо за ствари од судбинског значаја, јел уме неко простим језиком да објасни народу у нашој земљи шта нас очекује у тој ЕУ, шта добро а шта лоше? Кажеш да смо ми овде неозбиљни а погледај политичаре који обећавају рај кад уђемо у ЕУ а да им притом не пада на памет да нам кажу макар пет реченица о томе, а камоли да наведу и неке лоше стране уласка које нас очекују. Ко је ту неозбиљан?
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 98, 99, 100  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 100

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop