DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ко су хрвати?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  

Ко је већи непријатељ српскоме народу?Ватикан или муслимани?
ватикан
68%
 68%  [ 271 ]
ислам
31%
 31%  [ 127 ]
Total Votes : 398

Author Message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 17 Apr 2016 20:00    Post subject: Reply with quote

Рукометаши риболе каштела скандирали "Србе на врбе"

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82.438.html:601169-%D0%A1%D0%9A%D0%90%D0%9D%D0%94%D0%90%D0%9B-%D0%A3-%D0%A5%D0%A0%D0%92%D0%90%D0%A2%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%88-%D0%A0%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5-%D0%9A%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B1%D0%B5

Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 27 Apr 2016 08:33    Post subject: Reply with quote

Филм „Иродови синови“ је документарно-аналитичка прича о геноциду над српским народом у Независној Држави Хрватској, који је кроз минуле деценије прикриван, излаган политичком ембаргу, забранама и цензури. Нигде у свету није забележен ни један пример постојања логора смрти за децу осим у НДХ. Зато филм посебну пажњу обраћа страдању деце, бавећи се узроцима овог свирепог злочина, откривајући истовремено његову дубину, улогу римокатоличке цркве, али и онога ко је деценијама био чувар ове страшне тајне и крашких јама.

https://youtu.be/L_SL2XG4A2g?t=1s

Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 27 Apr 2016 09:00    Post subject: Reply with quote

мислим да је предходна порука више одговара за тему "од Јадовна до Јасеновца" јер ипак и са свим мржњом никад не могуче говорити да баш читав народ такав или онакав, међу свима увек постојали, постоју и ће постојати и добри и лоши људи..такође верујем да су били Хрвати који нису подржавали такви злочини и наопако човечански помогали и Србима и осталим кад била икаква прилика или могучност..међутим сигурно били и Срби, и Руси, и Пољаци који су издавали својих..онако погрешио сам постовљањем горње поруке у ову тему јер ипак у почетку на првој стране идеја била сасвим друга - "ко су хрвати, ког су порекла, којим језиком су говорили, а којим сада, које су писмо користили.." може пренети тамо у "Јадован/Јасеновац" мада може оставити и овде само да припазе овај коментар
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 27 Apr 2016 11:11    Post subject: Reply with quote

Такође и мојих неколико претходних постова на овој теми нек се пребаце ако је могуће.
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 08 May 2016 12:09    Post subject: Reply with quote

усташе не мирују: огромно слово U изорали на њиви

http://vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/570253/Ustase-ne-miruju-Ogromno-slovo-U-izorali-na-njivi

Back to top
View user's profile Send private message
OSFP
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 May 2012
Posts: 69

PostPosted: 10 May 2016 07:59    Post subject: Reply with quote

глумац Рене Биторајац снимио песму Ми хрвати у којој је скоро све објаснио. Smile

https://youtu.be/LEoWdkJI6_M
Code:
http://www.vecernji.hr/zvijezde/rene-bitorajac-s-pjesmom-mi-hrvati-sam-taknuo-u-osinje-gnijezdo-1082727

Code:
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/hajka-na-bitorajca-ta-mala-celava-placipika-pljuje-po-hrvatskoj-video-918589

_________________
...ΟΟΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ...
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 12 May 2016 10:56    Post subject: Reply with quote

усташлук у дечјој лектири

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0.480.html:604846-%D0%A3%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%88%D0%BB%D1%83%D0%BA-%D1%83-%D0%B4%D0%B5%D1%87%D1%98%D0%BE%D1%98-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8

Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 18 May 2016 18:44    Post subject: Reply with quote

Улт Зе, ово је права тема за твој линк. Срби су изузетно немарни и незаинтересовани према својој прошлости, ово је благо речено, тако да и не чуди некада што се дешавају неке ствари.
Усташе=Хрвати од 45-е крећу, уз помоћ нових власти, у почетку са умањивањем, а сада то иде већ у отворено неигирање свега што се догодило у и око Јасеновца, и не само Јасеновца него и на простору читаве НДХ. Са друге стране њихове "недужне жртве" у Блајбургу пропориционално расту.

Тако се могло чути да је на простору Јасеновца страдало око 500 логораша и то сви од болести, били су тешки ратни услови, санитет слаб...или да су се логораши играли фудбала, имали и драмску секцију, те изводили позоришне комаде, „Госпођа Министарка“ од Нушића је била популарна рецимо, са све насмејаном публиком, у првим редовима насмејани логораши, а позади насмејани усташки чувари. Милина једна.

Тако да није овде ствар у добрим и лошим људима, ствари нису биле црно-беле ни од 1941-1945 као ни током 90-их али се ту не ради о томе. Ради се о томе да је мржња према Србима и православљу једна константа код Хрвата и њихове политике, током векова, без обзира на околности, ко је власт или је на власти и који је облик државног уређења.
Такође се ради о томе да су усташе нераскидиво везане за хрватску државотворност и да су они, ја бих рекао и до дан данас, најчистији израз те мржње те је стога немогуће и данашњим Хрватима да их се одрекну, јер ако се одрекну њих одричу се сами себе. А они и неће да их се одрекну, управо супротно. То што они морају да због неког "света" сада нападају усташки режим, то је мимикрија, сви су они усташе, у свима или чучи мали кољач са србосјеком, који само чека да изађе, или бар онај који га прећутно подржава.

Многе усташе/домобрани себе нису видели као зле, него као добре, племените, узвишене. Неки од најистакнутијих, најкрволочнијих усташких кољача су били римокатолички свештеници, фратри, поготово припадници фрањевачког или језуитскога реда. Мислим да је негде око 1500 њих документовано да су чинили стравичне злочине, истицали се по зверствима и крволочности, са или без усташке униформе. А то су дакле они за које се зна, а они за које се не зна или се крије...На крају крајева и филм који си ти поставио, колико ја знам логоре за децу и жене у НДХ су водиле часне сестре, такође звери и сподобе све до једне.

Ове сподобе су масовно биле убеђене да оне имају племениту мисију, да су оне оруђе у Божијим рукама, које испуњава Његову вољу. А чак и ако се бе нису виделе тако, чак и да су виделе себе као лоше или зле, опет по принципу да циљ оправдава средства, опет је на концу циљ племенит, ја сам данас лош и чиним зла дела, али ја то чиним за Бога и Хрватску, зато да би сутра настала једна независна Хрватска, повесни, тисућљетњи сан нашега народа, кога су вековима кињили и убијали зверски Власи тј. Срби. Тако да, на концу, биће ми опроштено.

Нико као Римокатоличка црква није стао иза усташа и дао им потпору и легитимитет код хрватскога пучанства, тј. народа. Притом они су већ били покрет који је изникао из пучанства, тј. ради се о покрету који иде одоздо ка врху, а не обрнуто, дакле покрет је масован, по броју оних који га макар симпатишу, ако ништа друго.

НДХ је од стране РК цркве, Ватикана, сматрана званично за „Цивитас Деи“ – „Божију државу“, другим речима усташе нису биле само пуки национално револуционарни покрет, они су са римокат. становишта били нека врста нових крсташа, бораца за Свету Столицу, Папство и једну једину Свету, Апостолску РК цркву и њезин поредак и превласт на земљи, а против православних шизматика и влашког накота тј. мрских им православних Срба. Иако би се морало напоменути, да није увек ни покршатавње Србе спашавало од усташа. Било је неких случајева, мислим да су се чак неки свештеници жалили, где су усташе побиле нове вернике, Србе.

Задржао сам се на овом верском моменту, јер у корену мржње која иде вековима уназад, са већом или мањом жестином, у сржи мржње Хрвата према Србима лежи вера, тј. религиозна припадност. И ја ово не кажем, као и све пре овога, као да је то нешто лоше, укините религије, не, већ као пуку констатацију.

Најпростије речено, Срби и Хрвати су ако се вратимо довољно у прошлост, један етнички народ, ако не сасвим, онда масовно. Ја чак нећу казати сви су били Срби, нека буду народ Х.

Али, нису иста политичка нација. Ово је нешто што гомила људи не разликује, ова два појма, етничког народа и политичке нације. Иако нема неке савршенио прецизне дефиниције, етнос/народ је појам који је органски, крв, гентика...а појам нације, опет треба имати у виду да је појам нације, онако како се он схвата, пре свега у Европи, прилично млад и да је везан за Западни свет, углавном он спада у друштвену категорију, тј.он је далеко више апстрактан и субјективан.

Из овога произилази да од једног етничког народа може да настане више нација, али и обрнуто, може више различитих народа да твори једну политичку нацију. Све нације Новога Света су настале у том другом смислу, јер не постоје рецимо етнички Бразилац, Американац, Аустралијанац, али и у Европи Белгијанац, Швајцарац...

Овде се десио први случај, Хрвати се, као модерна политичка нација конституишу преко католичанства, а Срби у модерну нацију израстају преко Православља. Ово није карактеристика само на Балкану, нити само за Србе и Хрвате, видимо да се сада Бошњаци покушавају конституисати као модерна нација чија је база Ислам.
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 25 May 2016 13:24    Post subject: Reply with quote

Хрвати опет провоцирају: Испред вртића осванула налепница која позива на линч Срба

http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/hrvati-opet-provociraju-ispred-vrtica-osvanula-nalepnica-koja-poziva-na-linc-srba/

Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 08 Jun 2016 15:34    Post subject: Reply with quote

ШТА ЈЕ СТАЉИН РЕКАО ПРОТИ СТЕВИ О ХРВАТИМА 1945

Када је прота Стева Димитријевић био са делегацијом СПЦ на избору руског патријарха Алексеја Првог, у јануару 1945.г. у Москви, био је ненадано Стаљинов гост у Кремљу.

Прота је отишао код Стаљина у пратњи једног високог државног функционера, пореклом Србина, чији је деда био генерал у царској руској војсци и Протин пријатељ из његових студентских дана у царској Русији.

Стаљин је, по њиховом уласку у његов кабинет, видевши Проту онако импозантног, високог ( Прота је био висок скоро два метра) и у годинама, устао и тако стојећи неколико секунди сва тројица посматрали су се неколико секунди док Стаљин није узвикнуо, ставивши обе руке на Протина рамена,

– Ту, седи!

Прота је нормално чекао да прво седне Стаљин, који је тада био за све страх и трепет.Затим је уследио разговор, који је отпочео Стаљин питањем:

– Шта си, тј.ко си?

– Југословен, одговорио је Прота.

– Но, не питам те то, већ јеси ли Србин, Хрват или Словенац?

– Србин!, поносно је узвикнуо Прота, нашта је Стаљин наставио:

– А, Срби су добри ратници. Срби су се у Првом светском рату борили и створили Југославију. Срби су између два рата сачували Југославију, а сада ће Срби да сачувају комунизам.

– Срби ми се свиђају за разлику од Хрвата, који су љигави и које не могу да смислим. Посебно су ми се згадили од тренутка када сам сазнао да су се борили на страни Немаца, у немачким униформама овде на руском фронту. То је, понављам још једном један изузетно љигав народ, јер шта друго рећи за такав народ који је Немце дочекао на почетку Другог светског рата као ослободиоце и то са цвећем, када су ови ушетали у Загреб.


– Упамти, они не воле ни Вас Србе, ни нас Русе и Вама Србима се не пише добро са Хрватима.


Зорица Пелеш
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 14 Jun 2016 12:20    Post subject: Reply with quote

Mr. Green

https://www.youtube.com/watch?v=Gvaec0Wo29E
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 14 Jun 2016 20:16    Post subject: Reply with quote

Дал мора и овде да се закачи тај ретардирани клип. На које год вести да уђем то је постављено. На РТС је то чак и једна од ударних вести.
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 14 Jun 2016 20:43    Post subject: Reply with quote

мора!
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 14 Jul 2016 23:38    Post subject: Reply with quote

Команда ХВО у Сијековцу 1992. издавала писмене дозволе за силовање Српкиња - "у случају опирања, дозвољена употреба силе"

http://www.nspm.rs/hronika/euroblic-komanda-hvo-u-sijekovcu-1992.-izdavala-pismene-dozvole-za-silovanje-srpkinja.html

Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 25 Jul 2016 09:19    Post subject: Reply with quote

О учешћу ватиканске државе у другом светском рату и усташи степинцу, тј. једином хрвтаском ”светитељу” или кога они желе да виде као таквог! Одгледајте обавезно, и ширите даље!!!
Први део:
https://youtu.be/6uJiMTZaAyY

Други део:
https://youtu.be/R61fwbj2Xcg
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Next

View previous topic :: View next topic
Page 26 of 28

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop