DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Озбиљна акција
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 13 Feb 2008 06:35    Post subject: Reply with quote

унцле вања wrote:
не од овога света
монаси носе помоћ српском народу на косову и метохији
http://www.youtube.com/watch?v=JzmPnKjviho
ђурђеви ступови(ако се не варам)
http://www.youtube.com/watch?v=npJYyFEXN4Q

велика молба може ли неко да постави ове песме у мп3 формату?




поставио би сличан филм пута до Високих Дечана,али неумем да баратам компјутером...

?
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 13 Feb 2008 08:47    Post subject: Reply with quote

MP3

ђурђеви ступови
http://www.speedyshare.com/914840641.html

монаси носе помоћ српском народу на косову и метохији
http://www.speedyshare.com/575307156.html
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 13 Feb 2008 15:10    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:
унцле вања wrote:
не од овога света
монаси носе помоћ српском народу на косову и метохији
http://www.youtube.com/watch?v=JzmPnKjviho
ђурђеви ступови(ако се не варам)
http://www.youtube.com/watch?v=npJYyFEXN4Q

велика молба може ли неко да постави ове песме у мп3 формату?




поставио би сличан филм пута до Високих Дечана, али не умем да баратам компјутером...

?


Варшава, ако треба објаснићу ти клик по клик како се поставља.
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 14 Feb 2008 14:13    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
z warsaw wrote:
унцле вања wrote:
не од овога света
монаси носе помоћ српском народу на косову и метохији
http://www.youtube.com/watch?v=JzmPnKjviho
ђурђеви ступови(ако се не варам)
http://www.youtube.com/watch?v=npJYyFEXN4Q

велика молба може ли неко да постави ове песме у мп3 формату?




поставио би сличан филм пута до Високих Дечана, али не умем да баратам компјутером...

?


Варшава, ако треба објаснићу ти клик по клик како се поставља.




хмм, ту постоје ствраи које морају да се исеку... Wink
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 28 Feb 2008 19:46    Post subject: Reply with quote

Браћо Делије,

Тренутно се сви ангажујемо на овим протестима, демонстрацијама и сл...
Морамо почети да размишљамо мало више о другим видовима акција значи акције које ће имати резултате на дугорочној бази, морамо сви да се запитамо шта можемо да урадимо за Космет и Србију Question Како то да урадимо Question Како да помогнемо Србима који живе тамо Question
Значи морамо смислити неке начине који ће помоћи Србима дугорочно не само једнократне помоћи... Желео бих да овде сви напишете ваше идеје или мишљења како да помогнемо Србима на Космету и како да помогнемо сами себи.

Неке од мојих идеја су да ако се скупља неки новац за помоћ породицама које живе на Космету ,боље било да се за тај новац купе неке машине и алати које могу да помогну тим људима на дужи временски период. Или да им се купе агрегати и сл.
Такође мислим да би добра идеја била ако би могли да организујемо целе породице или места у производњи сувенира или сл (типа заставице за кола, наруквице и сл) на којима би писало Космет или Косово и зарада од тих ствари би ишла директно тим људима...
Било би добро да се и делије са космета укључе овде са својим коментарима .

(ако модератори мисле да би било боље да је ово посебна тема нека онда издвоје)
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
medjed
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 516
Location: svilajnac

PostPosted: 28 Feb 2008 23:30    Post subject: Тројство Reply with quote

слажем се са тобом и подржавам твоју идеју!
Богу хвала има нас доста истомишљеника спремних да учине све што је у нашим могућностима.
Ми смо , овде у Лондону, у процесу оснивања Фондације која ће бити законом призната и као таква бити овлашћена да прима новчане донације, поклоне и зајмове које ће прослеђивати онима којима је најпотребније.
Ова организација има свој статут и законски је призната.

Ускоро отварамо рачун на који ће се пребацивати новац са рачуна свих оних који желе да врше месечне донације. За сад имамо око 100-200 људи који су спремни да дају између 10 - 20 фунти , што на месечном нивоу износи пар хиљада. Чим нам то крене, има брзо да се шири јер имамо подршку људи из цркве и представника Српског друштва Велике Британије.

Хатори Ханзо има исту визију везану за расподелу финансија а то би се у основи делило по енглавама. И то по принципу да једна организација финансира једну енклаву. Ово што започињемо овде је изузетно велико!
Нису само Делије у питању већ сви људи добре воље!

Причаћу са људима из банке, на који начин уплате на рачун могу да стижу и из евреопских земаља по истом принципу познатом као 'direct debit'.

Сваки динар ће морати да се правда и сваки члан ће имати приступ у стање буџета и напредак акција. Исто тако, биће представљени рачуни и за најситније ствари.

Основно је да обезбедимо храну за оне који су гладни, гардеробу, постаљине, да помажемо ученике и студенте, обнављамо школе, позоришта,болнице......

Ускоро вас обавештавам о даљим токовима оснивања!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 29 Feb 2008 00:07    Post subject: Reply with quote

БРЕ, као што видиш у Лондону имаш истомишљенике, као и у Словенији и многим другим земљама... Имамо организационих способности, имамо све, не смемо то да испустимо и прокоцкамо! То нам је дато од Бога и био би грех да га не искористимо сад кад је стварно потребно. Морамо да пробамо да повежемо све групе, организације, заједнице, које желе да помажу Космет. Браћа из Словеније су причали са свештеником и покушали би да преузму на себе бригу о једној енклави. Притом не мислим само на звездаше и Делије из Словеније, него на Србе уопштено. Као и у Лондону, и тамо се не ради по навијачкој основи. Значи важно је сад да удружимо све снаге за Космет. Да направимо неку логистику. Нема смисла да из Чикага стигне помоћ за Штрпце, па из Лондона, па из Словеније, па из Београда... А рецимо на Новом Брду нико ништа. Зато би било битно да се поделимо и водимо рачуна о што више Срба на Космету. Ако у Старом Грацку живи 70 српских породица онда је 7000 евра довољно да се сваког месеца помогне та енклава, значи 100 евра по породици! То би доле била огромна финансијска инјекција! Погледајте по својој породици што живимо одлично у поређењу са њима... Замислите да вам још 100 евра улети сваког месеца, био би огроман допринос. А камоли тамо где и по 5-6 људи живи са десетак хиљада динара месечно! За организацију из Европе или САД 7000 евра сваког месеца је скроз реалан циљ. А са вишком од преко тих рецимо 7000, кад се рецимо скупи 8 или 9 хиљада, то да иде у фонд за поправку кућа, за евентуална лечења, за поправку путева, цркви... Тако да рецимо то Лондонско "Тројство" брине о Старом Грацку у сваком погледу! А организација из Словеније рецимо брине о Штрпцу. А за веће енклаве рецимо да се удружи неколико организација у САД, тако да заједнички Чикаго, Њујорк, ЛА, (...) брину о Прилужју где живи 1000 породица. Ми у Београду, Делије, сматрам да треба да будемо један део те приче, као једна од организација које воде рачуна о некој мањој енклави. Ако би остварили оно о чему је било речи на претходним страницама ове теме, ми би могли да водимо рачуна о једној мањој енклави са рецимо 50ак породица. Морамо да направимо мрежу која би окупљала што више група, организација, било кога ко хоће да помаже. Врло је битно да се то уради јер нас ће овај проблем занимати и за годину и за две, а неке ће проћи чим прође ова фама око Космета.

Дајте предлоге, мора брзо да се ради. Да видимо ко би могао да подржи ово, неко од ауторитета, најбоље би било СПЦ и да они воде читав пројекат а ми да будемо једна од карика и неко ко може пуно организационо и на терену да делује. Око Цркве би се најбоље окупили и најлакше ујединили, ту не би било приче, Делије Гробари, Радикали Демократе и сл. У нашим рукама је судбина Космета, једним али добрим делом! Знајмо то. Ако се побринемо за нашу браћу и сестре да опстану у својим гетима на рођеној земљи, они ће тамо и остати и створити нове генерације а са новим генерацијама имаћемо будућност на нашој Светој Земљи!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 29 Feb 2008 00:19    Post subject: Reply with quote

Hatori Hanzo wrote:

У нашим рукама је судбина Космета, једним али добрим делом! Знајмо то. Ако се побринемо за нашу браћу и сестре да опстану у својим гетима на рођеној земљи, они ће тамо и остати и створити нове генерације а са новим генерацијама имаћемо будућност на нашој Светој Земљи!


Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 29 Feb 2008 00:33    Post subject: Reply with quote

Има још много тога, да би наш народ опстајао у својим гетима мора да има некакв живот. У многим местима нема ни некаквог дома културе који би рецимо могао да буде простор за приредбу, концерт, изложбу, место окупљања жена из села које би се бавиле рукодељем, ручним радовима који би се продавали као што је БРЕ споменуо... Могао би и овде да се отвори центар за неговање културе и традиције са Космета, где би стално биле изложбе деце и уметника са Космета, где би се правиле приредбе и концерти са уметницима са Космета, где би се продавали ручни радови и сувенири са Комсета... Све је много просто. Тај Центар у Београду би могао да буде база која би сарађивала са свим Домовима културе по Космету. Тако да свуда постоји нешто што би окупљало људе и давало им смисао, наду, веру. Тешко је кад у селу са пар стотина људи више немаш струје него што имаш, нестаје ти вода, немаш мрежу за мобилни телефон, окружен си душманима са свих страна, па још немаш ни никакво дешавање него сваки дан исти. Такви људи нису као ми што сваки дан тражимо неку забаву, они су захвални и скромни и једном годишње да им се догоди нешто држаће их задовољство све време. Тако да озбиљно треба размишљати и о друштвеном животу тих енклава. Да не причамо о неопходности отварања амбуланти по тим местима. Ако се посечеш на Новом Брду у петак поподне мораћеш да молиш Бога да не искрвариш до понедељка кад ти иде први превоз до Грачанице која је сат времена далеко. Амбуланта за основне ствари. Онда рецимо у Грачаници која је на неки начин центар за Србе јужно од Ибра и највеће насеље, треба размишљати о биоскопу, базену, хали за мале спортове... Сад ће неко да се изненади и помисли да је небулозно причати о томе у оваквој ситуацији. Али није! Морамо да размишљамо да људи ту треба да живе нормалним животом, испуњеним, да имају могућности. Лако је нама да очекујемо да неко остане тамо а овде имамо шта год хоћемо, треба радити на томе да људима буде испуњен живот доле! Кустурица би могао да сагради биоскоп, неки кошаркаши и фудбалери да саграде халу за мале спортове, неко трећи базен... Верујем и знам да има много имућних људи који хоће да помогну али их треба укључити, позвати. Морамо да схватимо да ми сами морамо да се боримо, да радимо, нико неће ништа урадити уместо нас. Дај Боже да држава уради нешто по свим овим питањима, али не смемо се у њих уздати, све је на нама, обичном народу. Ми морамо да се организујемо, да свако помогне колико и како може и да у буквалном смислу помажемо да Космет остане српски, као што јесте и што је увек био!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 29 Feb 2008 15:42    Post subject: Reply with quote

нисам у прилици тренутно да пратим форум, ово само на брзака добацујем, јер ово што је БРЕ написао је нешто о чему сам дуго размишљао и то је суштина и то је решење, значи ми треба да помогнемо како знамо и умемо тим људима да почну сами себе да издржавају, а не да буду издржавани и да живе од помоћи, због њих самих, треба им помоћи да изграде неку одрживу ситуацију око себе, а не да им све изгледа безнадежно, морамо да видимо шта је то што може да се ради у ограниченим околностима у којима они живе, наћи тржиште на које ће се производ пласирати и координисати све то док не почне да ради тако да ти људи постану независни, а надам се и економски ојачају, економски стабилна заједница много лакше излази на крај са свим проблемима, много ствари се овим решава, немам времена сад да пишем, али сви који имају идеје на ову тему треба да пишу, не морају то само да буду ручни радови, треба видети какви су услови за неке занатске радионице, мала постројења, паре је лако сакупити, браћа у расејању треба да се распитају мало о тим половним мини постројењима које би могли да купимо за једно по једно село, да упослимо неколико људи итд... има много могућности, ајде да их користимо
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
CrazyNorthBBRS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 4
Location: Beograd

PostPosted: 06 Mar 2008 16:54    Post subject: Reply with quote

Могли би да се договоримо са управом клуба да од сваке улазнице нешто пара иде за Космет!
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 06 Mar 2008 20:17    Post subject: Reply with quote

CrazyNorthBBRS wrote:
Могли би да се договоримо са управом клуба да од сваке улазнице нешто пара иде за Космет!


Прочитај правила овог под форума ! Мораш да имаш бар 10 конструктивних постова за сада имаш укупно 9!
То што имаш у надимку име једне од група не мења ништа... Idea
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 05 Feb 2009 14:32    Post subject: Reply with quote

Помаже Бог!

Регистровао сам се због акције за малог Стефана, па сам нашао и линк до ове теме.

Пошто живим од веб дизајна и Интернет маркетинга знам за више начина како повољно примати новац из иностранства. Видим да PayPal више пута помињан, али ја бих га избегао у широком луку, пре свега због великих провизија и политике типа: "Угасим ти рачун кад ја хоћу, а не морам да ти кажем зашто..."

Најбоља алтернатива је сервис http://www.moneybookers.com Прво, много је "мекши" према нама из Србије и са ових простора, друго провизије су јако мале и треће не постављају таква ограничења као што их поставља PayPal. Чини ми се да је Пеђа поменуо да су их цимали чим су имали више од 10 сома долара на рачуну... ја, као приватно лице на Moneybookers-u имам лимит од 40.000 ЕУР за 6 месеци, што је више него довољно.

Како се шаље новац? Исто као и код PayPal-a... отварање налога је бесплатно и када хоћете некоме да пошаљете новац ви укуцате његову и-мејл адресу (са којом се та особа регистровала на Moneybookers), унесете износ и то је то. Лова стиже за пар секунди.

Како се подиже новац? Постоје 2 начина: чек и такозвани wire transfer, тј. пренос новца на девизни рачун у банци у Србији. Чек стиже за недељу дана плус је нашим банкама потребно око месец дана да провере чек. Ова друга варијанта на девизни рачун је много бржа... новац стиже за 2-4 радна дана на рачун у Србији и то је то. Провизија за такав трансфер је само 2 ЕУР.

Оно што је најбоље је да свако ко је у иностранству може бесплатно да отвори рачун и за пар секунди да пребаци новац са своје кредитне картице и одмах да то пошаље ономе ко би био задужен за те донације.

Није ово никаква реклама овог сервиса... ја га већ годинама користим (између осталог и због клађења) и знам да је 100% поуздан.

Поздрав свима!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kuckalo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 75

PostPosted: 05 Feb 2009 15:17    Post subject: Reply with quote

Одличан предлог, потпуно се слажем да треба да се направи оваква хуманитарна организација мислим да би требало да имамо неки штанд који ће да ради бар 5 дана у месецу тако да бих свако могао да уплати
_________________
Знамо где је Ратко!!!
Али нико нема толико пара
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop