DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

УРБАН, САВРЕМЕН?!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 25 Nov 2006 21:56    Post subject: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

Шта за вас представља урбан (градски) дух, шта значи бити савремен?

Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди).... Па онда за рад тога шта ће неко мислити о нама на основу музике коју слушамо или гардеробе коју носимо прихватамо неке токове које, када мало боље размислим, нико нормалан не би прихватио.
Докле ће се традиционално изједначавати са примитивним?! Зашто смо запад прихватили на погрешан начин, па нам се смију...
Зашто се одричемо традиције за рад краткотрајних успјеха у политици, економији, спорту.....
Шта је то заказало у српском бићу па нам је дражи Че од Драже?
Шта је Србе натјерало да на Космет гледају као земљу преко седам мора и седам гора, а нису ни свјесни да је то на 5 сати колима од БГ-а, да када зими оду на Копаоник могу са панчићевог врха угледати прељепу свету српску земљу. ЗАШТО СМО СЕ ИЗВЕШТАЧИЛИ, КАКО ТО ПРОМЕНИТИ? Шта то човјека чини урбаним, савременим....

Имам осјећај да је патриотизам, поштовање традиције забрањено уколико желиш да будеш урбан, савремен......о Боже како је то болесно!
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 25 Nov 2006 22:03    Post subject: Reply with quote

Ево ова наша несретна управа.....Бог им памети дао.....
Читам успостављају неке односе са Реал Мадридом, као желе да науче нешто из начина на који Реал послује....добро супер.....Али зар су толики ретарди да не виде небеску разлику између РЕАЛА И ЗВЕЗДЕ!!! Да би Звезда постала Реал, онда је са Традицијом завршено...то су два различита пута, два различита света...

И шта они има да науче од Реал Мадрида, када тај тим сваку утакмицу има пун стадион, и није му тешко да профитира. Умјесто да се брину како да врате симпатизере на исток и запад они иду да науче....јебем ли га шта?!
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 25 Nov 2006 22:20    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

radovan wrote:
Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди)....



у току, у корак са временом... тако нешто чини ми се


него, јел' ти то спремаш матурски?
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 25 Nov 2006 22:53    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

city boy wrote:
radovan wrote:
Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди)....



у току, у корак са временом... тако нешто чини ми се

Када се каже «транди», ја не мислим на «у току са временом» …. «тренди» је појава, болест……

То је управо разлика коју треба да спознамо…..

На нашој трибини има много младих људи, средњошколаца, који ако упадну у ту «тренди» колотечину само штете Северу….
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 25 Nov 2006 23:33    Post subject: Reply with quote

"тренди"-помодарство
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 26 Nov 2006 01:13    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

radovan wrote:

Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди).... Па онда за рад тога шта ће неко мислити о нама на основу музике коју слушамо или гардеробе коју носимо прихватамо неке токове које, када мало боље размислим, нико нормалан не би прихватио.

На шта мислиш?


Quote:
Докле ће се традиционално изједначавати са примитивним?!

Све док већина неких традиционалста престану да буду примитивни, тј. све док се већина неких "урбаних ликова" не спусте на земљу и не науче колика је вредност учити из прошлости.


Quote:
Зашто смо запад прихватили на погрешан начин, па нам се смију...
Зашто се одричемо традиције за рад краткотрајних успјеха у политици, економији, спорту.....

Шта је то заказало у српском бићу па нам је дражи Че од Драже?

Комунизам и сиромаштво је предуго трајало.
Тек када ти је пун стомак, можеш да мислиш о прогресу и да га ствараш.


Quote:
Шта је Србе натјерало да на Космет гледају као земљу преко седам мора и седам гора, а нису ни свјесни да је то на 5 сати колима од БГ-а, да када зими оду на Копаоник могу са панчићевог врха угледати прељепу свету српску земљу.

Комунистичко образовање, незаинтересованост, апатија, немаштина, борба за сопствен живот.


Quote:
ЗАШТО СМО СЕ ИЗВЕШТАЧИЛИ, КАКО ТО ПРОМЕНИТИ? Шта то човјека чини урбаним, савременим....

Имам осјећај да је патриотизам, поштовање традиције забрањено уколико желиш да будеш урбан, савремен......о Боже како је то болесно!

Не видим зашто је немогуће бити савремен и у исто време поштовати своју традицију?


Eво, ја бих направио овакву поделу људи из перспективе о којој ти говориш.
Најгрубљу могућу, али довољну да објасним оно што мислим.

-Онај човек који гледа само у прошлост не може бити савремен, зар не? Он није свестан токова који следе и самим тим не може да разуме свет који га окружује, без обзира што се из те прошлости може доста научити. Самим тим, подложан је примитивизму.
(Човек је ипак прогресивно биће у својој бити.)

Он је маса без нечег што ће да задржи ту исту масу на месту.
"Душа без опне."

-Онај човек који гледа само у напред тј. живи "за данас", а није свестан своје прошлости, и не може да препозна проблеме који се могу решити уз помоћ искуства из прошлости, он је празан човек, тзв. "квази интелектуалац".

Он је љуштура, тј. шкољка у којој се ништа не налази.
"Опна без душе."

-Онај човек, који поштује прошлост, традицију, онај који може да је до одређеног степена примени у садашњем времену, али који гледа у будућност, прати шта се дешава око себе, анализира живот складно комбинујући прошлост, садашњост и будућност... Arrow Е он је на коњу!

Он има масу, али има и љуштуру која држи ствари на месту.
"Душа са опном."
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 26 Nov 2006 05:53    Post subject: Reply with quote

Па онда за рад тога шта ће неко мислити о нама на основу музике коју слушамо или гардеробе коју носимо прихватамо неке токове које, када мало боље размислим, нико нормалан не би прихватио.

Ovo je nasledje posleratne generacije 1950+, To smo naucili u porodici mi svi do jednog. I 1965 se gledalo ko ima zvoncare, i sarene kosulje, ko ima ploce bitlsa a ko se sece na stonse. Ko nosi zulufe a ko brkove. Kasnije generacije su samo nastavile taj trend jer su jednostavno tako odgojeni.


Докле ће се традиционално изједначавати са примитивним?! Зашто смо запад прихватили на погрешан начин, па нам се смију...

Zato sto smo se posle drugog svetskog rata odrekli svega tradicionalnog zarad jugoslavenstine i to one partizanske, a sve sto je i podsecalo na tradiciju je unistavano...
A zapad smo prihvatili onakav kakav nam je serviran...

Зашто се одричемо традиције за рад краткотрајних успјеха у политици, економији, спорту.....

E na ovo ne znam sta da ti odgovorim, jer se ne secam da smo u skorijoj istoriji imali uspeha u ekonomiji i politici...


Шта је то заказало у српском бићу па нам је дражи Че од Драже?

Pa 50 godina nas uce da je Ce heroj, mi smo u mojoj generaciji imali cak i nekoliko casova posvecenih njemu i kastru, dok je Draza bio masni, prljavi, zli koljac...Pa ne moze to sad preko noci da se promeni...


Шта је Србе натјерало да на Космет гледају као земљу преко седам мора и седам гора, а нису ни свјесни да је то на 5 сати колима од БГ-а, да када зими оду на Копаоник могу са панчићевог врха угледати прељепу свету српску земљу.

Zato sto su komunisti zabranili posle rata da se raseljene srpske porodice vrate na svoju zemlju u svoje kuce na Kosovu i Metohiji iz kojih su ih za vreme rata proterali fasisti u saradnji sa arnautima! Zato sto nijedna ekskurzija nije isla u smeru Kosova da nas upoznaju sa istorijom i manastirima. Uvek su nas vodili u hrvatsku, bosnu i sloveniju sa izgovorom da upoznajemo svoju zemlju, i da druge republike dolaze kod nas. A caka je bila u tome sto su recimo hrvati bili dovoljno svesni tako da su njihove ekskurzije uvek zavrsavale u hrvatskoj...
Zato sto su komunisti prepustili siptarima zelju jos 1945 godine, a nas su ucili da je kosovo jedan prljavi industrijsko rudarski region u kome nema sta da se vidi, i tako nam sklanjali misli i pogled sa svete srpske zemlje i jos mali milion razloga...


Svrha mog odgovora je da ti ukazem da su nas komunisti od 1944 pa do koliko juce trovali i pogresno vaspitavali citave generacije i da se to ne moze promeniti preko noci cak i da za to ima volje u ovoj vlasti, a nema je.
Ova vlast trenutno gleda samo samo sebe i svoje dupe a za narod i buduce generacije ih boli dupe!!!
I veruj mi da nas je vrlo malo samosvesnih ali ipak nas jos ima!
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 26 Nov 2006 11:46    Post subject: Reply with quote

Управо нас је конструктивно уништавање од стране комуниста, првенствено мислим на ћопавог усташу Тита, довело до овога сада. Апсолутно одсуство духа у народу, апсолутна апатија и слепило већине младежи у Србији. Шездесет година су нас уништавали, шездесет година су нам убијали дух традиције, дух Српства који је красио ову земљу хиљадама година у назад од Душана Силног до Александра Карађорђевића. Апсолутно лудило је кулминирало доласком Слободана на власт и тих 10 година под њим су биле апсолутни феномен, сигурно нигде виђено на овој планети. Инфлације, криминал, убиства, дизелаштво шта све не... Углавном како су нам задњих 60 година убијали дух тако су свој врх достигли у деведесетим, тада је настао дефинитиван поремећај људских вредности када се више цене паре него било шта на свету.

Онда долази период који многи називају транзиција. Добили смо нову власт, комунизам је скинут, и сви мисле да ће оних 60 година тровања нестати тек тако. Да су нормалнији људи дошли на власт онда би се можда све одвијало брже али на власт су дошли олоши који би брже боље да ухвате последњи воз за Јевропу, да душу продају за паре ако треба а камоли српску традицију за коју ни не знају. Уместо да су под бројем 1 очистили власт од отпадака Слобиног режима они су неке од њих и задржали. А требали су, по принципу Румуна, да стрељају све који имају везе са бившим режимом. Уместо да се баве тиме они су се бавили "интеграцијом Србије у Европу" тако што су организовали геј параде и друге анти-српске манифестације.

И сад ту је младеж којој је доста ратова и лудила у земљи која би што пре да заборави све што је веже за прошлост, која поистовећује здрави српски национализам са Војиславом Шешељем Question рецимо...
Дизелаштво и даље постоји само је сада еволвирало у нешто што ја зовем квази фенсерај. Цеца и даље пуни стадионе и поља, дошло је 100 хиљада људи на Ушће да је гледа... Била је наркоманка, носила је црвено-беле панталоне, а сада закера о свом покојном мужу криминалцу и што је најгоре 100 хиљада људи сече вене на то. И моја ћерка сутра треба да се угледа на њу? Да јој она буде идол?

Косово... Као што је Радован рекао сви на Косово гледају као на неку изгубљену земљу као на нешто што је у пизду материну далеко и као нешто што се нас више не тиче. Много Београђана тако посматра ситуацију. Многи не виде даље од свог краја а камоли од свог града. Бранили би свој град и свој крај али не схватају да ако икада не дај Боже дође до београдског пашалука, да ће тада бити касно.
Косово је УВЕК било српско и ко год се тако лако одриче Косова, он као да директно пљује у лице Цару Лазару и свим нашим прецима који су вековима гинули да би се Србија ослободила од Турака.

Проблем је дубоко у сржи, проблем је у главама многих људи који живе у Србији као и оних који су отишли у иностранство не планирајући да се врате.
Једино што ми можемо је да се до краја живота боримо да се то исправи. Ако не за нас онда за нашу децу и њихову децу.
Ми као Делије Север, као навијачи највећег српског клуба, имамо прилику да привучемо доста људи к нама, имамо прилику да просветлимо доста људи и то не само оне које долазе на стадион него и оне које гледају ТВ, који виде наше транспаренте и поруке. Који прави Србин може да остане равнодушан на призор кореографије против Либереца док се чују стихови песме Христе Боже Question Они који су равнодушни на то они су изгубљени, против њих се морамо борити ако их већ не можемо усмерити.
Прича, прича и само прича са сваким са ким вреди причати. Са сваким ко је имало паметан, са сваким код кога постоји бар мало наде да ће схватити. То је једини лек...
Back to top
View user's profile Send private message
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 26 Nov 2006 13:01    Post subject: Reply with quote

Немам скоро ништа да додам, поштујем сваку реч изнад написану, поготово у дубаијевом посту, једино да кажем да се тај урбанизам и модернизам с једне, односно традиционализам с друге стране носе у себи, а не на себи, како нажалост многи, пре свега млади, мисле.

И много тога сам могао да истрпим, али једно никако: када се оно пре два месеца појавила иницијатива оне организације (извињавам се, стварно не могу да се сетим о којим људима је реч) да се као наше писмо третира само ћирилица, читава армија људи из разних сфера српског живота их је нападала салвом дебилних коментара и низом увреда на њихов рачун. Куда идемо ..... ?!
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 26 Nov 2006 15:35    Post subject: Reply with quote

SPARTACUS wrote:
Немам скоро ништа да додам, поштујем сваку реч изнад написану, поготово у дубаијевом посту, једино да кажем да се тај урбанизам и модернизам с једне, односно традиционализам с друге стране носе у себи, а не на себи, како нажалост многи, пре свега млади, мисле.

И много тога сам могао да истрпим, али једно никако: када се оно пре два месеца појавила иницијатива оне организације (извињавам се, стварно не могу да се сетим о којим људима је реч) да се као наше писмо третира само ћирилица, читава армија људи из разних сфера српског живота их је нападала салвом дебилних коментара и низом увреда на њихов рачун. Куда идемо ..... ?!


Ево занимљивог текста познатог лингвисте Ивана Клајна, који говори о нашим писмима, а са којим се донекле слажем:


"Расправе о ћирилици и латиници трају већ деценијама и не види им се крај. При том већина чињеница није спорна. Мислим да би се мање-више сви читаоци сложили да смо једини у Европи, можда и у свету, који истовремено употребљавају два писма за свој језик; да нам таква двоазбучност није потребна; да је ћирилица изворно српско писмо; да је латиница данас у знатно широј употреби од ћирилице. Ко је за то крив, и да ли уопште треба говорити о кривици, сада није битно: стање је такво какво јесте.

Ма колико да су мишљења разноврсна а расправе бучне, имам утисак да нико није за екстремна решења. Нисам видěо да ико од „латиничара” предлаже да усвојимо латиницу као једино писмо (како је то некада предлагао Јован Скерлић, у врěме док је таква идеја још била изводљива). Ни највећег „патриоту” нисам чуо да тражи законску забрану латинице у српском језику. Тако нешто не само што би се косило с људским правима, него би било и неизводљиво. (При данашњем стању наше полиције и правосуђа, можете ли замислити полицајца како пише пријаву против гостионичара зато што му је јеловник на латиници? И ко би сносио трошкове за израду односно штампање хиљада нових натписа, табли, реклама, путоказа, упутстава, брошура, формулара, каталога, проспеката, налěпница, тикета... да књиге и не помињем?)

Законска формулација о „равноправности ћирилице и латинице”, знамо, није нова. Имали смо је током пола вěка и видели смо да она у пракси значи повлачење ћирилице пред латиницом. Не због комуниста, мондијалиста или некакве „ватиканско-коминтерновске завěре”, него зато што латиница и ћирилица напросто нису у истом положају, нису симетричне. Латиница вам је неопходна за енглески, за латински, за већину страних језика који се уче код нас, за формуле у математици, физици, хемији, за апотекарске рецепте, за аутомобилске регистрације, за дописивање са иностранством, за адресе на Интернету и и-мејлу, за СМС поруке и тако даље. Ћирилица не служи ни за једну од тих функција. Њоме може само да се пише српски, и треба да се пише. Али српски се може писати И ЛАТИНИЦОМ, па многи (већина) тако и чине. У томе је чвор.

Ћирилицу свакако треба да сачувамо, али из културних и историјских разлога, не из утилитарних. Ја сам годинама подржавао апеле новосадског удружења „Ћирилица”, јер вěрујем да су им побуде племените. Оно у чему се не слажем с њима, то је кад латиницу хоће да поклоне Хрватима, називајући је „гајевицом”, тврдећи да су Срби једини народ који „пише писмом другог народа”. По њима, српска латиница уопште не постоји. Ја и већина мојих колега сматрамо да постоји, још од дубровачке књижевности па до наших дана. Саме забрињавајуће статистике које „Ћирилица” износи – преко 80 одсто латиничких натписа у Београду, рекламе искључиво на латиници и тако даље – доказ су да Срби осěћају и латиницу као своју: нису је сигурно „узајмили” из љубави према Хрватима. Двоазбучност је, дакле, наша судбина, а закони треба да нађу начина да ћирилицу заштите од одумирања."
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
Opao1389
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Oct 2006
Posts: 69
Location: На небу

PostPosted: 26 Nov 2006 15:48    Post subject: Reply with quote

Према мени брате бити урбан и савремен значи бити то што си,не обраћати пажњу шта други мисле о томе(ако се мени свиђа ко ј**е шта други мисле)онда си кул и у очима других,а исто тако водити рачуна о свом пореклу и традицији значи никако несмеш да заборавиш ко си и одакле си.Што се тиче Косова има још и горих примера,неки су ме Београђани разочарали са причом као пун ми курац Срба из босне,са Косова и тако даље(с једне стране их схватам као узели им радна места и све то,али несмеш да заборавиш да су то Срби и да већина нису својом вољом дошли ту него су протерани),тако да нек те нечуди када би била направљена анкета(али анонимна) било би пуно оних који би за рачун уласка у ЕУ жртвовали Косово.Ово је само моје гледање ствари нисам мислио никога да увредим.
Поздрав
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=WMqojHYdm9s
Ово су СРБИ!!!!
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 26 Nov 2006 17:30    Post subject: Reply with quote

Наша реч за тренди је МОДЕРАН...са узлазним акцентом на слову Е Cool
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
риџект
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jul 2005
Posts: 505
Location: тамо где најлепше сунце сија

PostPosted: 26 Nov 2006 17:46    Post subject: Reply with quote

CominCorect wrote:
Наша реч за тренди је МОДЕРАН...са узлазним акцентом на слову Е Cool

Кратким или дугим?
_________________
Дођи на Маракану!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 26 Nov 2006 22:11    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

BodoniuS wrote:
radovan wrote:

Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди).... Па онда за рад тога шта ће неко мислити о нама на основу музике коју слушамо или гардеробе коју носимо прихватамо неке токове које, када мало боље размислим, нико нормалан не би прихватио.

На шта мислиш?

Мислим на токове који нас чине оваквим какви смо. Можда не мене или тебе, али сигурно велику већину ових "угледних" јавних личности, на које се угледају млади људи.
Можемо ми рећи да нас боли дупе за тим "угледним" јавним личностима, али они нам децу васпитавају!!! Јесте звучи глупо и ружно али тако је.
Српска деца се васпитавају са тв екрана....

Не видим зашто је немогуће бити савремен и у исто време поштовати своју традицију?
Да ли ми живимо у истом граду?!
Јеси ли чуо ону предизборну паролу "нећу да ми гуслају о животу, нећу да живим тамо далеко"
То је тај савремени урбани дух Србије, Београда који ми треба да следимо? Да ти људи нису мало отишли предалеко?
Back to top
View user's profile Send private message
Randall Stevens
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Feb 2006
Posts: 203
Location: The Shawshank Prison (1947-1966)

PostPosted: 26 Nov 2006 23:20    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

radovan wrote:

Јеси ли чуо ону предизборну паролу "нећу да ми гуслају о животу, нећу да живим тамо далеко"
То је тај савремени урбани дух Србије, Београда који ми треба да следимо? Да ти људи нису мало отишли предалеко?
Странка чија је то парола покушава на тај начин да скрене пажњу на себе.Ако су реакције негативне,то за њих није проблем,битно је да се о њима прича.И негативна реклама је реклама.Они на тај начин тестирају границе до којих могу да иду.Да смо као нација компактнији,овако нешто не би могло да прође без жестоких реакција јавности.
Можда сам мало скренуо са теме,али прича је некако много "широко" кренула,најбоље да Радован усмери топик у смеру у ком мисли да треба да иде.
_________________
штогод ткаш,везуј конце за небо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop