DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Водич кроз Србију
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 03 Jul 2007 13:00    Post subject: Reply with quote

Пијанац wrote:
Ја бих волео да неко ко је био опише скуп Четника на Мањачи. Од кад до кад се одржава? Да ли има организован превоз из Београда или се иде аутобусом до Бања Луке, па се онда преседа? Које су цене пута, хране, као и алкохолних напитака? Наравно, било би пожељно и да нам се мало дочарају доживљаји и провод. Врло сам заинтересован да одем тамо и надам се да ће ми неко помоћи бар са основним информацијама.


Претпостављам да ће и ове године бити превоз у режији равногорског покрета али о томе се распитај путем средстава јавног информисања. Најбоља варијанта за долазак на Мањачу је да познајеш некога ко је у Бања Луци па да те он одвезе до Стричића (мало даље од самог места), односно до самог епицентра збивања Свесрпског сабора. Мањача се налази неких 30-ак километара од БЛ, у предивној природи.

Мањача је "андерграунд" масовних окупљања присталица равногорског покрета. По мени је много боља (мање вашарскија) атмосфера него на Равној Гори (мада је РГ ове године била прилично ОК у поређењу са ранијим скуповима). Атмосфера је одлична, добијеш утисак да тамо долазе искључиво људи којима је равногорство у срцу (а не да се бахате- као што је, посебно раније, био случај са РГ) и много је добро.

Простор где се главна церемонија одржава није претерано велики и своди се на плато испред Цркве и гроб Уроша Дреновића који је с друге стране Цркве.

Наравно, ту су и шатори у којима се изводи патриотска и крајишка музика. Прошле године је БМК имао одличан наступ. Цене и нису биле баш пристојне (што и не чуди кад је реч о наступу БМК-а, квалитет се плаћа!), мислим да је мали Јелен 0,33 био 5 КМ (око 200 динара).

Све у свему, свако ко може требало би да посети Сабор на Мањачи, неки од нас су се зарекли да га неће више пропустити.
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 03 Jul 2007 13:04    Post subject: Reply with quote

Врло битну напомену сам заборавио- уколико нађеш некога ко ће те возити од БЛ до Мањаче, води рачуна да он не буде негативно расположен и да не минира све акције Laughing
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 01 Aug 2007 14:03    Post subject: Reply with quote



Иде Сабор у Гучи а ја не посећујем те мејнстрим манифестације, па ћу вам зато ускоро пренети утиске са Косидбе на Рајцу и из још неких кутака Мајке Србије. Да мало оживимо неправедно запостављену тему. А што се трубача тиче, вредно је споменути да је од ове године декретом забрањена Шота на Сабору из разлога који су наведени у истоименој теми на нашем форуму.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
stancho pansa
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Feb 2004
Posts: 49
Location: Belgrade

PostPosted: 11 Aug 2007 15:00    Post subject: Reply with quote

Недавно сам био у Сремској Митровици па бих могао да пренесем неке утиске, мада би то вероватно неко боље које тамошњи Laughing Град се налази на реци Сави, која практично раздваја Срем и Мачву. Митровица је мали, али сређен град. Има јако лепу цркву у самом центру, као и зграду Позоришта које повезује лепа шетачка зона коју углавном чине зграде које неодољиво подсећају на аустроугарски утицај. Митровица је наравно најпознатија по археолошком налазишту Сирмијум које потиче још из римског периода, али се и ту и тамо по граду могу наћи остаци римских утврђења. Посебну атракцију у граду представља такмичење у беседништву под називом Lux verbi, односно - Светлост речи. Тог дана се на Житном тргу где су Римљани имали неку врсту своје пијаце окупе такмичари из целе Србије, Црне Горе и Републике Српске који се за ово такмичење пријаве (и прођу квалификације) као и сви заинтерсовани за њихове говоре. Домаћини и организатори програма су обучени у римске тоге, цео простор је осветљен бакљама и онда се ту, на остацима античког локалитета одвија програм, а победнику се уручује специјални ловоров венац, као у римско доба. Све у свему, врло интересантно.
_________________
Studenti Botswana su uz vama!
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 11 Aug 2007 16:00    Post subject: Reply with quote

Иде Сабор у Гучи а ја не посећујем те мејнстрим манифестације, па ћу вам зато ускоро пренети утиске са Косидбе на Рајцу и из још неких кутака Мајке Србије. [/quote]

а могао би и слике да пошаљеш на пм да правимо колаже Wink
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Olympiakos
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 205

PostPosted: 23 Aug 2007 17:20    Post subject: Reply with quote

Ко планира роштиљаду, она је од 3 до 10 септембра Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 23 Aug 2007 19:05    Post subject: Reply with quote

Пошто видим да би Посета Ваљеву и околини могло да стоји као поднаслов ове теме, да дам и ја свој допринос.
Дакле, једнодневни излет у Ваљево би могао да изгледа овако, мада се да направити и много других једнако добрих комбинација.
Прво се оде у Бранковину: http://www.valjevoturizam.info/Brankovina.htm Ако се шуњате по тим крајевима, заиста би била греота да пропустите Бранковину. По страни што ваља одати пошту Ненадовићима и Десанки Максимовић, него тамошња порта и меморијални центар одишу атмосфером која буквално стеже груди и тера сузе на очи.
Даље можете наравно проћи кроз центар Ваљева, погледати поменуте споменике, попити пиће на Тешњару, старом центру града на самој Колубари, посетити Модерну галерију и ко зна шта још, али бих вам ја препоручио да се много не задржавате већ да одмах продужите ка манастиру Ћелије. Он се налати на неких пет, шест км од Ваљева, на самом већ поменутом прелепом и пречистом Градцу, у котлини у којој ништа не ремети лепоту. Манастир је наравно познат по св. оцу Јустину (Поповићу), који је ту и упокојен.
Одмах након Ћелија, с паркинга изнад улаза, ваља сићи до самог Градца. Доле, неких стотинак метара, на реци, налази се коноба (непријављена пореским органима) коју држи једна симпатична ваљевска породица, која је ту засновала домаћинство. Амбијент је неописив. Ту од гостију евентуално борави какав пецарош, а доће и понеки Ваљевац. У сваком случају нема гужве, а радним данима може да вам се деси да будете једини гости. Људи имају мали рибњак с пастрмкама и гаје козе. Пастрмке можете добити увек, а јаре само ако претходно најавите долазак телефоном (ако иде веће друштво, то је добра варијанта). Служе и ладно пиво (ваљевско, хлађено у реци), козји сир са парадајзом, лепиње ... Седи се на пањевима. У сваком случају, рај на земљи и одмор за душу, те идеално место за ручак, након кога треба продужити до оближњег Лелића, о коме је већ било речи.
Back to top
View user's profile Send private message
Olympiakos
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 205

PostPosted: 03 Sep 2007 05:34    Post subject: Reply with quote

Olympiakos wrote:
Ко планира роштиљаду, она је од 3 до 10 септембра Wink


Данас почиње роштиљада у Лесковцу, па ко воли Wink

и само да напоменем, горе сам написао да је од 3-10 септембра, није од 3-10 него до 9 Wink
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 05 Sep 2007 13:48    Post subject: Reply with quote

имам једно `водич` обавештење за све оне који живе у бг-у или за оне који ће ускоро у престоницу, а то је да је тренутно у галерији српске академије у кнез михајловој улици изложба митрополије карловачке, ту се налазе разне слике миторполита, литографије, повеље хабзбуршких владара, старе књиге и списи, мислим да ће бити занимљиво свима које занима српска историја...
посебно обратите пажњу на повеље цара леополда, тј. на митрополитову титулатуру и земље у којима се њему и србима потврђују привилегије накаон сеоба 1690. и 1740.
све у свему обавезно погледајте, нећете имати прилику да видите све те старине на једном месту ускоро, а највероватније никада
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 05 Sep 2007 21:46    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
имам једно `водич` обавештење за све оне који живе у бг-у или за оне који ће ускоро у престоницу, а то је да је тренутно у галерији српске академије у кнез михајловој улици изложба митрополије карловачке, ту се налазе разне слике миторполита, литографије, повеље хабзбуршких владара, старе књиге и списи, мислим да ће бити занимљиво свима које занима српска историја...
посебно обратите пажњу на повеље цара леополда, тј. на митрополитову титулатуру и земље у којима се њему и србима потврђују привилегије накаон сеоба 1690. и 1740.
све у свему обавезно погледајте, нећете имати прилику да видите све те старине на једном месту ускоро, а највероватније никада


Да не знаш можда хоће ли бити изложба и за викенд? Мислим, до када ће бити то изложено...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 06 Sep 2007 07:42    Post subject: Reply with quote

пре два дана је и даље била отворена изложба, нема тачног датума завршетка, а отворено је сваки дан и то до 22 сата или чак и дуже, нисам 100% сигуран, преко дана ради најнормалније и улаз је слободан-за оне који се питају, а не знају.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 26 Sep 2007 09:18    Post subject: Reply with quote

Брат Хатори рече да је био на косидби на Рајцу.Па само ако може потврда, ако сте овако косили догодине би и ја дошао да припомогнем . Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=kB56gmMTVz0
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=62Pkr5xWbX8
Back to top
View user's profile Send private message
Менаџер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Mar 2007
Posts: 62

PostPosted: 09 Oct 2007 21:12    Post subject: Reply with quote

Ево и слика из мог завичаја...

Газиместан



Овде сам крштен... Грачаница



Овде сам рођен ... Приштина


_________________
још давно к'о дете, ја наш'о сам пут...
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 12 Oct 2007 00:37    Post subject: Reply with quote

ЛудиШеширџијa wrote:
Брат Хатори рече да је био на косидби на Рајцу.Па само ако може потврда, ако сте овако косили догодине би и ја дошао да припомогнем . Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=kB56gmMTVz0


Шуле, ја нисам остао на вечерњим збивањима али да, то јесте Косидба... Знаш како је, кад се Косци уморе водоноше им доносе воде, а и увече се ваља мало окрепити и скупити снаге за нове послове Wink Не знам шта би Ултрас Ахлави рекао на наше плесове... На недавној Купусијади сам видео уживо једну заносну плесачицу Ајшу али више о томе као и о давно обећаној Косидби, у наредном јављању... Само да пренесем слоган са мајици: "Рајцем брију косе делије их носе!" Wink

Ево једног плаката за Косидбу:

_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 14 Oct 2007 19:01    Post subject: Reply with quote

Јуче сам игром случаја био у Ваљеву и згрануо се кад сам у центру града видео гомилу људи, шаторе, трубаче... Нажалост није било времена за задржавање али сам укапирао да је реч о фестивалу дуван чварака!?!?!?!?!?!? Да ли неко од наших ваљеваца зна нешто више о овој манифестацији, мени је деловало много добро
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop