DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Косово и Метохија
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99, 100, 101  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
molder
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2006
Posts: 148
Location: Бежанија

PostPosted: 04 Feb 2007 09:52    Post subject: Reply with quote

[quote="stefan_89_bg_"]
molder wrote:

А сви ви који се залажете за "Косово" , прво што можете урадите јесте да пишете Косово и Метохија уместо тог "Косово".[/quotе]

Зна се не шта се мисли кад пишу Косово. Сад се ти правиш паметан. Што то ниси рекао после неког подизања транспарента од стране Делија. На ком транспаренту је писало Косово и Метохија?


Знам ја добро на шта се мисли када се пише Косово, још више ми је јасно која је била порука на транспарентима које су Делије качиле у вези са Косовом протеклих пар година, и то је супер. Само сам желео да скренем пажњу на оно што сви знају и оно што се на први поглед чини неважним. Ма сви mи сигурно знамо да се то односи на Косово и Метохију и то је то, али те мале неважне ствари понекад су веома битне. Исто тако се чинило безначајним што се граница јужне српске покрајине , од 2-ог светског рата па наовамо померала мало мало ка северу. Многима је и то изгледало неважно па сада имамо то да су на Панчићевом врху снаге КФОРА, само 50-ак година уназад тај регион није имао везе са КИМ.
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 04 Feb 2007 11:12    Post subject: Reply with quote

Историја нам говори да су нас Руси увек зајебали кад год нам је њихова помоћ била најпотребнија и кад год смо се највише уздали у њих. Народ нас воли и ту ваљда нема сумње, али су њихове власти увек имале маћехински однос према Србији. А и брате мили, како да очекујемо да нас било ко подржи кад ни сами више не можемо да изведемо на улице више од 500 људи који ће рећи Космет=Србија. Страшна је апатија у народу везана за ово питање. Кога год да питам, младе људе, средњих година, старије, сви до једног одговарају исто: ''Па то Косово су нам већ узели, не можемо ми више ништа да урадимо да то променимо.''

Споменуо бих и нешто што је рекао Ердоглијанер у вези земаља које не би подржале независност Космета јер би у будућности могле да се и саме сретну са сличним питањем. Ја сам по новинама већ читао да ''Косовски модел'' неће моћи да постане пракса у Европи, већ ће се одрадити само САД и ОВДЕ. Е сад постоје две могућности. Да хоће њима да замажу очи, да ови гласају за независност Космета, а после да их зајебу. Али такође постоји могућност да стварно демонстрирају силу над Србима и да ће у нашем случају направити непоновљиви преседан.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
ердоглијанер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 98
Location: erdoglija,centar sveta

PostPosted: 04 Feb 2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Пијанац, ти си у праву што се тиче тога да тако причају, али нема шансе да и ураде тако.Пре неког времена у "НИН"-у је пренет текст из,слагаћу, "Тајмс"-а где се предвиђа да 2020 године Европа има још десетак држава међу којима су : КиМ, Шкотска,Велс,Баскија,Република Српска,Каталонија итд...Шта то значи?Просто, иако смо ми њима већ одавно експериментални заморчићи (почев од распада "оне" земље), чак ни они не би могли да оправдају пред светом чињеницу да , рецимо, не дај Боже, арнаути добију независност на основу права на "самоопредељење", а то исто право се одузима Баскима и Србима у РС.Тамо се брани право државе на опстанак и одбрану, а овамо право народа на самоопредељење.Може, али уз тешке, крваве сукобе који никоме не иду у корист.Зато, ја мислим, да је све ово био балон да виде како ће наши да реагују (а реаговали су, мање више добро), и да онда иде право решење о коме се све више и прича а то је подела!Како и по ком принципу, не знам.И да разјасним, нисам ја рекао нити мислим како би нас Рује браниле по сваку цену.То се једном десило када је свети цар Николај запретио потписивањем мира са Немцима ако "савезници" наставе да нас јебу!После тога су наши односи били мање више лабави, да не улазимо у историју дуга је то прича, све до 2000 када су ови одлетели за Москву и рекли : Ми не признајемо ништа што је Милошевић потписао! Тако ни уговор о бесцаринској зони који би нам доносио милионе и милионе...Али, морало је како газда каже! Тако да нисмо ни ми безгрешни што се тиче Руса и наших односа.Било како било, ја и даље мислим да ће они, због себе не због нас, да нас подржавају у борби за очување КиМ, а све и да нас пређу то не значи ништа! Свим тим људима који тако причају, а знам да их има доста јер се и ја сусрећем са таквима, објасни да КиМ не могу бити ничији сем наши и Божји све док га се ми не одрекнемо!!! Значи, нека краду и отимају ми не потписујемо и некад ће се то вратити на старо.Јер, без обзира што сила Бога не моли- Бог силу не воли!!!
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 04 Feb 2007 12:52    Post subject: Reply with quote

људи ајде мало поштовања здравог разума, молим вас кад причате о српству и о српској држави да не помињете слободана милошевића као некакав светли пример, молим вас.тај изрод сам за себе никада није рекао да је Србин, тај се никада није понашао као Србин, ако баш хоћете тај амерички банкар је починио веће злочине према српству од турака и анте павелића заједно, последице које је он оставио су теже од горе поменутих злочинаца, немојте косово и њега у истој реченици помињати, па то је бре само зло, и боли ме курац што је умро, мртав је и тито, па за њега никада нећу рећи ништа добро само зато што је мртав.
СРПСКА КРАЈИНА-ДЕЈТОН-КОСОВО И МЕТОХИЈА, хвала доста је било од њега.и доста с њим, имамо већих проблема, а ко мисли да је он био бољи за било шта нека се сети августа `95. нека се сети и дејтона касније и санкција на дрини, и да не набрајам само једна ствар је довољна да му никада не опростимо, ја знам да ја нећу
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 04 Feb 2007 12:55    Post subject: Reply with quote

erdoglijaner wrote:
Тако да нисмо ни ми безгрешни што се тиче Руса и наших односа.


јесмо Exclamation
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 04 Feb 2007 13:09    Post subject: Reply with quote

Доста више са тим глупим причама о Русима који су нас увек издавали... Када то?
За време Првог и Другог устанка? Па тада је Москва била у пламену, имали су најпре Прусе на врату, касније је Наполеон стигао до срца Русије, можеш мислити колико им је било до балканског питања у тим тренуцима!
За време Обреновића који су се определили за братске везе са Аустро-Угарском?! Сами смо натерали Русе да за своје фаворите на Балкану изаберу јебене Бугаре.
За време ратова за ослобођење југа Србије? Па, седамдесетих година 19.века послали су нам веома значајну помоћ у људству и новцу, а и сами су тукли Турке на Црном мору, сигуран сам да Каброн може да вам потврди. Читајте у ''Ани Карењиној'' део о испраћају добровољаца на Српски фронт.
За време Балканских ратова Русија се налазила на рубу грађанског рата, нису смели ни да помисле на интервенцију попут оне пре Берлинског конгреса.
Први светски рат? Камо среће да нису ни ушли у њега, можда не би некрсти црвени искористили велике губитке на западном фронту да побуне народ против цара. Да нису ( донекле и због напада Аустро-Угара на Србију) објавили рат њима и Немцима, можда не би улетели у предворје пакла, из ког тек сада полако излазе...
Увалили нам комунисте 1945? Није тачно. Нису они, већ Енглези. Сви већ знате за Черчилове изјаве о послератној Србији/Југославији. Руси су и сами жртве тог бандитског режима, најмање су били заступљени у јебеном политбироу- све сами Јевреји, Грузини и Балти...
1998? Па Јељцин је Рус као што је Слоба Србин, исти курац... Пијана, лоповска вашка. Осим тога, тих година су били на коленима, август 1998. остаће упамћен по највећем краху рубље и комплетне руске економије у 20.веку.
Шта испада? Да нам је запад (или Турци и сл.) увек уваљивао киту док су Руси били у говнима, или смо често и сами бежали од њихове помоћи.
Не тврдим да су увек били поштени према нама, али немојмо бежати од сопствене одговорности за ово што имамо и не тражимо кривце у Москви. На жалост, много су ближи.
Back to top
View user's profile Send private message
песнаја
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 519

PostPosted: 04 Feb 2007 13:15    Post subject: Reply with quote

Тако је, не треба уопште помињати ток крвника и њему сличне, јер су они ЈЕДИНИ кривци што смо сада у оваквој ситуацији. Сад користе очај и бол људи, којима су управо они највише наудили, да би себе опрали и представили као хероје, семе им се затровало! Свако ко то заборавља и стаје раме уз раме са њима је раван шиптарчинама!

Што се нас тиче, ми никад не бисмо требали да потпишемо, а сигуран сам да нећемо, независност јер ћемо само тако сачувати право да једног дана располажемо светом територијом. И такође сам сигуран да нас нико неће малтретирати ако не признамо наметнуто решење, јер би исто поступила свака нормална држава.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 04 Feb 2007 13:35    Post subject: Reply with quote

не могу да ти потврдим то зато што се не слажем, али морам прво да напоменем да кад говорим о русима мислим пре свега на државну администрацију, а не на народ.

о првом и другом српском устанку можда и нема шта пуно да се каже, али можда и има, ствар је у томе да је једна велика русија често користила своје специјалне, братске односе са србијом и црном гором рецимо, па позове незванично наравно те земље или народе да дигну устанак јер им се учини да то може бити њима од користи, ми то наравно учинимо уздајући се у њих, а онда се они предомсле, боли их туки рат се дешава хиљадама километара од њих и то на нашој територији, страда народ који доста малобројнији од њиховог и за ког су те жртве пуно пута могле бити фаталне.
обреновићи су били прагматични политичари, барем они који су имали неки став,а то су милош и михајло, ова друга двојица ...нису баш за пример, они су се управљали интересима народа, не сме се заборавити да је милош морао да вади кестење из ватре, а не сме се заборавити ни у ком правцу је уперена рука кнеза Михајла, кладим се да 50 % људи не зна, али научиће.што би радован рекао усе и у своје кљусе и .

највише им лично замерам први и други српско-турски рат, пошто видим да знаш о чему се ради онда брате сагледај све.
у првом рату, руски престолонаследник, дакле незванични руски кругови охрабрују српске власти да крену у рат наговештавајући да би русија могла да се умеша, званични кругови су били против-званично, али када ти царски наследник престола нешто наговештава, то ипак има неку тежину, ми ту кренемо и најебемо и ником ништа појео вук магарца, знаш ли колико је то тешко за једну сиромашну и још увек вазалну земљу каква је србија била???
било је истина руске помоћим, али се управо ради о ДОБРОВОЉЦИМА о панславистима који су о свом трошку ратовали и водили политику, било је ту авантуриста, било је пропалица, било је људи који као и вронски у ани карењиној нису имали више разлога да живе, било је свега само не државне помоћи, систематичне помоћи, на коју би могли да се ослонимо и која би могла да да неке резултате.
у други рат смо ушли на позив русије, јер је она заратила са турцима и било јој је потрбан неко ко би мога да подели турске снаге, што им бугари нису помогли???? онако како су они њима помогли стварајући сан стефанску бугарску... то је за мене највећи ударац србији, која је поред огромних напора и жртава остала без територија које је ослободила, које јој је русија сан стефанским уговором узела на правди бога и дала бугарима, ради се о већем делу данашње истошне Србије.
помоћ јесте стигла у том рату-званићна помоћ, али само зато што смо им требали, па су наши рекли важи хоћемо ми, али са чим??? са босим војницима, без оружја???послали су нам опанке и пушке, хвала, мислим да смо се поштено одужили, а и они су нам вратили направивши сан стефанску бугарску.
и зато једном морамо да се узмемо у памет и да престанемо да гледамо у било кога другог осим у себе, да сами исправљамо своје грешке и сами одрђујемо наше интересе, да радимо склекове и да се бијемо кад ојачамо, ако треба.

још једном напомињем, треба одвојити руски народ о државне политике, народ нам јесте близак, а русија је велика држава које мора да брине себи, помоћи ће нам само ако се то поклапа са њеним интересима, а на то не можемо да се ослонимо, што се Косова тиче русији у принципу уопште није у интересу да Косово остане у Србији, зато што она има интересе у северној абхазији, који се више поклапају са шиптарским него са нашим, ако ћемо истини за вољу
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 04 Feb 2007 14:05    Post subject: Reply with quote

Само да приметим нешто, колико видим нико није то поменуо овде.
Русија ће прво и једино гледати свој интерес у целој ствари. Руски интерес би могао и овако да се објасни. Ако Косово и Метохија добију независност, Русија по истом принципу може да тражи одцепљење Придњестровља, тј. Трансистрије од Молдавије, односно Јужне Осетије од Грузије. У овим покрајинама су већ организовани и успели -истина међународно непризнати- референдуми о одцепљењу од садашњих држава и прикључењу Русији.
Не треба заборавити да се на територији Придњестровља, Осетије и осталих (махом кавкаских) подручја за које су Руси заинтересовани налазе повелике залихе нафте и природног гаса.
Мислим да је, нажалост, Русији ипак више у интересу опција која иде на нашу штету.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 04 Feb 2007 20:58    Post subject: Reply with quote

Добро, Каброн, морам признати да си донекле у праву, нарочито око Сан-Стефанске Бугарске. Ипак, суштина је у томе да не смемо тражити кривце ни у Русима, ни у Кинезима нити у било коме ко нам није помогао кад је горело.
И данас је јасно да Руси могу профитирати и од нашег дипломатског пораза, као и од победе, можда чак и више. То је јасно истакла и њихова представница у Савету Европе- рекла је ''Шта мислите, шта ћемо након тога ми урадити у Молдавији и Грузији?''.
Што се тиче разлике између односа који према нама вековима гаје народ и политичка елита те земље, ништа чудно- нормално је да нас готиве људи који су нам због словенске крви и исте вере блиски. Такође је нормално да неће због нас гурнути руку у ватру њихово руководство ком су, традиционално, и милионски губици у сопственом народу подношљиви, чак и кад не донесу очигледну победу. Политика је курва, а Русија одувек игра за веома висок улог у тој игри. Тужна истина. Али, како год било, нису нам они ништа криви, већ пре свега грешке које је наша ''елита'' чинила.
Шта да се ради... Чекамо разрешење. Можда нас Бог и погледа.
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 04 Feb 2007 23:00    Post subject: Reply with quote

не желим да овде преносим текст, али можете у куриру прочитати интервју... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

напомена - немогуће је без нервирања читати овај текст Exclamation


ПОМОЗИ БОЖЕ!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 05 Feb 2007 15:46    Post subject: Reply with quote

Мало да се укључим, можемо ми сада да расправљамо о руској помоћи-продаји у прошлости, и сви располажемо разним информацијама из разних извора, али хајде да оставимо то по страни јер је небитно... зашто је небитно? Па зато што ако сутра Путин каже да ће Русија признати назависно Косово и Метохију да ли то убија последњу нашу наду и жељу да покушамо одбранити колевку српске вере и државе? Па ми треба да бранимо своје у сваком случају, ко ће то други да одради тај мучан и херојски посао за нас?
Хоћу да кажем да (скоро) свако ко нам жели помоћи је добродошао али не требамо своје планове правити према нечијим очекиваним подршкама, и своје одлуке доносити на основу "леђа" иза нас, следимо пут за који искрено верујемо да је праведан и нећемо погрешити, можда изгубити, али не погрешити... е сад, шта је коме важније, то...
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 05 Feb 2007 20:10    Post subject: Reply with quote

Вероватно неће много помоћи, али сваки покушај је вредан...

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/905791187
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Небојша ФКЦЗ
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jul 2006
Posts: 181
Location: на привременом раду у Новом Саду

PostPosted: 05 Feb 2007 20:14    Post subject: Reply with quote

Читам по медијима да се помиње и подела као једна од могућности који иду нама у корист. Не бих се баш сложио са тим, ако признамо поделу то значи да морамо да признамо независност оном делу Косова који буду држали шиптари. Никада не треба признати ништа, а што се тиче Руса-не верујем им ништа.
_________________
ТАКО ЈЕ БАШ ТРЕБАЛО
УСТАШЕ У ГЛАВУ СЕКИРОМ
БИЛО ЈЕ БАШ ДОБРО СВЕ
ДОЋИ ЋЕМО ОПЕТ ЗАГРЕБЕ
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 05 Feb 2007 20:27    Post subject: Reply with quote

Ако признамо поделу, то значи да смо признали капитулацију. Овако, боли нас курац, чак и ако прогласе независност, формирати фронт уздуж целе линије, и ударити Шиптаре свим снагама, натерати их да пливају до Италије. Када ће то бити, нико то не зна, али једног дана биће тако.

А Руси... они су Крим продали, а Србе издали.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99, 100, 101  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 101

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop