DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Бора код усташа
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dejan1983
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Sep 2006
Posts: 28
Location: Емирати

PostPosted: 24 Jan 2007 19:37    Post subject: Reply with quote

Па оба, не слушам га јер ми се гади. Помислим на тај дан гад чујем његову музику и како је на тај безвезан, себичан начин по мом мишљењу изневјерио момке који му бране српство о којем он толико лаје.
_________________
ΘYΡΑ 7 - ДЕЛИЈЕ
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 24 Jan 2007 20:21    Post subject: Reply with quote

Бору Чорбу не готивим већ годинама... разлога су 2. прво је што се бацио у политику, а друго што је и на уметничком плану подбацио, тј. песме су му у последњих 10 година лоше...
Што се тиче његовог појављивања у емисији "Епицентар": БЕЗ КОМЕНТАРА!!!

О комплексима хрвата не вреди трошити речи јер је то више пута испричана прича...
Интересантно да су и летос звали и у исту ту емисију и Александра Вучића, потпарола СРС... иако нисам њихов симпатизер, али ми се тај његов наступ допао, јер је човек изнапушавао хрвате, на врло фин и културан начин...
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 24 Jan 2007 21:15    Post subject: Reply with quote

Шта рећи о Бори Ђорђевићу, легенди, који је обогатио нашу музичку сцену за последњих 30 и кусур година... Желим му још пуно хитова, концерата и наступа у дуету са Бајом Малим Книнџом.

Као човеку му желим да не одустаје од политике и писања политичких песама, јер много се накотило издајничке гамади из лдп-а, дс-а и б92... треба то истребити, и сваки човек је потребан.

Ипак, ово није топик о лику и делу легендарног Боре Ђорђевића, већ о односу усташких медија према Србима, јер се у њиховом случају толерише оно о чему се на нашим медијима не може ни сањати. Тема је важна да би се видело како се васпитава њихова јавност (да мрзи патолошки), а како наша (уче се лажној толеранцији). Борино гостовање у оној емисији је само слика тога.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 24 Jan 2007 21:35    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
Тема је важна да би се видело како се васпитава њихова јавност (да мрзи патолошки), а како наша (уче се лажној толеранцији).


Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 24 Jan 2007 21:38    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
Желим му још пуно хитова, концерата и наступа у дуету са Бајом Малим Книнџом.


хехе ово је јако битно каква екстремна екипа clap
Back to top
View user's profile Send private message
Irriducibili
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 121

PostPosted: 25 Jan 2007 10:35    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
Тема је важна да би се видело како се васпитава њихова јавност (да мрзи патолошки), а како наша (уче се лажној толеранцији). Борино гостовање у оној емисији је само слика тога.


Драго ми је то за Вучића,ако је тачно.....сви би требали тако да поступају са њима...који је смисао бити у тим емисијама,кад су питања добро смишљена и кад те навлаче на одговор који они оће да чују?


Испричао ми ортак,да је иста та ''нова тв'' била за Српску,испред скупштине...шатро,све је кул,ал кад су додали коментаре,пало је вриштање.....питали неке несрећнике дал знају ко је Бора Ђорђевић,а ови рекли ''не''.....и коментарисали како Четник и супруга ратног злочинца ''опуштено'' славе пред милион људи...''ето каква је Српска демократија'' и ти фазони....

Evil or Very Mad
_________________
Смрт демократској окупацији - слобода раси и нацији!
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 25 Jan 2007 12:01    Post subject: Reply with quote

Сви добро знамо какви су Хрвати, мали комплексашки народ. Живе и хране душу свакодневним пљувањем Срба. Да нас нема, не би вероватно умели да живе. Мени смета што уопште било који Србин обраћа пажњу на њих и што Срби гостују у оваквим емисијама. Нема шта ми њима да објашњавамо, већ им требамо ставити до знања да сматрамо да је сваки хрват усташа, балкански фашиста, злочинац... и да са таквима нећемо да имамо ни најмањи контакт. То би их највише болело, а не да им наши иду тамо па да се прегањају чијих жртава је више. Наше жртве би требало мало више да поштујемо, а не да их дигитроном меримо са туђим жртвама. Сматрам да су и Бора и Вучић погрешили што су пристали да им гостују у емисији.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 25 Jan 2007 12:23    Post subject: Reply with quote

Pijanac wrote:
Сви добро знамо какви су Хрвати, мали комплексашки народ. Живе и хране душу свакодневним пљувањем Срба. Да нас нема, не би вероватно умели да живе. Мени смета што уопште било који Србин обраћа пажњу на њих и што Срби гостују у оваквим емисијама. Нема шта ми њима да објашњавамо, већ им требамо ставити до знања да сматрамо да је сваки хрват усташа, балкански фашиста, злочинац... и да са таквима нећемо да имамо ни најмањи контакт. То би их највише болело, а не да им наши иду тамо па да се прегањају чијих жртава је више. Наше жртве би требало мало више да поштујемо, а не да их дигитроном меримо са туђим жртвама. Сматрам да су и Бора и Вучић погрешили што су пристали да им гостују у емисији.


Пијанац, браво мајсторе. Шта више рећи, мали фашистички народ који је вековима увек био на оној стани против којих су наши преци извојевали најблиставије српске победе.
Али амбасадор је врло добро рекао. Они се уче патолошки мрзети док се наш народ под том јавном мржњом као нешто снебива, стиди и труди бити толерантан. Rolling Eyes Rolling Eyes

Погледао сам првих десетак минута емисије и касније сам изгубио свако интересовање. Смешно. Онај чикица у средини прво што је рекао у емисији је био коментар у фазону ко су Срби да долазе њима у Загреб и да их уче и држе лекције. Контам да је то би неки квази интелектуалац мали мишић шаховничар јер коме би пало на памет да јавно прозива сународника оних који живе са њима у истој држави. Додуше оно мало што нас је тамо остало на велику жалост. О чему причамо и са којим разлогом ? Зар треба уопште причати са неким ко те јавно осуђује, презире и мрзи и који не преза ни од једног начина да то покаже оној њиховој болесној јавности. Уопште није потребно, јер са лудим је џаба расправљати, упоређивати број жртава може само онај који није искусио губитак исте. Све они раде прорачунато и са циљем. Колико чујем Бора се до краја није дао испровоцирати и свака му част, мене је она курвица извукла за 3 минута из такта. Али свакако да нисам одушевљен гостовањем јавних српских личности на њиховим сличним емисијама тога типа. Јер сам свестан да ће свако од позваних наших људи директно морати бранити српски народ, српски образ и част пред очима крвожедних усташких фашиста. И желим им да добро размисле чему све то.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 25 Jan 2007 16:14    Post subject: Reply with quote

Како каже мој професор социологије... Хрвати морају да пљују Србе на сваком кораку и у сваком тренутку пошто знају да су и сами српског порекла али су покатоличени. Пљују како би на неки болестан начин рекли ово смо ми, хрвати а то тамо, то су Срби-они су овакви и онакви...

Комплесаши Rolling Eyes , али их разумем зашто то они раде.
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 25 Jan 2007 16:51    Post subject: Reply with quote

Olinad89 wrote:
Како каже мој професор социологије... Хрвати морају да пљују Србе на сваком кораку и у сваком тренутку пошто знају да су и сами српског порекла али су покатоличени. Пљују како би на неки болестан начин рекли ово смо ми, хрвати а то тамо, то су Срби-они су овакви и онакви...

Комплесаши Rolling Eyes , али их разумем зашто то они раде.


Ја чух друкчију теорију... Покатоличили су се, а зато смо их ми, јелте, одбацили... И они се одтад свете на све могуће начине.

Иста прича и са ''бошњацима''.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 25 Jan 2007 21:56    Post subject: Reply with quote

Massimo wrote:
Olinad89 wrote:
Како каже мој професор социологије... Хрвати морају да пљују Србе на сваком кораку и у сваком тренутку пошто знају да су и сами српског порекла али су покатоличени. Пљују како би на неки болестан начин рекли ово смо ми, хрвати а то тамо, то су Срби-они су овакви и онакви...

Комплесаши Rolling Eyes , али их разумем зашто то они раде.


Ја чух друкчију теорију... Покатоличили су се, а зато смо их ми, јелте, одбацили... И они се одтад свете на све могуће начине.

Иста прича и са ''бошњацима''.


По овоме испада да се они нама свете зато што смо их одбацили... Не, они су одбацили своје српско порекло и сада се изјашњавају као Бошњаци, Хрвати (наравно, асимиловани милом или силом).Питај неког муслимана за српско порекло, да видиш како ће реаговати. А на другу страну питај неког калуђера и попа нешто на ту тему...
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 25 Jan 2007 22:21    Post subject: Reply with quote

То сам и мислио, само видим да сам се мало нејасно изразио...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
nepoznat
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 113
Location: Непозната...

PostPosted: 26 Jan 2007 15:18    Post subject: Reply with quote

Најбоље је Шешељ рекао,када су Хрвати почели да тврде да су уствари поријеклом из Ирана..."Мора да су долетјели авионом."
Ма комплексаши,чујем да сад чак протествују због тога што ће ОФК да игра на припремама против Динама.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 26 Jan 2007 18:17    Post subject: Reply with quote

Quote:
Страдање нашег народа у Хрватској
Према напред утврђеном споразуму са непријатељем хрватски елеменат успео јe да на основу претходно у танчинама израђеног војничког и политичког плана изазове 1941. године дезорганизацију целокупног југословенског војничког апарата и тиме Југословенску војску онеспособи и за сваку озбиљнију одбранбену акцију. Распад у војсци убрзан истовременом војном акцијом са свих граница (Немачка, Италија, Мађарска и Бугарска) и истовременим противдржавним унутарњим акцијама Хрвата, те немачког и мађарског и албанског становништва имао јe као неминовну последицу с једне стране потпуни слом у централним функцијама Југословенског државног организма, a c друге стране омогућио je и територијално издвајање северозападних области из матичне територије Југославије и фактично конституисање ових области као самосталне независне државе Хрватске, дипломатски признате од стране Немачке, Италије и њихових мањих савезника. Основна тачка унутарњег политичког програма новостворене државе била је интегрално елиминисање са њене територије православног српског елемента, којиje овде претстављао респектабилну мањину 2,403.998 душа према укупном броју српског становништва од око 7,000.000. Сама хрватска држава поставила јe у ту оврху јавно формулисани циљ да један део Срба поубија, други протера с оне стране Дрине у Србију a преостали део покатоличи. Како су за постигнуће овог политичког циља редовна административна сретства била неефикасна, хрватска државна власт јe одмах у првим месецима свога постојања приступила примени серије најоштријих, најнасилнијих и најсвирепијих принудних мера, које по својој рафинираности претстављају у историји света до сада невиђени технички до најситнијих појединости израђени систем насилничке политике против српског живља, који je својим петстолетним с неизмерним људским и материјалним жртвама скопчаним радом у корист самих тих области стекао за ове неоспорних, непрелазних заслуга како на пољу народне одбране тако и у области унутарње политичке, привредне и културне делатности. Изгледа, да ce код Хрвата створила била идеја да тотално уклањање српског елемента са Хрватске државне територије чини битни предуслов за националну безбедност Хрвата, који у оквиру свог животног простора не могу дозволити постојање и једног православног Србина.
У извршењу свог антисрпског програма хрватска државна власт, у најтешњој сарадњи са својим телохранитељима усташама, уз активну потпору римокатоличке цркве и једног доброг дела хрватског становништва a уз прећутно одобравање осталог дела
приступила јe путем усташа масовно зверском убијању православних Срба, било одмах, било после кpaћeг или дужег боравка у концентрационим логорима, у којима јe због потпуно антихигијенских прилика велика маса православних Срба страдала. Масовним убијањима претходила су разноврсна најварварскија мучења, каквих Срби у својој историји никада ни од најсвирепијег непријатеља претрпели нису. Број људских жртава, које ce нису ограничавале на пол и узраст, обухвата све друштвене слојеве и све категорије позива, претходно је процењен на око 800.000 лица. Међу страдалницима налазе ce Митрополит дабробосански Петар, Епископ бањалучки Платон и горњокарловачки Сава са преко 170 свештених лица. Сва имовина ових лица како покретна и непокретна тако и вредносни папири и разна потраживања конфискована су у корист хрватске државе, a породице њихове, уколико су биле остављене у животу, остале су без игде ичега. Приличан број Срба - око 300.000 био je или од усташа и државних власти хрватских са територије протеран или је, хотећи избећи насиљима сам добровољно напустио хрватску територију, и нашао у Србији уточиште.
У овом генералном прогањању православног српског становништва истицали су ce у појединим местима било као организатори било као непосредни извршиоци најсвирепијих злочинстава католички парохиски свештеници и калуђери и калуђерице (већина Фрањевци).
Главни удар ове на римокатоличку цркву ослоњене противу српске акције власти НДХ као што ce вeћ из великог броја убијених (преко 170), протераних и избеглих без монаха: 599 свештеника лако даје закључити, био је уперен против саме Српске православне Цркве и њене организације. Убијањем свештенства, рушењем и пљачкањем катедралних, градских, манастирских, сеоских св. храмова те епископских резиденција, зграда у колима су ce налазиле епархијске црквене установе, парохиских домова, црквено - општинских зграда, манастирских конака, црквених ризница, архива и библиотека па и најтежим актима скрнављења наших светиња, ишло ce очигледно за тим, да ce онемогући овака егзистенција и функционисање епархијских и локалних црквених власти на територији новостворене Хрватске државе, a омогући акција на католичењу и унијаћењу православних Срба. Хрватска, Славонија, Срем, Далмација, Босна и Херцеговина са осам српских православних епархија, 872 српских православних парохија и 812 српских православних црквених општина. Да je овако плански смишљена и систематски спровођена акција против српске православне Цркве и народа била базирана на претходном споразуму са римском куријом излази јасно из једног акта Конгрегације за Источну цркву у Риму од 17. јула 1941. године упућеног загребачком надбискупу, као претседнику конференције хрватских бискупа. Овај акт садржи наиме по став Ватикана веома карактеристичне пасусе као на пр. да у Риму очекују велике успехе, "на обраћању неуједињених (тј. православних Срба у Хрватској) у покорност папи", да je захвална загребачком надбискупу на успесима у досадашњој његовој акцији на покатоличавању Срба, потстичући уједно њега и подручне му бискупе да наставе свој рад у започетом правцу за правилан развој католицизма "пошто сада постоје толике наде за o6paћaње несједињених." Овај акт састављен је у Риму ускоро после посете поглавника Хрватске државе др. Анте Павелића код римског папе, у доба, када су и српски народ и српска православна Црква били стављени ван закона a несумњиво је проистекао као логична последица те посете и приликом исте посете поднесеног папи исцрпног извештаја о унутрашњим приликама у Хрватској држави те о смерницама хрватске унутрашње политике у садашњости и будућности. Ускоро после овога растурен јe међу православне Србе у Славонији и Срему један у "Бискупској
тискари" у Ђакову штампани летак. У њему стоји да по Христову наређењу треба да буде једно стадо и један пастир и да сходно томе треба спровести у Независној Хрватској Држави црквено јединство путем поновног сједињења свих православних са римокатоличком црквом с тим, да je римокатолички бискуп у Ђакову вeћ хиљаде православних примио у крило римокатоличке цркве. Овај летак истиче и то да ћe православни Срби једино на овај начин "моћи остати у својим домовима", и "даље нeће бити прогањани и убијани, и осигураће спас својих душа. У вези са овим обављена је свестрана акција на покатоличавању православних Срба која је имала за последицу прелаз око 240.000 православних Срба у римокатоличку веру.
Илегална Хрватска влада није ce, међутим, с овим задовољила. - Извршивши задатак да према свом програму једну трећину Срба поубија, један део - иако не целу трећину - примора на одлазак преко Дрине у Србију, a један покатоличи и поунијати, био јој јe, када јој није успела конверзија целе једне трећине, преостао још један задатак, да остатак православних Срба постепено лиши његовог народног обележја стварањем нове православне автокефалне цркве искључиво хрватског карактера.


Ово је један део текста који 70ак страница, а назив је СРПСКА ЦРКВА У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ...
овде можете прочитати цео текст-
http://www.ojkrajino.com/knjige/SRPSKA%20CRKVA%20U%202.%20SVJETSKOM%20RATU.PDF

поставио сам овде, јер мислим да и те како има везе са темом.
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 27 Jan 2007 10:24    Post subject: Reply with quote

Ево још мало материјала за тренинг живаца.

На популарној усташкој телевизији "ТВ Нова", у оквиру некакве популарне емисије "Истрага" приказана је "реконструкција" крајинских догађаја, где су Срби наравно приказани као крвожедници, силоватељи, кољачи, а хрчци као невинашца и мученици. Емисија је достигла рекордну гледаност.

Ко има живаца, нек погледа:

http://www.lijepanasadomovinahrvatska.com/text07/novatv_260107.htm


Е сад, није проблем што то усташе приказују. Они су болесници, па су болесници (шта друго рећи о земљи која свој национални идентитет заснива на негацији Српства, Срба и Србије). Него замислите да било која телевизија са националном фреквенцијом у Србији направи емисију или реконструкцију о покољима српских цивила у Крајини од стране усташа, са почетка 90-тих, или малтретирања Срба са краја 80-тих. Разни колумнисти, не-владини монголоиди, блогери и остале глисте, би дрвили о томе месец дана, како је то распиривање мржње, нетолеранције, шовинизма, живљења у прошлости... Па обележавање 60 година Јасеновца је прошло готово незапажено. Али је битно да се на б92 снимају полиграфи, инсајдери и остали кажипрсти, у којима је Српска војска приказана и горе него на тој усташкој ТВ Новој. Оваке ствари су показатељ какви људи владају медијима у Србији, ко одређује и даје инструкције шта сме а шта не сме да се приказује и о чему може да се прича. А народу српском се испира мозак јебеним шатро "европским вредностима". А онај падавичар је однео преко 210 000 гласова, па ви видите...
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop