DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

KNJIGE
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Клиња
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Jun 2006
Posts: 123

PostPosted: 17 Dec 2006 11:40    Post subject: Reply with quote

Поставите линкове за ове књиге ако знате...може и на енглеском,италијанском није проблем...
_________________
Нешто је труло у држави жандарској...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 17 Dec 2006 22:36    Post subject: Reply with quote

"AVELINO - NAPOLI 02/03


To je bio dan derbija i ja sam ga doziveo na veoma cudan nacin. Sa jedne strane nisam uopste dozivljavao neko veliko rivalstvo sa Irpinima (ime za stanovnike Avelina) , alisa druge strane nikako nisam mogao da zaboravim da su se nasi stariji jos pre vise od 20 godina stalno sukobljavali sa njima. Takva situacija me je naterala da razmisljam .... i da osecam respekt za one koji su mnogo godina pre nas branili cast naseg grada i borili se za boje naseg kluba. Na svaki nacin to je bio derbi i kao takav trebalo je da bude ispostovan sa nase strane , ali posle ove utakmice nista nece biti isto kao ranije.

Pedesetak minuta pre pocetka utakmice , a bio je vecernji termin od 21h , parkirali smo auto u blizini stadiona i krenuli sirokom ulicom koja je vodila direktno ka tribini predvidjenoj za gostujuce navijace. Isli smo u grupi i bilo nas je pedesetak , svi sa plasticnim motkama u rukama. Bili smo bez policijske pratnje i napredovali smo ulicom prkoseci uz uzvike
"Nama niko nista ne moze " , "Mi mozemo da radimo sta hocemo"....
Cim smo stigli pred tribinu za goste, primetio sam da karabinjeri oduzimaju plasticne motke i da lome staklene flase i to tako da ne mogu da budu iskoristene u slucaju incidenata. Jasno mi je bilo da nesto spremaju.
Desetak minuta pre pocetka utakmice resio sam da udjem na stadion zajedno sa jednim rodjakom , ali su na samom ulazu poceli da nas maltretiraju. Zakacio sam se sa jednim murijasem , ali sam uspeo da se iskontrolisem jer sam video kako se moj rodjak zestoko prepire sa nekima od njih . Zeleo sam da izbegnem probleme . Rekao sam sebi :" Opusteno" i mi smo usli. Svi ostali su vec bili unutra i bilo je kontraproduktivno praviti probleme, a nisam ni zeleo ni rodjaka da mesam u ovo " .
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 17 Dec 2006 23:02    Post subject: Reply with quote

"Istina je da sam se osecao jako nervozno. Bio sam napet, mnogo napet. Tribina nam je bila ispunjena i upravo su se postavljali transparenti. Takodje je i tribina sa domacim navijacima predstavljala lep dozivljaj za oci. Pocele su prve prozivke na racun karabinjera , sto je veoma odlucno prihvatila cela tribina. To je za nas Napolitance veoma bitna stavka . U jednom trenutku , na tribinu je usao momak sav u panici i izbezumljen je poceo da vice kako policajci bez razloga mlate nisih sesdesetak momaka koji su pokusavali da udju na stadion. Brzo smo se organizovali i silazili smo stepenicama sa tribine sa spoljasnje strane stadiona. Ispred nas smo videli dvadesetak karabinjera . To su bili isti oni koji su pretresali ljude na ulasku u stadion i koji su maltretirali moga rodjaka i mene. Malo dalje iza njih sa leve strane uocili smo i jednu grupu policajaca. Okrenuo sam se , pogledao momke i pomislio " Danas imamo bas dobru ekipu za fajt!". Svi su vec poceli da se pripremaju i maskiraju : navlacili su kapuljace, salove preko lica..., ali sam primetio da su jos uvek mnogi bili neodlucni. Ja sam bio vise nego spreman. Do njih nam je trebao mali zavijutak da predjemo. Zatrazio sam baklju i nema sanse da se setim ko mi je dodao . Upalio sam je i koliko me grlo nosi povikao :"Jedan, dva, tri,....Juriiiis!". Potrcao sam ka neprijatelju i u trku bacio baklju na njih. U prvom trenutku je doslo do kontakta i uspeli smo da ih sateramo u jedan cosak. Ipak su bili u boljoj poziciji zato sto su bili nekoliko stepenika iznad nas. To im je pomoglo da nas neko vreme drze na odstojanju ali mi smo bili zeljni sukoba i krenuli smo ponovo. Letelo je sve i svasta prema njima : baklje, flase, konzerve,...Cak su i neke rakete ispaljene ka njima. Uspeli smo da ih zbunimo i oteli smo im jedan stit i nekoliko pendreka, a svojim sam ocima video kako su dvojica njihovih izbodena nozevima u butine. Da budem jasan , nisam za to da se medju navijacima koriste nozevi , ali oni su nasi najveci neprijatelji i protiv njih sve moze. Bio sam bez icega i zamolio sam ortaka da mi doda jednu motku. Onda sam drzeci motku jednom rukom uspeo da udarim nekog po glavi, dok sam drugom rukom uspeo da blokiram udarac pendreka. Napali smo ih odlucno jos jednom i uspeli smo da ih izbacimo totalno van kapija stadiona. Sada smo samo mi bili gazde na teritoriji. Suprotstaviti im se na nacin kako smo to mi uradili i isterati ih sa stadiona je osecanje koje je veoma tesko opisati . Ko ne veruje neka proba !"
Back to top
View user's profile Send private message
нешо подгориц
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2006
Posts: 240
Location: Подгорица

PostPosted: 18 Dec 2006 18:30    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
neso podgorica wrote:
Сјајна књига је "Стадионска грозница" од Ника Хорнбија, о животу навијача Арсенала,... прочитајте Cool

Овде се ради о навијачким књигама, а не о књигама који имају везе с фудбалом и гледаоцима.


У праву си, моја грешка, мада ми се та књига допала.
_________________
Правда за Уроша !
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 18 Dec 2006 18:37    Post subject: Reply with quote

" Uocili smo napolju kako se karabinjeri polako reorganizuju i kako krecu u napad na navijace koji jos uvek nisu uspeli da udju na stadion. Mnogi od njih su u strahu od batina ubrzano i panicno trcali i pokusavali da udju sto je pre moguce. Neki su cak i preskakali ogradu i decekivali se na improvizovanoj podlozi od pleksiglasa kako bi uspeli da umaknu batinasima. U jednom trenutku pleksiglas je popustio pod tezinom i jedan nesretni mladic ja poleteo u prazninu visoku 10 metara. Vecina nas nije ni bila svesna sta se desava , vec smo primetili reakciju ostalih ljudi koji su pritrcali i gledali dole vicuci da je jedan mladic propao. Brzo je protutnjao glas da su ga upravo murijasi gurnuli da padne. Mnogi su bili izbezumljeni, neki su plakali , neki su jurili po pomoc , dok su ostali terali karabinjere i policajce sve dok se nisu potpuno izgubili iz vidokruga. Problem je bio taj sto nikako nisu mogli da se pronadju kljucevi od kapije na terenu koji su vodili van stadiona i zato kola hitne pomoci nisu mogla da krenu ka bolnici. "
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 18 Dec 2006 19:01    Post subject: Reply with quote

"Minuti su prolazili kao sati i konacno su ambulantna kola krenula sa tesko povredjenim mladicem . Cim je automobil izasao van kapija stadiona , nas 300-400 je uletelo u teren. Dok se mladic nalazio na putu ka bolnici nastao je totalni haos na terenu. To su bili dramaticni momenti opsteg ludila jer smo ispred sebe imali krivce za nesrecu naseg navijaca i zeleli smo da plate za to. Ljuti i besni krenuli smo bez oklevanja na juris. Oni su se polako povlacili. To nam je dalo jos vise hrabrosti i odlucnosti da krenemo u opsti napad na njih. Po njima su letele baklje, motke, flase, rakete,...Bili su primorani da pobegnu u tunel odakle su izlazili fudbaleri, jer bi u protivnom bili unakazeni. Neki su bacali na njih baklje, neki su udarali motkama, neki pokidanim reklamama ko je sta imao , dok oni koji nisu imali nista jednostavno su sutirali nogama - scene na kojima bi svaki navijac pozavideo. U opstem haosu , neki od nasih su presli centar igralista . Irpini su reagovali istog momenta , jedan od njih je preskocio ogradu i uleteo u teren. To je bio njihov grad, to je bio njihov stadion i nisu razumeli sta se desava, odreagovali su kako bi morala da odreaguje svaka navijacka grupa. Da bi spasao cast svoga grada i svoje grupe , mladic je morao da preskoci u teren , ali je kasnije zbog te reakcije kaznjen na 3 godine da ne moze da posecuje fudbalske utakmice. U celoj pometnji , neko je nasem rivalu na terenu uspeo da objasni o cemu se radi i citava njihova tribina je zagrmela :"Ubice' ubice...", dok su u isto vreme skidali zelenobele transparente u znak solidarnosti sa nama. To je bio veliki gest i veliki dokaz navijacke svesti i cestitosti, a sve se nastavilo i narednih dana , kada su nam se Avelinezi nasli na usluzi da do poslednjeg trenutka budemo uz naseg nastradalog navijaca . Na tome se sve zavrsilo. Oni su uradili ono sto se ocekuje od casnih ljudi i pravih ultrasa. Kada je sve proslo , ostao je nas veliki respekt prema njima za ono kako su se poneli u teskoj i dramaticnoj situaciji, ali ostali smo rivali kao i ranije i svaka strana je nastavila da pre svega brani cast svoga grada , a tako i treba da bude ! "
Back to top
View user's profile Send private message
Stella e basta!
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Dec 2004
Posts: 152

PostPosted: 18 Dec 2006 19:34    Post subject: Reply with quote

Слике које прате текст тј. дешавања са те текме:




Back to top
View user's profile Send private message
Фрикинг
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2006
Posts: 304

PostPosted: 18 Dec 2006 19:44    Post subject: Reply with quote

-NO SURRENDER- wrote:
"Били смо чувени фудбалски хулигани", о Олдамовим навијачима.

Прочитао сам књигу екстра је прочитајте обавезно..
Реално описане туче са другим навијачима..Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 18 Dec 2006 22:12    Post subject: Reply with quote

Millwall- "nikoga se ne plasimo!" Књигу је написао Колин Џонсон
По мени, вреди је прочитати...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Dec 2006 01:22    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:
...U celoj pometnji , neko je nasem rivalu na terenu uspeo da objasni o cemu se radi i citava njihova tribina je zagrmela :"Ubice' ubice...", dok su u isto vreme skidali zelenobele transparente u znak solidarnosti sa nama. To je bio veliki gest i veliki dokaz navijacke svesti i cestitosti,...
...Na tome se sve zavrsilo. Oni su uradili ono sto se ocekuje od casnih ljudi i pravih ultrasa...
...ali ostali smo rivali kao i ranije i svaka strana je nastavila da pre svega brani cast svoga grada , a tako i treba da bude ! "

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 19 Dec 2006 12:55    Post subject: Reply with quote

Милвол-никога се неплашимо је по мени смор књига,они су увек најбољи,најјачи,најлуђи....то мало смара,много искренија књига је о олдамовим навијачима ми смо чувени фудбалски хулигани,по мени је то боља књига и то много!
Поз
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 19 Dec 2006 13:14    Post subject: Reply with quote

Може ли неко да напише где се ове књиге могу купити,наћи?
Овде код нас смо у дефициту са књижарама...
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 19 Dec 2006 15:52    Post subject: Reply with quote

i90r То је твоје мишљење, ја имам другачије виђење те књиге... Једна јако велика и добра хулиганска група(старије генерације) која је тукла, и била тучена... А ту књигу што ти спомњеш, не могу да коментаришем јер је нисам читао...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 19 Dec 2006 21:16    Post subject: Reply with quote

Па нисам ја сада рекао да је књига милвол неко велико срање и тако то само кажем да је ова књига о олдамовим навијачима по мени много боља,а што се тиче поменуте књиге (олдам) имам је на компу али незнам како да је поставим па ако неко хоће да ми помогне нека ми пошаље пп или ако неко има ту књигу нека је он постави,још боље Laughing Laughing
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фрикинг
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2006
Posts: 304

PostPosted: 19 Dec 2006 22:24    Post subject: Reply with quote

-NO SURRENDER- wrote:
"Били смо чувени фудбалски хулигани", о Олдамовим навијачима.
http://www.delije-sabac.co.yu/work/download/knjiga.zip

Ма има је на првој страни .. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop