DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

teslin auto
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 08 Dec 2006 10:44    Post subject: teslin auto Reply with quote

унапред се извињавам ако тема није прикладна,отворио сам је јер занимљива на више начина један од главних је да се у имену аута а и фирме која га прави се користи име нашега тесле.ако се за овај ауто и фирму већ зна опет се извињавам, иначе је реклама за овај ауто пуштана (гле случајности) пре извештаја са дешавањима у пиониру.

www.teslamotors.com
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DeLiJaGirl
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Mar 2006
Posts: 60
Location: Beograd-Ljubljana :)

PostPosted: 08 Dec 2006 12:53    Post subject: Reply with quote

Па ја мислим да је то одлицно да су употребили име го.Тесле пре свега он је заслузан за електрику Smile
А сто се тице ових кола изгледају супер и мислим да цеју таква и другација кола на алтернативне погонске вире скоро презаузет место обицним колима јер како сто цујемо сваки дан на тв нема висе много нафте.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 08 Dec 2006 13:00    Post subject: Reply with quote

DeLiJaGirl wrote:
Па ја мислим да је то одлицно да су употребили име го.Тесле пре свега он је заслузан за електрику Smile
А сто се тице ових кола изгледају супер и мислим да цеју таква и другација кола на алтернативне погонске вире скоро презаузет место обицним колима јер како сто цујемо сваки дан на тв нема висе много нафте.


да ниси заборавила да уствари пишеш ћирилицом... Very Happy
наше писмо има и ч,ћ,ш,џ итд... Wink Laughing
ал добро док се навикне човек... Cool

а што се тиче кола читао сам о томе пре месечак и више дана...
Back to top
View user's profile Send private message
DeLiJaGirl
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Mar 2006
Posts: 60
Location: Beograd-Ljubljana :)

PostPosted: 08 Dec 2006 13:13    Post subject: Reply with quote

нисам заборавила него сам толко навикла да на свим цхатовима употреблајм ц,с,з уместо ч,ш,ж да скроз заборавим да то ту могу Smile навикит чу се једном Razz
па и ја тек уцим чирилицу и српски тако да имајте стрпљење angel
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 08 Dec 2006 13:34    Post subject: Reply with quote

да се разумемо одмах да тема не крене у погрешном смеру(ако ће остати отворена) није ми била намера да рекламирам ауто него да се осврнемо на значај николе тесле који и дан данас није признат у свету колко негов генијални ум заслужује. иначе је ауто направљен на основу његовог прототипа зато и носи његово име. када је тесла умро његов сеф са свим његовим идејама је обијен од стране еф-би-ај и заплењено.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SPARTACUS
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Mar 2006
Posts: 197
Location: Београд

PostPosted: 08 Dec 2006 18:32    Post subject: Reply with quote

Намрштена зујка Cool
_________________
Ја сам године провео са тобом ......
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MGF
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2006
Posts: 392

PostPosted: 08 Dec 2006 20:35    Post subject: Reply with quote

uncle vanja wrote:
да се разумемо одмах да тема не крене у погрешном смеру(ако ће остати отворена) није ми била намера да рекламирам ауто него да се осврнемо на значај николе тесле који и дан данас није признат у свету колко негов генијални ум заслужује. иначе је ауто направљен на основу његовог прототипа зато и носи његово име. када је тесла умро његов сеф са свим његовим идејама је обијен од стране еф-би-ај и заплењено.

Све и да си га рекламирао ја те кинте немам Smile
_________________
Мршти ми се пуб и његов ортак дрот
Back to top
View user's profile Send private message
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 08 Dec 2006 21:32    Post subject: Reply with quote

Брате ауто је екстра а зато му је и цена екстра Laughing Laughing
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 09 Dec 2006 00:41    Post subject: Reply with quote

тек сам сад приметио да сам наслов теме написао на латиници па се овим путем извињавам на идиотизму са моје стране.
иначе је ова година 150-та годишњица рођења николе тесле тако да је и то један од разлога о отварању теме.
http://www.keelynet.com/energy/teslcar.htm
овај линк је нажалост на енглеском а говори о тајном тестирању његовог аута који је обавио са својим синовцем савом.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 09 Dec 2006 00:43    Post subject: Reply with quote

Гомила глупости...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 11 Dec 2006 02:31    Post subject: Reply with quote

Meni se desilo da nastavnik iz fizike u srednjoj skoli nije znao ko je Tesla?
Uglavnom on je bio i ostao gospodar slobodne energije. Meni je zao sto su mu u nekoliko navrata gorele laboratorije i jos mi je krivlje sto je dosao kod americkix debilcina bolesnix.
Postoji recimo film coffe and cigarets gde se tesla pominje.
Najnoviji film prestige ga spominje.

Izvinjavam se jos ko zna koliko puta ali pisem sa posle i nemam cirilicu.
_________________
КРЕЈЗИ ЈУНАЈТЕД !!! ЛУДО УЈЕДИЊЕНО
ЗВЕЗДА ЈЕ РЕЛИГИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 11 Dec 2006 03:23    Post subject: Reply with quote

neJEDIzutiSNEG wrote:
Meni se desilo da nastavnik iz fizike u srednjoj skoli nije znao ko je Tesla?
Uglavnom on je bio i ostao gospodar slobodne energije. Meni je zao sto su mu u nekoliko navrata gorele laboratorije i jos mi je krivlje sto je dosao kod americkix debilcina bolesnix.
Postoji recimo film coffe and cigarets gde se tesla pominje.
Najnoviji film prestige ga spominje.

Izvinjavam se jos ko zna koliko puta ali pisem sa posle i nemam cirilicu.


Отишао је и Пупин за Америку ономад, али их ни он никада није називао тако како их ти називаш. Обојици је та земља понудила да напредују. О чему ви дискутујете уопште? -Мислиш да није било Тесле не би било ни метал бенда Тесла? Знам кул је видети и Iggy Pop-a и Tom Waits-a како причају о Тесли, а и David Bowie је фрик који га је сигурно добро одглумио.

Кад већ постоји нека тема, невезано што није навијачка, онда бар реците нешто паметно.. Дајте неку причу, догађај везан за тему, подигните исту на виши ниво, ако већ сматрате да није довољно интересантна...

На пример, интернет страница магазина Time нуди вам да пронађете и прелистате све издате бројеве, и може се пронаћи доста занимљивих ствари, па тако и о Тесли:

Јули 20, 1931
Back to top
View user's profile Send private message
MGF
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2006
Posts: 392

PostPosted: 11 Dec 2006 05:03    Post subject: Reply with quote

neJEDIzutiSNEG wrote:
Meni se desilo da nastavnik iz fizike u srednjoj skoli nije znao ko je Tesla?
Uglavnom on je bio i ostao gospodar slobodne energije. Meni je zao sto su mu u nekoliko navrata gorele laboratorije i jos mi je krivlje sto je dosao kod americkix debilcina bolesnix.
Postoji recimo film coffe and cigarets gde se tesla pominje.
Najnoviji film prestige ga spominje.

Izvinjavam se jos ko zna koliko puta ali pisem sa posle i nemam cirilicu.

Како је то могуће кад постоји мјерна јединица "тесла"? Мислим да би један професор физике морао бити упућен у тако нешто.

Једном је била расправа код мене на часу физике, између Тесле и Едисона, на фору ко је ту мозак био. Неки студент се противио, стајао је на страни Едисона, онда га је наставник питао како је то могуће онда да не постоји јединица под именом "едисон" а постоји "тесла" која мјери магнетну индукцију. Зна човјек ко је признат међу тим научницима јбг Smile
_________________
Мршти ми се пуб и његов ортак дрот
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 11 Dec 2006 20:41    Post subject: Reply with quote

Pa ono sto yi nisam rekao je da je to bilo 1994 kad sam isao u cetvrti razred gimnazije u americi. Recimo da ti jos usput samo kazem da se svako jutro gledao cnn gde su srbi najveci krvoloci, ubice, monstrumi...
Kako nije znao ko je Tesla?
Novi svetski poredak brate, liga sampiona npr? Sta je liga sampiona?
Pa sisistem takmicenja koje su izmislili najveci monstrumi covecanstva. Kolonasi koji npr danas od svix katolika xriscana imaju vise od tri cetvrtine vernika koji su inace konvertovani. Znas ono sta je to americki patriotizam? Gomila ne obrazovanix dileja ispranix mozgova koji su ili kovertovani kroz jedan od najmasovnijix etnickix ciscenja u istoriji covecanstva (ujedno vrlo popularnog jer ima na xiljade filomova o indijancima kako se oni ustvari tripuju sto brane svoju zemlju a ameri su iznenadjeni sto se oni brane). Onda u najvecem poxodu robovlasnistva dobiajju jos 15-20 posto svoji novix xriscana amerikanaca tkz. patriota.
Znas ono brate ima ljudi koji navodno vole srbiju a dive se recimo stadionima u nemackoj, spaniji, engleskojn ili recimo onima koji istorijski ucestvuju na unistavanje Srbije pa nikom nista. Tako isto dok se neki dive monstruiznim anti-xristima i njixovom krvavom dostignucu tako isto jedna americka svinja koja predaje fiziku ne zna tj nije xteo verovatno da kaze da zna koje Tesla jer je Tesla srbin.

Znas ono ajde da pustimo xip-xop ipak lepo zvuci ali u stvari mi podrzavamo nesto potpuno isto kao sto su srpski muslimani iz bosne. On je musliman ibro ima plavu kosu i plave oci. Oni pice xip xop a ovi su im jebali sve zivo i mrtvo a ovi kao nsiu zavrsili ni treci razred osnovne pa kao nisu stigli do tix lekcija iz istorije.

Umesto da Srbi slave Teslu jer ipak im je svima Srbin upalio svecano gradska svetla neki srbi ce da ipak kazu.. a tesla ma smaranje. Gledaj kako su ovi italijani napravili koreo ili englezi glasno urlaju to je ono sto nam zivot pali...
_________________
КРЕЈЗИ ЈУНАЈТЕД !!! ЛУДО УЈЕДИЊЕНО
ЗВЕЗДА ЈЕ РЕЛИГИЈА !!!
Back to top
View user's profile Send private message
i90r
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Sep 2006
Posts: 57
Location: Панчево

PostPosted: 11 Dec 2006 22:31    Post subject: Reply with quote

Почели су сви да причају небулозе,закључавајте Laughing Laughing Laughing
_________________
Још једна победа и титула...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop